Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 29 Ιαν 2020, 14:00

Sick Bastard έγραψε:Γιατί δεν σας άρεσε η ανακοίνωση;


Τι να την κάνουμε την ανακοίνωση μετά την απόφαση; Ας την έβγαζαν και του χρόνου ξέρω γω
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 29 Ιαν 2020, 14:00

Sick Bastard έγραψε:Γιατί δεν σας άρεσε η ανακοίνωση;
Το αν μου άρεσε ή όχι εξαρταται σε μεγάλο βαθμό από το αν μπορούμε να προσφύγουμε στο cas. Αν δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι, είναι απαράδεκτη.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7711
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Anestis4a » Τετ 29 Ιαν 2020, 14:01

Καλησπέρα αδέρφια . Παρακολουθώ το PAOKMANIA χρόνια αλλά πρώτη φορά " μπαίνω " στην διαδικασία να γράψω κάτι . ΠΑΟΚΤΣΗΣ από Αλεξανδρούπολη 48 ετών , αναφέρω την ηλικία μου γιατί έχω ζήσει και δει πολλά στον μαγικό κόσμο του Ελληνικού ποδοσφαίρου . Πριν κάνω κάποιες επισημάνσεις αναφέρω ότι και εγώ είμαι ράκος και έχω χάσει τον ύπνο μου τα τελευταία εικοσιτετράωρα . Σήμερα το πρωί είπα να δω το θέμα λίγο πιο ψύχραιμα και πιστεύω ότι με βοήθησε .
1. Δεν πρέπει να παραδοθούμε σε συναισθηματισμούς , πανικό και άστοχες κινήσεις
2. Το θέμα μπορεί να έχει και άλλους οργανωτές εκτός από την Ε.Ο και τον κούλη ( την γνωστή πρεσβεία εννοώ ) ,
άρα θέλει λεπτούς και ειδικούς χειρισμούς .
3. Η Π.Α.Ε πιθανόν να κρατάει τα αποδεικτικά της στοιχεία για τα δικαστήρια και όχι για τα sites και τα forum , και
καλά κάνει , εκεί θα παρθεί η απόφαση και όχι αλλού .
4. Αφήνει την τροπολογία να περάσει για να εκθέσει κυβέρνηση και χοντρό και μετά θα κάνει αυτό πού χρειάζεται .
5. Στην Κολομβία του μαρινάκη θέλει στρατηγική και όχι κραυγές
6. Κρατιούνται χαμηλοί τόνοι γιατί σε 1 μήνα έρχεται η Ε.Ο στην Τούμπα και δεν θέλει να γίνει το γήπεδο μπουρλότο
κάτι που επιδιώκει ο χοντρός
7. Προσπαθούν να μας κατηγορήσουν για διχασμό της χώρας άρα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στις αντιδράσεις
μας .
8. Βλέπει το δάσος και όχι το δέντρο όπως εμείς
10 . ΠΙΣΩ ΕΧΕΙ Η ΑΧΛΑΔΑ ΤΗΝ ΟΥΡΑ
Στήριξη στο Ιβάν που είναι ο στόχος τους και καλή υπομονή
Anestis4a
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ 19 Σεπ 2019, 19:32

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 29 Ιαν 2020, 14:03

proedros έγραψε:Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι προεξοφλείτε πως θα φάει -6 η ομάδα...Ότι και να έχει ψηφιστεί, και ότι και να λένε, η υπόθεση θα ΠΕΡΑΣΕΙ από 2 ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ...Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα..


Ακριβώς... ++++
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 29 Ιαν 2020, 14:03

Sick Bastard έγραψε:Γιατί δεν σας άρεσε η ανακοίνωση;


Γιατί σαν την αγάπη άργησε μια μέρα
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Τετ 29 Ιαν 2020, 14:09

Κατόπιν εορτής, δεν υφίσταται ανακοίνωση.-

Η ΠΑΕ μπήκε σε διαδικασία συμψηφισμών. Τέλος.
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό klainmein » Τετ 29 Ιαν 2020, 14:10

proedros έγραψε:Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι προεξοφλείτε πως θα φάει -6 η ομάδα...Ότι και να έχει ψηφιστεί, και ότι και να λένε, η υπόθεση θα ΠΕΡΑΣΕΙ από 2 ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ...Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα..



Ας μην πέσουμε, ας μην φάμε -6, ας μην είμαστε ένοχοι. Αρκεί που έγιναν τα παρακάτω:
1. Ο ναρκέμπορας και ο γαβρος θα τη σκαπουλαρουν στις επερχόμενες δίκες αλλα όλοι θα λένε για τον ΠΑΟΚ άλλαξε ο νόμος.
2.Η ΡΕΤΣΙΝΙΑ θα μείνει ακόμη και αν δικαιωθούμε γιατί για μήενς θα πιπιλίζουν ότι άλλαξε ο νόμοςγια τον ΠΑΟΚ
3. ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΔΥΣΚΟΛΟ ΜΑΤΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΑΡΑ ΣΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΑΝΑΚΑΤΩΣΟΥΡΑ, ΑΡΑ ΠΙΘΑΝΗ ΓΚΕΛΑ

ΟΟΟΟΛΑ αυτά, αν ήσουν σοβαρός επικοινωνιακά, κάτι θα γλίτωνες. ΑΛΛΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΡΘΙΟΙ, ΤΟΣΟ ΣΤΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1302
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό proedros » Τετ 29 Ιαν 2020, 14:14

Μάγκες μη τρελαίνεστε....Θα υπάρξουν 2 βαθμοί δικαστηρίων και σε τρίτο βαθμό το CAS...το οποίο μόνο αν δηλώσει αναρμόδιο θα ισχύσει η απόφαση του εφετείου..Αν βγάλει απόφαση το CAS, δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρξει υποβιβασμός για τον ΠΑΟΚ αλλά για την Ξάνθη γιατί ο κανονισμός ορίζει να την πληρώνει η μικρότερη σε ισχύ ομάδα...Παρόλα αυτά, για να γίνει αυτό θα πρέπει να είναι αδιάσειστα τα στοιχεία περί πολυιδιοκτησίας...Η Fifa είναι πολύ προσεκτική σε τέτοιου είδους ζητήματα..εδώ δεν τιμωρήθηκε η Λειψία με την Σάλτζμπουργκ που έχουν επίσημα το ίδιο χρηματοδότη...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4540
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό proedros » Τετ 29 Ιαν 2020, 14:16

klainmein έγραψε:
proedros έγραψε:Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι προεξοφλείτε πως θα φάει -6 η ομάδα...Ότι και να έχει ψηφιστεί, και ότι και να λένε, η υπόθεση θα ΠΕΡΑΣΕΙ από 2 ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ...Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα..



Ας μην πέσουμε, ας μην φάμε -6, ας μην είμαστε ένοχοι. Αρκεί που έγιναν τα παρακάτω:
1. Ο ναρκέμπορας και ο γαβρος θα τη σκαπουλαρουν στις επερχόμενες δίκες αλλα όλοι θα λένε για τον ΠΑΟΚ άλλαξε ο νόμος.
2.Η ΡΕΤΣΙΝΙΑ θα μείνει ακόμη και αν δικαιωθούμε γιατί για μήενς θα πιπιλίζουν ότι άλλαξε ο νόμοςγια τον ΠΑΟΚ
3. ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΔΥΣΚΟΛΟ ΜΑΤΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΑΡΑ ΣΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΑΝΑΚΑΤΩΣΟΥΡΑ, ΑΡΑ ΠΙΘΑΝΗ ΓΚΕΛΑ

ΟΟΟΟΛΑ αυτά, αν ήσουν σοβαρός επικοινωνιακά, κάτι θα γλίτωνες. ΑΛΛΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΡΘΙΟΙ, ΤΟΣΟ ΣΤΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ


Ίσα-ίσα, αν δικαιωθεί φίλε ο ΠΑΟΚ στα δικαστήρια , όλοι θα ξεμπροστιαστούν...Ο ΠΑΟΚ με την βούλα του νόμου θα είναι αθώος και θα αποδειχθεί η σκευωρία...Τόσο απλά...Κανένα στίγμα...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4540
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 29 Ιαν 2020, 14:19

Ιβαν, εκτός κι αν ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε (Και αυτο θα αποδειχθεί), ΠΑΡΑΙΤΗΣΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ. Από τον Μάκη, μέχρι τον Δούκα και το νομικό επιτελειο. ΠΑΡΑΙΤΗΣΕ και το insta του Γιωργάκη που κανει σκι όσο εχουμε χάσει τον ύπνο μας.

Δεν ξερω τι έχει γίνει αλλα η αντίδραση της ΠΑΕ ήταν τραγική από την αρχή ως το τέλος της υπόθεσης. Είτε αθώοι, είτε ένοχοι το έχουμε παίξει χάλια το παιχνίδι.

Το έχω ξαναπεί, εισαι οικογενεια και συγχωρούμε σχεδόν τα πάντα. Αυτη τη στιγμη έχετε παίξει με την αξιοπρέπεια του ΠΑΟΚτζη και είναι strike one. Δεν ξερω αν ο κόσμος θα μπορεί να ανεχτεί δεύτερο.

Αν ειμαστε αθώοι και τους τρέξεις θα ανακαλέσω.
Αν ειμαστε ένοχοι και δεν τιμωρηθηκαμε για μένα είναι μέγιστο φάουλ.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7711
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό proedros » Τετ 29 Ιαν 2020, 14:20

Να ποιος είναι ο κ. Αρκούδης...Με δικαιολογία που δεν πείθει ούτε 10χρονα μπόρεσε και έβγαλε αθωωτική απόφαση...
http://www.paokmania.gr/stiles/mme/1717 ... moio-thema
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4540
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Τετ 29 Ιαν 2020, 14:22

proedros έγραψε:Ίσα-ίσα, αν δικαιωθεί φίλε ο ΠΑΟΚ στα δικαστήρια , όλοι θα ξεμπροστιαστούν...Ο ΠΑΟΚ με την βούλα του νόμου θα είναι αθώος και θα αποδειχθεί η σκευωρία...Τόσο απλά...Κανένα στίγμα...


Aν η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ήταν βέβαιη για την αθώωσή της, ας έβγαζε την ανακοίνωση προτού η τροπολογία πάει για ψήφιση κι ας καλούσε σε καταψήφισή της.

Δεν το έκανε.

Μια ανακοίνωση κατόπιν εορτής είναι τζάμπα μαγκιά. Οδεύουμε σε γενικότερους συμψηφισμούς στον χώρο του ποδοσφαίρου, με συνευθύνη της ΠΑΕ.
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό icue » Τετ 29 Ιαν 2020, 14:24

Ανεξαρτητα απο την ουσια παντως, η επικοινωνιακη πολιτικη της ΠΑΕ προς εμας και οχι προς τους εξω, που δεν με ενδιαφερει, ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ. Πρωτα φορα στη ζωη μου βλεπω κοσμο να μην ξερει πως να αντιδρασει, να μην ξερει αν μια αποφαση ειναι καλη ή κακη για την ομαδα, να μην ξερει για ποιο λογο απο ολους να διαμαρτυρηθει. Μια ομιχλη και μια απιστευτη ανοργανωσια. Ο κοσμος αρρωσταινει και εμεις βλεπουμε ινσταγκραμ για αρκουδες, τον αντιπροεδρο της ΠΑΕ να μην ειναι ευκαιρος, δημοσιογραφους του ΠΑΟΚ να μην ξερουν ουτε οι ιδιοι τι συμβαινει και για να το καλυψουν να λενε ασυναρτησιες και ανακοινωσεις που δεν μας κανουν σοφοτερους.

Αν οντως ειναι μια στημενη ιστορια, που παροτι ακομα και η ιδια η ομαδα προσπαθει να με κανει να αμφιβαλλω, συνεχιζω να το πιστευω, οταν τελειωσει αυτη η ιστορια, πρεπει να πεσουν κεφαλια εντος της ΠΑΕ. Να καταλαβουν οτι δεν ειναι Σουρωτη ή Εθνος. Υπαρχει ενας ολοκληρος λαος απο πισω που του γαμανε τη ζωη ολα αυτα.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6362
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 29 Ιαν 2020, 14:34

Sick Bastard έγραψε:Γιατί δεν σας άρεσε η ανακοίνωση;


Ε δε θα την έλεγες έγκαιρη και ηχηρή αντίδραση - θέση απέναντι στο νομοσχέδιο.

Λίγο μωρέ , όχι πολύ.

Δηλαδή κοντά φτάσαμε , αλλά δεν.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9449
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 29 Ιαν 2020, 14:36

Obdulio έγραψε:
Aν η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ήταν βέβαιη για την αθώωσή της, ας έβγαζε την ανακοίνωση προτού η τροπολογία πάει για ψήφιση κι ας καλούσε σε καταψήφισή της.



Mαλλον εννοείς για την αθωότητά της. Κανείς δεν είναι βέβαιος για την αθώοσή του, ακόμα κι αθώος να είναι.
Ειδικά σ αυτή τη χώρα.

Μισό λεπτό ρε παιδιά, για να καταλάβω, είναι θέμα timing η ανακοίνωση;
Αφού ήταν δρομολογημένο να γίνει η ψηφοφορία τι ακριβώς εννοείτε να πιέσει ο ΠΑΟΚ να μη γίνει; Πως θα το έκανε αυτό;
Κι εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος απ την γενικότερη επικοινωνία της ΠΑΕ αλλά δεν μπορεί να κατηγορούμε την ΠΑΕ ότι έβγαλε ανακοίνωση εκ του ασφαλούς; Τι είναι δηλαδή ασφαλές, ο υποβιβασμός ή η αφαίρεση βαθμών για κάτι που δεν έγινε;

Τι θα θέλατε δηλαδή να γίνει;
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: astral και 20 επισκέπτες