Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 29 Ιαν 2020, 12:30

Εκτός αν είμαστε ένοχοι και αυτή η τροπολογία είναι συμφωνία με την κυβέρνηση για να γλυτώσουμε τον υποβιβασμό εμείς και το πολιτικό κόστος αυτοί.

Δεν θέλω να το πιστέψω ούτε μια στιγμή, αλλά η σιωπή αυτό δείχνει. Επικοινωνιακά ήμασταν και είμαστε για τον πούτσο.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17198
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 29 Ιαν 2020, 12:46

Ο Aureliano τα λέει πολύ όμορφα.

Όλα τα υπόλοιπα τσολιάδικα , θα κάνουμε , θα δείξουμε , θα πολεμήσουμε είναι ναχαμε να λέγαμε.

Το στίγμα ότι σε έσωσε η πουτάνα η ΝΔ είναι χειρότερο κι από το αήττητο νταμπλ. Είναι χειρότερο από οποοιαδήποτε ποδοσφαιρική ήττα , οποιαδήποτε οπαδική καζούρα . Είναι παντοτινή κηλίδα στην ιστορία σου, είτε δικαιωθείς στη πορεία είτε όχι. Κηλίδα που θα έχει την υπογραφή του Σαββίδη. Πρέπει ο ίδιος ο Ιβαν να βγει και να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙ κανονικό δικαστήριο που αν αποδειχθεί το παραμικρό να πέσεις κατηγορία όπως ο ορίζει ο νόμος. Ο ίδιος , όχι τα παπαγαλάκια και διαρροές. Αντρικά και σπαθένια όπως είναι αναγκασμένος να κάνει ως κεφαλή του ΠΑΟΚ.

Λόγος για να χωρίσει η Ελλάδα δεν είναι ο υποβιβασμός της ομάδας. Θα έπρεπε να είναι η ψήφιση αυτού του κατάπτυστου μπουρδέλου που πάνε να περάσουν.

Κανένα νόμο να μην αλλαξετε ρε μουνόπανα. Δικαίωση ή υποβιβασμός .
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9432
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Panagos612 » Τετ 29 Ιαν 2020, 12:54

gika έγραψε:Εκτός αν είμαστε ένοχοι και αυτή η τροπολογία είναι συμφωνία με την κυβέρνηση για να γλυτώσουμε τον υποβιβασμό εμείς και το πολιτικό κόστος αυτοί.

Δεν θέλω να το πιστέψω ούτε μια στιγμή, αλλά η σιωπή αυτό δείχνει. Επικοινωνιακά ήμασταν και είμαστε για τον πούτσο.


δηλ εσυ βγαζεις συμπερασμα αν ειναι καποιος ενοχος η αθωος με το αν τσιριζει η οχι ?δηλ δεν μπορεις να δεις διαβασεις την κατηγορια και να βγαλεις το δικο σου συμπερασμα ? πες μας την αποψη σου ειμαστε ενοχοι οι αθωοι
Panagos612
 
Δημοσιεύσεις: 429
Εγγραφή: Παρ 24 Ιαν 2020, 17:16

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 29 Ιαν 2020, 13:01

Ρε τι διαβαζουμε τον ιστορικό ΠΑΟΚ κατά Καραπαπαρα τον καταστρέφει ο Σαββίδης..... Αυτό με άλλα λόγια το διαβάζουμε από μερικούς εδώ..... Μπράβο καραπαπα κάνεις δουλίτσα.......τετοιος επηρεασμος; από τα γαβροσαιτ.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Τετ 29 Ιαν 2020, 13:04

giapas έγραψε:Ο Aureliano τα λέει πολύ όμορφα.

Όλα τα υπόλοιπα τσολιάδικα , θα κάνουμε , θα δείξουμε , θα πολεμήσουμε είναι ναχαμε να λέγαμε.

Το στίγμα ότι σε έσωσε η πουτάνα η ΝΔ είναι χειρότερο κι από το αήττητο νταμπλ. Είναι χειρότερο από οποοιαδήποτε ποδοσφαιρική ήττα , οποιαδήποτε οπαδική καζούρα . Είναι παντοτινή κηλίδα στην ιστορία σου, είτε δικαιωθείς στη πορεία είτε όχι. Κηλίδα που θα έχει την υπογραφή του Σαββίδη. Πρέπει ο ίδιος ο Ιβαν να βγει και να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙ κανονικό δικαστήριο που αν αποδειχθεί το παραμικρό να πέσεις κατηγορία όπως ο ορίζει ο νόμος. Ο ίδιος , όχι τα παπαγαλάκια και διαρροές. Αντρικά και σπαθένια όπως είναι αναγκασμένος να κάνει ως κεφαλή του ΠΑΟΚ.

Λόγος για να χωρίσει η Ελλάδα δεν είναι ο υποβιβασμός της ομάδας. Θα έπρεπε να είναι η ψήφιση αυτού του κατάπτυστου μπουρδέλου που πάνε να περάσουν.

Κανένα νόμο να μην αλλαξετε ρε μουνόπανα. Δικαίωση ή υποβιβασμός .


Συμφωνώ.
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 29 Ιαν 2020, 13:06

eorptol1 έγραψε:Ρε τι διαβαζουμε τον ιστορικό ΠΑΟΚ κατά Καραπαπαρα τον καταστρέφει ο Σαββίδης..... Αυτό με άλλα λόγια το διαβάζουμε από μερικούς εδώ..... Μπράβο καραπαπα κάνεις δουλίτσα.......τετοιος επηρεασμος; από τα γαβροσαιτ.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχεις πρόβλημα κατανόησης βασικών πραγμάτων όταν διαβάζεις ποσταρίσματα άλλων.
Το ξέρουμε , υπάρχει μια σχετική ανοχή τόσα χρόνια αλλά μη το παρατραβάς μέρες που είναι.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9432
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό george188 » Τετ 29 Ιαν 2020, 13:11

'Ενοχη σιωπή ο ένας, κηλίδα στην ιστορία μας άλλος..κομπλέ, τα καταφέραν νομίζω, ας υποβιβαστούμε μόνοι μας.. Σε λίγο περιμένω και παράθεση απο in.gr, to10.gr, parapolitika και λοιπά ανεξάρτητα μέσα. Για να μη παρεξηγηθώ, την γραμμή ακολουθούν τα σάιτ, τη γραμμή μιας παράταξης και μιας συμμορίας.. Μιλημένα είναι όλα κατά τα φαινόμενα, το αυτομαστίγωμα δεν μπορώ να καταλάβω. Καλή συνέχεια, εμένα σφίχτηκε το στομάχι μου εδώ μέσα.. Έχουμε τη στεναχώρια μας απο το στήσιμο που τρώμε πάλι και διαβάζουμε και για κοινές γνώμες.Χαρά στο κουράγιο σας
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2713
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Τετ 29 Ιαν 2020, 13:23

george188 έγραψε:'Ενοχη σιωπή ο ένας, κηλίδα στην ιστορία μας άλλος..κομπλέ, τα καταφέραν νομίζω, ας υποβιβαστούμε μόνοι μας.. Σε λίγο περιμένω και παράθεση απο in.gr, to10.gr, parapolitika και λοιπά ανεξάρτητα μέσα. Για να μη παρεξηγηθώ, την γραμμή ακολουθούν τα σάιτ, τη γραμμή μιας παράταξης και μιας συμμορίας.. Μιλημένα είναι όλα κατά τα φαινόμενα, το αυτομαστίγωμα δεν μπορώ να καταλάβω. Καλή συνέχεια, εμένα σφίχτηκε το στομάχι μου εδώ μέσα.. Έχουμε τη στεναχώρια μας απο το στήσιμο που τρώμε πάλι και διαβάζουμε και για κοινές γνώμες.Χαρά στο κουράγιο σας


H ΠΑΕ έχει άποψη για την τροπολογία;
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 29 Ιαν 2020, 13:33

Υπάρχουν 2 ενδεχόμενα.

1) Να είμαστε αθώοι. Εκεί είναι ανεξήγητη η σιωπή της ΠΑΕ. Αν προσπαθούσα να τη δικαιολογήσω θα έλεγα πως είτε ξερουμε πως ειναι στημένες οι επιτροπές και το μονο που μπορούσαμε να κάνουμε είναι να φωνάζουμε για τον Αυγενακη, είτε υπάρχει συμφωνία για αφαίρεση βαθμών, ξέροντας πως θα ακολουθήσουν αντίστοιχες αφαιρέσεις για άλλες υποθέσεις (άλλων ομαδων). Κανένα από τα 2 δεν με ικανοποιεί, αν ειμαστε αθώοι εγω περιμενα την ΠΑΕ να το φωναζει παντου, ακόμα κι αν δεν μας πιστέψουν, ακόμα κι αν μας ρίξουν με στημένες επιτροπές. Έτσι κι αλλιώς υπάρχει το cas που θεωρώ είναι πιο αντικειμενικό και αμερόληπτο.
Υπάρχει και η τρίτη εκδοχή που ουσιαστικά ενώ εισαι αθώος, θελεις την τροπολογία για να κερδισεις χρόνο, αφού η απόφαση της ΕΕΑ ενδεχομένως να ειναι άμεσα εφαρμόσιμη (;), οπότε λεει η ΠΑΕ, κάτσε να μην πέσουμε αρχικά και το -5 το διεκδικούμε αργότερα. Όμως και σε αυτήν την περίπτωση περιμενα η ΠΑΕ να εξωτερικεύσει τις σκεψεις και την αντίδραση της.

2) Να είμαστε ένοχοι. Η σκέψη αυτή τριγυρνάει στο μυαλο μου απο κάτι post του πιερο. Να πω αρχικά πως δεν κατανοώ σε καμία περίπτωση πως μπορει ο ΠΑΟΚ να βρεθεί μπλεγμένος, ακόμα και με 1ο βαθμό συγγένειας, ακόμα και με εμβάσματα, ακόμα και με αγορά προπονητικού κέντρου στο όνομα του Ιβαν, αφου δεν βρισκεται κανενας ανηψιος στο μετοχολογιο της ξανθης.
Θελω να πιστεύω πως στο ενδεχομενο να είμαστε ένοχοι, αυτό οφείλεται σε τυπικότητες και λεπτομέρειες αφου μερικές φορές τα ψιλα γραμματα μπορει να σε μπλέξουν χωρίς να το καταλάβεις, ακόμα και χωρίς να υπάρχουν προθέσεις για κάτι το μεμπτό. Βέβαια, ακομα και αυτό είναι τραβηγμένο, αφού στο επίπεδο του Ιβαν δε γίνονται τέτοια λάθη (;).
Στην παραπάνω περιπτωση, ακόμα και να ειμαστε ένοχοι, εγώ περίμενα η ομαδα να δεχτεί τις συνέπειες, ακόμα κι αν αυτές είναι ο υποβιβασμός. Ακολουθούν πολύ σημαντικές υποθέσεις και ουσιαστικά δημιουργείται ένα δεδικασμένο που "απαγορεύει" την πτώση μεγάλων ομάδων, κάτι που σε βάθος χρόνου δε νομιζω να μας συμφέρει, αφού το endgame εξωαγωνιστικα είναι να καθαρίσει το ποδόσφαιρο από τον πρεζεμπορα.
Τέλος, υπάρχει το ενδεχόμενο, όσο κι αν δεν αρέσει σε κάποιους, να είμαστε ένοχοι με στοιχεία. Εδώ ισχυει ότι και πιο πανω με το δεδικασμένο.
Εγώ προσωπικά μπορω να συγχωρέσω τον Ιβαν αν επέλεξε να παίξει το παιχνίδι με τους δικούς τους όρους. Αλλά όπως περιμένω από αυτούς να υποβιβαστούν, έτσι περιμένω και από τον ΠΑΟΚ να δεχτεί τις συνέπειες των πράξεών του.

---------------------

Είτε αθώοι, είτε ένοχοι δεν καταλαβαίνω 2 πράγματα. Το πρώτο, όπως προείπα, είναι η στάση της ΠΑΕ που δεν εχει βγαλει αντίδραση.

Το δεύτερο, και σημαντικότερο, ΠΩΣ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ μας εχουν στριμώξει έτσι, ενώ τόσα χρόνια έχουν κάνει της παναγιάς τα ματια. Μιλάμε για το σωματείο που καίει φούρνους, πλακώνει διαιτητές, στήνει αγώνες, ξεπλένει χρήμα, έχει παραρτήματα και άλλα πολλά. Πώς στον πούτσο κατάφεραν να μας στριμώξουν σε αυτή τη θέση (είτε αθώοι, είτε ενοχοι), και εμείς δεν έχουμε κυνηγήσει κάτι παρόμοιο (με εξαίρεση το ματς με τον Πλατανια).
Καλοθελητές όπως ο Κουγιας υπάρχουν πολλοί, που δίνουν στοιχεία και αποδείξεις με το κατάλληλο τίμημα. Ειναι τοσο καλοι στη βρωμιά τους και δεν αφήνουν ιχνη; Δεν το κυνηγάει ο ΠΑΟΚ; Γιατι πηγαίνεις με το σταυρό στο χέρι ενώ αυτοί με την πρώτη ευκαιρία σηκώνουν γη και ουρανό να σε ρίξουν.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7703
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 29 Ιαν 2020, 13:39

Παντως για να ειμαστε ενοχοι πρεπει ο ιδιος ο Ιβαν να εχει υποπεσει σε λαλακιες ολκης...Δεν μπορω να το πιστεψω αυτο ρε φιλε,μιλαμε ειτε για αχρηστα στελεχη η για στησιμο εκ των εσω,δεν γινεται διαφορετικα.Αντε να βγει αυτο το γαμημενο το σκεπτικο μηπως και βγαλουμε ακρη...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τετ 29 Ιαν 2020, 13:42

Είναι αποκαρδιωτικό να κάθεσαι να σπαταλάς χρόνο για να τα γράψεις εύγλωττα, ξάστερα, λογικά καταστρωμένα και σε κατανοητά ελληνικά και οι συνομιλητές σου να σε ισοπεδώνουν είτε ερμηνεύοντας τα λεγόμενά σου ως αποτέλεσμα πλύσης εγκεφάλου από sites οικτρού επιπέδου είτε απλώς διαστρεβλώνοντας τα λεγόμενά σου μέσα από μια υπεραπλουστευτική λογική (σεσημασμένος ο συγκεκριμένος, όταν όλη η λογική κατάστρωση απλώνεται πάντα σε δυο αράδες, τι να περιμένεις)

Ούτε βλάκας είμαι ούτε φυτό, παιδιά. Εγώ δεν έχω ακούσει ούτε 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ στη ζωή μου (πέρα από την ώρα σε ταξί) αυτούς τους μπετόβλακες που λατρεύετε στα ράδια, πόσο μάλλον να επηρεάζομαι από site βόθρου σαν αυτά που αναφέρθηκαν.

Επίσης, στην αρχική μου τοποθέτηση, είπα τα εξής: η επιτροπή συστάθηκε παρατύπως, η διαδικασία ετυμηγορίας ενέχει οσμή σκανδάλου και ο Ιβάν και οι παρατρεχάμενοί του ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ. Ήδη από την πρώτη στιγμή θα έπρεπε να είχαμε προσβάλει τη νομιμότητά της τόσο στο νομικό σκέλος όσο και επικοινωνιακά.

Το άλλο point του συλλογισμού μου έγκειται στο ότι ο ΠΑΟΚ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΘΕΣΗ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ. Η τροπολογία αφήνει μια μέγιστη ρετσινιά, μια κηλίδα τρελή. Είναι αδύνατον να καθήσεις να εξηγήσεις στον οποιονδήποτε όλη τη μακρά και βαρετή (αν δεν είσαι άμεσα εμπλεκόμενος) διαδικασία και να τον πείσεις ότι υπήρξες θύμα. ΜΣτην καλύτερη περίπτωση, το τελικό κατακάθι της ιστορίας θα μείνει ως μια μάχη μεταξύ δύο ολιγαρχών και στη χειρότερη (και πλειοψηφούσα) ως το ότι "άλλαξαν οι νόμοι για να μείνει ο ΠΑΟΚ κατηγορία".

Επαναλαμβάνω για τελευταία φορά με σαφήνεια: η στάση του ΠΑΟΚ, με τη σιωπή και μη εναντίωση στην τροπολογία, είναι λογικό να ερμηνεύεται ως έλλειψη εμπιστοσύνης στην αθωότητά του. Ας βγει μια ανακοίνωση που να λέει στεντόρεια και καθαρά "Δεν θέλουμε αλλαγή νόμου, είναι κομμάτι της ίδιας σκευωρίας, η αλήθεια θα λάμψει στα δικαστήρια", όποια κι αν είναι αυτά τα δικαστήρια (Διαιτητικά, διοικητικά, CAS, MAS, ό,τι διάολο υπάρχει).
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 29 Ιαν 2020, 13:45

Aurelia και Napoli τα είπαν όλα..Αυτά σκεφτόμαστε οι περισσότεροι...
Ο χρόνος θα δείξει...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Τετ 29 Ιαν 2020, 13:45

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ!
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7334
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 29 Ιαν 2020, 13:45

Πλέον είναι αργά Aureliano , δυστυχώς η ιστορία έγραψε με τη ψήφιση του νόμου.

Πολύ κρίμα Ιβαν.
Τελευταία επεξεργασία από giapas και Τετ 29 Ιαν 2020, 13:47, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9432
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Τετ 29 Ιαν 2020, 13:46

H ΠΑΕ ΠΑΟΚ δεν έβγαλε ανακοίνωση για την κατάθεση της τροπολογίας.
Διαρροή βουλευτών δεν υπήρξε.

Προφανώς πηγαίνουμε σε αλισβερίσι, σε δούναι και λαβείν επί διαφόρων υποθέσεων, με συμφωνία της ΠΑΕ.
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Psaras και 18 επισκέπτες