20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 14 Δεκ 2018, 09:10

Η ''εικόνα του αρχηγού του ΠΑΟΚ με την κοιλίτσα'' έχει δώσει καμιά 8-9 βαθμούς βέβαια, με ενέργειες που κανείς άλλος στην ομάδα δεν πήρε ή δεν έκανε, αλλά νταξ, τρώει πιτόγυρα.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό paoki19 » Παρ 14 Δεκ 2018, 09:27

Και τι σημαίνει αυτό δηλαδή...;
Εγώ θέλω να πάρω τα μέγιστα από αυτόν τον παικταρά. Αν μου έχει δώσει 8-9 βαθμούς σκέψου τι θα μου έδινε αν το σώμα του ήταν επιπέδου πρωταθλητισμού...
Άβαταρ μέλους
paoki19
 
Δημοσιεύσεις: 2331
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 17:29

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 14 Δεκ 2018, 09:37

Το οτι κανει καποια ποιοτικα χτυπηματα αραια και που δεν μου λεει ΤΙΠΟΤΑ.Απο τυχη και μονο δεν εχουμε πληρωσει τα κενα που αφηνει στην αριστερη πλευρα.Τα δε στημενα καθε φορα που εκτελει φαουλ, καποιος φωναζει TIIIIMBER...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Παρ 14 Δεκ 2018, 09:39

Sick Bastard έγραψε:Η ''εικόνα του αρχηγού του ΠΑΟΚ με την κοιλίτσα'' έχει δώσει καμιά 8-9 βαθμούς βέβαια, με ενέργειες που κανείς άλλος στην ομάδα δεν πήρε ή δεν έκανε, αλλά νταξ, τρώει πιτόγυρα.


και ποιοι ειναι αυτοι οι 8-9 βαθμοι ρε σικ γιατι τους ψαχνω απο εδω και απο εκει και δεν τους βρισκω? ή μηπως να βαλουμε και τους βαθμους που μας εχει στοιχισει φετος?

ενταξει απο πισω εχουμε τον τοσκα, που το παιδι οποτε περναει το κεντρο θελει δραμαμινες, οποτε δεν μιλαμε ολα καλα...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13634
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 14 Δεκ 2018, 09:43

γαύρο εκτός,
αγρίνιο εντός,
σκουλίκι εκτός

Τέλος πάντων, δεν έχει σημασία. Αφού αυτός ο παίχτης για σένα έχει τελειώσει, έχει τελειώσει, δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ασχοληθείς με κάτι που τελείωσε. (πχ, για μένα ο Καντούρι έχει τελείωσει, μόνο ποστ για την πλάκα κάνω πλέον στο τόπικ του).
Τελευταία επεξεργασία από Sick Bastard και Παρ 14 Δεκ 2018, 09:50, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Παρ 14 Δεκ 2018, 09:48

ε καλα ρε σικ οταν μου λες οτι εδωσε 3 βαθμους με γαυρο που απο τη μερια του ειχε στηθει το παρτυ του αιωνα τι να συζητησω...τι να πει και ο φουκαρας ο γαυρουκος δηλαδη, που πηγε και καρφωσε μια σκοτωμενη σεντρα μονος του στα διχτυα...

τελος παντων δικιο εχεις, απο τη στιγμη που για μενα εχει τελειωσει ο παιχτης, δεν εχει νοημα η συζητηση...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13634
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 14 Δεκ 2018, 12:04

Οτι θα βαφτιαζαμε 2 κακες σεντρες που κατα τυχη οδηγησαν σε γκολ και πεναλτι ως ενεργειες που περιμεναμε απο τον Βιερινια δεν το περιμενα απο τον Σικ...Περσι αν και εκτος θεσης ΝΑΙ ηταν εξαιρετικος σε μια σειρα παιχνιδιων.Φετος ειναι δραμα...Το οτι θα βγαλει μια ποιοτικη ενεργεια που και που ναι προφανως και στα 50 του θα μπορει το θεμα ειναι η συνολικη εικονα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Παρ 14 Δεκ 2018, 12:08

Περαστικά
και ως φύσει και θέσει αρχηγός πρέπει να μιλήσετε με τον κόουτς ασχέτως αν είσαι έτοιμος ή όχι για τα επόμενα παιχνίδια.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6099
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό paok apo epilogi » Παρ 14 Δεκ 2018, 13:04

Η τωρα η ποτε αρχηγε...η παρτο πανω σου...η παρε συνταξη
Think outside the box
paok apo epilogi
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Παρ 16 Νοέμ 2018, 22:12

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Σάβ 15 Δεκ 2018, 01:19

Sekeris έγραψε:Τον αφήνουν να στρογγυλεψει, να τον φάμε αργότερα.


:lol: :lol:
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 15 Δεκ 2018, 07:40

Sick Bastard έγραψε:γαύρο εκτός,
αγρίνιο εντός,
σκουλίκι εκτός

Τέλος πάντων, δεν έχει σημασία. Αφού αυτός ο παίχτης για σένα έχει τελειώσει, έχει τελειώσει, δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ασχοληθείς με κάτι που τελείωσε. (πχ, για μένα ο Καντούρι έχει τελείωσει, μόνο ποστ για την πλάκα κάνω πλέον στο τόπικ του).


ρε σικ τι λες?? απο εκει μας εκαναν παρτυ και ο βιερινια τα ειδε ολα σε εκεινο το ματς... επειδη εβαλε ο αλλος αυτογκολ??
Dimg4
 

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό falconakis » Σάβ 15 Δεκ 2018, 09:02

Εντάξει έχουμε απαιτήσεις από τον ποιοτικότερο ίσως παίκτη που έχουμε στην ομάδα...
Αλά ρε παιδιά έχετε πάρει χαμπάρι ότι κράζετε τον φυσικό και ηθικό αρχηγό της ομάδας που είναι 7 βαθμούς μπροστά στο πρωτάθλημα;
Έλεος!!!
Αντε με τον Σάλπι ήταν το ότι πήγε στον βάζελο (δεν θέλω να ανοίξω συζήτηση εδώ) με τον Αντελίνο τι ζόρι τραβάμε;
:evil: :evil: :evil:
ΠΑΟΚ μαζί σου μέχρι θάνατο!
Άβαταρ μέλους
falconakis
 
Δημοσιεύσεις: 1789
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 21:39

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Σάβ 15 Δεκ 2018, 10:21

joshua έγραψε:Οτι θα βαφτιαζαμε 2 κακες σεντρες που κατα τυχη οδηγησαν σε γκολ και πεναλτι ως ενεργειες που περιμεναμε απο τον Βιερινια δεν το περιμενα απο τον Σικ...Περσι αν και εκτος θεσης ΝΑΙ ηταν εξαιρετικος σε μια σειρα παιχνιδιων.Φετος ειναι δραμα...Το οτι θα βγαλει μια ποιοτικη ενεργεια που και που ναι προφανως και στα 50 του θα μπορει το θεμα ειναι η συνολικη εικονα.


Εγώ δεν περίμενα από σένα να αναφερθείς μόνο στις σέντρες. Γιατί εγώ δεν εννοώ (μόνο) τις σέντρες, κι εγώ μπορώ να βγάλω μια καλή σέντρα αν προσπαθήσω 500.
Αλλά όπως είπα, δεν έχει σημασία να πει ο καθένας τι πιστεύει για το καθαρά αγωνιστικό, όταν ο παίχτης ''τρώει πιτόγυρα'' ή ο άλλος είναι ''κοντός για αρχηγός του ΠΑΟΚ'' ή ο τρίτος έχει γίνει Τζαβέλας.

μ@λ@κες συνέλθετε, η ομάδα είναι αήττητη και 7 κι 8 βαθμούς μπροστά. Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα, αλλά κάπου δώστε κι ένα τράτο, μην κάνετε σα να σας πιάνουν τον κώλο (όχι ότι αυτό είναι απαραίτητα κακό).
Να χάσει η ομάδα στη Λειβαδιά ξέρω γω, τι θα κάνετε θα μπείτε ζωσμένοι με εκρηκτικά στη Μεσήμβρια φωνάζοντας ''ΠΑΟΚ ρε μουνιά'';
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 15 Δεκ 2018, 10:49

Γραφικα με κωλους,μουνια και πιτογυρα οχι σε μενα.Εγω αλαλαζω και μαλιστα πολυ,παντα με αιτια,παντα για συγκεκριμενους λογους τους οποιους και αναφερω και σχεδον παντα ΠΡΙΝ την σφαλιαρα.Μετα απο αυτη συνηθως σιωπω και αν δει καποιος και τα ποστ μου μετα την Πεμπτη ,ειναι μετρημενα και τουλαχιστον μετριοπαθη.Τωρα συγκεκριμενα για τον Βιερινια ο μονος λογος που δεν εχουμε πληρωσει την εικονα του εσωτερικα ειναι το επιπεδο του πρωταθληματος.Οταν δεχομαστε σε καθε παιχνιδι 5-6 ολες και ολες επιθεσεις λογικο να κρυφτει πολλες φορες η γυμνια του, ακομα και ετσι ομως σχεδον οτι καλο κανει αντιπαλος γινεται απο την πλευρα του.Αν δεν το βλεπεις αυτο δεν μπορω να πω κατι αλλο.Πολυ θα ηθελα παντως να μου πεις τι αλλο εκτος της σεντρας εκανε καλο στο καραισκακης.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Σάβ 15 Δεκ 2018, 11:05

Δεν το είπα για σένα, προφανώς.
Ούτε και για τον Σέρα.
Αλλά γενικά, δεν αρχίζει διάλογος, ποτέ, όταν του άλλου η πρώτη θέση είναι ''τρώει πιτόγυρα''.
Οπότε, γενικά μιλώντας δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να μπεις σε λεπτομέρειες.

Εγώ τα βλέπω τι γίνεται στ αριστερά στην Ευρώπη, βλέπω τι γίνεται και στα δεξιά.
Υπάρχουν αιτίες που γίνονται κι έχουν καταγραφεί πολλάκις.
Απ το να ζυγιάσεις τα +/- που παίρνει η ομάδα απ τον Βιεϊρινια μπροστά και πίσω και να βγάλεις ένα ιοοζύγιο, αρνητικό θες, αρνητικό να βάλουμε, μέχρι να πεις ''για μένα τελείωσε ο παίχτης'' (δεν ψέγω τον Σέρα, γούστα είναι αυτά, απλά το αναφέρω σαν το τέρμα της γραμμής και δεν εξετάζω καν αυτόν τον παίχτη, για όποιον χ παίχτη) έχει πολλά στάδια ανάμεσα.
Γενικά θέλει μια ρέγουλα.
Ούτε εγώ είμαι ευχαριστημένος απ τη συνολική του προσφορά φέτος, αλλά μπορώ (ακόμα) να cut some fucking slack που λένε και στην Άνω Βροντού Πιερίας.

Ξαναδες τη φάση του Καραϊσκάκη. Ο παίχτης είναι στα χαφ και 2-3 δευτερόλεπτα αργότερα, είναι μόνος του, με ελεύθερη διάμετρο γύρω στα 10-15 μέτρα. Ε αυτό, απ τον Βιεϊρίνια θα το πληρώσει ο αντίπαλος.Αν δεν βλέπεις ποιότητα δεν είναι θέμα συζήτησης, είναι θέμα αντίληψης. Όχι κατώτερης ή ανώτερης, απλά διαφορετικής οπότε δεν έχει και τίποπα προς συζήτηση.

Αλλά τώρα, να λέω εγώ για δύο φάσεις κομβικές που πιστεύω ότι έδωσαν βαθμούς και να λέει ο άλλος, ο χι άλλος, ότι ξέρεις δεν έκανε και τίποτα εκεί, ε εντάξει, όπως είπα, είναι θέμα διαφορετικής αντίληψης και δεν πρόκειται να μπω σε ένα αέναο σε λέω/με λες παιχνίδι, δεν έχει νόημα.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: James Moriarty και 2 επισκέπτες