31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 16 Οκτ 2019, 20:50

Πασχαλάκης : “Είμαι σε πάρα πολύ καλή κατάσταση, ασχέτως τι γράφεται στην Θεσσαλονίκη…”

Ωχ...Μας διαβάζει κι αυτός....

Ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης μίλησε στην κάμερα του συνδρομητικού καναλιού, μετά τη νίκη επί της Βοσνίας, για την εμπιστοσύνη του Φαντ Σχιπ και τη σχέση του με τους υπόλοιπους τερματοφύλακες της Εθνικής.

Αναλυτικά:

Για το κλίμα στην Εθνική:

«Υπάρχει ικανοποίηση σε πολύ μεγάλο βαθμό, συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά. Νομίζω ότι αλλάζει κάτι στην Εθνική, αρχίζει και βγαίνει σιγά – σιγά η δουλειά του προπονητή και θεωρώ ότι είμαστε στο σωστό δρόμο».

Για την επιλογή του προπονητή να τον χρησιμοποιήσει:
«Είναι τιμητικό, είμαι ένας άνθρωπος που παίζει και για τον προπονητή του, είναι ένα έξτρα κίνητρο για μένα. Θέλω να του δίνω να καταλάβει σε κάθε παιχνίδι ότι έπραξε πάρα πολύ σωστά και πραγματικά τον ευχαριστώ πάρα πολύ γιατί μου έδειξε εμπιστοσύνη από την πρώτη στιγμή, αν και δεν ήμουν στις κλήσεις. :? Δεν τα κοιτάω αυτά, κοιτάω μόνο μπροστά. Σίγουρα όλοι οι υπόλοιποι τερματοφύλακες αξίζουν να είναι στην Εθνική, γι’ αυτό σκέφτομαι μόνο θετικά, να παίρνω την ευκαιρία που μου δίνεται, να δίνω το 100% σε κάθε προπόνηση. Για το παιχνίδι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τον εαυτό μου, άσχετα απ’ ότι γράφεται κυρίως στη Θεσσαλονίκη είμαι σε πάρα πολύ καλή κατάσταση, στο διάστημα που είμαι στην Εθνική ήμουν πάρα πολύ καλά και συνεχίζουμε».

Για τον ανταγωνισμό στη θέση του γκολκίπερ:
«Ο ανταγωνισμός μου αρέσει πάρα πολύ, με κάνει καλύτερο. Με τον Οδυσσέα είμαστε πάρα πολύ φίλοι εδώ και πάρα πολύ καιρό, κάναμε και διακοπές μαζί. Τον Διούδη τον έμαθα τώρα, είναι όλοι εξαιρετικοί χαρακτήρες, όπως και ο Βασίλης στον οποίον θέλω να πω περαστικά. Είμαστε ένα πολύ ωραίο παρεάκι, όλοι με τον ίδιο στόχο, να καταφέρουμε πολλά πράγματα με την Εθνική, να την πάμε πολύ ψηλά γιατί έχει πέσει κάπως τα τελευταία χρόνια. Ο Οδυσσέας με στήριξε πολύ, έπαιζα με τα γάντια του γιατί έχουμε την ίδια εταιρία. Είμαστε κολλητοί σε αυτό το κομμάτι, δεν υπάρχει δικό μου και δικό σου, είμαστε ένα :? και χαίρομαι πολύ που καταφέρνει πολλά πράγματα με την ομάδα του».


Από: thessports.gr
https://thessports.gr/soccer/%cf%80%ce% ... %ba%ce%b1/

Συμφωνώντας με παλαιότερο post, άλλου, όντως, δεν φαίνεται να είναι, καθόλου, "τερματοφύλακας μυαλού"...

Πώς να μην τον ευγνωμονώ όμως, όταν, μόνο με έναν τέτοιο, κάτω απ τα goalposts του, πέρσι πήρε ο Π.Α.Ο.Κ. το πιο τρελό, το μοναδικό Αήττητο Πρωτάθλημα, του επαγγελματικού ποδοσφαίρου, του χαβουζοβοθρολιμανιστάν?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 16 Οκτ 2019, 21:20

Ναι, Αλέξανδρε, πολύ καλός χαρακτήρας ο Μπάρκας...


https://www.sdna.gr/sites/default/files/styles/main_photo_default/public/barkas_bougatsa.jpg?itok=EVTaqb3P
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό cronos » Τετ 16 Οκτ 2019, 22:01

Ναι.... το μ@υν@παν@............. η....μπάρκα...
Τις χειρονομίες πριν τον αγώνα (με τα εύσημα του άλλου μ@λ@κ@ δημητριάδη), που έκανε πέρσι στον τελικό κυπέλλου δεν τις ξεχνάω!!!!
Ο καθένας βλέπει αυτό που φαίνεσαι...
λίγοι αντιλαμβάνονται αυτό που είσαι.

Machiavelli
Άβαταρ μέλους
cronos
 
Δημοσιεύσεις: 1391
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:45

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Πέμ 17 Οκτ 2019, 10:56

Εσύ, όμως, νιώθεις καλά στην Αθήνα, ανεξάρτητα του τι λένε;

«Αυτή τη στιγμή νιώθω καλά στην Αθήνα, θα δείξει άμα θα είμαι καλά στη Θεσσαλονίκη στη συνέχεια. Νιώθω πολύ καλά με την Εθνική»


Σέβομαι το ότι ήσουν βασικό στέλεχος της περσινής ιστορικής χρονιάς και δε θα σε χαρακτηρίσω.
Έφαγες πάγκο 2 ματς και βγαίνεις και λες δημόσια τέτοια πράγματα...
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:21

Τον βγάζουν ότι τραβιέται με αοιδό survivor απο την Αθήνα τις τελευταίες ημέρες.

Οφείλουμε κατανοηση...

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:25

Αθανασιάδης Νο 2;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89216
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό zoomgr » Πέμ 17 Οκτ 2019, 15:29

το "παιδί" είναι μπερδεμένο....
ποτε δεν συμπάθησα τέτοιους χαρακτήρες...
Άβαταρ μέλους
zoomgr
 
Δημοσιεύσεις: 2184
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιουν 2008, 09:50

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 17 Οκτ 2019, 15:40

Το μόνο βέβαιο είναι ότι με τον συγκεκριμένο προπονητή, που του έδωσε πολλές ευκαιρίες, ακόμα κι όταν έδειχνε προβληματικός, αν δε σοβαρευτεί, χλωμό τον βλέπω να επιστρέφει βασικός. 2 δρόμους έχει. Ή θα σκυλιάσει να εκτοπίσει τον Ζίφκοβιτς ή θα κατηφορίσει εκεί, όπου νιώθει άνετα.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17911
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 17 Οκτ 2019, 16:29

Mīngus έγραψε:
Εσύ, όμως, νιώθεις καλά στην Αθήνα, ανεξάρτητα του τι λένε;

«Αυτή τη στιγμή νιώθω καλά στην Αθήνα, θα δείξει άμα θα είμαι καλά στη Θεσσαλονίκη στη συνέχεια. Νιώθω πολύ καλά με την Εθνική»


Σέβομαι το ότι ήσουν βασικό στέλεχος της περσινής ιστορικής χρονιάς και δε θα σε χαρακτηρίσω.
Έφαγες πάγκο 2 ματς και βγαίνεις και λες δημόσια τέτοια πράγματα...
Και εγώ αυτό ακριβώς νοιώθω Αλέξανδρε μπερδεμένος άκουγεσε......

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 17 Οκτ 2019, 16:45

Αν δεν. καταλαβες Αλεξανδρε, που νιωθεις καλα στην Αθηνα, παλι θα γυαλιζεις παγκο στην Εθνικη, με το που θα επιστρεψει ο Μπαρκας.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89216
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό Stathis71 » Πέμ 17 Οκτ 2019, 17:16

Απο τη μια, εμεις σαν οπαδοι εχουμε την παραλογη απαιτηση να ειναι ενας ποδοσφαιριστης σε φορμα επι 3 χρονια σερι.Δυστυχως στη θεση του Πασχαλακη το ντεφορμαρισμα φαινεται και καθε λαθος κοστιζει. Ομως ειναι αδικο να ξεχναμε πως περισυ σε δυσκολα σημεια και σε κρισιμους αγωνες μας κρατησε στο μηδεν παθητικο, και ηταν απο τους πρωταγωνιστες του νταμπλ.
Απο την αλλη, αυτο πρεπει να το καταλαβει και ο Πασχαλακης ο ιδιος, οτι ειναι σε μια λογικα αναμενομενη φαση ντεφορμαρισματος, και πως καποια στιγμη θα ξαναπαρει τη θεση του. Αυτα περι παρεας κλπ στην Εθνικη ας τα σκεφτει και για την ομαδα μας και ας λειτουργησει ηρεμα. Ας μην ξεχναει πως τα Ποκεμον περιμενανε να τον κρεμασουν στο παραμικρο λαθος, και να ειναι σιγουρος πως αν εκει που εκανε το τσαφ με τη Βοσνια, δεν εσωζε το μηδεν ο Χατζηδιακος με το ηρωικο τσαμικο, θα τον ειχαν βγαλει αχρηστο ολοι οι "δημοσιογραφοι" και τα ποκεμον.
Stathis71
 
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 08:19

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό kos » Πέμ 17 Οκτ 2019, 17:42

eorptol1 έγραψε:
Mīngus έγραψε:
Εσύ, όμως, νιώθεις καλά στην Αθήνα, ανεξάρτητα του τι λένε;

«Αυτή τη στιγμή νιώθω καλά στην Αθήνα, θα δείξει άμα θα είμαι καλά στη Θεσσαλονίκη στη συνέχεια. Νιώθω πολύ καλά με την Εθνική»


Σέβομαι το ότι ήσουν βασικό στέλεχος της περσινής ιστορικής χρονιάς και δε θα σε χαρακτηρίσω.
Έφαγες πάγκο 2 ματς και βγαίνεις και λες δημόσια τέτοια πράγματα...
Και εγώ αυτό ακριβώς νοιώθω Αλέξανδρε μπερδεμένος άκουγεσε......

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


εγω παλι πιστευω οτι ο ΠΑΟΚ εφτιαξε τον πασχαλακη και οχι ο πασχαλακης τον ΠΑΟΚ.
και επειδη αυτο που διαβαζω στα ελληνικα σημαινει οτι "εγω παγκο δεν καθομαι" :redcard:
στον ανθρωπο που ενω μπορει να πεταξει με την στολη του σουπερμαν καβαλησε τον καλαμι.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4901
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Παρ 18 Οκτ 2019, 00:08

Eγω πάντως έκατσα και διάβασα ολόκληρη την παράγραφο που αναφέρατε...:


Αυτές οι δύο εμφανίσεις σου με την Εθνική μπορούν να προκαλέσουν και έναν ευχάριστο πονοκέφαλο στον Άμπελ Φερέιρα;
«Τέτοια μηνύματα δεν μου αρέσει να περνάω. Δεν θα ήθελα να βάλω κάποιον προβληματισμό. Στη Θεσσαλονίκη δεν είμαι καλά, ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ, δεν είμαι καλά ψυχολογικά και δεν είμαι και καλός από άποψη απόδοσης. Τουλάχιστον στην Εθνική που είμαι καλά και ψυχολογικά και από θέμα απόδοσης, αυτό φαίνεται. Με έχουν μπερδέψει και μένα λίγο, το ψάχνουμε το θέμα. Έχουν ακουστεί πολλά τον τελευταίο καιρό αλλά θεωρώ ότι δεν κρύβομαι. Λέω πάντα ό,τι πιστεύω και αποδεικνύω πάντα τα τελευταία τρία χρόνια στον ΠΑΟΚ ποιος είμαι. Δεν θα ήθελα ούτε σπόντες να πετάξω, ούτε τίποτα τέτοιο».


Δε βλέπω να λέει κάτι τρελό. Και η μόνη μπηχτη είναι εναντίον της ΑΝΘΡΩΠΟΦΑΓΑΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ εκεί πάνω, που ξεκινά από ραδιοφωνατζηδες και κατεβαίνει προς τον κόσμο με το λέγε λέγε.
Το φαινόμενο είναι απόλυτα πραγματικό...
Το φαινόμενο εκνευρίζει ή αγχωνει παίχτες, περισσότερο από όσο βοηθάει...(για αυτό και τροφοδοτείται κατά οποιουδήποτε είναι εύκολος στόχος με την παραμικρή ευκαιρία...

"Πάνω θεωρούν ότι είμαι χάλια ψυχολογικά και αγωνιστικά. Εγώ νιώθω καλα".
Αυτό είπε!
Που το ψέμα; Κι εδώ διαβάζοντας τα τελευταία πολλά μηνύματα το ίδιο λαμβάνεις. Φτάσαμε να ασχολούμαστε με το ποια πηδ@.

Άλεξ γερά και μη μασάς μια!


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Παρ 18 Οκτ 2019, 05:17

@Βesuch καλά αυτό εννοείται από την Τούνη και την κάθε Τούνη, όσο για τα δεν περνάει καλά Θεσσ/νίκη έχει του προσφέρει η διοίκηση μετά την ανανέωση του αρκετά που δεν θα τα ονειρευόταν στο 'παράπονο'.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: 31.Αλέξανδρος Πασχαλάκης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 18 Οκτ 2019, 08:20

Για να κάνεις καλή καριέρα πρέπει να έχεις και μια ήρεμη προσωπική ζωή. Ο γάμος βοηθάει σ' αυτό. Δείτε τον Μάτος πχ που πάει για τα 34 και ακόμη είναι αναντικατάστατος. Δείτε τον Βιειρίνια.
Από την άλλη ο Αθανασιάδης που (νόμιζε ότι) έκανε την όμορφη ζωή και έφευγε από τις προπονήσεις, έπαιρνε το αεροπλάνο κι ερχόταν στην Αθήνα, σταμάτησε στα 28.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89216
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες