Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παιχτών

Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Ιούλ 2017, 06:59

Δυνατό τουρνουά στη Γερμανία

Σε ένα πολύ δυνατό φιλικό τουρνουά στη Γερμανία θα πάρει μέρος ο ΠΑΟΚ κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας.

Πιο συγκεκριμένα, ο ΠΑΟΚ θα συμμετάσχει στο τουρνουά που διοργανώνει η medi Bayreuth στο γήπεδο της στις 16 και 17 Σεπτεμβρίου. Εκτός από τη διοργανώτρια ομάδα και τον ΠΑΟΚ, στο τουρνουά θα δώσουν το παρών η πρωταθλήτρια Γερμανίας, Brose Babmerg και η Fraport Skyliners.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 15 Ιούλ 2017, 02:49

Αυτά είναι τα φιλικά του ΠΑΟΚ

Αν και αρκετά νωρίς ακόμα για την έναρξη της προετοιμασίας (ένας μηνάς), οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ έχουν σχεδόν ολοκληρώσει το πλάνο των φιλικών που θα δώσει ο Δικέφαλος σε αυτό το διάστημα.

Πιο συγκεκριμένα οι «ασπρόμαυροι» έχουν ανακοινώσει την συμμετοχή τους σε δύο τουρνουά στο εξωτερικό, την διεξαγωγή φιλικού με την Γκαζιαντέπ, αλλά και την συμμετοχή του -όπως και πέρσι- στα Μαυροσκούφεια.

Χρονολογικά, πρώτα θα διεξαχθεί το πολύ δυνατό τουρνουά στην Γερμανία. Ο Δικέφαλος θα συμμετάσχει στο τουρνουά που διοργανώνει η medi Bayreuth στο γήπεδο της στις 16 και 17 Σεπτεμβρίου. Εκτός από τη διοργανώτρια ομάδα και τον ΠΑΟΚ, στο τουρνουά θα δώσουν το παρών η πρωταθλήτρια Γερμανίας, Brose Babmerg και η Fraport Skyliners.

Από τις 20 μέχρι και τις 23 Σεπτεμβρίου θα διεξαχθεί το τουρνουά στην Προύσα, με οικοδέσποινα την Τόφας. Λεπτομέρειες για τις άλλες ομάδες που θα συμπεριλαμβάνει το event δεν υπάρχουν, πάντως όπως προκύπτει οι ομάδες του τουρνουά θα είναι έξι.

Επιπρόσθετα ο ΠΑΟΚ έχει κλείσει και ένα πολύ δυνατό φιλικό με την επερχόμενη του αντίπαλό στο Champions League, Γκαζιαντέπ. Το φιλικό αυτό αναμένεται να φανεί πολύ εποικοδομητικό για τους ανθρώπους της ομάδας, καθώς θα έχουν μια πρώτη ιδέα για το τι θα αντιμετωπίσουν στα επίσημα παιχνίδια από την Τουρκική ομάδα.

Μέσα Σεπτεμβρίου είχαν διεξαχθεί και την προηγούμενη χρονιά τα Μαυροσκούφεια στην Θεσσαλονίκη. Πρόκειται για ένα τουρνουά που διοργανώνει ο σύλλογος διαιτητών Θεσσαλονίκης. Την περσινή σεζόν οι ασπρόμαυροι στο πλαίσιο αυτού είχαν αντιμετωπίσει νικηφόρα τον Προμηθέα Πάτρας.

Γίνεται αντιληπτό ότι η προετοιμασία του ΠΑΟΚ θα περιλαμβάνει σπουδαία παιχνίδια, κάτι που θα είναι πολύ χρήσιμο για την εξαγωγή συμπερασμάτων από τον Ηλία Παπαθεοδώρου.

Πρέπει να επισημανθεί όμως ότι υπάρχει περίπτωση να υπάρξει και άλλο φιλικό για τους ασπρόμαυρους, αν αυτό μπορεί να προσαρμοστεί στο ήδη υπάρχον πρόγραμμα της ομάδας.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 27 Ιούλ 2017, 02:58

Πολύ δυνατά φιλικά παιχνίδια και απέναντι σε ισχυρούς αντιπάλους περιλαμβάνει το πρόγραμμα των αγώνων του ΠΑΟΚ στα δύο τουρνουά εκτός Ελλάδας στα οποία θα συμμετάσχει η ομάδα, στη Γερμανία και την Τουρκία.


Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του ΠΑΟΚ στα δύο τουρνουά...

Expert Jacop Cup 2017 - Bayreuth (Γερμανία), με την συμμετοχή του ΠΑΟΚ, της πρωταθλήτριας Γερμανίας Brose Baskets (Bamberg), της Fraport Skyliners και της διοργανώτριας Medi Bayreuth.

Σάββατο 16/9/2016
18:00: Medi Bayreuth - Fraport Skyliners
20:30: ΠΑΟΚ - Brose Baskets

Κυριακή 17/9/2016
15:30: Μικρός τελικός (Ηττημένοι αγώνων πρώτης ημέρας)
18:00: Τελικος (Νικητές αγώνων πρώτης ημέρας)


International Crown Plaza Cevat Soydas Tournament - Προύσα (Τουρκία), με την συμμετοχή των

(Β' όμιλος): ΠΑΟΚ, Gaziantep, Pinar Karsiyaka και
(Α' όμιλος): Tofas, Άρης, Sakarya BSB.


Τετάρτη 20/9/2017

16:30: ΠΑΟΚ - Gaziantep

19:00: Tofas - Sakarya BSB

Πέμπτη 21/9/2017

16:30: ΠΑΟΚ - Pinar Karsiyaka
19:00: Άρης - Tofas

Παρασκευή 22/9/2017

16:30: Gaziantep - Pinar Karsiyaka
19:30: Άρης - Sakarya BSB

Σάββατο 23/9/2017 (Αγώνες κατάταξης)

13:00: 3ος Α' ομίλου - 3ος Β' ομίλου
15:30: 2ος Α' ομίλου - 2ος Β' ομίλου
18:00: 1ος Α' ομίλου - 1ος Α' ομίλου
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 27 Ιούλ 2017, 03:00

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/129513-ksekinisan-oi-protoi-pic


Ξεκίνησαν οι πρώτοι (pic)


Ζάρας και Μαργαρίτης αρνούνται τις παραλίες και ετοιμάζονται για τη νέα σεζόν από πολύ νωρίς.

Μπορεί η επίσημη έναρξη της προετοιμασίας του ΠΑΟΚ να είναι μετά τις 15 Αυγούστου, ο αρχηγός της ομάδας όμως, Βαγγέλης Μαργαρίτης, αλλά και το νέο μεταγραφικό απόκτημα, Θοδωρής Ζάρας, έχουν ξεκινήσει ήδη τις προπονήσεις ώστε να είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση εν όψει της νέας σεζόν.

Όπως αναφέρει άλλωστε και η ΚΑΕ ΠΑΟΚ στον επίσημο λογαριασμό της στο instagram: "Είναι 26 Ιουλίου και κάποιοι δεν βάζουν μυαλό... Είναι και ο γυμναστής που περιμένει στη γωνία, οπότε.. Σε 21 ημέρες ξεκινάμε!"
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 31 Ιούλ 2017, 06:46

Φιλικά με Ρέθυμνο και Κολοσσό. Όλα τα παιχνίδια προετοιμασίας…


Με δύο ακόμη φιλικά παιχνίδια, με αντιπάλους το Ρέθυμνο και τον Κολοσσό Ρόδου, συμπληρώνεται το πρόγραμμα προετοιμασίας του ΠΑΟΚ. Τα δύο συγκεκριμένα φιλικά παιχνίδια θα πραγματοποιηθούν στη Θεσσαλονίκη (στο κλειστό της ΧΑΝΘ και στο PAOK Sports Arena), στο πλαίσιο του τουρνουά Μαυροσκούφεια, που διοργανώνει κάθε χρόνο ο Σύνδεσμος Διαιτητών Καλαθοσφαίρισης Θεσσαλονίκης.

Το πρόγραμμα για τα Μαυροσκούφεια είναι…

Κλειστό Χ.Α.Ν.Θ «ΜΙΜΗΣ ΤΣΙΚΙΝΑΣ»
Κυριακή 10/9/2017
18.00: ΠΑΟΚ – Ρέθυμνο CRETAN KINGS

20.30: Κολοσσός Ρόδου H HOTELS – Προμηθέας Πάτρας

PAOK Sports Arena
Δευτέρα 11/9/2017

18.00: Ρέθυμνο CRETAN KINGS – Προμηθέας Πάτρας
20.30: ΠΑΟΚ – Κολοσσός Ρόδου H HOTELS

Ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει επίσης την Gaziantep σε φιλικό παιχνίδι που θα γίνει στις 8/9/2017 στο PAOK Sports Arena, ενώ θα συμμετάσχει και σε δύο τουρνουά στη Γερμανία και την Τουρκία κι ΕΔΩ (δείτε απλώς πιο πάνω)μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα σε αυτά τα δύο τουρνουά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 19 Αύγ 2017, 01:50




Αυτός με τη μουσάρα στο τέλος που λογικά μεγάλωσε με αγώνες του Τσόχλα, ποιος είναι;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 19 Αύγ 2017, 11:10

Ο λακι Τζόουνς


Sent from my iPhone using Tapatalk
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9869
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 19 Αύγ 2017, 21:20

Ωραία, βρήκαμε πουλέν και διάδοχο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 21 Αύγ 2017, 02:11

Εικόνα


Τελειώσαμε και σήμερα. Δεύτερη ημέρα προετοιμασίας στο PAOK Sports Arena. Ρεπό την Κυριακή κι επιστροφή με διπλή προπόνηση τη Δευτέρα... #pamepaokbasket
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 21 Αύγ 2017, 10:36

http://inpaok.com/375320/%CE%BF%CF%8D%C ... CE%AC-vid/

γνωρίζει κανείς τί ειναι αυτή η μάσκα?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10570
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 21 Αύγ 2017, 16:19

ειναι μασκα ελεγχου αναπνοης...ουσιαστικα εξασκει τους πνευμονες να κανουν οσο το δυνατον καλυτερη χρηση του οξυγονου που λαμβανουν...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 24 Αύγ 2017, 01:21



Ζαλίστηκα με τα περιστροφικά πλάνα!!


Δείτε σώμα στο 1:20...επιτέλους κάποιος μπασκετμπολίστας που έχει πατήσει γυμναστήριο!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 05 Σεπ 2017, 04:48

Καραμανώλης και Παπαδόπουλος επέστρεψαν στις προπονήσεις, από σήμερα και ο Λίνος και αύριο-μεθαύριο θα προπονηθεί κανονικά και ο Χαραλαμπόπουλος.


ΠΑΟΚ – Gaziantep την Παρασκευή 8/9 στις 19:00

Γενική είσοδος 5€ - δωρεάν είσοδος για τους κατόχους διαρκείας που ξεκινούν νωρίς-νωρίς να κάνουν απόσβεση...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό aklautos4 » Παρ 08 Σεπ 2017, 17:53

το φιλικο με την Γκαζιαντεπ για οσους ενδιαφερονται μεταδιδεται σε λαιβ στρεαμινγκ απο το επισημο σαιτ της ΚΑΕ στο youtube.Ελπιζω να βαζω σωστα το συνδεσμο απο το youtube.

aklautos4
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2016, 21:43

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 08 Σεπ 2017, 18:49

Μπράβο για το live καλός ο σπηκερ.... Ωραία φαίνεται η ομάδα μας αν και δεν έχω ιδέα από μπάσκετ....

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Επόμενο

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες