Βόλλεϋ 2017/18

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό k8ou » Κυρ 25 Φεβ 2018, 00:03

Descartes έγραψε:Ας τα πάρουμε τα πράγματα απο την αρχή. Σε ακόμη ένα παιχνίδι ο κόσμος ήταν λίγος. Σε ακόμη ένα παιχνίδι οι οργανωμένοι στο πέταλο λείπανε. Δεν ήταν ΚΑΝΕΝΑΣ εκεί.

Δύσκολο παιχνίδι, αγωνιζόμασταν απέναντι σε μια ομάδα που κατα πάσα πιθανότητα θα βρούμε απέναντί μας στα Play Off του πρωταθλήματος και η οποία στηρίζεται σε έναν ταλαντούχο και μπαρουτοκαπνισμένο διαγώνιο, ο οποίος αν δεν είχε σοβαρούς τραυματισμούς θα είχε διαγράψει λαμπρή καριέρα. Τα σερβίς του είναι πραγματικά εντυπωσιακά ενώ κρατιέται σε εξαιρετική φυσική κατάσταση.

Ο προπονητής δοκίμασε πολλές ιδέες και νέα σχήματα, όπως για παράδειγμα με το Σαφράνοβιτς λίμπερο, ίσως γιατί δεν είναι ακόμη σε θέση να επιτεθεί και έτσι μπαίνοντας ως λίμπερο κρατιέται σε ένα επίπεδο στην υποδοχή. Σε κάθε περίπτωση νομίζω οτι την Τετάρτη ο Κωνσταντινίδης και ο Παπαδημητρίου θα αγωνιστούν κανονικά. Ο Ricci επίσης ξεκούρασε αρκετούς παίκτες, ιδιαίτερα τον Τακουρίδη και τον Γκιόν που αναμένεται να αγωνιστούν πολύ περισσότερο στο τελευταίο παιχνίδι των ομίλων για το Champions League απέναντι στη Σαστάμαλα. Γενικά δεν παίξαμε καλά, ο Βάλκιερς είναι εκτός φόρμας και δεν συννοείται καλά με τον Διαγώνιο, σε αντίθεση με τον Τερζή. Ο Κουμεντάκης συνεχίζει να βελτιώνεται. Εντυπωσιακός παίκτης. Ο Uchikov παραμένει σταθερός. Πολύ καλός ο Σωτηρίου και ο Στίγγας. Απλά πιστεύω οτι ο αντίπαλος ήταν σε πολύ καλή μέρα.

Δημιουργήθηκε ένα σοβαρό επεισόδιο με έναν συγκεκριμένο παίκτη του Φοίνικα Σύρου. Η γνωστή παρέα που κάνει κερκιδα πίσω απο τον ένα πάγκο ήταν εξω φρενών με έναν συγκεκριμένο παίκτη. Ένα παλικάρι τον οποίο γνωρίζω φατσικά καθότι πηγαίνει συνέχεια στα παιχνίδια, αποχώρησε βρίζοντας τους παράγοντες που ανέχθηκαν τέτοια συμπεριφορά απο αντίπαλο. Έσπευσα στο σημείο του επεισοδίου και ρώτησα τα υπόλοιπα παιδιά που ήταν εκεί και μου ανέφεραν οτι ο συγκεκριμένος παίκτης του Φοίνικα έπιασε τα αρχ*δια του και έβρισε τις μάνες των οπαδών που ήταν πισω απο τον πάγκο κατα τη λήξη του τρίτου σέτ. Να το κοιτάξουν το θέμα πάντως εκεί στο ΤΑΠ, γιατί γενικά είμαστε πολύ light ως γηπεδούχοι και αρκετοί αντίπαλοι παίρνουν θάρρος και προκαλούν.

Στο τέλος του αγώνα υπήρχαν δυστυχώς και βρισιές στα Ελληνικά και τα Ιταλικά για τον προπονητή απο μερίδα οπαδών απο την άλλη πλευρά. Και εγώ του έχω κάνει κριτική και εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος που έχασε δύο ντέρμπυ στην έδρα μας απέναντι στον 1ο και τον 3ο του Πρωταθλήματος, ωστόσο πρέπει να του αναγνωρίσουμε οτι βελτίωσε την ομάδα και οτι είχε πολύ δύσκολο έργο. Επίσης νομίζω οτι οι βρισιές στη γλώσσα του είναι εκτός ορίων, ειδικά για έναν άνθρωπο τόσο σημαντικό στο Παγκόσμιο Βόλλευ και ειδικά πρν απο έναν τόσο κρίσιμο Ευρωπαϊκό Αγώνα, όπως αυτός της Τετάρτης.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, ο εχθρός έχασε βαθμό στην έδρα του. Ο Ηρακλής Χαλκίδας παραλίγο να τον κερδίσει εκτός έδρας, έχασε στο ται μπρέικ 16-14. Πρώτος σκόρερ του παιχνιδιού με πάρα πολύ καλά ποσοστά, ο Ernando Gomez!

Τέλος, εύχομαι την Τετάρτη να είμαστε ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΠΑΛΑΤΑΚΙ για να συμπαρασταθούμε στην Ομάδα μας και να προκριθούμε στην επόμενη φάση του Champions League. Nα αναφέρω οτι οι παίκτες αποζητούν τη συμπαράσταση του κόσμου και οτι ο κόσμος ειδικά στο βόλλευ μπορεί να σπρώξει την ομάδα στη νίκη. Αν σήμερα απέναντι στο Φοίνικα είχαμε περισσότερο κόσμο και κερκιδα θα κερδίζαμε το παιχνίδι. Ανταυτού είδαμε τους φίλους/φιλαθλους και τον πάγκο των φιλοξενουμένων σε ορισμένες στιγμές να κάνουν καλύτερη κερδίδα απο εμάς.


Τα είπες όλα! αστεία πράγματα τα όσα έγιναν με τον αντίπαλο παίχτη & μετά το τέλος του αγώνα,όσοι ήταν στο γήπεδο ξέρουν.
Δηλαδή,δύσκολο είναι ρε συνδεσμίτες να έρθετε 100 άτομα σε κάθε αγώνα του βόλει?
k8ou
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 19:16

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό george188 » Κυρ 25 Φεβ 2018, 03:12

Hermann έγραψε:Γιορντάνοφ 36 (33/67 επ, 3 άσσοι)

Έναν σοβαρό λόγο για τον οποίο κρατήσαμε τον Ραμόν ενώ παίρνει 4 επιθέσεις(0/4) σε όλο τον αγώνα.

Ο ραμόν ουσιαστικά μπήκε στο τέλος του 5ου σετ, δεν αγωνίστηκε στο υπόλοιπο ματς..
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2670
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό potamda » Κυρ 25 Φεβ 2018, 11:55

goran 64 έγραψε:1 απορία για όσους κατέχουν το άθλημα: Ο Σάφρα γιατί δεν δοκιμάστηκε ως λίμπερο, αλλά με κανονική φανέλα? :?


Δε γίνεται αυτό goran. Ο λιμπερο μπαινοβγαίνει στο γήπεδο σε συγκεκριμένες θέσεις χωρίς άδεια από διαιτητή και γι‘ αυτό είναι υποχρεωτικό να φοράει διαφορετικού χρώματος φανέλα.

Εκπληκτική η στιγμή στο επεισόδιο με τον αντίπαλο παίκτη, που πηγαίνει ο αρχηγός Παντακίδης και του κάνει κίνηση αυστηρή να σωπάσει. Νιώθει το παλικάρι...
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5118
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό theo86 » Κυρ 25 Φεβ 2018, 12:01

Του τα είπε καλα κ στο τέλος του αγώνα ο αρχηγός. Άντε με όλα τα τσουτσεκια!
Άβαταρ μέλους
theo86
 
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 15:59

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Κυρ 25 Φεβ 2018, 12:45

Εγώ θέλω να κυνηγήσουμε το πρωταθλημα μέχρι τέλους
Με γεμάτο κοχλαζων παλατάκι - χωρίς ακροτητες - και ότι βγει
Και πρόκριση στην επόμενη φάση του CL

Εμείς εκεί για μια ζωή

:pano:
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3478
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 25 Φεβ 2018, 13:14

potamda έγραψε:
goran 64 έγραψε:1 απορία για όσους κατέχουν το άθλημα: Ο Σάφρα γιατί δεν δοκιμάστηκε ως λίμπερο, αλλά με κανονική φανέλα? :?


Δε γίνεται αυτό goran. Ο λιμπερο μπαινοβγαίνει στο γήπεδο σε συγκεκριμένες θέσεις χωρίς άδεια από διαιτητή και γι‘ αυτό είναι υποχρεωτικό να φοράει διαφορετικού χρώματος φανέλα.


ΟΚ, θενκς...Μου το παν κι άλλοι ότι έχει να κάνει με το "ρολόι" και με τις αλλαγές...Να σαι καλά όμως... :pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 03 Μαρ 2018, 17:31

Στο παιχνίδι αυτή τη στιγμή εναντίον του βαζελου 0-1 στα σετ με κορυφαίο τον Κουμεντακη.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9869
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Σάβ 03 Μαρ 2018, 17:47

Και ο Πελεκουδας παρα πολυ καλος.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 03 Μαρ 2018, 17:51

Nαι σουρμε. Απλά στο πρώτο σετ ο ραφα έκανε με τα σέρβις του τη διαφορά στο τέλος και πήραμε το σετ.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9869
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Σάβ 03 Μαρ 2018, 17:59

:shock:
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 03 Μαρ 2018, 17:59

Ένα άνετο σετ το κάναμε ντέρμπι και το χάσαμε τζάμπα τεσπα
ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!!!!

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Σάβ 03 Μαρ 2018, 18:00

Καλά ρε τι ξεφτίλα είναι αυτή.... τι σετ χάσαμε...
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2899
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Pablito » Σάβ 03 Μαρ 2018, 18:01

Σοβαρότητα 0
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Σάβ 03 Μαρ 2018, 18:01

Εδώ έχουμε χάσει 2 τρόπαια με απίστευτο τρόπο... Ρε ΠΑΟΚ αν είναι δυνατόν αυτό δεν γίνεται...
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 03 Μαρ 2018, 18:01

Λες και έχουνε πάει εκδρομή με το σχολείο! Σοβαρευτειτε ρε!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9869
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: mikeblack και 5 επισκέπτες

cron