Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 17 Αύγ 2017, 12:55

kataramenos5 έγραψε:
sic-4 έγραψε:Αραγε εχεις κανενα ποστ που να μιλαει για τα θετικα του ΠΑΟΚ, οπως μιλας για τα θετικα του γαυρου; Εριξα προχειρα μια ματια σε 3-4 σελιδες απο τα ποστ σου. Δεν βρηκα ενα θετικο.


Ρε τι μου θυμιζει,ρε τι μου θυμιζει.....Ohhh god? :shock:


:D :opaokara: :opaokara:


Υ.Γ. sic-4...Λάθος παρεξήγηση (πάλι) με τον kat...Στην θέση σου έχει βρεθεί πιο παλιά τόσο ο ίδιος όσο κι εγώ... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 17 Αύγ 2017, 13:21

sic-4 έγραψε:Κατ, τοσο τραγικο ειναι που ανετρεξα στις προηγουμενες δημοσιευσεις του για να διαπιστωσω αν οντως θυμαμαι καλα οτι ο συγκεκριμενος τα βλεπει ολα μαυρα για τον ΠΑΟΚ ενω ηταν μελισταλαχτος για τον gay; Αχ αυτη η ευαισθησια σου...



Sic γραφτηκες το 14 και λες οτι διαβαζες χρονια αλλα απ οτι φαινεται δε μας γνωριζεις καλα.Δικο μου ..."κουσουρι" ηταν(ειναι) αυτο και τ ακουσα πολλες φορες(α ρε Ντινο) γι αυτο.
Αυτοσαρκασμος.Σα να βλεπω τον εαυτο μου.Οτι εσυ κι εγω δηλαδη κατα βαση.....



ΥΓ Εκει που ησουν ημουνα κι εδω που ειμαι θα ρθεις.Τα πρωτα 7 χρονια ειναι δυσκολα.Μετα συνηθιζεις. :D
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Πέμ 17 Αύγ 2017, 13:24

Ε, και συ πολλές... Τρεις-τέσσερις το πολύ!

;)
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Πέμ 17 Αύγ 2017, 13:36

kataramenos5 έγραψε:
sic-4 έγραψε:Κατ, τοσο τραγικο ειναι που ανετρεξα στις προηγουμενες δημοσιευσεις του για να διαπιστωσω αν οντως θυμαμαι καλα οτι ο συγκεκριμενος τα βλεπει ολα μαυρα για τον ΠΑΟΚ ενω ηταν μελισταλαχτος για τον gay; Αχ αυτη η ευαισθησια σου...



Sic γραφτηκες το 14 και λες οτι διαβαζες χρονια αλλα απ οτι φαινεται δε μας γνωριζεις καλα.Δικο μου ..."κουσουρι" ηταν(ειναι) αυτο και τ ακουσα πολλες φορες(α ρε Ντινο) γι αυτο.
Αυτοσαρκασμος.Σα να βλεπω τον εαυτο μου.Οτι εσυ κι εγω δηλαδη κατα βαση.....



ΥΓ Εκει που ησουν ημουνα κι εδω που ειμαι θα ρθεις.Τα πρωτα 7 χρονια ειναι δυσκολα.Μετα συνηθιζεις. :D



ok, νομιζα οτι μιλας για ..goranιτιδα (οπως νομισε κι ο ιδιος μαλλον) :mrgreen:
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 17 Αύγ 2017, 13:42

Μια ...goranιτιδα την περναμε ολοι. :mrgreen:
Θα τ ακουσω παλι μου φαινεται
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Πέμ 17 Αύγ 2017, 13:53

johnys999 έγραψε:HOOL4IGAN, για το γάβρο θέλω ν αποκλειστεί τώρα και να πάει καλά στο Γιουρόπα, αλλά πιστεύω ότι το δεύτερο γκολ του έδωσε μικρό προβάδισμα. Για τους υπόλοιπους δύο εύχομαι να μπουν ομίλους. Θα μας κόψουν 2 μύρια και θα πάρουν κι αυτοί άλλα τόσα, δεν είναι ποσά που θα τους αλλάξουν οικονομικό επίπεδο. Να κάνουν τα ταξίδια τους, να έχουν τους τραυματισμούς τους, το μυαλό τους αλλού, να χάνουν βαθμούς από χωριά στην Ελλάδα και να μη φαίνονται μαραθωνοδρόμοι όταν θα παίζουν εναντίον μας. Δεν μας συμφέρει να πέσει κι άλλο επίπεδο το πρωτάθλημά μας από όποια σκοπιά κι αν το δούμε. Ξέρω ότι πολλοί το βλέπουν αλλιώς αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει να γίνουμε Παρτιζάν ή Διναμό Ζάγκρεμπ. Εκ του αποτελέσματος δηλαδή, κανείς δε μπορεί μόνος του, όπως δεν μπόρεσαν κι αυτές να γίνουν μέγεθος ευρωπαικά. Ακόμα κι ο ΑΠΟΕΛ που έχει καλές παρουσίες στο τσου λου δε θεωρείται μέγεθος ούτε καν σε σύγκριση με τις ελληνικές ομάδες. Γιατί δεν έχει πρωτάθλημα να τον στηρίξει.


Έχει το προβάδισμα σίγουρα αλλά με την άμυνα που είδα... Και οι άλλοι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο όμως... Τώρα το έγραψες σωστά ή μάλλον τώρα εγώ το κατάλαβα... Με την πρόκριση στους ομίλους του τσουλού ο μόνος κερδισμένος θα είναι ο Φαταούλ...
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Πέμ 17 Αύγ 2017, 14:05

kataramenos5 έγραψε:
sic-4 έγραψε:Κατ, τοσο τραγικο ειναι που ανετρεξα στις προηγουμενες δημοσιευσεις του για να διαπιστωσω αν οντως θυμαμαι καλα οτι ο συγκεκριμενος τα βλεπει ολα μαυρα για τον ΠΑΟΚ ενω ηταν μελισταλαχτος για τον gay; Αχ αυτη η ευαισθησια σου...



Sic γραφτηκες το 14 και λες οτι διαβαζες χρονια αλλα απ οτι φαινεται δε μας γνωριζεις καλα.Δικο μου ..."κουσουρι" ηταν(ειναι) αυτο και τ ακουσα πολλες φορες(α ρε Ντινο) γι αυτο.
Αυτοσαρκασμος.Σα να βλεπω τον εαυτο μου.Οτι εσυ κι εγω δηλαδη κατα βαση.....



ΥΓ Εκει που ησουν ημουνα κι εδω που ειμαι θα ρθεις.Τα πρωτα 7 χρονια ειναι δυσκολα.Μετα συνηθιζεις. :D



Καλά και εγώ γράφτηκα το 16 αλλά μη παίρνεις και όρκο... Που να'ναι άραγε ο παλιός μου λογαριασμός....... Θυμάμαι μια φορά παιδάκι τότε εγώ διοργάνωσε έναν ποδοσφαιρικό αγώνα το PAOKmania και πήγα και έπαιξα με κάτι μπυροκοιλιάδες :lol: :lol: :lol:

Άλλαξαν πολλά βέβαια από τότε και πρόσωπα και καταστάσεις να'ναι καλά τα ΑΔΕΡΦΙΑ όπου και αν είναι αλλά και πολλοί έμειναν πιστοί μπορώ να πω βεβαίως βεβαίως...

Ένα offtopic έκανα και εγώ σταματάω... :opaokara:
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό BIacky » Πέμ 17 Αύγ 2017, 14:23

eorptol1 έγραψε:
HOOL4IGAN έγραψε:trouman μη το παίρνεις προσωπικά ρε... Γενικά μιλάει και δεν έχει και άδικο... Ξέρεις τι είναι στα 90' του γαύρου να διαβάζεις μόνο ΘΕΤΙΚΑ πράγματα και αύριο στα 90' του ΠΑΟΚ θα διαβάζεις μόνο ΑΡΝΗΤΙΚΑ;;; Άστα να πάνε... Με την Ριέκα έπαιζε... Που με 3 πάσες έβγαιναν τετ α τετ... Αλλά είπαμε ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΣΙΧΑΜΑΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ!!!
Πραγματικά και μετά την δικιά μας την ομάδα την σκίζουμε

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εν μέρει έχετε δίκιο αλλά εάν και εμείς παιρναμε κάθε χρόνο το πρωτάθλημα δεν θα ειμασταν τόσο επικριτικοι....Αυτοί καθε χρονο με τον κουτρη και το ρετσο παιρνουν πρωταθλημα οποτε τους εκθιαζουν γιατι οχι και τους μοσχοπουλανε...Εμεις που θελουμε ενα τιτλο μετα απο τοσα χρονια λογικο ειναι να θελουμε να δυναμονουμε ολο και περισσότερο και να θελουμε ολο και καλυτερους παιχτες...μια σκεψη εκανα....
ΠΑΟΚ πρωταθλητής SuperLeague 2017-2018
Τα μαλλία μ' έσπριναν αλλά η ώρα έρθε!
BIacky
 
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Παρ 14 Απρ 2017, 14:17

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό Othin » Πέμ 17 Αύγ 2017, 16:31

Καλό είναι να μην ξεχνάμε την ιστορία, είτε μας βολεύει είτε όχι.

Θυμίζω λοιπόν ότι ο μπαρμπασωκράτης, που εδραίωσε μια σχεδόν εικοσαετή γάβρικη αυτοκρατορία εντός συνόρων και άλλαξε (με αηδή τρόπο) τα δεδομένα και τους συσχετισμούς στο σύγχρονο ελληνικό ποδόσφαιρο, πολέμησε εξοντωτικά και ανηλεώς κάθε άλλη ελληνική ομάδα, ειδικά αν είχε τη δυναμική να βγει στην Ευρώπη και να διακριθεί εκτός συνόρων. Παρότι το πλήρωσε αρχικά με πεντάρες και εφτάρες στην Ευρώπη, δεν πτοήθηκε ποσώς κι επέμεινε στην εξοντωτική για όλες τις άλλες ομάδες πολιτική του και στην τακτική «να κερδάει ο ολυμπιακός και το αιγάλεω κι όλοι οι άλλοι να πάνε να γ@μηθούν».

Το αποτέλεσμα το γνωρίζουμε όλοι. Μετά από δέκα περίπου χρόνια και πάμπολλες ευρωπαϊκές ξεφτίλες ο γάβρος κατόρθωσε τελικά να παίζει μόνος του μπάλα στην Ελλάδα κι έτσι να ξεφύγει οικονομικά (και κατά κατά καιρούς και αγωνιστικά, κακά τα ψέμματα) με τις ευρωπαϊκές επιδοτήσεις που δεν άξιζε να πάρει, ενώ οι εντός συνόρων ανταγωνιστές του, εξαντλημένοι από την μόνιμη οικονομική ένδεια στην οποία τους καταδίκασε, φάνταζαν πραγματικά ως «υπάλληλοι» που ονειρεύονται να τα βάλουν με το «αφεντικό».

Αν ο ΠΑΟΚ παίζει σήμερα με κάποια Έστερσουντ αντί πχ για την φημισμένη Μπιλμπάο με την οποία κληρώθηκε ο βάζελος, δεν το οφείλει στην καλή πορεία του γάβρου ή εν γένει των ελληνικών ομάδων, αλλά αποκλειστικά στην δική του των προηγούμενων κάμποσων ετών, την οποία πέτυχε σε πείσμα των προσπαθειών του μπαρμπασωκράτη και του πρεζέμπορα (και του ηλίθιου Γιδώνη).

Συμπερασματικά, όχι μόνον δεν με ενδιαφέρει να πάνε καλά οι ελληνικές ομάδες στην Ευρώπη, αλλά αντιθέτως θέλω να εξευτελιστούν όσο πιο γρήγορα και με όσο μεγαλύτερο πάταγο γίνεται, ώστε αφενός να εξαντληθούν οι αντίπαλοί μου οικονομικά και αφετέρου να καρπωθεί η ομάδα μου όσο μεγαλύτερο μέρος της επιδότησης μπορεί. Αυτό είναι το συμφέρον μου και τίποτε άλλο.
Caer esta permitido, levantarse es obligatorio.
Weil alle Menschen verschieden sind, haben die gleichen Rechte.
Επειδή μόνον εμείς, αντίθετα προς τους βαρβάρους, ποτέ δεν μετρήσαμε τον εχθρό στη μάχη.
Άβαταρ μέλους
Othin
 
Δημοσιεύσεις: 813
Εγγραφή: Σάβ 13 Φεβ 2010, 20:04

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Πέμ 17 Αύγ 2017, 16:37

Το ότι ξεκινάς τα παιχνίδια τέλη Ιουλίου και όχι Ιουνίου το οφείλεις στην βαθμολογία της χώρας
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11455
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 17 Αύγ 2017, 18:44

Othin έγραψε:Καλό είναι να μην ξεχνάμε την ιστορία, είτε μας βολεύει είτε όχι.

Θυμίζω λοιπόν ότι ο μπαρμπασωκράτης, που εδραίωσε μια σχεδόν εικοσαετή γάβρικη αυτοκρατορία εντός συνόρων και άλλαξε (με αηδή τρόπο) τα δεδομένα και τους συσχετισμούς στο σύγχρονο ελληνικό ποδόσφαιρο, πολέμησε εξοντωτικά και ανηλεώς κάθε άλλη ελληνική ομάδα, ειδικά αν είχε τη δυναμική να βγει στην Ευρώπη και να διακριθεί εκτός συνόρων. Παρότι το πλήρωσε αρχικά με πεντάρες και εφτάρες στην Ευρώπη, δεν πτοήθηκε ποσώς κι επέμεινε στην εξοντωτική για όλες τις άλλες ομάδες πολιτική του και στην τακτική «να κερδάει ο ολυμπιακός και το αιγάλεω κι όλοι οι άλλοι να πάνε να γ@μηθούν».

Το αποτέλεσμα το γνωρίζουμε όλοι. Μετά από δέκα περίπου χρόνια και πάμπολλες ευρωπαϊκές ξεφτίλες ο γάβρος κατόρθωσε τελικά να παίζει μόνος του μπάλα στην Ελλάδα κι έτσι να ξεφύγει οικονομικά (και κατά κατά καιρούς και αγωνιστικά, κακά τα ψέμματα) με τις ευρωπαϊκές επιδοτήσεις που δεν άξιζε να πάρει, ενώ οι εντός συνόρων ανταγωνιστές του, εξαντλημένοι από την μόνιμη οικονομική ένδεια στην οποία τους καταδίκασε, φάνταζαν πραγματικά ως «υπάλληλοι» που ονειρεύονται να τα βάλουν με το «αφεντικό».

Αν ο ΠΑΟΚ παίζει σήμερα με κάποια Έστερσουντ αντί πχ για την φημισμένη Μπιλμπάο με την οποία κληρώθηκε ο βάζελος, δεν το οφείλει στην καλή πορεία του γάβρου ή εν γένει των ελληνικών ομάδων, αλλά αποκλειστικά στην δική του των προηγούμενων κάμποσων ετών, την οποία πέτυχε σε πείσμα των προσπαθειών του μπαρμπασωκράτη και του πρεζέμπορα (και του ηλίθιου Γιδώνη).

Συμπερασματικά, όχι μόνον δεν με ενδιαφέρει να πάνε καλά οι ελληνικές ομάδες στην Ευρώπη, αλλά αντιθέτως θέλω να εξευτελιστούν όσο πιο γρήγορα και με όσο μεγαλύτερο πάταγο γίνεται, ώστε αφενός να εξαντληθούν οι αντίπαλοί μου οικονομικά και αφετέρου να καρπωθεί η ομάδα μου όσο μεγαλύτερο μέρος της επιδότησης μπορεί. Αυτό είναι το συμφέρον μου και τίποτε άλλο.


Τόσο απλά τα γράμματα! Πιο ταλαρα ΔΕΝ ...
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Πέμ 17 Αύγ 2017, 19:41

Συμφωνώ κι επαυξάνω στα περί γεροσωκράτη, και λίγα λες, και το χειρότερο είναι ότι την ίδια μέθοδο και με πιο πολεμικό ακόμα τρόπο ακολούθησαν και οι διάδοχοί του στον έλεγχο του συστήματος. Αποδείχτηκε όμως ότι αυτή η τακτική έχει κοντά ποδάρια και πλέον δεν υπάρχουν άλλα περιθώρια. Από έκτοι στην Ευρώπη φτάσαμε 15οι κι εκεί που βγάζαμε δυο και τρεις ομάδες στο τσου λου τώρα αγκομαχούμε για μία και αν πάμε λίγο παρακάτω θα είναι άπιαστο όνειρο για όλους, ακόμα και το γιουρόπα θα είναι κατόρθωμα. Και τώρα βλέπουμε τους αρδ που έχουν στο payroll τους να αγωνιούν τι θα κάνουμε κι εμείς και οι άλλοι και να εύχονται καλή επιτυχία.
Σέβομαι την εκδίκηση ως κίνητρο, δεν τη θεωρώ παράλογη με όλα αυτά που έχουν γίνει όλα αυτά τα χρόνια, αλλά η εκδίκηση έχει νόημα όταν δεν έχει προσωπικό κόστος, όταν έχει είναι όλοι χαμένοι. Σαν τα εγκλήματα πάθους.
Ας ασχοληθούμε με το ματσάκι και την ομάδα μας τώρα, εξάλλου η άποψη του καθενός μας μικρή σημασία έχει.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό black death » Πέμ 17 Αύγ 2017, 21:59

Ρε την καημένη τη ζέλα!!
Άβαταρ μέλους
black death
 
Δημοσιεύσεις: 4393
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2010, 08:43

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Πέμ 17 Αύγ 2017, 22:00

ζελα εφαγε 2 γκολ σε 3 λεπτα

2-2
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VII

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Πέμ 17 Αύγ 2017, 22:01

και πεναλτι για την μπιλμπαο!!!

παει για 2-3
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες