Π.Α.Ο.Κ-Λεβαδειακός 3-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Γλύκος
2
2%
Μάτος
20
15%
Βαρέλα
1
1%
Κρέσπο
1
1%
Λέοβατς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κάνιας
1
1%
Τσίμιροτ
2
2%
Μπίσεσβαρ
68
52%
Κάμπος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέλκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κλάους
1
1%
Περέυρα
35
27%
Μαλεζάς
1
1%
Μυστακίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 132

Re: Π.Α.Ο.Κ-Λεβαδειακός 3-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Πέμ 19 Ιαν 2017, 23:55

zarathustra79 έγραψε:theo-drama (αν καταλαβαίνω καλά είμαστε και πατριώτες) μεγάλη αλήθεια αυτό που λες. Το έχω γράψει πολλές φορές. Δεν είναι δυνατόν όσο κι αν δε βλέπονται οι παίκτες να τους μπινελικώνεις σα να μην υπάρχει αύριο!!! Πολύ περισσότερο όταν η ομάδα εκείνη την ώρα κερδίζει και το σκορ είναι ρευστό!!! Μόνο κακό μπορεί να προκαλέσει εκείνη τη στιγμή. Αυτή είναι η καυτή τούμπα πλέον; Να αγχώνει τους παίκτες μας αντι να τους εμψυχώνει; Και να σμπρώχνει τους αντιπάλους για να ξαναμπούν στο παιχνίδι;;;;;;


Κυρια-Δραμας καταγωγη.

Λεει ο φιλος απο τα Χανια ο Τζον,να μη δινεις σημασια.
Μα αφου ειναι διπλα σου και τον ακους.
Τι κανεις;

Παντως απογοητευση η προσελευση στην Τουμπα.
Μολις ερθει η Σαλκε πρωτοι πρωτοι θα παμε.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5498
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Π.Α.Ο.Κ-Λεβαδειακός 3-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Πέμ 19 Ιαν 2017, 23:55

Ποιος θα διαφωνήσει simba με τα λεγόμενά σου γενικά , όσο αφορά στο να αποφεύγονται τα ακραία από όλους; ούτε γω.
Ξαναβάζεις ερώτημα επί προσωπικού τι θα' λεγα εγώ κλπ, δεν είναι αυτό το ζητούμενο νομίζω, εύκολο να απαντήσω έτσι ή αλλιώς, δεν έχει σημασία. Αυτό που δεν συνυπολόγισα είναι αυτό που λες αρρωστάκια, που προφανώς υπάρχει..

Γενίκευση δεν το λες όταν ξεχώρισα την κριτική. Και δεν το έγραψα για άλλοθι.

"Περίεργοι", παίζουν σε όλα τα φόρουμς όπως μου απάντησαν και τα παιδιά από δω μέσα όταν με αφέλεια έθεσα σχετικό θέμα για κάποιον γνωστό γαύρο που υπονόησε ότι μπαίνει εδώ κλπ κλπ.

Μίχελ Ίβιτς τους πιστεύω κι εγώ πολύ, δεν τους θεωρώ αλάθητους, απλά το γεγονός ότι θεωρώ ότι οι "εχθροί" αυτούς θα χτυπήσουν αλύπητα και βρώμικα, με κάνει να έχω κάποια αντανακλαστικά ανάλογα. Αυτό. Σαν να θέλει κάποιος να τους προστατεύσει, γιατί ξέρουμε πολύ καλά πώς έχει φαγωθεί κόσμος και κοσμάκης τελευταία, με τη βοήθεια γνωστών εργαλείων, που προφανώς σκοπεύουν να σπείρουν το μικρόβιο ανάμεσά μας. ΑΥτό το ξεχωρίζω από μια κριτική. Τέλος πάντων , ο γραπτός λόγος είναι ελλειμματικός, δημιουργεί παρανοήσεις , αλλά νομίζω έγινα πιο σαφής. Και γω.

Κλείνω με το δικό σου με το οποίο συμφωνώ

"Και γενικα (δν παει σε σενα), αυτο που θελω να πω ειναι οτι μεταξυ μας, ας ειμαστε πιο χαλαροι και συζητησιμοι (ισως κ ανεκτικοι με τα αρρωστακια) και λιγοτερο μισαλλοδοξοι, καχυποπτοι, επιθετικοι, διχαστικοι"

:pano: :pano: :pano:
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Π.Α.Ο.Κ-Λεβαδειακός 3-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Πέμ 19 Ιαν 2017, 23:58

Θεόφιλος έγραψε:......

ΥΓ. Πέρα από τα σχόλια κάποιων συνοπαδών μας εδώ, δεν διάβασα σε κανένα άρθρο των αθλητικών ιστοσελίδων σχετικά με το επαναλαμβανόμενο σύνθημα από την κερκίδα κατά των δημοσιογράφων. Στον αντίποδα, πάντα γίνεται πρώτο θέμα αν υπάρχει κάποιο σύνθημα που καταφέρεται εναντίον του προέδρου, του προπονητή ή ποδοσφαιριστών μας.

Χαίρομαι, γιατί διαχρονικά όσοι είμαστε στο τσιμέντο και γνώμη έχουμε και φωνή. Το σωστό ή το λάθος το κρίνει ο χρόνος…


:opaokara: :opaokara: :opaokara:
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Π.Α.Ο.Κ-Λεβαδειακός 3-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Παρ 20 Ιαν 2017, 00:01

Καλα κ γω μεχρι τα 18 μου ημουν στη δραμα, απο το μακρινο '98 ζω στη θεσσαλονικη.

Ενηγουεη το χειροτερο δεν ειναι ο εκνευρισμος που προκαλούν στον καθένα απο εμας, αλλά το οτι ο εκνευρισμός αυτός μεταφέρεται και στην ομάδα.
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Π.Α.Ο.Κ-Λεβαδειακός 3-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 20 Ιαν 2017, 00:08

zarathustra79 έγραψε:Καλα κ γω μεχρι τα 18 μου ημουν στη δραμα, απο το μακρινο '98 ζω στη θεσσαλονικη.

Ενηγουεη το χειροτερο δεν ειναι ο εκνευρισμος που προκαλούν στον καθένα απο εμας, αλλά το οτι ο εκνευρισμός αυτός μεταφέρεται και στην ομάδα.


Αν και οφ τοπικ,Δραμα μενω,αλλα ερχομαι τακτικα,λογω κορης φοιτητριας και λογω ΠΑΟΚ (φετος πηρα διαρκειας).

Ευτυχως πιστευω οι περισσοτεροι ειναι νορμαλ.

Εδω ψαχνουμε καφενειο να μην εχει γκρινια,οταν παιζουμε εκτος.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5498
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Π.Α.Ο.Κ-Λεβαδειακός 3-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό simba » Παρ 20 Ιαν 2017, 00:21

ναι, προφανως zarathustra.. μιλαω για την εξωτερικευση των εμμονων (στα ορια της κακεντρεχειας).

και επισης σαν ανθρωπος, τρελαινομαι με καποιους υπανθρωπους που βριζουν τους μαυρους της αντιπαλης ομαδας (οχι πως εχει σημασια, αλλα λες κ εμεις δεν εχουμε :shock: )



Trouman, καταλαβαινω την ανησυχια σου, απλα πιστευω οτι εκτος απο καποιους περιστασιακους κομητες, περιεργοι μεταξυ μας δεν παιζουν. Αδικοι ή υπερβολικοι ολοι μπορει να γινουν καποια στιγμη, καποιοι θερμοαιμοι ισως πιο συχνα, αλλα νταξ, σε ολα τα οπαδικα φορουμ συμβαινει αυτο.
Προφανως κ τα προσωπα στην ομαδα χρειαζονται στηριξη οπως και προστασια. Με το σωστο τροπο και εκει που πρεπει (οπως σημερα με τα συνθηματα εναντιον των αρδ). Αλλα και στην προστασια χρειαζεται λογικη κ φιλτραρισμα, οχι παρωπιδες, τυφλες σταυροφοριες κ υπερβολες, γτ ελοχευει ο κινδυνος να μετεξελιχθει σε κατι ασχημο, βλ. ερπετο ή γαυρο.
:pano:
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Π.Α.Ο.Κ-Λεβαδειακός 3-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 20 Ιαν 2017, 00:25

Θεόφιλος έγραψε:Συγχαρητήρια στην ομάδα μας, που δείχνει αγώνα με τον αγώνα να χτίζει την προσωπικότητά της, ανεξαρτήτως αντιπάλου και βαθμού δυσκολίας.
Εύχομαι να ενσωματωθούν το συντομότερο στην φιλοσοφία και στο σύστημα της ομάδας και οι παίκτες των μεταγραφών.

ΥΓ. Πέρα από τα σχόλια κάποιων συνοπαδών μας εδώ, δεν διάβασα σε κανένα άρθρο των αθλητικών ιστοσελίδων σχετικά με το επαναλαμβανόμενο σύνθημα από την κερκίδα κατά των δημοσιογράφων. Στον αντίποδα, πάντα γίνεται πρώτο θέμα αν υπάρχει κάποιο σύνθημα που καταφέρεται εναντίον του προέδρου, του προπονητή ή ποδοσφαιριστών μας.

Χαίρομαι, γιατί διαχρονικά όσοι είμαστε στο τσιμέντο και γνώμη έχουμε και φωνή. Το σωστό ή το λάθος το κρίνει ο χρόνος…

Πέστα σύνθημα κατά των ΑΡΔ 3-4 λεπτά ,που χειροκρότησε όλο το γήπεδο
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Π.Α.Ο.Κ-Λεβαδειακός 3-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 20 Ιαν 2017, 00:32

theo-drama έγραψε:Ε οχι και ψοφος ρε Γρηγορη.Καλος ηταν ο καιρος,ουτε χιονιζε ουτε εβρεχε(ελα να δεις κρυο στο νομο Δραμας).
Ωραια τα γραφεις ρε μπαγασα.

Κι εγω με πορτοκαλι μπουφαν ημουν απεναντι στην γκρινιαρα 7 προς την 6,τους μονους με πορτοκαλι μπουφαν στην 3 που ειδα,ηταν οι σεκιουριταδες,εκτος κι αν περασαν τα χρονια και δε βλεπω καλα.


Εντάξει ρε συ Τέο, δεν ήταν και τα -6 του αγώνα με τα Γιάννενα, αλλά δεν την λες και καλοκαιρία...Τα αφτιά κρυώνανε περισσότερο, μιας και η κοτσίδα δεν επιτρέπει τον σκούφο :mrgreen: και το "full face"-κασκόλ (3,15 είχε σήμερα στην μπουτίκ πληροφοριακά :geek: ) ήταν κομματάκι κοντό, είναι και μικρά τα αφτιά μου και δεν βρίσκει να "σκαλώσει" καλά, γ@μησε τα... :D

Τώρα, όσο για κρύα που λες, άστο καλύτερα, γιατί έχω φάει τα νιάτα μου Γενάρηδες και Φλεβάρηδες στην Μόσχα, την Αγία Πετρούπολη, το Κράσνονταρ, μέχρι και κοντά στα Ουράλια με θερμοκρασίες χαμηλότερες και του Νευροκοπίου ακόμα, οπότε... ;)

Περνάνε όμως τα γ@μημένα για χρόνια κι όπως καταλαβαίνεις... :oops:


Υ.Γ. Στην Θ2 ήμουνα και τελικά επέλεξα το μαύρο μπουφάν αντί του πορτοκαλί επειδή είναι πιο μακρύ... 8-)

Υ.Γ. 2...Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και ευχαριστώ τον Θεό που σήμερα ήμασταν τόσο λίγοι και δίχως γκρινιάρηδες πλην ενός που έφαγε ένα ομαδικό κράξιμο όταν το παράκανε πια με τον Πέλκα (χτικιό τον ανεβοκατέβαζε αλλά τα φαγε τα πουστλούκι@ του εν τέλει) και την έκανε για την Θ1... :)

Υ.Γ. 3...@Pilotos, μάγος ήσουν για τις 3.500 σήμερα ρε φίλε??? :( :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ-Λεβαδειακός 3-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Θεόφιλος » Παρ 20 Ιαν 2017, 00:34

trouman έγραψε:
Θεόφιλος έγραψε:......

ΥΓ. Πέρα από τα σχόλια κάποιων συνοπαδών μας εδώ, δεν διάβασα σε κανένα άρθρο των αθλητικών ιστοσελίδων σχετικά με το επαναλαμβανόμενο σύνθημα από την κερκίδα κατά των δημοσιογράφων. Στον αντίποδα, πάντα γίνεται πρώτο θέμα αν υπάρχει κάποιο σύνθημα που καταφέρεται εναντίον του προέδρου, του προπονητή ή ποδοσφαιριστών μας.

Χαίρομαι, γιατί διαχρονικά όσοι είμαστε στο τσιμέντο και γνώμη έχουμε και φωνή. Το σωστό ή το λάθος το κρίνει ο χρόνος…


:opaokara: :opaokara: :opaokara:


Σ' ευχαριστώ Φίλε trouman, διαβάζω καιρό τις απόψεις που ανταλάζουμε εδω μέσα ώς οπαδοί του ΠΑΟΚ μας, μα τώρα πήρα την απόφαση να συμμετάσχω ενεργά.

Όσο για την γκρίνια απο κάποιους συνοπαδούς στην κερκίδα, εδώ και χρόνια εφαρμόζω κάτι που έχει αποτέλεσμα: Όποιος διπλανός γκρινιάζει, πάω δίπλα του ή πάνω απο το κεφάλι του και φωνάζω όσο δυνατότερα μπορώ το σύνθημα που λέμε εκείνη τη στιγμή στην κερκίδα.

2 στους τρείς αλλάζουν συνήθως θέση στα επόμενα 5 λεπτά :)

ΥΓ. Συγνώμη εκ των υστέρων για το οφ τόπικ παιδιά.
Θεόφιλος
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ 15 Ιαν 2017, 15:02
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ-Λεβαδειακός 3-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 20 Ιαν 2017, 00:40

Και εγώ αυτό ακριβώς κάνω :):)
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Π.Α.Ο.Κ-Λεβαδειακός 3-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Θεόφιλος » Παρ 20 Ιαν 2017, 00:46

eorptol1 έτσι ακριβώς όπως τα λές με το σύνθημα εναντίον των δημοσιογράφων.
Γυρνόντας στο αμάξι και κάνοντας ένα γύρω στους ραδιοφωνικούς σταθμούς κατα τη διαδρομή, διαπίστωσα πως όχι μόνο δε βγάλαν τσιμουδιά για το θέμα, μα έψαχναν να αναδειχθεί κάποιο άλλο θέμα. (Αφου όταν κερδίζει ο ΠΑΟΚ δεν υπάρχει θέμα)
...και κάπως έτσι βγήκε η "είδηση" πως ο Ίβιτς θέλει να μη φύγει ο Περεϊρα :)
Θεόφιλος
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ 15 Ιαν 2017, 15:02
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ-Λεβαδειακός 3-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Θεόφιλος » Παρ 20 Ιαν 2017, 00:47

eorptol1 έγραψε:Και εγώ αυτό ακριβώς κάνω :):)


χαχαχαχαχχα, είσ' ωραίος eorptol1 !!!!
ΠΑΟΚ αφου.
Θεόφιλος
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ 15 Ιαν 2017, 15:02
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ-Λεβαδειακός 3-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Παρ 20 Ιαν 2017, 01:06

Γράψτε το σύνθημα ωρέ να πάρουμε κι εμείς που δεν ήμασταν στον Ναό γραμμή...

PAOK for ever.
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Π.Α.Ο.Κ-Λεβαδειακός 3-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Θεόφιλος » Παρ 20 Ιαν 2017, 01:13

V-olakiotis έγραψε:Γράψτε το σύνθημα ωρέ να πάρουμε κι εμείς που δεν ήμασταν στον Ναό γραμμή...

PAOK for ever.


Φίλε V-olakiotis το σύνθημα αναφερόταν στο πού ακριβώς έχει ο λαός του ΠΑΟΚ γραμμένους τους ΑΡΔ ;)
Θεόφιλος
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ 15 Ιαν 2017, 15:02
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ-Λεβαδειακός 3-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 20 Ιαν 2017, 01:23

Επίσης ....το ΠΑΟΚ εσύ να σαι καλά και όλα τα άλλα γαματα με κεφαλαία γράμματα .... Ειπώθηκε πολλές φορές ένα σύνθημα πού με αρέσει πολύ
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες