Προβλήματα και λύσεις για το φόρουμ ΙΙ

Καταθέστε εδώ απόψεις/ερωτήσεις για το forum...

Re: Προβλήματα και λύσεις για το φόρουμ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ Μαρ 17, 2018 6:37 pm

ΑποστόληςΑ έγραψε:Σε άλλο φόρουμ στο οποίο μετέχω εγώ, υπάρχουν επίσης θεματικές ενότητες που είναι ΜΟΝΟ για μέλη, χωρίς διαχωρισμούς, αλλά δεν φαίνονται από τους επισκέπτες.

Και σε φόρουμ με αντικειμενο διαφορα επάγγελματα το κανουν
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ Μαρ 18, 2018 3:59 pm

teod1980 έγραψε:
goran 64 έγραψε:Οι πολιτικές των forum μέσα στα forums και των διακρίσεων σε μέλη ενεργά ή μη, άραγε δεν είναι τουλάχιστον αντίθετες με την ισονομία, την ισοτιμία και την ισοπολιτεία, αυτά που ευαγγελιζόμαστε σαν οπαδοί του Π.Α.Ο.Κ.?
Το βλέπετε λοιπόν εφικτό να εφαρμοστεί κάτι τέτοιο εδώ μέσα, στο ογκωδέστερο οπαδικό site-forum του Π.Α.Ο.Κ.?

:pano:

Υ.Γ. Πρόκοψαν και οι πολιτικές νεολαίες και τα κόμματα και η ελληνική κοινωνία, με τέτοιου είδους πολιτικές... :evil:

Θα τρελαθουμε ρε σοβαρευτειτε
Έκανε μια σωστη πρόταση ο PAOK NORTH ARMY
Δε μίλησε για κλίκα, κομματική νεολαία η κάτι άλλο σε κλειστή ομάδα με αντικείμενο κουτσομπολιό, ιντριγκα και επιθεση σε αλλά μέλη.
Μίλησε για ένα τόπο που θα μπαίνουν ορισμένα μονο μέλη με ιστορία στο φόρουμ η γνωστά σε κάποιους άλλους ωστε να ειπωθούν πράγματα για τον ΠΑΟΚ και όχι για το φόρουμ.
Να προτείνονται λύσεις η προσπαθειες με σκοπό να μην έχουν αλλόθρησκοι πρόσβαση.
Εγώ πχ αςμην είμαι μεσα. Δε με πειράζει αν όμως βγει κάτι καλό απο αυτο το τοπικ.. Ας μην έχω ενημέρωση αρκεί ν είναι κάτι που βοηθάει σε αντίδραση κατα του ΠΟΚ. Αυτο πρότεινε ο φίλος και όχι κλειστες καστες και ομάδες για υπονόμευση του φόρουμ.
Έτσι το βλέπω εγώ και να μπορεί να υπάρχει. Ποια ισονομία τωρα ρε. Φόρουμ ειναι όχι ο ΟΗΕ

Υγ μαλάκια που κάνα quote τον γρηγορη :nairepaok:

Η μαλακία που έκανες Τέο είναι διπλή και μάλιστα δεν έγκειται καν στο δικό μου κουοτάρισμα σου κι εξηγούμαι:

Κατά πρώτον λοιπόν, το post μου που κουοτάρισες δεν απευθυνόταν στην πρόταση του PAOK_NORTH_ARMY (ο οποίος πληροφοριακά ήδη την έχει βρει την άκρη σ αυτό που πρότεινε-έψαχνε, μέσω του chat) και κατά δεύτερον, για τα υπόλοιπα που αναφέρεις, μάλλον δεν γνωρίζεις καθόλου καλά τον τρόπο λειτουργίας των μελών της mod και της admin team του forum και τα συστήματα τους, με σκοπό την αποτροπή εισόδου αλλόθρησκων εδώ μέσα...Τα οποία βέβαια, αποδίδουν όσο αποδίδουν, κάποιες φορές ίσως όχι σε ικανοποιητικό βαθμό, κάτι που είναι πολύ δύσκολο να γίνει δίχως (και) τις δικές μας βοήθειες, των υπόλοιπων μελών του forum, πάντα κατά την άποψη μου...

Όσον αφορά όσους θέλουν να συζητάνε προτάσεις για τον Π.Α.Ο.Κ. και όχι για το forum, υπάρχουν και τα e-mails του καθένα και θα μπορούσαν κάλλιστα τέτοιες συζητήσεις να γίνονται μέσω αυτών, με απόλυτη ιδιοτικότητα...
Προσωπικά μάλιστα, αυτό το έχω κάνει ήδη με κάποιους, ακόμα κι αν δεν τους έχω γνωρίσει από κοντά...

Υ.Γ. 1...Εξ άλλου, εγώ μόνο δυο ερωτήσεις έκανα...Έστω και ρητορικές...Για "υπονόμευση του forum", που αναφέρεις, δεν έγραψα, ούτε για τις διαφορές του ΟΗΕ με ένα forum επίσης...Εσύ το κάνεις και δεν ξέρω γιατί...

Υ.Γ. 2...Κάλιο θα ταν επίσης να μην τρελαθείς ακόμα και να μην με καλείς να σοβαρευτώ, κρίνοντας όμως την σοβαρότητα μου από όσα εννοείς εσύ και όχι από όσα γράφω, τουλάχιστον μέχρι να με γνωρίσεις δια ζώσης, οπότε τότε ίσως κατανοείς πλέον ευκολότερα όσα γράφω κι αν είναι σοβαρά...Ιδού πεδίον δόξης λαμπρόν λοιπόν...
Π.αλεύω ασταμάτηταΑ.ντιστέκομαι στην αδικίαΟ.νειρεύομαι με υπομονήΚ.ατακτώ πάντα τίμια
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!!!!
Σήφη,"οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", έφυγες νωρίς στις 16/2/2016...σε τιμάω αδερφέ μου, καλή αντάμωση!!!!
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ Μαρ 18, 2018 4:16 pm

Επίσης, ας ξαναγράψω εδώ την απάντηση μου στην πρόταση του PAOK_NORTH_ARMY, που είναι ευκρινέστατη...

goran 64 έγραψε:Τo General και τα Π.Μ. του chat είναι η καλύτερη λύση πάνω σ αυτό που ζήτησε ο PAOK_NORTH_ARMY και
απορώ που δεν είναι μέλος εκεί ο συγκεκριμένος, ώστε να γράφει-λέει όσα θέλει να μην φαίνονται-ακούγονται...
Πάντα κατά την προσωπική μου άποψη, καλό είναι να τον ενημερώσει κάποιος mod για τα του chat, αν δεν ξέρει...

Πληροφορώντας μάλιστα, όσους ενδιαφέρονται, ότι το παλικάρι, παρ ότι απ τα παλαιότερα μέλη του forum, δεν γνώριζε καν για την επαναλειτουργία του chat και το 'μαθε επειδή δεν αδιαφόρησα-βαρέθηκα να ενημερώσω...

viewtopic.php?f=2&t=6846&start=3810#p1439187

Υ.Γ. Να σαι καλά ρε dim-cyprous-PAOK...Τώρα τις είδα τις ευχαριστίες σου...
Π.αλεύω ασταμάτηταΑ.ντιστέκομαι στην αδικίαΟ.νειρεύομαι με υπομονήΚ.ατακτώ πάντα τίμια
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!!!!
Σήφη,"οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", έφυγες νωρίς στις 16/2/2016...σε τιμάω αδερφέ μου, καλή αντάμωση!!!!
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Κυρ Μαρ 18, 2018 5:05 pm

Εντάξει το ποστ μου ηταν περισσότερο σε φιλικό ύφος παρα κάτι άλλο. Τες πα οπως το αντιλαμβάνεται κανεις.
Δε θα μπω σε αντιπαράθεση. Υπάρχει κάτι πιο σημαντικό που εξελίσσεται για να αναλωθουμε σε κάτι άλλο.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ Μαρ 18, 2018 5:21 pm

Συμφωνώ με την δεύτερη πρόταση σου...
Όσο για την πρώτη, μπορεί να το εξέλαβα και λανθασμένα, λόγω της επιθετικότητας του, οπότε mea culpa... ;)
Η πρόταση δε, για δια ζώσης γνωριμία συνεχίζει να ισχύει, περίπου εδώ και έναν χρόνο μάλιστα και το ξέρεις... :)
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Κυρ Μαρ 18, 2018 5:33 pm

Ρωτά τον Κώστα Περαία γιατι δεν έρχομαι.
Το είδε κ λογικά το κατάλαβε.
Ναι ρε, τα γραπτά συχνα μπορεί να τα αντιληφθείς διαφορετικα απο οτι εκφράζουν
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ Μαρ 18, 2018 6:19 pm

Δεν θα ρωτήσω, επειδή οι λόγοι που δεν έρχεσαι στις συναντήσεις Τέο είναι δικοί σου και δεν με απασχολούν...
Όσο για το ότι "τα γραπτά συχνά τα αντιλαμβάνεσαι διαφορετικά", δες το, διαβάζοντας πλέον προσεκτικότερα...
Ελπίζω να κατάλαβες το λάθος σου και μην ήταν χάσιμο χρόνου μου όσα σου έγραψα παραπάνω για να το κάνεις...
Αν πάλι όχι, καλή καρδιά...
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Κυρ Μαρ 18, 2018 6:41 pm

Ελα γρήγορη, είπα φιλικη διάθεση ειχε το ποστ μη το ψαχνεις βαθύτερα. Σα να μιλουσα σε παρέα μου. Χαλαρά κι όχι ξύλινα, αυτο εννοούσα.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ Μαρ 18, 2018 6:56 pm

Για το νόημα-ουσία του post σου μιλάω ρε Τέο, όχι για την διάθεση του (σου)...Που έχει ήδη λυθεί μέσω chat...
Η διάθεση του (σου), αν και αδιαιολόγητα επιθετική επαναλαμβάνω (μέσω αναφοράς σε τρέλα, σοβαρότητα και ΟΗΕ) και παρά την (εν τέλει) έλλειψη επιχειρημάτων σου, λόγω λάθους κατανόησης του, ήδη δέχτηκα ότι είναι φιλική...

Σε forum βρισκόμαστε Τέο...Οπότε προσωπικά δεν το βρίσκω απαραίτητα κακό ή λάθος να εμβαθύνουμε και λίγο...
Πού να το κάνουμε αλλιώς? Στο καφενείο ή πίνοντας ρετσίνες στην καντίνα?
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Δευτ Μαρ 19, 2018 2:52 am

Λοιπόν ΠΑΟΚτσάκια καταρχήν δε χρειάζονται αυτές οι μικροκόντρες. Είμαστε σε πολύ άσχημη ψυχολογική κατάσταση οι περισσότεροι για να έχουμε κι αυτά στο κεφάλι μας. Τα πράματα είναι όπως τα είπε ο teod1980. Θα σας πω και ένα παράδειγμα για να γίνει κατανοητό. Την Κυριακή στο συλλαλητήριο ήμασταν τρεις κι ο κούκος. Πιθανόν να ήθελα να εκφραστώ με μη κολακευτικά λόγια για το λαό μας. Αυτό δε σημαίνει ότι θα έπρεπε τις συζητήσεις που κάνουμε εμείς για τα κακώς κείμενα του ΠΑΟΚ να τη βλέπει το κάθε αλλόθρησκο τσουτσέκι. Άλλο παράδειγμα. Μπορεί να θέλαμε να οργανωθούμε για να πάμε στα Κουφάλια να χειροκροτήσουμε τον Άδωνι. Έπρεπε να γίνει σε κοινή θέα αυτή η κουβέντα???

Ευτυχώς με επισήμανση του Γρηγόρη έμαθα ότι το chat ήταν σε πλήρη λειτουργία. Δοκιμάστε το όσοι δεν έχετε μπει ακόμα, είναι πιο άμεσο και έχει και φωνητικά μηνύματα (με τη τεχνολογία έμεινα λίγο στάσιμος, πιθανόν να ισχύει στα περισσότερα chat, απλά μου φάνηκε ωραίο και το ανέφερα). Με το chat είμαι όμως μερικώς καλυμμένος. Πολλές φορές θέλεις να συζητήσεις κάτι σοβαρό και την ώρα που το συζητάς στο chat να έχει 5 άτομα. Όταν το βράδυ θα μπουν άλλοι 15, αυτή η συζήτηση θα έχει χαθεί. Ενώ στο φόρουμ μένει πάντα εκεί. Μπορούν να γίνουν πολλές δράσεις για το καλό του ΠΑΟΚ μας. Το δημοψήφισμα στο ίντερνετ με τα φύλλα πορείας το ξεκίνησαν φίλοι-γνωστοί μου. Μέσα σε λίγη ώρα έγινε ολόκληρο θέμα... Με μια τέτοια απλή δράση.
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Κυρ Μαρ 25, 2018 2:25 pm

Μάλλον έχασα κάποια επεισόδια. "Κοινωνία Ώρα Μηδέν" γιατί δεν έχουμε; Το "III" είναι κλειδωμένο. Μήπως απλά περιμένουμε κάποιον να ανοίξει το "IV" :?:

εδιτ: Άνοιξα το "IV". Ελπίζω να έκανα σωστά :D
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Δευτ Μαρ 26, 2018 10:39 am

Γιατί κλειδώθηκε το "Κοινωνία... IV" που άνοιξα χθες; Δεν είναι οτι με πειράζει, έτσι για να ξέρω ρωτάω.
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Δευτ Μαρ 26, 2018 11:20 am

Γιατί προς το παρόν έχει αποφασιστεί να μην υπάρχει τοπικ με πολιτικό περιεχόμενο ανοιχτό
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget.... some kind we never forgive..... havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live

Many places i have been....many sorrows i have seen...

îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Δευτ Μαρ 26, 2018 11:38 am

Κατανοητό. Ε τότε καλύτερα διαγράψτε το εντελώς το "IV".
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ Μαρ 26, 2018 11:45 am

sn0ufel4 έγραψε:Γιατί προς το παρόν έχει αποφασιστεί να μην υπάρχει τοπικ με πολιτικό περιεχόμενο ανοιχτό

Τέτοια λέτε και θα κάνει ο παπάς το "Καφενείο"......................εκλογικό κέντρο... :lol: :lol: :lol: :lol:

Υ.Γ. "Ζούμε για την πολιτική, βάλτε μας όλους φυλακή"... :D :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
goran 64

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προτάσεις και Σχόλια για το Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler