Προβλήματα και λύσεις για το φόρουμ ΙΙ

Καταθέστε εδώ απόψεις/ερωτήσεις για το forum...

Re: Προβλήματα και λύσεις για το φόρουμ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ Δεκ 15, 2017 3:06 pm

Ο Κατ να αποκαταστήσει πρώτα τη σχέση με την πεθερά του και μετά να βγάζει γλώσσα! Άντε πια!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ Δεκ 15, 2017 3:11 pm

Όπως καταλαβαίνετε όλο το πρόβλημα έγκειται στις πεθερές [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
"ΚΛΕΙΣΕ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΜΕΓΑΛΕΙΟ"
https://www.youtube.com/watch?v=pLG5N-4 ... tml5=False
Άβαταρ μέλους
painkiller4

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ Δεκ 15, 2017 3:20 pm

Γιατί σβήστηκε το post-απάντηση μου στον abg12d34? :?
Π.αλεύω ασταμάτηταΑ.ντιστέκομαι στην αδικίαΟ.νειρεύομαι με υπομονήΚ.ατακτώ πάντα τίμια
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!!!!
Σήφη,"οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", έφυγες νωρίς στις 16/2/2016...σε τιμάω αδερφέ μου, καλή αντάμωση!!!!
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Παρ Δεκ 15, 2017 3:41 pm

ΑποστόληςΑ έγραψε:Ο Κατ να αποκαταστήσει πρώτα τη σχέση με την πεθερά του και μετά να βγάζει γλώσσα! Άντε πια!

Ουι(γιαννιωτικο επιφωνημα) προσβολα!
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Παρ Δεκ 15, 2017 3:45 pm

goran 64 έγραψε:Γιατί σβήστηκε το post-απάντηση μου στον abg12d34? :?

γιατί δεν υπήρχε κανένας λογος ν δωθει συνεχεια
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget.... some kind we never forgive..... havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live

Many places i have been....many sorrows i have seen...

îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ Δεκ 15, 2017 3:56 pm

Δηλαδή ποιος έκρινε ότι αυτή η απάντηση αποτελούσε "συνέχεια" sn0ufel?
Και τι σόι συνέχεια την είδατε-κρίνατε, όποιοι αποφασίσατε να την σβήσετε?
Προς την σωστή ή την λάθος κατεύθυνση, πάντα σχετικά με την πορεία του forum?
Τι το μεμπτό είχε για να ακυρωθεί, με αυθαίρετο, κατά την άποψη μου, τρόπο?
Π.αλεύω ασταμάτηταΑ.ντιστέκομαι στην αδικίαΟ.νειρεύομαι με υπομονήΚ.ατακτώ πάντα τίμια
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!!!!
Σήφη,"οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", έφυγες νωρίς στις 16/2/2016...σε τιμάω αδερφέ μου, καλή αντάμωση!!!!
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ Δεκ 15, 2017 4:49 pm

Δεν ειχες καμια δουλεια να συνεχισεις την αντιπαραθεση ή οτιδηποτε.

Ζητησαμε να ληξει,εξηγησα κατι στον αbg και ειπαμε τελος.

Γιατι να τι συνεχισεις;;
Τις αποφασεις τις παιρνουμε οι μοντ.
Ειλικρινα ειναι παρα πολυ κουραστικο αυτο το σηριαλ συνεχεια.

Σας ζηταμε κατι.αν θελετε να βιηθησετε δεχτειτε το
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ Δεκ 15, 2017 5:07 pm

1...Δηλαδή ρε συ sourme διάβασες τι έγραψα και το θεώρησες ότι "συνεχίζω" κάποια αντιπαράθεση?
2...Ο abg12d34 έθεσε κάποια θέματα, στα οποία θεώρησα σωστό να απαντήσω, είναι αυτό πρόβλημα?
3...Αν έχετε παράπονα από μένα ότι δεν "βοηθάω" σας παρακαλώ να μου το πείτε στα ίσια...
4...Δηλαδή ο δικός μου κόπος να κάτσω να γράψω ένα post-απάντηση, σε πολύ ήπιους και κατευναστικούς τόνους, προς κάποιον που "ανοίγει" ένα θέμα συζήτησης, δεν είναι σεβαστός από εσάς και αποφασίζετε να ΣΒΟΥ?

Σας παρακαλώ πάρα πολύ δηλαδή, αλλά όταν (φυσιολογικά) κάνετε λάθη, δεν είναι κακό να το παραδέχεστε...
Στην τελική, αν πιστεύετε ότι αποφασίσατε και πράξατε σωστά, επαναφέρετε το post μου για να "εκτεθώ"...
Σε forum ανταλλαγής απόψεων, άρα διαλόγου γράφουμε, εκτός κι αν κάνω τόσο μεγάλο λάθος πιστεύοντας το...
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό Ale » Παρ Δεκ 15, 2017 7:14 pm

Φέρτε πίσω τον τσατσουράνη, να έχει ο λαός τόπικ να ξεθυμαίνει.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ Δεκ 15, 2017 7:38 pm

Τον ένοχο ενάντια στο σιμπα ακομα δεν τον βρήκατε ;
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ Δεκ 15, 2017 9:04 pm

Η ΤΟΥΜΠΑ πέθανε...

Μέσα στην Τούμπα πριν από 30βάλε χρόνια, έκανα το πρώτο μπουσούλημα.
Έζησα σχεδόν τα πάντα, με τα δικά μου μάτια. Πέρασαν όλα τα συναισθήματα από το πετσί μου, χαρά, λύπη, άγχος, στεναχώρια, 300 παλμοί, μελαγχολία, πάθος, αγάπη, μίσος αλλά ποτέ φόβος!
Όπως και στα εκτός έδρας που ήταν πολλά ταξίδια σε όλα σχεδόν τα γήπεδα της χώρας. Κι εκεί παρόμοια συναισθήματα, στα πέταλα. Εξαίρεση η Καλαμάτα, που μας έβαζαν στο πλάι του γηπέδου και βλέπαμε συνολικά κανά 10λεπτο ποδόσφαιρο. Ο φόβος δεν υπήρχε σαν έννοια στο λεξικό. Όχι μόνο το δικό μου, αλλά και των άλλων που για 3 ώρες τουλάχιστον ήμασταν εκεί, δίπλα στα κάγκελα να φωνάζουμε για τον ΠΑΟΚ μας που δεν χάνει ποτέ.

Από τον βαρύ οπαδικό χειμώνα μετά το πρωτάθλημα του '85, μέχρι την πρώτη άνοιξη στη σεζόν με τον Αγγελο, η Τούμπα ήταν μία περίεργη κατάσταση. Υπήρχε ένας λαός που πάντα πίστευε ότι το καλοκαίρι πάμε για πρωτάθλημα και “είδες τί παικταράδες πήραμε”, ξεκινούσε η σεζόν κι άρχιζαν οι ήττες... Μικρός έφηβος ούτε που με ένοιαζε το αποτέλεσμα, άλλωστε στο γήπεδο δεν πήγαινες τότε για τη χαρά της νίκης. Πήγαινες για να βγάλεις όλη σου την ενέργεια να σπρώξεις αυτούς με τα ασπρόμαυρα. Κι αν αυτοί δε τα κατάφερναν, έσκυβες το κεφάλι, κουβαλούσες την πίκρα μέσα σου και περίμενες την μεθεπόμενη Κυριακή να είσαι εκεί ξανά, εσύ κι οι ίδιοι και οι ίδιοι οι κολλημένοι σε μια θνησιγενή κατάσταση που δεν είχε ουσιαστικό αποτέλεσμα, αλλά τα τσιμέντα; Να μένουν μόνα τους; Αυτά τα τσιμέντα...

Υποχρέωση νιώθαμε απέναντι στον ΜΥΘΟ! Ναι τον μύθο αυτού του γηπέδου, γιατί έτσι ακούγαμε, έτσι μας έλεγαν οι μεγαλύτεροι κι εμείς μέναμε με ανοιχτά τα στόματα. Κι ερχόταν οι στραβές η μια πίσω από την άλλη, ήρθε κι η μαζική αποχή κι έδεσε το γλυκό.

Κάπως έτσι ο λαός “ξεστράτισε” και βρήκε αποκούμπι στο Παλέ. Η μεγαλύτερη φυσιογνωμία όλων των εποχών του ΠΑΟΚ, ο μέγιστος ΜΠΑΝΕ, μας κράτησε όρθιους. Γέννησε πολλά ΠΑΟΚτσάκια αυτή η ομάδα. Ήταν και της μοδός τότε το μπασκετάκι μετά το ένδοξο '87... Στο Παλέ έχουν γίνει μυθικές κερκίδες. Βοηθάει και το ρημάδι ότι είναι κλειστό, αν έχει ησυχία και φταρνιστείς στην 8, πετάγεται ο άλλος από απέναντι κάτω από τα δημοσιογραφικά να σου δώσει χαρτομάντηλο να πούμε.
Τί να πρωτοθυμηθώ από εκείνη την εποχή; Ο λαός του ΠΑΟΚ, έδωσε πολύ ώθηση στην ομάδα. Έμπαιναν μέσα κι είχαν φτερά στα πόδια. Κάθε καλάθι, για εμάς ήταν γκολ. Αλλωστε ποτέ ως λαός δεν το παίξαμε μπασκετικοί και ίσως και λόγω αυτής της άγνοιας, ο λαός του ΠΑΟΚ, έγραψε χρυσές οπαδικές σελίδες σε όλη την Ευρώπη. Για εμάς ο κάθε πόντος ήταν σαν γκολ στην Τούμπα, που είτε ήταν ανοιχτή είτε κλειστή είχε καταντήσει σαν διαρκές μνημόσυνο...

Πολύ πόνος για το ποδόσφαιρο... Δεν ξέρεις αν δεν το ζήσεις, τί είναι στα 10 σου να περπατάς καμαρωτός πρωταθλητής και εκεί που είσαι στην εφηβεία και έχεις βγάλει αυτά τα ρημάδια τα σπυράκια και το χνούδι στο πρόσωπο να νιώθεις μελλοθάνατος και να παλεύεις για τη σωτηρία λίγο πάνω από τη γραμμή του υποβιβασμού.
Στα μόνα ματς που η Τούμπα έπαιρνε ζωή ήταν τα ντέρμπυ. Κι έπαιρνε ζωή όχι σαν σήμερα που μπορεί να έχει 25.000 κι είναι σαν να έχει 5.000 του τότε. Βλέπεις εκείνες τις εποχές ο κόσμος πήγαινε γήπεδο με έναν σκοπό. Τώρα πάει για να κάνει τσεκ ιν στο φουμπου...

Αυτή ήταν η εικόνα της Τούμπας για πολλά χρόνια. Μια Τούμπα μαραζωμένη στα περισσότερα παιχνίδια, μια Τούμπα άρρωστη.

Σε αντίθεση με την Τούμπα στα εκτός έδρας (τουλάχιστον σε όσα έζησα εγώ) ήμασταν αυτοί που έπρεπε πάντα. Όπου κι αν πηγαίναμε, δίναμε την παράστασή μας, όπως μας είχαν μάθει. Ακατάπαυστη φωνή, πάθος μέχρι το τέλος και δεν μπορεί κανένας να μου το βγάλει από το μυαλό, ότι τους περισσότερους βαθμούς στα εκτός, τους πήρε η ομάδα από το σπρώξιμο που της έδιναν αυτοί οι τρελαμένοι στα πέταλα της χώρας. Δεν γινόταν να παίζει ο ΠΑΟΚ και να μην έχει κόσμο, όπου κι αν έπαιζε. Κι είχαμε έναν γαμημένο τρόπο να ήμαστε πάντα εκεί, ακόμα και χωρίς εισιτήρια... Όσοι έτυχε κι ήταν εκεί, έλαχε κι ήμουν κι εγώ, γνωρίζουν τί και πως...

Και ξαφνικά άρχισε να αχνοφαίνεται η άνοιξη στο ποδόσφαιρο. Καλά μην φανταστείτε εσείς οι νεότεροι τίποτα σημαντικό, απλά η ομάδα ήταν κοντά στην έξοδο στην Ευρώπη. Μετά από εκείνη τη ρημάδα βραδιά με την Παρί, που δε θα την ξεχάσω ποτέ, (έκανα κοπάνα από το φροντιστήριο του Βασιλειάδη) είχε έρθει το τέλος μας. Δεν μπορούσαμε να σηκώσουμε κεφάλι...

Κι επιτέλους ήρθε η ώρα της Ευρώπης...

Όποιος δεν έχει ζήσει το ματς με την Τρνάβα και το 0-3 στο πρώτο μισάωρο δεν ξέρει τί είναι ΤΟΥΜΠΑ. Δεν γίνεται να το περιγράψεις αυτό το βίωμα. Ήταν μια λάβα, μια φωτιά που ήξερες ότι θα κάψει τα πάντα. Ναι εκείνο ΗΤΑΝ ΤΟΥΜΠΑ! Ναι εκείνο το γαμημένο συναίσθημα που ήξερα ότι το σουτ του Ολιβάρεζ πριν τον δω να σουτάρει θα πάει μέσα και δεν το πίστευα μόνο εγώ αλλά κι ο κουλουρτζής στην 5, εκείνο ΉΤΑΝ ΤΟΥΜΠΑ! Εκείνη η ΠΙΣΤΗ στους εαυτούς μας πρώτα ότι τους έχουμε ρε αυτούς τους Σλοβένους που φώναζε κι ο άλλος παραδίπλα μου, μια φωνή θα βγάλουμε θα πέσουν κάτω από τον τρόμο, κι αν πέσουν μετά η ομάδα θα τους βάλει μέσα στα δίχτυα, εκείνον τον παλμό, όλες τις λέξεις της ελληνικής γλώσσας να χρησιμοποιήσω δε θα μπορέσω να το μεταφέρω, ίσως άλλοι μπορούν καλύτερα.

Κάπου εκεί την έκανα για νότια (βλέπεις η ρημάδα η τρέλα μες στο μυαλό και η μοίρα με έστειλαν στη χαβούζα) και τα εκτός έδρας έγιναν η αγαπημένη μου συνήθεια. Μια βόλτα στη Λιοσίων στο σύνδεσμο από εκεί με τα άλλα παληκάρια γήπεδο. Ανάσα μέσα στη χαβούζα! Ένιωθα άνθρωπος εκείνο το 3ωρο! Είχα και τα δικά μου θέματα, πολύ πίεση και ξέδινα με ασταμάτητη φωνή. Από Τρίτη άνοιγε σιγά σιγά ο φάρυγγας για να μιλήσω...Στα ντέρμπι παρών στην Τούμπα, που είχε την τάση να θυμίζει σιγά σιγά ότι ξαναγεννιέται μέσα από τις στάχτες της.

.........

Δε θέλω να σε κουράσω άλλο και θα κάνω μια υπέρβαση στο σήμερα. Δε θέλω να σου την πω αδερφέ, δε θέλω να με ακούσεις σαν στρατιωτάκι και να εκτελέσεις. Θέλω να σε προβληματίσω. Γιατί πας στην Τούμπα;
Γιατί έγινε μόδα θα πει ο ένας, να δω ποδόσφαιρο θα πει ο άλλος. Αδελφέ να ξέρεις ότι, εμείς κι οι πριν από εμάς, δεν πήγαιναν για αυτό. Κάπου μπερδεύτηκαν οι ρόλοι του οπαδού του ΠΑΟΚ...

Μπαίνω στην σημερινή Τούμπα και βλέπω κόκκινα μπουφάν, για να τον βλέπουν λέει από την τηλεόραση και να ξέρουν ότι είναι εκεί στην 5, ο άλλος με το πράσινο χαιρετάει την γκόμενα από την τηλεόραση λες και ο σκηνοθέτης θα του κάνει κοντινό. Καλύτερα να πας να παίξεις κανά τζόκερ ρε πουθενά, που σκας μύτη στο ναό με κόκκινο ή πράσινο μπουφάν, μεγαλύτερες πιθανότητες έχει να το πιάσεις. Ιεροσυλία στο δικό μου μυαλό, αυτή η κατάσταση. Αρρώστια...

Όπως αρρώστια είναι να βρίζεις προχτές με τον βάζελο, παίκτη της ομάδας και να έρχεσαι στα χέρια με τους γύρω σου και να πέφτει ξύλο. Αυτά κάποτε ήταν απαγορευμένα! Δεν το διανοούνταν καν ότι μπορεί να το κάνει κάποιος.
Αμ το άλλο; Κάθεσαι στα χαμηλά της 4 και έρχονται από πάνω οι μαλαματίνες... Πιες ρε μαλάκα 1-2-3 όσες αντέχεις αλλά μετά; Τι μπήκες να κάνεις; να σκοτώσεις τον από κάτω σου; Και βάζω στοίχημα, ότι αυτός κι οι γύρω του ένα ΠΑΟΚ ΟΛΕ δεν μπορούν να φωνάξουν 90 λεπτά. Και βγάζουν τα λαρύγγια 1000-2000 μην λέω και πολλούς.

Κι έτσι κατάντησε η Τούμπα να είναι αυτοί οι 1000-2000 (η κατά τα άλλα κατάμεστη Τούμπα) και γύρω τους άλλοι 20.000 με τα κινητά στο χέρι που βγάζουν φωτογραφίες και τραβάνε βίντεο. Εσχάτως μας προέκυψε και το live streaming να πούμε. Κι εγώ που μεγάλωσα μια άλλη εποχή, ψάχνω να βρω το λάθος. Και σπάω το κεφάλι μου να βγάλω ένα συμπέρασμα και που πάει το πράγμα.

Ένας λέει φταίνε οι οργανωτές, άλλος λέει φταίνε τα αργά συνθήματα, ο τρίτος φταίει που του τελείωσε η μπαταρία και δεν έχει να τραβήξει βίντεο κι έχασε το γκολ. Και γω λέω, ΦΤΑΙΜΕ ΟΛΟΙ.
Ναι ρε μ@λ@κες, εμείς φταίμε. Και ξέρετε γιατί φταίμε; Γιατί δεν αγαπάμε την ομάδα. Γιατί αγαπάμε το ΕΓΩ μας και μόνον. Είναι δυνατόν σε μια Τούμπα που έχει θρηνήσει κόσμο και κοσμάκη από την πρέζα, να φωνάζουμε συνθήματα για τα ναρκωτικά; Πόσο μλκ είμαστε;

Είναι δυνατόν να μπαίνεις στο γήπεδο και να μην σηκώνεις ούτε χέρια πριν την έναρξη, γιατί πρέπει να βγάλεις βίντεο τους άλλους που τα σηκώνουν;

Αν είσαι μάγκας, εσύ που με διαβάζεις, θα αλλάξεις τον δίπλα σου με τη συμπεριφορά σου κι ο δίπλα σου τον παραδίπλα και πάει λέγοντας. 90 λεπτά δώσε τα πάντα με φωνή και μόνον. Όχι το 1 λεπτό που φωνάζουν όλοι, κάποιοι τρελοί στο πέταλο δεν σταματούν, ακολούθα τους. Κι ας φωνάζουν οι άλλοι κάτσε κάτω ρε δεν βλέπουμε. Στην εκκλησία όταν ο παπάς διαβάζει Ευαγγέλιο δεν καθόμαστε, στην Τούμπα 90 λεπτά το Ευαγγέλιο διαβάζουν, τουλάχιστον εμένα έτσι μου είπαν μικρό και το θυμάμαι...

Δεν είναι δυνατόν να σου λένε όχι πυρσούς κι εσύ να τους γράφεις στα παπάρια σου και να ανάβεις. Ναι ρε τους πέρασες και μαγκιά σου. Πως τους πέρασες; Μην θίξουμε το θέμα “είσοδος στην Τούμπα και τουρνικέ” γιατί κανονικά οι υπεύθυνοι, αν ήμουν εγώ πρόεδρος θα τους είχα αλλάξει εδώ και χρόνια. Έχει παραγίνει το χάλι σε αυτόν τον τομέα. Δε θέλω να γίνω μάντης κακών, θέλω να ελπίζω ότι δε θα έχουμε κάποια στιγμή θύματα μεταξύ μας. Μας φτάνουν τα παιδιά που έχουμε κλάψει με πρόσφατο το γειτονάκι μου στη Λιβαδειά...

Δε θα σε κουράσω άλλο αδερφέ, τα είχα μαζεμένα, 7 αγωνιστικές κλειστή η Τούμπα να σου πω την αλήθεια δεν με πείραξε. Με πείραξε αυτό που έγινε την Κυριακή με τον βάζελο και για αυτό πήρα φόρα και στα λέω. 90 λεπτά μια κοιμισμένη Τούμπα που ανάθεμα κι αν κατάλαβε ότι η ομάδα πήδηξε τον πρώτο δυνάστη του ελληνικού ποδοσφαίρου. Ναι τον τσάκισε, του έριξε μια 4αρα ξεγυρισμένη που θα την θυμάται για πάντα. Και διαβάζω μετά “υψηλές κριτικές” του στυλ να δεν παίξαμε καλά, να εκείνος δεν ήταν καλός και τα @@ του καράμπελα. Ρε μλκ είστε σοβαροί;

Αλήθεια σου λέω, δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει κάτι, για αυτό πιστεύω ότι η Τούμπα που γνώρισα εγώ και έκαναν ΜΥΘΟ οι πριν από εμάς, πέθανε. Και πέθανε οριστικά και αμετάκλητα.

Τα εκτός έδρας είναι μια άλλη ιστορία. Εκεί με μαγικό τρόπο η παλιά Τούμπα μεταφέρεται μαζί με την αύρα της και το λαό της. Ίσως είναι έτσι το ριζικό της. Ίσως τα φαντάσματα του λαού ο ΣΦ ΠΑΟΚ Παραδείσου, έρχεται και να φωνάζει μαζί μας...

ΥΓ1 Το κείμενο είναι κατάθεση ψυχής ενός τιποτένιου και δεν περιέχει καμία δόση αυτοπροβολής! Θα ήταν προσβολή στους άλλους που έδωσαν πολύ πιο πολλά και τη ζωή τους ακόμα.

ΥΓ2 Δεν είχα που αλλού να το δημοσιεύσω και για αυτό εμφανίζομαι στο φόρουμ μετά από καιρό. Ευχαριστώ για τη φιλοξενία.

ΥΓ4 ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ!
Άβαταρ μέλους
pilotos

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ Δεκ 15, 2017 9:21 pm

Πιλοτε τι να πω με συγκίνησες..... Με βαζελο είχα δίπλα μου παιδιά 25χρονα που λέγανε τι ήρθαμε εδώ δεν καθόμασταν να δούμε και είπε κάτι ισπανικους αγώνες που είχε η tv.... Και τους κοιτούσα λες και έβλεπα εξωγήινους, υποτίθεται είναι πετσια ΠΑΟΚτσηδες..... Παιδιά τους λέω οποίος αγαπάει καψουρευεται είναι εδώ.... Αν δεν το νοιώθεις και αισθάνεσαι ότι καλλίτερα στην πολυθρόνα και στην tv..... Είσαι για λάθος λόγους στον ναό..... Χαίρομαι πολύ που ο ανηψιος μου, αν και 25 χρόνος έρχεται στην Τούμπα γιατί γουστάρει ατμόσφαιρα νοιώθει κάτι διαφορετικό στον αέρα ..... Υπάρχουν πιστεύω πολλοί σαν αυτόν αλλά και πολλοί σαν αυτούς που περιεγράψα πριν.....
eorptol1

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ Δεκ 15, 2017 9:40 pm

Καλές οι αφηγήσεις των αναμνήσεων και την "αξιωμάτων" του παρελθόντος, αλλά το οπαδικό θέμα είναι αλλού...
Ποτέ και κανένας δεν κέρδισε έναν αγώνα που δεν έδωσε ή που τον παράτησε στην μέση, για όποιους λόγους...
"Ο μόνος χαμένος αγώνας είναι αυτός που δεν δόθηκε"...Αυτό έμαθα εγώ από μικρός και το κάνω και μεγάλος...
Κι όπως λέει κι η περήφανη και πολύ, μα πάρα πολύ Π.Α.Ο.Κ.τσίδικη "υπογραφή" του Ale-ξιου του συμφορουμίτη...
"Με τον καιρό να ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς"!!!!

:nairepaok:
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό Ζαντός » Σάβ Δεκ 16, 2017 1:53 am

Γεια σου ρε Πιλότε... :pano:
Υπερήφανος παραγωγός του PAOKmania Web Radio. Ευχαριστώ όσους συνέβαλαν στην ύπαρξη του ραδιοφώνου.

Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΤΟΥ - ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ
Άβαταρ μέλους
Ζαντός

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ Δεκ 16, 2017 12:06 pm

Μπραβο Πικοτε
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προτάσεις και Σχόλια για το Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler