PAOK TV & PAOK New Media

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Όσοι έχετε πρόβλημα, βλέπετε τα παιχνίδια:

Ενσύρματα (Με καλώδιο Ethernet συνδεδεμένο στον υπολογιστή).
23
43%
Ασύρματα (Μέσω Wi-fi)
24
45%
Αλλιώς (Από browser τηλεόρασης, κλπ)
6
11%
 
Σύνολο ψήφων : 53

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 14 Οκτ 2019, 22:10

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ έκανε μια συνολική προσφορά προς κάθε μεμονωμένο πρακτορείο, μέσω του ΟΠΑΠ, την οποία, όμως, "έβγαλε στη φόρα" η Ένωση Πρακτόρων ΟΠΑΠ της Κεντρικής Μακεδονίας...

Όλα τα υπόλοιπα είναι για να μπερδεύουν μυαλά και για να παραπληροφορούν κόσμο....

Αυτά...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 15 Οκτ 2019, 08:21

Εγώ δεν βλέπω καμία εμπορική λογική σ' αυτό που λες. Οι συμφωνίες γίνονται πάντα κεντρικά. Αλλά ΟΚ, δεν υπάρχει λόγος να επιμείνω, μια και δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90047
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό mavros4 » Τετ 16 Οκτ 2019, 21:16

Στην εφαρμογή για τα hotspot έχει περίπου 10 μαγαζιά σε Κατερίνη, Σέρρες, Καβάλα. 30 χρόνια τρώνε από τον ΠΑΟΚ όλα τα μαγαζιά σε αυτές τις πόλεις και τσιγκουνεύονται τα 200 ευρώ (τα οποία μπαίνουν και στα έξοδα της επιχείρησης).
mavros4
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 20:44

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 16 Οκτ 2019, 22:02

Καλα μα παθει ο ΠΑΟΚτσης
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3861
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Πέμ 17 Οκτ 2019, 08:29

Να βγουν στο τηλέφωνο όσοι μας έλεγαν ότι δεν ήθελαν να πάει ο ΠΑΟΚ στο οπεν γιατί θα ζημιωνονταν τα καφέ.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό mavros4 » Πέμ 17 Οκτ 2019, 09:58

Στην εφαρμογή για τα hotspot θα ήταν καλό να μπει και ένα εικονίδιο αναφοράς. Να βάζεις επωνυμία, να παίρνει αυτόματα διεύθυνση από τον χάρτη και άντε γεια κλαρινογαμπρέ που θες να το παίζεις ιδιοκτήτης sport cafe τζάμπα.
Τελευταία επεξεργασία από mavros4 και Πέμ 17 Οκτ 2019, 12:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
mavros4
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 20:44

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 17 Οκτ 2019, 10:07

Sekeris έγραψε:Να βγουν στο τηλέφωνο όσοι μας έλεγαν ότι δεν ήθελαν να πάει ο ΠΑΟΚ στο οπεν γιατί θα ζημιωνονταν τα καφέ.


:lol: :lol: :lol: :lol:
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό wickerman » Πέμ 17 Οκτ 2019, 15:38

Τελικά αυτή η προνομιακή τιμή των 124 ευρώ για τα πρακτορεία ΟΠΑΠ θα ισχύει μόνο γι' αυτούς που θέλουν να δείχνουν το παιχνίδι σε μία και μοναδική τηλεόραση(φαντάζομαι αυτό είναι αρκετό για τα περισσότερα πρακτορεία μικρού μεγέθους). Όσοι θέλουν να το μεταδίδουν σε περισσότερες από μία συσκευές θα πρέπει να πληρώσουν κανονικά το επαγγελματικό πακέτο των 200 Ευρώ.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 17 Οκτ 2019, 20:04

Εγώ δεν μπορώ ακόμη να κατανοήσω τη συμφωνία ΠΑΟΚ και ΟΠΑΠ.
Όποιος καταλαβαίνει τι είδους συμφωνία έγινε ας με διαφωτίσει. Η ΠΑΕ αναφέρει σχετικά:

ινπαοκ

H ΠΑΕ ΠΑΟΚ ήρθε σε συμφωνία με τον Σύνδεσμο Πρακτόρων Θεσσαλονίκης και πλέον το PAOK TV μπαίνει σε όλα τα καταστήματα ΟΠΑΠ της χώρας.

Αυτό που καταλαβαίνω από την ανακοίνωση είναι ότι η ΠΑΕ συμφώνησε με τους πράκτορες της Θεσσαλονίκης (όχι της Κεντρικής Μακεδονίας όπως είχε γραφεί). Αλλά το γιατί εξ αιτίας αυτής της συμφωνίας θα δείχνουν τον ΠΑΟΚ όλα τα καταστήματα ΟΠΑΠ σε όλη τη χώρα δεν μπορώ να το κατανοήσω.
Επίσης, επειδή η συμφωνία δεν έχει γίνει κεντρικά, ΔΕΝ δεσμεύει τα καταστήματα (!!), δεν είναι δηλαδή υποχρεωτική (έναντι κάποιου συνολικού ποσού), αλλά δυνητική γιατί η ΠΑΕ αναφέρει ότι: οι ιδιοκτήτες των πρακτορείων ΟΠΑΠ μπορούν να επωφεληθούν της ειδικής προσφοράς και να αποκτήσουν την ετήσια συνδρομή του PAOK TV για μία και μόνο συσκευή σε προνομιακή τιμή.
Δεν ξέρουμε δηλαδή πόσοι θα ανταποκριθούν.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90047
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό wickerman » Πέμ 17 Οκτ 2019, 20:42

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι μέσω συζήτησης με τον σύνδεσμο πρακτόρων Θεσσαλονίκης η ΠΑΕ συμφώνησε να δώσει σε χαμηλότερη τιμή(124 Ευρώ) την επαγγελματική συνδρομή σε όλα τα πρακτορεία της Ελλάδας, εφόσον αυτά το επιθυμούν(για προβολή μόνο σε μία συσκευή-οθόνη). Δηλαδή ο σύνδεσμος πρακτόρων Θεσσαλονίκης έδρασε ως διαμεσολαβητής για τα πρακτορεία όλης της χώρας κι επήλθε αυτή η συμφωνία. Λογικά με αυτόν τον τρόπο θέλησε να δώσει κίνητρα σε όσο το δυνατόν περισσότερα πρακτορεία ανά τη χώρα, ώστε να δείχνουν νόμιμα τους αγώνες μας μέσω του Paoktv. Λογικά η ανταπόκριση από πρακτορεία δεν ήταν η αναμενόμενη και τους έδωσε ένα έξτρα κίνητρο. Ας μην ξεχνάμε ότι τα πρακτορεία δεν είναι καφετέριες, που πληρώνεις τον καφέ ή τη μπύρα σου και κάθεσαι με την άνεσή σου και βλέπεις τον αγώνα. Εγώ προσωπικά, όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι, δεν έχω καθίσει ούτε ένα μισάωρο για να δω αγώνα σε πρακτορείο.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό pyrgioths » Πέμ 17 Οκτ 2019, 21:05

:pano: συγνωμη για τα υπολοιπα 12 σχολια!
Άβαταρ μέλους
pyrgioths
 
Δημοσιεύσεις: 1779
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 01:17
Τοποθεσία: pyrgos-athina

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 17 Οκτ 2019, 21:08

Ναι, αλλά πώς η ΠΑΕ κάνει συζήτηση με εκπροσώπους του 10% των καταστημάτων ΟΠΑΠ της χώρας και χαράζει πολιτική για το 100%; Και τι είδους στρατηγική είναι αυτή που δεν δεσμεύει τα πρακτορεία; Αυτό που λέει η ΠΑΕ στους ιδιοκτήτες καταστημάτων ΟΠΑΠ σε όλη τη χώρα είναι: παιδιά, εγώ σας δίνω την σύνδεση με 124 €. Όποιος θέλει έρχεται. Αυτό όμως δεν είναι συμφωνία.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90047
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό mavros4 » Πέμ 17 Οκτ 2019, 21:57

Ήρθαν σε συμφωνία για προσφορά....
mavros4
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 20:44

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Παρ 18 Οκτ 2019, 01:06

Έχω προποτζηδικο στην γειτονιά μου στην Αχαρνών, που έχει μπάρα ολόκληρη τη μια πλευρά με καθίσματα και απέναντι την τηλεορασαρα.
Έχω δει αγώνα και όρθιος επί της Αχαρνών...

Άσε που τα περισσότερα προποτζηδικα έχουν πλέον μπαρ μέσα τους. Στην Αθήνα, στους αγώνες μας στα πλέι οφ θα γίνει προσκύνημα οπου υπαρχει PAOK TV απο τους Κοκκινοκίτρινους γαβρους.

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6131
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 18 Οκτ 2019, 09:07

Εγώ δεν μπορώ ακόμη να κατανοήσω τη συμφωνία ΠΑΟΚ και ΟΠΑΠ.
Όποιος καταλαβαίνει τι είδους συμφωνία έγινε ας με διαφωτίσει.

Εικόνα
Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ έκανε μια συνολική προσφορά προς κάθε μεμονωμένο πρακτορείο, μέσω του ΟΠΑΠ, την οποία, όμως, "έβγαλε στη φόρα" η Ένωση Πρακτόρων ΟΠΑΠ της Κεντρικής Μακεδονίας, με ανακοίνωση της...

Όλα τα υπόλοιπα είναι για να μπερδεύουν μυαλά και για να παραπληροφορούν κόσμο....

Εικόνα
Όποιος θέλει πιστεύει όσα γράφουν οι ΑΡΔ, που, πάντα με τον γνωστό, "κατατοπιστικότατο" τρόπο τους, μιλάνε για μεγάλο deal με τον ΟΠΑΠ, των 4.000 σημείων ανά τη χώρα, στα σκαριά και όποιος θέλει πιστεύει την επίσημη ανακοίνωση της Ένωσης Πρακτόρων ΟΠΑΠ Κεντρικής Μακεδονίας, που μιλάει ξεκάθαρα για προσφορά του PAOK tv, που ισχύει για το κατάστημα του κάθε πράκτορα ξεχωριστά, στην ίδια, εκπτωτική τιμή, όσοι κι αν την πάρουν!

Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: sn0ufel4 και 10 επισκέπτες