PAOK TV & PAOK New Media

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Όσοι έχετε πρόβλημα, βλέπετε τα παιχνίδια:

Ενσύρματα (Με καλώδιο Ethernet συνδεδεμένο στον υπολογιστή).
23
43%
Ασύρματα (Μέσω Wi-fi)
24
45%
Αλλιώς (Από browser τηλεόρασης, κλπ)
6
11%
 
Σύνολο ψήφων : 53

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 24 Αύγ 2019, 14:47

john4serres έγραψε:
Ζαντός έγραψε:
Banksy έγραψε:Και σχολιασμό αγώνα από αρχηγό θα χετε κουφάλες



Κοιμάται το Paokmania Web Radio...
Καθίστε δίπλα δίπλα. Εναν σχολιασμό στο ΠΑΟΚ τιβι έναν σε σένα.



Θα κάθονται αλλού.. Λογικά εκεί που κάθονταν οι της πορNova. Εμείς είμαστε σε άλλο σημείο..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Σάβ 24 Αύγ 2019, 15:11

Κατέθεσα κι εγώ το ταληράκι μου. Μου πήρε μόνο 1 λεπτό.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να δούμε το ματσάκι χωρίς διακοπές.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό cronos » Σάβ 24 Αύγ 2019, 15:15

Εγώ εάν ήμουν ΠΑΕ θα έκανα το εξής : Μόλις τελείωνε η μετάδοση του αγώνα στο PAOK TV, στο καπάκι σε μαγνητοσκόπηση από το ΟΠΕΝ.
Αν έχει αγώνα σούπας την άλλη μέρα, ξανά στο ΟΠΕΝ την ίδια ώρα.
Ο καθένας βλέπει αυτό που φαίνεσαι...
λίγοι αντιλαμβάνονται αυτό που είσαι.

Machiavelli
Άβαταρ μέλους
cronos
 
Δημοσιεύσεις: 1391
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:45

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό spiridoula » Σάβ 24 Αύγ 2019, 15:24

ετοιμος και εγω με κουπονι απο το PAOK STORES
spiridoula
 
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: Τρί 04 Ιουν 2019, 20:26

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Σάβ 24 Αύγ 2019, 15:39

Napoli4 έγραψε:Μια λύση για περισσότερα κερδη είναι συνδρομές διάρκειας περί τα 90 ευρώ (με δόσεις) για ολους τους ΠΑΟΚτσηδες και να ανεβει το μεμονωμένο εισητήριο στα 10 για τους αλλόθρησκους και τους πανηγυρτζηδες.

Επίσης διαχωρισμος οικιακών και επαγγελματικών πακέτων. Τα επαγγελματικά (καφετέριες κλπ) να είναι πολύ πιο ακριβά αλλά να έχουν τη δυνατότητα προβολής σε πολλές τηλεοράσεις.
Πόσο πολύ πιο ακριβό; 20€ πχ; 40-60€ τον μήνα μόνο ο ΠΑΟΚ και 110€ έχει το εταιρικό ΟΤΕ.....
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11384
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Pellaios » Σάβ 24 Αύγ 2019, 16:18

Καλησπέρα παιδιά.. Σήμερα και εγώ έκανα την συνδρομή μου για την πρεμιέρα. Βέβαια είμαι δεμένος με μεγάλο συμβόλαιο με τη νόβα και θα συνεχίσω να τους πληρώνω, αλλά μιας και νιώθω τύψεις που δεν πηρα διαρκείας για να βοηθήσω την ομάδα (μένω εκτός Θεσσαλονίκης) το ppv ήταν καλή ευκαιρία για να εξιλεωθω...
Pellaios
 
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Σάβ 24 Αύγ 2019, 15:55

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό spiridoula » Σάβ 24 Αύγ 2019, 16:20

spiridoula
 
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: Τρί 04 Ιουν 2019, 20:26

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό fossa » Σάβ 24 Αύγ 2019, 16:28

cronos έγραψε:Εγώ εάν ήμουν ΠΑΕ θα έκανα το εξής : Μόλις τελείωνε η μετάδοση του αγώνα στο PAOK TV, στο καπάκι σε μαγνητοσκόπηση από το ΟΠΕΝ.
Αν έχει αγώνα σούπας την άλλη μέρα, ξανά στο ΟΠΕΝ την ίδια ώρα.


Αυτό σίγουρα θα απέτρεπε αρκετούς να το δουν live.
Ίσως πολύ αργότερα πχ μετά τις 12.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 24 Αύγ 2019, 16:37

Δε γινεται.η εγκριση συμβαση αφορα παροχη της dimera στην παε για το ματς με το αγρινιο.η ντιμερα θα τρεξει την πλατφορμα.καθοτι η παε δεν εχει δικαιωμα βαση νομου να ππυλα απευθειας περιεχομενο
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3829
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό cronos » Σάβ 24 Αύγ 2019, 16:51

Δεν γνωρίζω εάν νομικά στέκει και γίνεται.
Εγώ το έγραψα με το σκεπτικό να κόψουμε τηλεθεάσεις (όσο είναι εφικτό),
από άλλα ματς που θα παίζουν την ίδια ώρα. :mrgreen:
Ο καθένας βλέπει αυτό που φαίνεσαι...
λίγοι αντιλαμβάνονται αυτό που είσαι.

Machiavelli
Άβαταρ μέλους
cronos
 
Δημοσιεύσεις: 1391
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:45

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 24 Αύγ 2019, 17:40

cronos έγραψε:Εγώ εάν ήμουν ΠΑΕ θα έκανα το εξής : Μόλις τελείωνε η μετάδοση του αγώνα στο PAOK TV, στο καπάκι σε μαγνητοσκόπηση από το ΟΠΕΝ.
Αν έχει αγώνα σούπας την άλλη μέρα, ξανά στο ΟΠΕΝ την ίδια ώρα.
Σωστός

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Alastor » Σάβ 24 Αύγ 2019, 18:58

fossa έγραψε:
cronos έγραψε:Εγώ εάν ήμουν ΠΑΕ θα έκανα το εξής : Μόλις τελείωνε η μετάδοση του αγώνα στο PAOK TV, στο καπάκι σε μαγνητοσκόπηση από το ΟΠΕΝ.
Αν έχει αγώνα σούπας την άλλη μέρα, ξανά στο ΟΠΕΝ την ίδια ώρα.


Αυτό σίγουρα θα απέτρεπε αρκετούς να το δουν live.
Ίσως πολύ αργότερα πχ μετά τις 12.


Ενταξει,δεν νομιζω να συγκρινεται το λαιβ με οποιαδηποτε μαγνητοσκοπηση,αλλα για μενα οι επαναληψεις πρεπει να γινονται αφου τελειωσουν αθλητικες κυριακες κλπ,να πληρωσουν πρωτα για τα στιγμιοτυπα και μετα απο Δευτερα μεχρι την επομενη Κυριακη βαλτον 2 φορες επαναληψη
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6207
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό constadine » Σάβ 24 Αύγ 2019, 19:05

Από το inpaok :

Κρίσιμες απαντήσεις για το PAOK TV

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ δημοσίευσε τις 10 πιο συχνές ερωτήσεις που έρχονται στο τηλεφωνικό κέντρο και απαντάει σε πολύ κρίσιμα ερωτήματα, γύρω από την πλατφόρμα του PAOK TV, για τον αγώνα της πρεμιέρα της Super League 1 κόντρα στον Παναιτωλικό στο γήπεδο της Τούμπας (25/8 20:00).

Αναλυτικά η «ασπρόμαυρη» ΠΑΕ αναφέρει:

«Είναι κάτι καινούριο για όλους. Λογικό είναι, λοιπόν, να υπάρχουν απορίες και προβληματισμοί. Συγκεντρώσαμε τις δέκα πιο δημοφιλείς ερωτήσεις των χρηστών του PAOK TV και σας δίνουμε τις απαντήσεις προκειμένου να σας διευκολύνουμε ν’ αλλάξουμε μαζί τους κανόνες του παιχνιδιού.

Δεν μπορώ να κάνω εγγραφή μέσω Smart TV;

Για την αποφυγή ασυμβατότητας ή δυσλειτουργίας λόγω των browser που χρησιμοποιούν οι Smart TV, η προτεινόμενη λύση είναι η εγγραφή / αγορά από υπολογιστή ή tablet ή smartphone. Στη συνέχεια έχοντας κάνει log out, μπαίνετε στη Smart TV σας από τη διεύθυνση https://tv.paokfc.gr/login.

Θα μπορέσω να δω τον αγώνα σε Smart TV;

Οι Smart TV – ειδικά προηγούμενης τεχνολογίας – λόγω χαμηλής δυναμικότητας του επεξεργαστή ή συμβατότητας του browser είναι πιθανό να αντιμετωπίσουν δυσκολία να φορτώσουν το βίντεο μετά το άνοιγμα της σελίδας tv.paokfc.gr.

Μπορείτε να μπείτε στο event του αγώνα από νωρίς και να το αφήσετε να φορτώσει ώστε να παρακολουθήσετε κανονικά. Η απλή εναλλακτική λύση είναι η σύνδεση υπολογιστή με την οθόνη της τηλεόρασης (μέσω HDMI ή VGA ανάλογα με τη συσκευή). Η λύση αυτή λειτουργεί κανονικά και για τηλεοράσεις που δεν είναι Smart TV.

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται ήδη σε διαδικασία development ειδικής Smart TV εφαρμογής προκειμένου η πλατφόρμα να λειτουργεί άψογα στο συγκεκριμένο περιβάλλον.


Πως μπορώ να κάνω εγγραφή στο tv.paokfc.gr;

Ο λογαριασμός δημιουργείται κατά τη διαδικασία αγοράς του αγώνα. Στα στοιχεία που σας ζητούνται είναι το email και ένα password. όταν ολοκληρώσετε την διαδικασία εγγραφής θα μπορείτε να μπείτε με τα στοιχεία που δώσατε.

Η διαδικασία έχει ως εξής:

Μπαίνετε στο tv.paokfc.gr και πατάτε το κουμπί «WATCH NOW». Στην επόμενη οθόνη πατάτε την επιλογή “PAY PER VIEW”. Επιλέγετε τρόπο πληρωμής είτε με τη χρήση PAYPAL είτε με τη χρήση κάρτας κάνοντας κλικ στο κουμπί Πληρωμή με Τράπεζα.

Με τη χρήση PayPal, αν έχετε Account κάνετε απλά Login για να πληρώσετε. Αν δεν έχετε, κάνετε καινούργιο λογαριασμό και περνάτε όλα τα στοιχεία σας και στο τέλος πατάτε το κουμπί Agree and Pay .

Κάνοντας κλικ στο κουμπί Πληρωμή με Τράπεζα, μεταφέρεστε στο ασφαλές περιβάλλον της Τράπεζας Πειραιώς. Ελέγχετε ότι αριστερά πάνω στη γραμμή διεύθυνσης εμφανίζεται Piraeus Bank S.A [GR] και η διεύθυνση URL αρχίζει με το paycenter.piraeusbank.gr.

Επιλέγετε Κάρτες ή Master pass ( εφόσον έχετε ενεργοποιημένη την υπηρεσία), συμπληρώνετε τα στοιχεία που θα σας ζητηθούν και πατάτε το κουμπί ΠΛΗΡΩΜΗ.

Έχω κατάστημα εστίασης με πολλές τηλεοράσεις. Τι πρέπει να κάνω για να προβάλω τον αγώνα;

Η κάθε οθόνη θα πρέπει να αντιστοιχεί σε ξεχωριστό λογαριασμό PAOK TV. Θα πρέπει δηλαδή να έχετε τόσους λογαριασμούς όσες είναι οι οθόνες σας.. Σε περίπτωση που είναι πάνω από 10 οι λογαριασμοί μπορείτε να πάρετε τηλέφωνο στο 2310954099 να σας καθοδηγήσουν για τον τρόπο που μπορείτε να εκτελέσετε μαζική κατάθεση σε τράπεζα.

Πως μπορώ να πληρώσω την συνδρομή μου στο PAOK TV;

Οι τρόποι πληρωμής είναι οι εξής:

Α) με χρήση Paypal

Β) Με οποιαδήποτε πιστωτική , χρεωστική ή προπληρωμένη κάρτα που είναι Visa , Mastercard ή Maestro.

Γ) Αγοράζοντας κουπόνι από τα καταστήματα PAOK Official Stores.


Έκανα εγγραφή, πλήρωσα, έλαβα επιβεβαίωση από την τράπεζα, αλλά δεν έχω λάβει επιβεβαίωση από το PAOK TV. Τι πρέπει να κάνω;

Στέλνετε email στο tv@paokfc.gr συμπληρώνοντας το email από το οποίο έγινε η κράτηση, καθώς και το επιβεβαιωτικό email της τράπεζας ή τον Αριθμό Συναλλαγής για να το ελέγξουμε και να επικοινωνήσουμε μαζί σας.

Ολοκλήρωσα την πληρωμή, αλλά δεν έχω λάβει κάποιον κωδικό…

Δεν σας αποστέλλεται κάποιος κωδικός, συνδέεστε απευθείας εδώ https://tv.paokfc.gr/login με το email και τον κωδικό που δηλώσατε κατά την εγγραφή σας.

Προσπαθώ να συνδεθώ και μου βγάζει το μήνυμα: «Η σύνδεση απέτυχε – Υπάρχει κάποιο άλλο ενεργό session με αυτό το account».

Ο κάθε λογαριασμός στο PAOK TV είναι κλειδωμένος ώστε να μπορεί να είναι συνδεδεμένος μόνο σε μία συσκευή κάθε φορά. Όταν, λοιπόν, θέλετε να κάνετε αλλαγή συσκευής θα πρέπει να κάνετε log out πριν επιχειρήσετε να κάνετε log in στη νέα συσκευή.

Αν ακολουθήσατε την παραπάνω διαδικασία και συνεχίζετε να έχετε πρόβλημα, θα πρέπει να επικοινωνείτε με το τηλεφωνικό κέντρο του PAOK TV στο 2310954055 ή να στείλετε ένα mail στο tv@paokfc.gr δηλώνοντας το μήνυμα λάθους.

Το πρόβλημα σας θα λυθεί άμεσα από τους τεχνικούς του PAOK TV και θα μπορείτε άμεσα να συνδεθείτε.


Είναι δυνατόν να πληρώσω με paysafe;

Όχι, αυτή τη στιγμή η πληρωμή με paysafe δεν είναι εφικτή στο PAOK TV.

Αν δεν προλάβω να παρακολουθήσω την αναμέτρηση ενώ έχω πληρώσει θα μπορώ να την δω αργότερα;

Ναι! Μετά τη λήξη και του post game, το σύνολο της μετάδοσης θα παραμείνει στον λογαριασμό σας και θα μπορείτε να τον παρακολουθήσετε ξανά όποτε εσείς επιθυμείτε».
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Bono. » Σάβ 24 Αύγ 2019, 19:45

Sick Bastard έγραψε:4η ομάδα ο ΠΑΟΚ στην Ελλάδα σε εμπορικότητα. Μάλιστα.
Το διάβασα κι αυτό σε φόρουμ οπαδών του ΠΑΟΚ.
Άρα δηλαδή καλά έκανε η Νόβα και μας έδωσε το 4ο συμβόλαιο.
Εντάξει παιδιά.


Aυτό.
Χρειάζεται να πεις κάτι άλλο και να επιχειρηματολογήσεις περί του αντιθέτου? Τζάμπα κόπος.

Στα του εγχειρήματος, εγώ μεγάλη αισιοδοξία δεν έχω.
Δεν θα βγάλω κομπιουτεράκια για υπολογισμούς τόσο επι τόσο ίσον τόσο. Δεν χρειάζεται, πιάνεις την περιρρέουσα ατμόσφαιρα, όχι για αυτό καθεαυτό το εγχείρημα αλλά γενικά.
Είναι τόσο μεγάλη η αποχαύνωση, που οι επαναστάσεις γενικά, πλέον γίνονται μέσω των social media.
Όπου ο λαός πρέπει να κινητοποιηθεί, είτε να σηκωθεί απ τον καναπέ του, είτε να βάλει το χεράκι στην τσέπη για να στηρίξει κάτι, αρχίζει η αμφισβήτηση, τα σενάρια του "πάνε να μας φάνε τα λεφτά" και το στρίβειν δια του "έλα μωρέ τώρα". Ας τη σώσουν την κατάσταση οι άλλοι και βλέπουμε...
Άλλωστε είπαμε, ο ΠΑΟΚ είναι μία επανάσταση που δεν ολοκληρώνεται ποτέ. Σιγά μην ολοκληρωθεί τώρα.

Το εγχείρημα θα το έβρισκα εξαιρετικό αν ο λαός ήταν συνειδητοποιημένος αλλά δυστυχώς δεν είναι.
Μακάρι να διαψευστώ.
Θα ήταν μία τεράστια ευκαιρία, να δείξουμε το μέγεθος μας και να σταθούμε πλάι στον μεγαλομέτοχο και την ΠΑΕ. Να δείξεις και να γράψεις στα αρχίδια σου στη χαβούζα και στο συνδρομητικό της πουστροκάναλο. Να δείξεις ότι δεν τους έχεις ανάγκη.
Μία ας το πούμε λαική βάση με συνδρομή, που όμως σου προσφέρει και κάτι. Ένα διαρκείας απ' την τηλεόραση.
Για ένα πεντάευρω, που θα φαινόταν ακριβό μόνο σε κάποιον άστεγο, που βλέπει τους αγώνες όρθιος έξω από τζαμαρίες καφέ σπορτς.
Γιατί για όλους τους υπόλοιπους που είναι ενεργοί στα του ΠΑΟΚ και δεν χάνουν ματς, η τηλεθέαση αυτή έχει ένα κάποιο κόστος, που στην χειρότερη περίπτωση είναι το ίδιο και στην καλύτερη υπερκαλύπτει το κόστος του πεντάευρου που ζητά η ομάδα.
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 914
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό constadine » Σάβ 24 Αύγ 2019, 20:18

Μέχρι τώρα 22000 αγορές λέει το inpaok .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες