15. José Ángel Crespo

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 28 Ιούλ 2016, 23:00

Όταν ο φορ βγαίνει απ την περιοχή 10 μέτρα ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΑΜΥΝΑ πρέπει να τραβιέται πιο έξω, 3-4 μέτρα έξω απ την γραμμή της περιοχής, ακολουθώντας ο ένας στόπερ στα 2-3-4 μέτρα τον φορ πριν υποδεχθεί την μπάλα!!!! ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΟΜΩΣ Η ΑΜΥΝΑ, ΚΑΙ ΟΙ 4 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ, κρατώντας την ευθεία της ζώνης τους...

Τότε όμως κι ο τερματοφύλακας πρέπει να βγεί πάνω στην μικρή του περιοχή για να μην σε κάνουν μπαλιά στην πλάτη με τόσο χώρο ενδιάμεσα του και της ευθείας της άμυνας-ζώνης και οι πλάγιοι μπακ και τα χαφ πρέπει να είναι έτοιμοι να εμποδίσουν (έστω "γκρεμίζοντας") όποιον πάει με ταχύτητα να περάσει μέσα στην περιοχή (αν δεν μπορούν να τον βγάλουν off side) για να υποδεχτεί την λόμπα, είτε από τα άκρα, είτε από τον άξονα!!!!

Μόνο μ αυτόν τον τρόπο ο σέντερ φορ, ειδικά ένας τέτοιος γρήγορος, δυνατός και τεχνίτης διάολος και με καλό-τεχνικό-εύστοχο σουτ εκτός περιοχής, ελέγχεται σωστά και κλείνεται το σουτ του ή η μπούκα του με γρήγορη επέμβαση ή έστω με φάουλ εκτός περιοχής κι όχι απ τα χαφ που έχουν ευθύνη να αντιμετωπίσουν τα αντίστοιχα τους χαφ, ειδικά όταν αυτά κάνουν υπερφόρτωση στην μία μεριά, όπως πολύ συχνά έκανε προχθές ο Άγιαξ!!!!


Υ.Γ. Simba, στο 1ο βιντεάκι σου, έχεις δει-προσέξει ότι, με το ξεκίνημα της μπάλας για την σέντρα, ο Κρέσπο αρχίζει να παίρνει βηματάκια 2-3 κοφτά και πολύ γρήγορα προς τα εκεί που κατευθύνεται αρχικά η μπάλα και ότι η ρουφι@να γυρίζει μετά το μισό της πορείας της πάνω από 45 μοίρες αριστερά σαν να σούταρε κάνα φάουλ μπανάνα ο Ζίκο και τον θέτει ουσιαστικά εκτός τήρησης του φορ, στον οποίο τελικά καταλήγει??? :?
Πρόσεξε το καλά και θα το διαπιστώσεις σίγουρα... ;)
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Παρ 29 Ιούλ 2016, 00:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 28 Ιούλ 2016, 23:13

Γκουερινο έγραψε:
goran 64 έγραψε:Πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ............Έπαιζε για δύο έγραψε...Εσύ Νέτο αυτό είδες στον αγώνα???


Για δυο οχι αλλα για 1,5 επαιξε σιγουρα ο τζαβελας. το 70% των φασεων που αφορουσαν τα στοπερ τις καθαρισε ο τζαβελας. ο κρεσπο δεν ειναι κακος παικτης αλλα σε αυτον τον ΠΑΟΚ δεν ειναι για βασικος. Νομιζω οτι με την αποκτηση του ο Μιχελ προσπαθησε να αντικαταστησει 2 παικτες (βιτορ και σκονδρα) με ενα συμβολαιο και μαλλον τα καταφερε επιτυχημενα αλλα μεχρι εκει. Ο Τζαβελας εχει μεγαλη διαφορα με τον κρεσπο και για αυτο προφανως αποκτηθηκε κι ο Βαρελα


Συγγνώμη αδερφέ, αλλά τις 2-3 φάσεις που οι προπονητές τις θεωρούν 80% γκολ στο τελείωμα τους, τις καθάρισε ο Κρέσπο εν τη γενέσει τους αλλά δεν θα κάτσω και να σε πείσω...Ο Ίβιτς θαρρώ ότι βλέπει καλύτερα από εμάς...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό simba » Παρ 29 Ιούλ 2016, 00:40

Και για να μην παρεξηγηθω, τις φασεις δεν τις ποσταρα ως εγκληματικα λαθη, αλλα ως καποια δειγματα του γιατι ειναι εξαιρετικα υπερβολικο που θεωρηθηκε κορυφαιος και μαλιστα ηδη οξυδερκης, τη στιγμη που λογω παρομοιων αντιδρασεων απο αλλους (βιτορ,κοστα), θελαμε καλυτερους..

Επισης, μια διορθωση, η φαση του γκολ παροτι εχει αρκετα κοινα στοιχεια με τις αλλες 2 που ανεφερα (focus στον παικτη που κινειται καθετα αντι στο φορ), δεν ειναι καρμπον γιατι εδω σωστα ακολουθησε το φορ ψηλα, σε χωρο που επρεπε να τον αναλαβει ο Σακχοφ, ο οποιος συγκεντρωνει και τις περισσοτερες ευθυνες στη φαση (πολυ λιγοτερες επειτα ο κρεσπο που μετα την ολιγωρια του σαχοφ, συνεχισε να οπισθοχωρει και δεν κινηθηκε προς τον παικτη διευκολυνοντας ακομη περισσοτερο το σουτ)
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Παρ 29 Ιούλ 2016, 00:59

Παιδια δεν χρειαζεται νομιζω περισσοτερη αναλυση.Και ο Μαλεζας δεν ηταν γρηγορς,ουτε στα ποδια,ουτε καν στο διαβασμα των φασεων.Ειχε ομως εναν προπονητη ο οποιος ηξερε να τον ''προστατευει''.Το αν κ Κοστα ή ο Βιτορ δεν ειχαν εναν προπονητη σαν τον Σαντος ή σαν τον Ιβιτς(με τα δειγματα γραφης που εχει δωσει μεχρι τωρα),να τους καλυπτει τις αδυναμιες τους ειναι καθαρα θεμα timing.Αν ο Κρεσπο ειναι ενας μετριος παικτης,αλλα εχει εναν προπονητη διπλα του,που θα ξερει να κανει αμυνα και μεσω της αμυντικης λειτουργιας της ομαδας του δεν θα τον εκθεσει,τοτε ο Κρεσπο και ο καθε Κρεσπο θα φαινεται παιχταρας.

Απο την στιγμη που προπονητης αυτη την στιγμη ειναι ο Βλανταν και η αμυντικη λειτουργια της ομαδας δειχνει πολλη ικανοποιητικη,εμενα ο Κρεσπο,μου κανει και με το παραπανω.Λαθη κανουν ολοι.Το θεμα ειναι ομως να μην φαινονται και να μην κοστιζουν.Το γεγονος πως στα φιλικα και στο πρωτο επισημο δεχτηκαμε περισσοτερες φασεις εξω απο την περιοχη μας,παρα μεσα απο αυτη,δεν μπορω να μην αναγνωρισω πως ειναι δουλεια του προπονητη και κατ'επεκταση του Κρεσπο,οπως και του καθε παικτη μας

Αν χτυπα ξυλο κατα τον Μαρτιο εχουμε παλι καμια αλλαγη προπονητη,ο οποιος θα παιζει την αμυνα στο κεντρο,και ο Κρεσπο μας βγει νεος Κουμαλο,τοτε παλι θα τον κρινω βασει αποτελεσματος.Μεχρι στιγμης παντως,μ'αυτη την προσεγγιση του παιχνιδιου ο Κρεσπο ειναι μια χαρα και σιγουρα οχι το ταγαρι που πολλοι περιμενανε/με
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 29 Ιούλ 2016, 01:03

Ο Ντόλμπεργκ ως δεξιόπόδαρος, κάνει κίνηση προς τα εμπρός και προς τα δεξιά (πολύ εύλογο και προβλέψιμο) για να την φέρει εκεί που θέλει για να σουτάρει και πρέπει να βγει επάνω του ο Κρέσπο που είναι το δεξί στόπερ κι όχι ο Τζαβέλας που είναι το αριστερό???

Πόσο λογικό ακούγεται αυτό και γιατί να μην υποστηρίξει κάποιος το ακριβώς αντίθετο, την στιγμή μάλιστα που ο Τζαβέλλας δεν "απειλείται" από κανέναν προσωπικό αντίπαλο, (ενώ ο Κάνιας τρέχει και καλύπτει έναν που "υπερφορτώνει" μπουκάροντας στην περιοχή) κάνει δυο τρία βήματα (λάθος) προς τα πίσω και στο τέλος βγαίνει (καθυστερημένα πλέον) να κάνει κίνηση και τάκλιν για να επέμβει και να κόψει το σουτ???

Τέσπα, τελικά το φάγαμε και δεν αλλάζει τίποτα πλέον...

Edit: Καλά λέει ο Κωστής ότι δεν χρειάζεται περισσότερη ανάλυση, άσχετα αν διαφωνώ ότι ο προπονητής "προστατεύει" τυχόν Edit: αδυναμίες αμυντικών με το σύστημα που παίζει άμυνα...Ο Μαλεζάς που αναφέρεται αν δεν είχε δίπλα του τον Κοντρέρας δεν θα έφευγε ποτέ με μεταγραφή για την Γερμανία κατά την προσωπική μου άποψη...

Επίσης εκτιμώ προσωπικά ότι ο Βίτορ π.χ. ήταν ένας μέτριος παίχτης-στόπερ, ενώ ο Κρέσπο φαίνεται ως τώρα τουλάχιστον ένας καλός στόπερ και με καλύτερη γνώση της θέσης μάλιστα...

Θα φανεί όμως ό,τι κι αν ισχύει με τον καιρό...
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Παρ 29 Ιούλ 2016, 10:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Παρ 29 Ιούλ 2016, 01:37

Goran σε καμια περιπτωση δεν ειπα οτι προστατευει τους κακους αμυντικους.Ειπα οτι προστατευει τις αδυναμιες του καθε αμυντικου.Ο Μαλεζας μπορει να ειναι αργος,αλλα ειχε διπλα του τον πιο εγκεφαλικο παικτη των τελευταιων χρονων.Επισης κοντος Κοντρερας ειχε διπλα του τον ψηλο Μαλεζα.Αλλα και παλι δεν ειναι μονο η αλληλοσυμπληρωση μεταξυ των παικτων.Ειναι η γενικη λειτουργια.Ας πουμε ο Μαλεζας με τον Κοντρερας αν πετυχαιναν στον ΠΑΟΚ τον Στεφενς μπορει να ηταν πολυ χειροτεροι.

Με λιγα λογια σ'αυτο που παιζει ο Ιβιτς,ο Κρεσπο ειναι αξιοπρεπεστατος.

ΥΓ.Θα σας παρακαλουσα να κλεισει εδω η κουβεντα των off-topic
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό simba » Παρ 29 Ιούλ 2016, 02:00

Δηλαδη ρε Κωστα, το θεμα ειναι πώς μια ομαδα θα προστατευει τις αδυναμιες του Χ αμυντικου (πχ με τα 6αρια να καλυπτουν συνεχεια απο πισω τους το φορ, οπισθοχωρωντας ακομα περισσοτερο) για να μην εκτιθεται ή πώς ενας αμυντικος κλασης με καιριες επεμβασεις (αλα κοντρερας που εβγαινε πρωτος κ επαιρνε τη μπουκια απ'τον αντιπαλο ή ηταν εκει για να διορθωσει ολιγωριες συμπαικτων) και σωστες τοποθετησεις, θα προστατευει και θα σωζει την ομαδα του που θελει να κανει πρωταθλητισμο?

Καπως μπερδεμενη την εχουμε δει τη φαση..
Φερνεις τετοιους παιχτες που ο προπονητης θα τους βοηθα για να προστατευουν και να βοηθουν την ομαδα, οχι για να τους προστατευει (εις βαρος της ομαδας).

Το οτι δεχθηκαμε τοσες φασεις εξω απ'την περιοχη μας προχθες απ'το 1 φορ! (αλλα κ στα φιλικα οπως λες), ειναι κατι που χρηζει δαφνες για τους αμυντικους και φταινε μονο τα 6αρια?
Ή μηπως ειναι αξιοπρεπεστατη και ελπιδοφορα συμπεριφορα το να σου βγαινει 2 φορες στην πλατη μες στην περιοχη ο αντιπαλος?

Σιγουρα ειναι νωρις, υπαρχουν ασυνεννοησιες και η ομαδα δεν εχει δεσει, λαθη γινονται, κανεις δε λεει καποιον φυρα αλλα ας ειμαστε πιο φιδωλοι και νηφαλιοι, χωρις υπερβολες ειδικα οταν οι εμφανισεις δεν τις δικαιολογουν ;)
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 29 Ιούλ 2016, 04:04

Ακριβέστατα. Παραείναι νωρίς. Υγεία να έχουμε, υπάρχει χρόνος για ψάλσιμο του παίχτη! Να δώσει μερικές ακόμα λαβές πρώτα ...

Επίσης, το να "μακιγιάρονται" αδυναμίες συγκεκριμένων ποδοσφαιριστών δια της ομαδικικης λειτουργίας δε βλέπω πως μπορεί να αποτελεί υποψία "μομφής" για έναν προπονητή ή ευρύτερα για τη μετεγγραφική λογικη αλλά και πρακτική μιας ομάδας. Προφανώς και σε πολύ μεγάλο ποσοστό παγκοσμίως, με εξαιρεση 7-8-10 ομάδες στον πλανήτη, υπάρχουν τέτοιοι παίκτες στις ομάδες, στο βαθμό που κρίνεται πως στο πλαισιο της ομαδικής λειτουργίας μπορούν να προσφέρουν περισσότερα καλά σε σχέση με τυχόν ... βαρίδια στο παιχνίδι της ομάδας. Εκτός κι αν έχουμε περάσει πλέον σε τόσο άλλο επίπεδο που μας επιτρέπει να παίρνουμε όποιους παίχτες γουστάρουμε και χωρίς ίχνος ... μακιγιάζ να τους πετάμε μέσα να παίζουν. Μάλλον κάτι τέτοιο ομως δε νομίζω να ισχύει. Μπορεί στο μέλλον.
:pano:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό simba » Παρ 29 Ιούλ 2016, 08:44

Οπωσδηποτε χρειαζεται ενα ελαφρυ μακιγιαζ στο επιπεδο αυτο, κανείς δεν το αρνειται πλοηγε..
Το θεμα ειναι να μην απαιτειται σπατουλα και 2 κιλα μακιγιάζ ή ακομη χειροτερα σακουλα :mrgreen:
Γενικα μιλωντας πάντα..

Εξάλλου δε νομιζω πως το παραδειγμα π εφερα με Κοντρερας ανηκει τοσο στο αλλο επιπεδο που ανεφερες, το αμακιγιαριστο.. Προς αυτη την κατευθυνση αλλωστε ηταν και η μεταγραφή Βαρελα, που κρίθηκε τοσο απαραιτητη..

Σιγουρα, κάποιες αδυναμίες θα καλυφθούν μέσα απτην ομαδικη λειτουργια, το ζητημα ειναι αυτες να μην ειναι σε τετοιο βαθμο ή τοσο volatile που να την υπονομευουν..Δε νομιζω να διαφωνει κάποιος μ'αυτο, ειδικα για μια ομαδα που καλειται να πρωταγωνιστησει..Άλλωστε για τους ιδιους λογους δεν εφυγαν οι Πορτογάλοι κ θεωρειται καπως ανεπαρκης ο Μαλεζας?

Και δε νομιζω πως αυτο αποτελει καποιου ειδους μομφη προς κανεναν, οπως ανεφερες.

Παντως μου'κανε εντυπωση που, στην παραδοχή οτι ειναι πολυ νωρις, εστιασες μονο στα ψαλσιματα (τοσο δυσνόητο ηταν το ποιντ που ηθελα να κανω πια? Ακομα κ η τελευταία μου προταση απτην οποια ξεκινησες το σχολιο σου?)
και οχι στα διθυραμβικα σχολια..Εκτος και αν πιστευεις οτι τα 2α, ειναι εντος πραγματικοτητας, οποτε παω πασο..

Τελος, στο "λεξικο", η επισημανση καποιων λαθων ή ολιγωριων χωρις αφορισμους κ χαρακτηρισμους, ειναι διπλα στη λεξη "κριτική" και οχι "ψαλσιμο"..
Και ελπιζω τα παραπάνω να μη γίνουν αφορμη για συζητήσεις του στυλ, ποιος εισαι που κανεις ερασιτεχνικη κριτικη (κ τα ενθουσιώδη σχολια απο παρομοια διαδικασια εξάγονται, αν δεν κανω λαθος) ή εχεις μια αποψη σ'ενα οπαδικο φορουμ, οπως συχνα εχει γινει..

:pano:
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό logios » Παρ 29 Ιούλ 2016, 09:40

Σε φόρουμ προπονητών θα έπρεπε να γίνονται τέτοιες αναλύσεις.( Όχι για την ποιότητα αλλά για την λεπτομέρεια). Δεν ξέρω και κατά πόσο χρειάζεται κάτι τέτοιο, δεν ξέρω αν με όλα αυτά απολαμβάνεις πλέον τα παιχνίδια σαν οπαδός, φίλαθλος , θεατής.
Είναι σαν να πηγαίνω για 5χ5 με φίλους και να εχω κάποιον να μου δίνει οδηγίες τακτικής, ρε ασε με να χαρώ το παιχνίδι.
Επιλογές είναι αυτές.





Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
logios
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 22:01

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 29 Ιούλ 2016, 10:23

Kostas_Peraia4 έγραψε:Goran σε καμια περιπτωση δεν ειπα οτι προστατευει τους κακους αμυντικους.Ειπα οτι προστατευει τις αδυναμιες του καθε αμυντικου.Ο Μαλεζας μπορει να ειναι αργος,αλλα ειχε διπλα του τον πιο εγκεφαλικο παικτη των τελευταιων χρονων.Επισης κοντος Κοντρερας ειχε διπλα του τον ψηλο Μαλεζα.Αλλα και παλι δεν ειναι μονο η αλληλοσυμπληρωση μεταξυ των παικτων.Ειναι η γενικη λειτουργια.Ας πουμε ο Μαλεζας με τον Κοντρερας αν πετυχαιναν στον ΠΑΟΚ τον Στεφενς μπορει να ηταν πολυ χειροτεροι.

Με λιγα λογια σ'αυτο που παιζει ο Ιβιτς,ο Κρεσπο ειναι αξιοπρεπεστατος.

ΥΓ.Θα σας παρακαλουσα να κλεισει εδω η κουβεντα των off-topic


Κωστή, sorry φίλε, έχεις δίκαιο, λάθος μου η αναφορά στα γραφόμενα σου με την έκφραση από μέρους μου "κακούς αμυντικούς" και το διόρθωσα ήδη με μπορντώ γράμματα για να φαίνεται με το "αδυναμίες αμυντικών"... Άνθρωποι είμαστε, λάθη κάνουμε... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 29 Ιούλ 2016, 12:24

simba έγραψε:Οπωσδηποτε χρειαζεται ενα ελαφρυ μακιγιαζ στο επιπεδο αυτο, κανείς δεν το αρνειται πλοηγε..
Το θεμα ειναι να μην απαιτειται σπατουλα και 2 κιλα μακιγιάζ ή ακομη χειροτερα σακουλα :mrgreen:
Γενικα μιλωντας πάντα..

Εξάλλου δε νομιζω πως το παραδειγμα π εφερα με Κοντρερας ανηκει τοσο στο αλλο επιπεδο που ανεφερες, το αμακιγιαριστο.. Προς αυτη την κατευθυνση αλλωστε ηταν και η μεταγραφή Βαρελα, που κρίθηκε τοσο απαραιτητη..

Σιγουρα, κάποιες αδυναμίες θα καλυφθούν μέσα απτην ομαδικη λειτουργια, το ζητημα ειναι αυτες να μην ειναι σε τετοιο βαθμο ή τοσο volatile που να την υπονομευουν..Δε νομιζω να διαφωνει κάποιος μ'αυτο, ειδικα για μια ομαδα που καλειται να πρωταγωνιστησει..Άλλωστε για τους ιδιους λογους δεν εφυγαν οι Πορτογάλοι κ θεωρειται καπως ανεπαρκης ο Μαλεζας?

Και δε νομιζω πως αυτο αποτελει καποιου ειδους μομφη προς κανεναν, οπως ανεφερες.

Παντως μου'κανε εντυπωση που, στην παραδοχή οτι ειναι πολυ νωρις, εστιασες μονο στα ψαλσιματα (τοσο δυσνόητο ηταν το ποιντ που ηθελα να κανω πια? Ακομα κ η τελευταία μου προταση απτην οποια ξεκινησες το σχολιο σου?)
και οχι στα διθυραμβικα σχολια..Εκτος και αν πιστευεις οτι τα 2α, ειναι εντος πραγματικοτητας, οποτε παω πασο..

Τελος, στο "λεξικο", η επισημανση καποιων λαθων ή ολιγωριων χωρις αφορισμους κ χαρακτηρισμους, ειναι διπλα στη λεξη "κριτική" και οχι "ψαλσιμο"..
Και ελπιζω τα παραπάνω να μη γίνουν αφορμη για συζητήσεις του στυλ, ποιος εισαι που κανεις ερασιτεχνικη κριτικη (κ τα ενθουσιώδη σχολια απο παρομοια διαδικασια εξάγονται, αν δεν κανω λαθος) ή εχεις μια αποψη σ'ενα οπαδικο φορουμ, οπως συχνα εχει γινει..

:pano:


Οκ, ίσως να το πήρα λίγο πιο ας πούμε στραβά από όσο πραγματικά το εννοούσες. Να πάρω το μερίδιο, που μου αναλογεί. Βασικά, διθυραμβικά σχόλια, την αλήθεια να πω, δε διάβασα. Μπορεί να γράφτηκαν, εγώ δεν τα διάβασα. Πιο πολύ, από όσα διάβασα, πάντα, μια κάποια ανακούφιση εισέπραξα από κάποιους σχετικά με τον παίχτη. Εν πάση περιπτώσει, ο άνθρωπος φαίνεται ότι προορίζεται για τρίτος τη τάξει αμυντικός. Εκτιμώ πως πάνω στη βάση αυτή θα είναι και πιο δίκαιο να κριθεί.
:pano: :pano:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Παρ 29 Ιούλ 2016, 12:26

logios έγραψε:Σε φόρουμ προπονητών θα έπρεπε να γίνονται τέτοιες αναλύσεις.( Όχι για την ποιότητα αλλά για την λεπτομέρεια). Δεν ξέρω και κατά πόσο χρειάζεται κάτι τέτοιο, δεν ξέρω αν με όλα αυτά απολαμβάνεις πλέον τα παιχνίδια σαν οπαδός, φίλαθλος , θεατής.
Είναι σαν να πηγαίνω για 5χ5 με φίλους και να εχω κάποιον να μου δίνει οδηγίες τακτικής, ρε ασε με να χαρώ το παιχνίδι.
Επιλογές είναι αυτές.



Εικόνα
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8161
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό simba » Παρ 29 Ιούλ 2016, 19:15

Πλοηγε, χαιρομαι για την αμοιβαια κατανόηση! :pano:

Κλείνοντας, για να μη γίνω κ μαιντανος, με λυπει το γεγονος οτι Μπανε (αλλα και Οντι), δε συμμετείχαν σε μια απλη ποδοσφαιρική συζητηση παρα το οτι εδωσαν το εναυσμα με αναφορες σε μενα.
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 29 Ιούλ 2016, 19:26

Άσε τα παράπονα ρε,περιμένω το ματς δεν έχω διάθεση για τίποτα άλλο τώρα.
Μετά την πρόκριση τα λέμε.
Ειλικρινά σου μιλάω δεν έχω δει καν τι έχεις παραθέσει.
Όπως και να έχει είναι πολύ νωρίς για κρίσεις.
Θα τους δούμε μέσα στη χρονιά όλους.
Δεν πιστεύεις και εσύ ότι απέναντι σε τόσο υψηλό εμπόδιο (πόσες τέτοιες ομάδες θα αντιμετωπίσουμε στη διάρκεια της χρονιάς; ) δεν εκτέθηκε ιδιαίτερα;
Κοιτώντας τις λεπτομέρειες ενός και μονο παιχνιδιου δε νομίζω ότι βοηθάει σε κάτι.
Χαρά στο κουράγιο σου πάντως.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης