Βόλεϊ 2016/17

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Πέμ 05 Μάιος 2016, 15:25

«Ποτέ στον Ολυμπιακό!»

Από inpaok.com: Από το πρωί της Πέμπτης (5/5), κυκλοφορούν στην Αθήνα διάφορα σενάρια που θέλουν τον ΟΣΦΠ να ενδιαφέρεται για την απόκτηση του Κουβανού σταρ του ΠΑΟΚ, Ρολάντο Σεπέδα.
Σε προηγούμενο κείμενο μας, σας ενημερώσαμε για την πρώτη αντίδραση του 28χρονου πετοσφαιριστή, όταν πληροφορήθηκε για τα συγκεκριμένα δημοσιεύματα.
Το INPAOK, επικοινώνησε με τον Ρολάντο Σεπέδα, προκειμένου να ξεκαθαρίσει μια και καλή την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί από το πρωί της Πέμπτης.
«Δεν θα έπαιζα ποτέ στον Ολυμπιακό, γιατί στην Ελλάδα θα αγωνιζόμουν μόνο για τον ΠΑΟΚ. Ωστόσο δεν θα είμαι στην ομάδα την επόμενη σεζόν. ΠΑΟΚ για πάντα!», ήταν το σχόλιο του Ρολάντο Σεπέδα στο INPAOK.
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Πέμ 05 Μάιος 2016, 15:32

Νομίζω ο Φιλίποφ θα ήταν ο ιδανικός αντικαταστάτης του Κουρνέτα. Πάρις θα ήθελα μόνο ελληνοποιημένο. Αλλιώς αν παμε σε ξένο πρέπει να είναι ισάξιος του ονόματος του Γκόμεζ.
Οπότε έχοντας κλείσει το κεφάλαιο διαγώνιος-πασαδόρος-προπονητής θα τρέξουν και οι υπόλοιποι.
Έχω την αίσθηση ότι ο Κάλμα σκέφτεται Γκόμεζ-Φιλίποφ-Σαφράνοβιτς-Λι-Σμαραγδή-Χιμένεθ-Στεφάνου με εναλλακτικές Παντακίδη-Τακουρίδη-Χριστοφιδέλη-Τερζή-Καρασαββίδη και ίσως έναν διαγώνιο καλύτερο από τον Σαμπάνη. Δηλαδή αποχαιρετούν Γκάρας,Ντίνας,Γιαμπλόνσκι,Κουρνέτας,Εφραιμίδης και Σεπέδα από τους παλιούς και ίσως Σαμπάνης.
Πάντως θεωρώ ότι για να χτίσουμε αυτοκρατορία στο βόλλευ θα πρέπει να χτυπάμε ό,τι καλύτερο και από Έλληνες όπως έκανε κάποτε η γριά με Σαμαρά,Γκιούρδα,Μποζίδη και ελληνοποίηση Κράβαρικ.
Κουμεντάκης,Φιλίποφ,Τζούριτς,Πρωτοψάλτης,Φράγκος ανήκουν σε αυτή την κατηγορία όπως και ο ελληνοποιημένος βέβαια Πάρις.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Πέμ 05 Μάιος 2016, 16:15

εγινε τετοιος χαμος απο το πρωι με Σεπεδα και Φιλιποφ και λογω δουλειας δε πηρα χαμπαρι
και η πλακα ειναι σημερα εκοβε βολτες ο Καλμαζιδης στην Ξανθη, που να ξερω να τον ρωτησω :mrgreen:
μαγκες οσοι λετε για 2 διαγωνιους και ξενους, απλα δε γινεται..η θεση του διαγωνιου εκλεισε
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8161
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό P.A.O.K AGAINST ALL » Πέμ 05 Μάιος 2016, 16:18

Βασιλαρα αρχηγαρα σε ευχαριστουμε για ολα ..ειναι πολυ λιγες οι λεξεις μπροστα σε αυτα τα συναισθηματα που μας εκανες να νιωσουμε αδερφε..να σε παντα καλα εσυ και η οικογενεια σου..
Π.Α.Ο.Κ ΓΕΡΑ ΓΕΡΑ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ
P.A.O.K AGAINST ALL
 
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: Κυρ 24 Απρ 2016, 15:55

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Suleymanoglu » Πέμ 05 Μάιος 2016, 16:37

Πάρις ή Φιλιπποφ λοιπόν?
Suleymanoglu
 
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2015, 13:37

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό DC » Πέμ 05 Μάιος 2016, 17:11

Τσαλό, Κάλμα, Κουρνέτας, ατην ΕΤ3, τώρα.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Πέμ 05 Μάιος 2016, 17:33

PAOK_NORTH_ARMY έγραψε:
RoMaN έγραψε:Τον Πάρις τον θεωρώ κλεισμένο..μετά και τη στιχομυθία που είχαμε στο Παλατάκι..

Επίσης. Τον ρώτησα ευθέως και χαμογέλασε. Αν δεν έτρεχε κάτι πιστεύω θα απαντούσε αρνητικά. Πάντως δε μου γεμίζει το μάτι. Πολλή αθηναϊκή μαγκιά κουβαλάει και είναι και λίγο άκομψο για την ομάδα που αγωνίζεσαι ενώ έχεις χάσει ένα τελικό, εσύ να χαριεντίζεσαι με οπαδούς της αντίπαλης ομάδας. Και χαμόγελα από τη μία και να δείχνεις με την παλάμη σου την καρδιά σου. Εντάξει ρε Πάρις, πότε μας αγάπησες, μέχρι πριν λίγους μήνες βλαχομαγκιές μας πουλούσες στη Σύρο...



οι Αθηναιοι δεν φημιζονταν για την μαγκια τους,το αντιθετο,πειραιωτικη και μια και επαιζε στην ΜΕΝΤ σαλονικιωτικη μαλλον :D
επισης ο παρις ειναι ιταλος :D
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Πέμ 05 Μάιος 2016, 18:16

Κλαιω με τους "κοκκινους θεουληδες" εκει στο sport24, οι οποιοι ισχυριζονται οτι ο Σεπεδα δεν θα παει στον γαυρο οχι για κανεναν αλλο λογο, απο το γεγονος οτι ο γαυρος θελει καλυτερο διαγωνιο απο τον Σεπεδα!!!! :lol: :lol:

Θελουν καλυτερο τα παιδια, απο τον μπαμπα τους!

Θελω να δω τον φετινο διαγωνιο του γαυρου λοιπον.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό aoratos » Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:04

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
aoratos
 
Δημοσιεύσεις: 1415
Εγγραφή: Παρ 06 Δεκ 2013, 00:36

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:57

Γεια σας ΑΔΕΡΦΙΑ!!! Μετά από 6 χρόνια απουσίας στην "μακρινή" Κύπρο λόγω δουλειάς και πάλι πίσω στο Ελλαδιστάν...

Πλέον έχω τον απαραίτητο καθημερινό ελεύθερο χρόνο και έχουμε να πούμε - πείτε πολλά!!!

Να σημειώσω πως δεν ήταν τυχαίο ότι επέστρεψα Μεγάλη Πέμπτη για τον απλό λόγο του τελικού... Λάρνακα - Θεσσαλονίκη - Παλατάκι!!!

Για να μείνω μέσα στο topic θα πω μόνο καταρχάς πως ο Κ. Τσαλόπουλος για την επόμενη χρονιά δεν έχει να κάνει και πάρα πολλά. Να πάρει την υπογραφή του Καλμαζίδη και από εκεί και πέρα όπως το είπε και ο ίδιος άλλωστε ο Κάλμα θα κανονίσει τα υπόλοιπα σύμφωνα με το μπάτζετ το οποίο θα είναι ανάλογο με το φετινό δεν χρειάζεται να πούμε νούμερα πάνω κάτω όλοι γνωρίζουν το είπε και ο Πρόεδρος άλλωστε σε ένα αχώνευτο συνδρομητικό Nova κάπως έτσι :redcard: Όσο και να φωνάζει ο Πρίντεζης κανέναν δεν πείθει...
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Yupis » Πέμ 05 Μάιος 2016, 20:42

Παλικάρια ακόμη μια ερώτηση για τη γριά. Τα λεφτά για εκείνη την ομαδάρα που στο καλό τα είχαν βρει;
Άβαταρ μέλους
Yupis
 
Δημοσιεύσεις: 392
Εγγραφή: Τρί 23 Ιουν 2015, 04:55
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 05 Μάιος 2016, 21:40

Τα είχαν βρει με το γνωστό σκάνδαλο των πλαστών τιμολογίων του Α.Σ τους.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11058
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 05 Μάιος 2016, 22:23

HOOL4IGAN έγραψε:Γεια σας ΑΔΕΡΦΙΑ!!! Μετά από 6 χρόνια απουσίας στην "μακρινή" Κύπρο λόγω δουλειάς και πάλι πίσω στο Ελλαδιστάν...

Πλέον έχω τον απαραίτητο καθημερινό ελεύθερο χρόνο και έχουμε να πούμε - πείτε πολλά!!!

Να σημειώσω πως δεν ήταν τυχαίο ότι επέστρεψα Μεγάλη Πέμπτη για τον απλό λόγο του τελικού... Λάρνακα - Θεσσαλονίκη - Παλατάκι!!!

Για να μείνω μέσα στο topic θα πω μόνο καταρχάς πως ο Κ. Τσαλόπουλος για την επόμενη χρονιά δεν έχει να κάνει και πάρα πολλά. Να πάρει την υπογραφή του Καλμαζίδη και από εκεί και πέρα όπως το είπε και ο ίδιος άλλωστε ο Κάλμα θα κανονίσει τα υπόλοιπα σύμφωνα με το μπάτζετ το οποίο θα είναι ανάλογο με το φετινό δεν χρειάζεται να πούμε νούμερα πάνω κάτω όλοι γνωρίζουν το είπε και ο Πρόεδρος άλλωστε σε ένα αχώνευτο συνδρομητικό Nova κάπως έτσι :redcard: Όσο και να φωνάζει ο Πρίντεζης κανέναν δεν πείθει...



Καλώς όρισες στο forum και στη χώρα..

Σωστά λες για Τσαλόπουλο-Κάλμα κτλ, αλλά είναι πολύ σημαντικό να βρει χορηγούς...και στο ελληνικό volley δεν θα βρούμε εύκολα χορηγούς καλούς.. Με τα πολλά διαρκείας, είναι πολύ πιο εύκολο..

Να θυμίσω ότι η Mateco που διαφημιζόταν φέτος στο Παλατάκι, είναι δική του..οπότε τζάμπα διαφήμιση.. :mrgreen:





ilovegame27 έγραψε:«Δεν θα έπαιζα ποτέ στον Ολυμπιακό, γιατί στην Ελλάδα θα αγωνιζόμουν μόνο για τον ΠΑΟΚ. Ωστόσο δεν θα είμαι στην ομάδα την επόμενη σεζόν. ΠΑΟΚ για πάντα!», ήταν το σχόλιο του Ρολάντο Σεπέδα στο INPAOK.



RoMaN έγραψε:Δεν νομίζω ότι ο Cepeda θα πήγαινε εύκολα στο γαύρο... Κυρίως για λόγους φιλοδοξίας (μη Ευρώπη, άρα ταβάνι) και ύστερα για λόγους ηθικούς που ναι, οκ, επαγγελματίας κτλ...αλλά εγώ πιστεύω ότι το υπολογίζει! Δέχτηκε αρκετό πόλεμο πέρσι...



Δικαιώθηκα 100%, σαςτάλεγα Μαΐου 2016, ναι ρε Π.Α.Ο.Κ.! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47076
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό paoktzis » Πέμ 05 Μάιος 2016, 22:43

μολις πριν απο λιγο ευτυχως για μενα το μ...ι ο φιλιποφ υπεγραψε στον γαυρο και για του χρονου
ΠΑΝΤΑ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΤΗΣ ΓΚΡΙΝΙΑΣ ΤΗΣ ΜΙΖΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΧΥΠΟΨΙΑΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ
Άβαταρ μέλους
paoktzis
 
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 16:42

Re: Βόλεϊ 2016/17

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Πέμ 05 Μάιος 2016, 23:13

ΑΔΕΡΦΕ RoMaN ο μεγαλύτερος χορηγός θα είναι ένα πορτοφόλι... Ε του φούστη δεν θα κουβαλάει ένα μπάτζετ του Βόλεϊ μέσα εκεί;

Μη ρωτήσεις ποιος;;; :nairepaok:

Σαν πρώην πασαδόρος παλαίμαχος θα έλεγα του ηρωικού Πρωτέα Κορδελιού θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να πω ένα μεγάλο μπράβο και ευχαριστώ στον τεράστιο πασαδόρο Βασίλη Κουρνέτα. Αν και ο Γκόμεζ έχει την δυνατότητα να τον αλλάξει την γνώμη καλά κάνει και σταματάει τώρα δυστυχώς μεν αλλά καλά κάνει. Αυτή η θέση είναι η πλέον κομβική για το Βόλεϊ. Όσο καλός και να είναι ο διαγώνιος αν δεν πάρει σωστή πάσα χλωμά τα πράγματα. Όπως κομβική και δύσκολη είναι η θέση του Λίμπερο και γενικώς η υποδοχή γιατί από εκεί θα φτάσει η μπάλα σωστά στον πασαδόρο. Μέχρι τώρα είχαμε τον πασαδόρο αλλά πολλές φορές μας έλειπε η υποδοχή. Τώρα πρέπει να σκεφτούμε και την υποδοχή και φυσικά τον πασαδόρο.

Δεν θέλω Προύσαλη. Δεν λέω ότι είναι ή δεν είναι καλός δεν τον θέλω προσωπικά δεν τον γουστάρω. Αν τον γουστάρει ο Κάλμα για παράδειγμα οκ εγώ απλά λέω την άποψη μου γι'αυτόν τον παίκτη. Ξεχνάμε Φιλίποφ και ο Πάρις θέλει να έρθει στον ΠΑΟΚ σαν τρελός. Τώρα το τι θέλει αυτός είναι άλλο θέμα απλά φάνηκε ότι γουστάρει από τις όλες αντιδράσεις του στον τελικό. Το ρόστερ θα κλείσει γρήγορα απλά κανείς δεν ξέρει ακόμα με ποιους παίκτες. Είναι και το θέμα με τους ξένους παίκτες στο Βόλεϊ.

Υ.Γ. Εγώ θα πω και ένα μπράβο στον Γιαμπλόνσκι. Μπορεί να τον στόλιζα από την ώρα που ήρθε στον ΠΑΟΚ και να ονειρευόμουν τον Σαφράνοβιτς αλλά στους ημιτελικούς ακόμα και στους τελικούς ένιωθε το παλικάρι. Ωραία σέρβις, έξυπνα καρφιά, αρκετά καλές υποδοχές, συμμετοχές σε μπλοκ. Είναι ένας παίκτης που θα φύγει και θα ξεχαστεί από τον ΠΑΟΚ αλλά είναι και αυτός ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ!!! :opaokara:
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες