Γιώργος Σαββίδης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό icue » Τρί 25 Φεβ 2020, 12:31

Ειναι δεδομενο οτι ο οργανισμος αργει να μαθει πραγματα. Αλλα επισης ειναι και δεδομενο οτι στο τελος μαθαινει. Μας πηρε χρονια και πεταμενα λεφτα δεξια και αριστερα για να κανουμε ομαδα που θα παρει πρωταθλημα. Φετος ημασταν για πρωτη φορα στη φαση της επομενης μερας και αποτυχαμε. Αλλα ξερουμε πως να το ξαναπαρουμε. Και την επομενη φορα θα ξερουμε και πως να το διαχειριστούμε.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 25 Φεβ 2020, 13:00

ΓΚΟΥΕΡΙΝΟ 4 έγραψε:
Sick Bastard έγραψε:Αν η ομάδα πνίγεται σε μια κουταλιά νερό, γιατί αυτό περιγράφεις, τότε καλύτερα να κατεβαίνει με την Κ19
να ήμαστε όλοι χαλαροί και λαϊτ να καμαρώνουμε τα αετόπουλα.

Γιατί δεν επηρεάζεται η ομάδα ? Δεν μεταφέρεται το κλίμα αυτό στα αποδυτήρια ? Δεν υπάρχει αρνητική ανατροφοδότηση και φαύλος κύκλος ? Ή δεν γνωρίζουμε πόσο εύθραυστος ήταν πάντα ο ΠΑΟΚ σε ψυχολογική πίεση ?
Για δεκαετίες. Δικαίωμά μου να λέω ότι η γκρίνια-εσωστρέφεια ροκανίζει την ομάδα. Και όσοι το κάνουν, την υπονομεύουν, σκόπιμα ή όχι.


Ίσως και να επηρεάζεται σε ένα βαθμό, αλλά είναι επαγγελματίες κι οφείλουν να είναι συγκεντρωμένοι.
Επίσης είναι και πρωταθλητές και κυπελλούχοι και βασικά αυτό είναι ο πρωταθλητισμός και η διατήρηση σε αυτό το επίπεδο. Αλλά τώρα, μέσα στο ματς να σκέφτεται κάποιος παίχτης τι πάσα να κάνει γιατί μπορεί να τον κράξει ο καθένας, ε όχι, δεν συμβαίνει.
Κι εγώ κι εσύ κι άλλοι επαγγελματίες στο χώρο τους είναι και στη δουλειά τους που την αγαπάνε και θέλουν να προοδεύσουν μέσω αυτής, είναι κάθε μέρα απίκο. Να στο πω κι αλλιώς. Εγώ πάω για μπάλα με φιλαράκια μια δύο φορές τη βδομάδα. Ε εκείνη την ώρα ξεχνάω τα πάντα, μα τα πάντα και προσπαθώ να παίξω όσο καλύτερα με αφήνει η αμπαλίασή μου. Κι αυτό το κάνουμε όλοι μας χωρίς να είμαστε επαγγελματίες και παίζοντας για το παιχνίδι.
Το μίνιμουμ που ζητάμε είναι αυτό ,τι μουρμούρα τώρα και τέτοια.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Τρί 25 Φεβ 2020, 13:52

PAOK_Antarctica έγραψε:
Jack_riper έγραψε:εσυ και εγω και ολοι καναμε την δουλεια μας στο γηπεδο?οχι


Εγώ την έκανα, εσύ δεν ξέρω.

Αν οι αγώνες κερδίζονταν με το "πάμε παλικάρια και τους φάγαμε" και το "ποιός γαύρος, εδώ είναι Τούμπα" θα είχαμε ακόμα προπονητή τον Άγγελο.


Θα αντιστρέψω το σκεπτικό σου και θα σου πω ότι αν δεν έπαιζε κανένα ρόλο η ΕΔΡΑ και η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ που αυτή δημιουργεί σε γηπεδούχους και φιλοξενούμενους τότε δεν θα είχε καμμία σημασια ποιος είναι γηπεδούχος και ποιος φιλοξενούμενος.
Τότε όλα τα ματς παγκοσμίως θα είχαν αντίστοιχα αποτελέσματα είτε γίνονταν ΕΝΤΟΣ είτε ΕΚΤΟΣ έδρας.
Τότε δεν θα γκρινιαζαμε που 50 χρόνια οι τελικοί γίνονταν Αθήνα κι εμείς χάναμε από τα Τέμπη.

Φυσικά και παίζει ρόλο η έδρα, φυσικά και το ψυχολογικό μπουσταρισμα στους παίχτες σου βοηθάει, φυσικά και η ηχητική πίεση και η ατμόσφαιρα μπορεί να κόψει τα πόδια των αντιπάλων.
Ακόμα και χωρίς κόσμο η έδρα μάλιστα δημιουργεί ψυχολογία. Ακόμα και η οικεία εικόνα των κερκίδων και του χορταριου μπορεί να επηρεάζει γηπεδούχους κ φιλοξενούμενους σε έναν αγώνα κεκλεισμένων των θυρών. Αποδεδειγμενα με στατιστική. Καλώς...κακώς...συμβαίνει!!!

Αν συμφωνήσουμε σε αυτό τότε πάμε παρακάτω.
Όταν λοιπόν ο Χ ΠΑΟΚτσης παίχτης μπαίνει στο χόρτο κι έχει 35.000 που γυαλίζει το μάτι τους να ουρλιάζουν υπέρ του αυτό θα τον επηρεάσει θετικά. Όταν στο λάθος του τον στηριξουν με χειροκρότημα θα ανέβει. Πάντα αυτό γινόταν. Αν δεν υπήρχε αυτή η αλλοίωση ψυχολογίας δεν θα είχες 20φευγα χρόνια πουταν@κι τον γαύρο (που συνήθως είχε καλύτερη ομάδα) στην Τούμπα από το '70 μέχρι το '92. Ούτε θα έχανες αντίστοιχα συνήθως στο μπειραια.
Αντίστοιχα αν μπει σε ένα γήπεδο εκκλησία όπως μετατρέψαμε την Τούμπα (πλην καπνογόνων που για αυτό μάλλον μας έγιναν "απαραίτητα") η οποία περιμένει πλέον πότε θα κάνει τη λάθος πάσα ο Χ Πελκας ή το καθυστερημένο σπριντ ο Ψ Μπισεσβαρ για να ακουστεί αυτό το μακρυσυρτο μουρμουρητό που περνάει μεχρι και στις τηλεοπτικες οθόνες , λογικό είναι να επηρεαστεί. ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ.

Όσοι λοιπόν δεν το καταλαβαίνετε αυτό και απαντάτε με ειρωνίες εδώ τύπου "αχου τα καημένα τα παιδάκια που τα χαλάμε την ψυχολογία και δεν μπορούν" τότε είτε δεν έχετε τις δυνατότητες να το καταλάβετε είτε απλά δεν σας νοιάζει.
Σε αυτή την περίπτωση δεν βλέπω και το λόγο να φωνάζετε στο γήπεδο. Αφού η οποιαδήποτε φωνή, με θετική ή αρνητική αύρα θεωρείτε ότι δεν νοιάζει / επηρεάζει έναν επαγγελματία ποδοσφαιριστή, τότε μην φωνάζετε...(πιθανόν να μην φωνάζετε έτσι κι αλλιώς βέβαια).
Καθηστε , φάτε σπορακια, βγάλτε σελφις, ότι γουστάρετε και σίγουρα μην ενοχλειστε για όσους κάνουν ακριβώς αυτά. Θέατρο θεωρείτε ότι είναι το γήπεδο, συμπεριφερθείτε ανάλογα.

Οι υπόλοιποι που καταλαβαίνουν τη διαφορά εύχομαι να θυμηθούμε κάποια στιγμη γιατί αυτό το γήπεδο προκαλούσε ανατριχιλα στους αντιπάλους μόνο που ψελιζαν το όνομα του και γιατί οι παίχτες μας ένιωθαν υπερήρωες ανεξαρτήτως αντιπάλου ακόμα κι αν ονομάζονταν Μαυρέας ή Κολομπουρδας.




Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 25 Φεβ 2020, 14:35

Ρε μαν, είδες κανέναν να αμφισβητεί πως και η έδρα παίζει ρόλο;
Φυσικά και παίζει. Απλά όχι τόσο μεγάλο όσο νομίζεις. Μια κακή ομάδα δεν πρόκειται να κερδίσει μια καλή ομάδα επειδή έχει έδρα. Η έδρα δίνει ένα μικρό μπουστ στην ομάδα, ρίχνει και λίγο τον αντίπαλο. Ως εκεί. Ίσως κρίνει και τα σπόρια του διαιτητή αν είναι χλεχλές. Η Σάλκε μας έριξε ένα χαλαρό τρίμπαλο επειδή ήταν τόσο μεγάλη η διαφορά μας που δεν σκαμπάζει από έδρες.

Το ίδιο ισχύει και για τους παίκτες ατομικά. Αν με βάλεις εμένα να παίξω και έχεις 35.000 να φωνάζουν υπέρ μου, πάλι μαλακίες θα κάνω. Δεν θα μάθω μπάλα ξαφνικά επειδή με υποστηρίζει κόσμος. Ούτε ο Μέσι θα ξεχάσει την μπάλα αν τον φέρεις στην "καυτή Τούμπα". Πίπα-κώλο θα μας πάρει.

Το να εκτίθενται οι παίκτες στην αρνητική κριτική είναι ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΓΑΜΗΜΕΝΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥΣ. Γι'αυτό πληρώνονται τόσο πολύ άλλωστε. Δεν είναι ότι πληρώνονται πολύ άρα πρέπει να αντέχουν στην πίεση. Πληρώνονται πολύ ΕΠΕΙΔΗ αντέχουν στην πίεση. Αν δεν αντέχουν, δεν αξίζουν τα λεφτά τους. Και φυσικά η καλή πλευρά είναι πως στα καλά είναι σαν ΘΕΟΙ σε μια πόλη όπως η Θεσσαλονίκη. Εκεί όμως δεν βγαίνει κανείς να πει "ελάτε ρε παιδιά, δεν την αξίζω τόση αποθέωση".

Το να γκρινιάζει ένας ποδοσφαιριστής για την μίρλα του κόσμου είναι σαν να γκρινιάζει ένας ηθοποιός για τις αρνητικές κριτικές.
Σε ορισμένα επαγγέλματα, κομμάτι της δουλειάς είναι να ΕΚΤΙΘΕΣΑΙ στον κόσμο. Ποδοσφαιριστής, ηθοποιός, μουσικός, συγγραφέας, ξεναγός.

Το αποδέχεσαι ή αλλάζεις επάγγελμα.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15435
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Jack_riper » Τρί 25 Φεβ 2020, 15:03

Besuch 2 έγραψε:
PAOK_Antarctica έγραψε:
Jack_riper έγραψε:εσυ και εγω και ολοι καναμε την δουλεια μας στο γηπεδο?οχι


Εγώ την έκανα, εσύ δεν ξέρω.

Αν οι αγώνες κερδίζονταν με το "πάμε παλικάρια και τους φάγαμε" και το "ποιός γαύρος, εδώ είναι Τούμπα" θα είχαμε ακόμα προπονητή τον Άγγελο.


Θα αντιστρέψω το σκεπτικό σου και θα σου πω ότι αν δεν έπαιζε κανένα ρόλο η ΕΔΡΑ και η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ που αυτή δημιουργεί σε γηπεδούχους και φιλοξενούμενους τότε δεν θα είχε καμμία σημασια ποιος είναι γηπεδούχος και ποιος φιλοξενούμενος.
Τότε όλα τα ματς παγκοσμίως θα είχαν αντίστοιχα αποτελέσματα είτε γίνονταν ΕΝΤΟΣ είτε ΕΚΤΟΣ έδρας.
Τότε δεν θα γκρινιαζαμε που 50 χρόνια οι τελικοί γίνονταν Αθήνα κι εμείς χάναμε από τα Τέμπη.

Φυσικά και παίζει ρόλο η έδρα, φυσικά και το ψυχολογικό μπουσταρισμα στους παίχτες σου βοηθάει, φυσικά και η ηχητική πίεση και η ατμόσφαιρα μπορεί να κόψει τα πόδια των αντιπάλων.
Ακόμα και χωρίς κόσμο η έδρα μάλιστα δημιουργεί ψυχολογία. Ακόμα και η οικεία εικόνα των κερκίδων και του χορταριου μπορεί να επηρεάζει γηπεδούχους κ φιλοξενούμενους σε έναν αγώνα κεκλεισμένων των θυρών. Αποδεδειγμενα με στατιστική. Καλώς...κακώς...συμβαίνει!!!

Αν συμφωνήσουμε σε αυτό τότε πάμε παρακάτω.
Όταν λοιπόν ο Χ ΠΑΟΚτσης παίχτης μπαίνει στο χόρτο κι έχει 35.000 που γυαλίζει το μάτι τους να ουρλιάζουν υπέρ του αυτό θα τον επηρεάσει θετικά. Όταν στο λάθος του τον στηριξουν με χειροκρότημα θα ανέβει. Πάντα αυτό γινόταν. Αν δεν υπήρχε αυτή η αλλοίωση ψυχολογίας δεν θα είχες 20φευγα χρόνια πουταν@κι τον γαύρο (που συνήθως είχε καλύτερη ομάδα) στην Τούμπα από το '70 μέχρι το '92. Ούτε θα έχανες αντίστοιχα συνήθως στο μπειραια.
Αντίστοιχα αν μπει σε ένα γήπεδο εκκλησία όπως μετατρέψαμε την Τούμπα (πλην καπνογόνων που για αυτό μάλλον μας έγιναν "απαραίτητα") η οποία περιμένει πλέον πότε θα κάνει τη λάθος πάσα ο Χ Πελκας ή το καθυστερημένο σπριντ ο Ψ Μπισεσβαρ για να ακουστεί αυτό το μακρυσυρτο μουρμουρητό που περνάει μεχρι και στις τηλεοπτικες οθόνες , λογικό είναι να επηρεαστεί. ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ.

Όσοι λοιπόν δεν το καταλαβαίνετε αυτό και απαντάτε με ειρωνίες εδώ τύπου "αχου τα καημένα τα παιδάκια που τα χαλάμε την ψυχολογία και δεν μπορούν" τότε είτε δεν έχετε τις δυνατότητες να το καταλάβετε είτε απλά δεν σας νοιάζει.
Σε αυτή την περίπτωση δεν βλέπω και το λόγο να φωνάζετε στο γήπεδο. Αφού η οποιαδήποτε φωνή, με θετική ή αρνητική αύρα θεωρείτε ότι δεν νοιάζει / επηρεάζει έναν επαγγελματία ποδοσφαιριστή, τότε μην φωνάζετε...(πιθανόν να μην φωνάζετε έτσι κι αλλιώς βέβαια).
Καθηστε , φάτε σπορακια, βγάλτε σελφις, ότι γουστάρετε και σίγουρα μην ενοχλειστε για όσους κάνουν ακριβώς αυτά. Θέατρο θεωρείτε ότι είναι το γήπεδο, συμπεριφερθείτε ανάλογα.

Οι υπόλοιποι που καταλαβαίνουν τη διαφορά εύχομαι να θυμηθούμε κάποια στιγμη γιατί αυτό το γήπεδο προκαλούσε ανατριχιλα στους αντιπάλους μόνο που ψελιζαν το όνομα του και γιατί οι παίχτες μας ένιωθαν υπερήρωες ανεξαρτήτως αντιπάλου ακόμα κι αν ονομάζονταν Μαυρέας ή Κολομπουρδας.


+1926

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Jack_riper
 
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιαν 2019, 22:02

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τρί 25 Φεβ 2020, 15:25

Σε ΠΑΟΚτσήδικο οπαδικό φόρουμ βλέπει κανείς άτομα να κράζουν το μόνο κομμάτι του γηπέδου που θυμίζει Τούμπα επειδή δεν τους αρέσει το ρεπερτόριο, άλλους να λένε ότι φταίει ο κόσμος που η ομάδα έχασε σε ακόμα ένα ντέρμπι γιατί μουρμουρίζει ή ασκεί κριτική, απόψεις τύπου "ο Σαββίδης σου έφερε 2 νταμπλ οπότε δε δικαιούσαι να μιλάς" για όσες μαλακίες γίνονται στο αγωνιστικό τμήμα και την καταγραφή της πραγματικότητας με σκοπό τη βελτίωση να βαφτίζεται ως ισοπέδωση. Τελικά όντως ο πρωταθλητισμός έχει αλλοιώσει το DNA του συλλόγου.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 25 Φεβ 2020, 15:47

Besuch 2 έγραψε:
PAOK_Antarctica έγραψε:
Jack_riper έγραψε:εσυ και εγω και ολοι καναμε την δουλεια μας στο γηπεδο?οχι


Εγώ την έκανα, εσύ δεν ξέρω.

Αν οι αγώνες κερδίζονταν με το "πάμε παλικάρια και τους φάγαμε" και το "ποιός γαύρος, εδώ είναι Τούμπα" θα είχαμε ακόμα προπονητή τον Άγγελο.


Θα αντιστρέψω το σκεπτικό σου και θα σου πω ότι αν δεν έπαιζε κανένα ρόλο η ΕΔΡΑ και η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ που αυτή δημιουργεί σε γηπεδούχους και φιλοξενούμενους τότε δεν θα είχε καμμία σημασια ποιος είναι γηπεδούχος και ποιος φιλοξενούμενος.
Τότε όλα τα ματς παγκοσμίως θα είχαν αντίστοιχα αποτελέσματα είτε γίνονταν ΕΝΤΟΣ είτε ΕΚΤΟΣ έδρας.
Τότε δεν θα γκρινιαζαμε που 50 χρόνια οι τελικοί γίνονταν Αθήνα κι εμείς χάναμε από τα Τέμπη.

Φυσικά και παίζει ρόλο η έδρα, φυσικά και το ψυχολογικό μπουσταρισμα στους παίχτες σου βοηθάει, φυσικά και η ηχητική πίεση και η ατμόσφαιρα μπορεί να κόψει τα πόδια των αντιπάλων.
Ακόμα και χωρίς κόσμο η έδρα μάλιστα δημιουργεί ψυχολογία. Ακόμα και η οικεία εικόνα των κερκίδων και του χορταριου μπορεί να επηρεάζει γηπεδούχους κ φιλοξενούμενους σε έναν αγώνα κεκλεισμένων των θυρών. Αποδεδειγμενα με στατιστική. Καλώς...κακώς...συμβαίνει!!!

Αν συμφωνήσουμε σε αυτό τότε πάμε παρακάτω.
Όταν λοιπόν ο Χ ΠΑΟΚτσης παίχτης μπαίνει στο χόρτο κι έχει 35.000 που γυαλίζει το μάτι τους να ουρλιάζουν υπέρ του αυτό θα τον επηρεάσει θετικά. Όταν στο λάθος του τον στηριξουν με χειροκρότημα θα ανέβει. Πάντα αυτό γινόταν. Αν δεν υπήρχε αυτή η αλλοίωση ψυχολογίας δεν θα είχες 20φευγα χρόνια πουταν@κι τον γαύρο (που συνήθως είχε καλύτερη ομάδα) στην Τούμπα από το '70 μέχρι το '92. Ούτε θα έχανες αντίστοιχα συνήθως στο μπειραια.
Αντίστοιχα αν μπει σε ένα γήπεδο εκκλησία όπως μετατρέψαμε την Τούμπα (πλην καπνογόνων που για αυτό μάλλον μας έγιναν "απαραίτητα") η οποία περιμένει πλέον πότε θα κάνει τη λάθος πάσα ο Χ Πελκας ή το καθυστερημένο σπριντ ο Ψ Μπισεσβαρ για να ακουστεί αυτό το μακρυσυρτο μουρμουρητό που περνάει μεχρι και στις τηλεοπτικες οθόνες , λογικό είναι να επηρεαστεί. ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ.

Όσοι λοιπόν δεν το καταλαβαίνετε αυτό και απαντάτε με ειρωνίες εδώ τύπου "αχου τα καημένα τα παιδάκια που τα χαλάμε την ψυχολογία και δεν μπορούν" τότε είτε δεν έχετε τις δυνατότητες να το καταλάβετε είτε απλά δεν σας νοιάζει.
Σε αυτή την περίπτωση δεν βλέπω και το λόγο να φωνάζετε στο γήπεδο. Αφού η οποιαδήποτε φωνή, με θετική ή αρνητική αύρα θεωρείτε ότι δεν νοιάζει / επηρεάζει έναν επαγγελματία ποδοσφαιριστή, τότε μην φωνάζετε...(πιθανόν να μην φωνάζετε έτσι κι αλλιώς βέβαια).
Καθηστε , φάτε σπορακια, βγάλτε σελφις, ότι γουστάρετε και σίγουρα μην ενοχλειστε για όσους κάνουν ακριβώς αυτά. Θέατρο θεωρείτε ότι είναι το γήπεδο, συμπεριφερθείτε ανάλογα.

Οι υπόλοιποι που καταλαβαίνουν τη διαφορά εύχομαι να θυμηθούμε κάποια στιγμη γιατί αυτό το γήπεδο προκαλούσε ανατριχιλα στους αντιπάλους μόνο που ψελιζαν το όνομα του και γιατί οι παίχτες μας ένιωθαν υπερήρωες ανεξαρτήτως αντιπάλου ακόμα κι αν ονομάζονταν Μαυρέας ή Κολομπουρδας.




Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τόσο απλά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14326
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 25 Φεβ 2020, 18:53

Γενικές και γενικευμένες γενικότητες.
Η έδρα παίζει ένα ρόλο (πλέον) αλλά μέχρι ενός σημείο.
Οι υπερήρωες Μαυρέας και Κολομπούρδας νικούσαν τον γαύρο αλλά έκαναν κι επικά κλαρίνα ενίοτε με κάτι άμπαλους.
Στην ίδια έδρα.
Ναι η μουρμούρα δε βοηθάει, αλλά και πάλι μέχρι ενός σημείου.
Αν ένας παίχτης φοβάται και καλά να δώσει πάσα για να μην του την πει ο παππούλης στην 5 ξερω γω, ε να μην παίζει επαγγελματικό ποδόσφαιρο τότε.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό icue » Τρί 25 Φεβ 2020, 19:12

flash4 έγραψε:Σε ΠΑΟΚτσήδικο οπαδικό φόρουμ βλέπει κανείς άτομα να κράζουν το μόνο κομμάτι του γηπέδου που θυμίζει Τούμπα επειδή δεν τους αρέσει το ρεπερτόριο, άλλους να λένε ότι φταίει ο κόσμος που η ομάδα έχασε σε ακόμα ένα ντέρμπι γιατί μουρμουρίζει ή ασκεί κριτική, απόψεις τύπου "ο Σαββίδης σου έφερε 2 νταμπλ οπότε δε δικαιούσαι να μιλάς" για όσες μαλακίες γίνονται στο αγωνιστικό τμήμα και την καταγραφή της πραγματικότητας με σκοπό τη βελτίωση να βαφτίζεται ως ισοπέδωση. Τελικά όντως ο πρωταθλητισμός έχει αλλοιώσει το DNA του συλλόγου.


Επρεπε να πανηγυριζουμε που διακοψαμε τον ρυθμο δεκα λεπτα μετα την σεντρα γιατι μας ¨θυμιζαν" Τουμπα; Το να τα βλεπεις ολα ροδινα στο αγωνιστικο δεν εχει καμια απολυτως διαφορα και απο το να τα βλεπεις ολα ροδινα και στο οπαδικο.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 25 Φεβ 2020, 19:19

Στα πολύ πιο σοβαρά τώρα, η στήριξη στον προπονητή για εμένα είναι αυτονόητη. Ωστόσο το κρίνω θετικό που υπενθυμίζεται από τον Γιώργη. Ας περάσει η τρέχουσα σεζόν και την ερχόμενη, μετά την απόκτηση του Μίσιτς, να ενισχυθεί η ομάδα με 2-3 ακόμα Μίσιτς, ας μην είναι και 11, όπως είχε ευχηθεί ο προπονητής μετά την ήττα από τον βάζελο. Να πάρει όμως πιο έμπρακτη μορφή η παρχοχή υποστήριξης στον Πορτογάλο.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 26 Φεβ 2020, 17:40

Εμένα, πάλι, κάτι τέτοια ποστς "στήριξης" με θυμίζουν τα ανάλογα, τότε, με τον Βλάντο με ψαρά μαλλιά και... :ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 26 Φεβ 2020, 18:01

Οταν δεν μπορεις να διωξεις καποιον αμεσα, και δεν θελεις να τον θυμωσεις κιόλας για να μπορεσεις να τον διωξεις αναιμακτα στο τελος της χρονιας, τοτε τον στηριζεις για τα ματια του κοσμου!
Ειπαμε οι μαγκιες κοστιζουν, και τωρα με το ffp οι μαγκιες κοστιζουν λιγο περισσότερο!
Ειμαι σίγουρος πως ευχεται εστω και κατα τυχη να καταφερει ο αμπελ να κερδισει το κυπελο μηπως και σωθει η χρονια εστω κι απο σποντα!


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10909
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 26 Φεβ 2020, 18:02

flash4 έγραψε:Σε ΠΑΟΚτσήδικο οπαδικό φόρουμ βλέπει κανείς άτομα να κράζουν το μόνο κομμάτι του γηπέδου που θυμίζει Τούμπα επειδή δεν τους αρέσει το ρεπερτόριο, άλλους να λένε ότι φταίει ο κόσμος που η ομάδα έχασε σε ακόμα ένα ντέρμπι γιατί μουρμουρίζει ή ασκεί κριτική, απόψεις τύπου "ο Σαββίδης σου έφερε 2 νταμπλ οπότε δε δικαιούσαι να μιλάς" για όσες μαλακίες γίνονται στο αγωνιστικό τμήμα και την καταγραφή της πραγματικότητας με σκοπό τη βελτίωση να βαφτίζεται ως ισοπέδωση. Τελικά όντως ο πρωταθλητισμός έχει αλλοιώσει το DNA του συλλόγου.



Συγγνώμη που λέμε κακά πράγματα για την καλή θύρα 4 που επέτρεψε να ανοίξει τρύπα και να μπουν τζάμπα 15.000+ άνθρωποι σε μια θύρα, με παντελή άγνοια κινδύνου της ζωής.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τετ 26 Φεβ 2020, 21:08

Η θύρα 4 δεν είναι πρόσωπο. Το γήπεδο της Τούμπας το διαχειρίζεται η ΠΑΕ κι αυτή είναι υπεύθυνη για θέματα ασφαλείας.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 26 Φεβ 2020, 21:46

Δηλαδή αν πάω Παλατάκι και σπάω καρέκλες, ευθύνεται η ΚΑΕ ή εγώ που είμαι τριμαλάκας;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες