Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό Salpigoal » Δευτ 17 Φεβ 2020, 00:19

Τον Guillerme Του γαύρου που είναι ένα κέντρο μόνος του....
Salpigoal
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιούλ 2015, 20:03

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 17 Φεβ 2020, 01:17

BlackFriday έγραψε:Αυτό το κόλλημα να στέλνουμε τα παιδιά δανεικούς σε κάτι χωριά να κάνουν αγροτικά σε κάτι χωράφια, που ακριβώς βοηθάει στην βελτίωση τους? Δηλαδή τώρα ο Γαιτανιδης θα αποκτήσεις πολλές γνώσεις και εμπειρίες στον Απόλλωνα. Ποιο πιθανό είναι να ξεχάσει και αυτά που ξέρει το παιδί με το αντιποδοσφαιρο που παίζεται σε τέτοιο επίπεδο. Πότε θα καταλάβουν πως πρέπει να δίνουμε δανεικούς μόνο έξω.

Και όχι μόνο τους δίνουμε σε χωριά,τους δίνουμε σε χωριά που έχουν είτε προέδρους είτε προπονητές φόλα αντιΠΑΟΚτσιδες
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Δευτ 17 Φεβ 2020, 09:49

Όταν εχεις ένα στόχο υπάρχουν πολλοι δρόμοι να φτάσεις σε αυτόν.
Ζητησαμε με όλους τους τρόπους Β' ομάδες για να εκμεταλλευτούμε τις ακαδημίες μας και δεν εγινε απολύτως τιποτα. Μου εχει κατσει οτι δανείζουμε τόσο πολλόυς παιχτες με σκοπό να το ζητήσουν οι αλλοι για μας.
Στην τελική το δικό μας θα γίνει και ας φαμε και χρέωμα oτι δανείζαμε προκλητικα πολλούς παιχτες..
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1956
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Δευτ 17 Φεβ 2020, 17:08

Η υπόθεση της επίθεσης του γαύρου στο θέμα με την ξάνθη πρέπει να μας διδάξει κάτι. Όταν είσαι αντισυστημικός πρέπει να φυλάγεσαι διπλά και τρίδιπλα. Δεν πρέπει να δίνεις αφορμές που οι "συστημικοί" μπορούν να βρουν πάτημα για να σε πλήξουν και ας κάνουν αυτοί 100 φορές χειρότερα.

Που θέλω να το πάω. Όπως δεν είχαμε αντιληφθεί ότι με την εεα μπορούσαν να μας αναστατώσουν στο βαθμό που το έκαναν, έτσι νομίζω και τώρα οι περισσότεροι δεν έχουμε αντιληφθεί τη βαρύτητα του FFP. Είμαστε ανοιχτοί και στα όρια όπως γράφουν και εάν "προκληθεί" (νιάου νιάου, από ποιόν;) έναν ενδελεχής έλεγχος, ίσως έχουμε πρόβλημα. Όταν μάλιστα έχουν φάει κεφαλιά ομάδες όπως η σίτι, η τσέλσυ, η μπάρτσα, η μίλαν, κτλ. Άρα ίσως είναι ευκαιρία αυτή τη δυσκολία να την μετατρέψουμε σε ευλογία. Όπως πέρσυ ενώ δεν θέλαμε να φύγει ο Πρίγιο, τελικά έφυγε και μας "έσωσε" οικονομικά (πάντα σε σχέση με το FFP) αλλά και αγωνιστικά μια χαρά μας πήγε με Άκπομ και Σφιντέρσκι, έτσι και τώρα ίσως με το ζόρι αναγκαστούμε τελικά να αξιοποιήσουμε παίκτες από τη Κ-19 ή το scouting να "ζοριστεί" και να βρει πιο "ψαγμένες" λύσεις σε λογικά λεφτά και όχι να πληρώνει 3,5εκ για τον Εσίτι (ο ορισμός του "οικονομικοπυ εγκλήματος").

Κατά τη γνώμη μου του χρόνου, ο Διαμαντής και ο Λύρατζης πρέπει να επιστρέψουν. Επίσης από το Βόλο πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση είναι ο κεντρικός αμυντικός ο Τσίκα. Είναι 24 ετών Ισπανός, ελεύθερος το καλοκαίρι και κάνει πολύ καλή σεζόν. Πρέπει να είναι ο κορυφαίος της ομάδας από τότε που ξεκίνησε να παίζει.

Πάντα στην ίδια οικονομική λογική (και πριν τους ευρωπαϊκούς αγώνες που δεν ξέρουμε που θα καταλήξουμε για να αποφασίσουμε οικονομικά) θα πρότεινα τον Ινσούα που λήγει το συμβόλαιο του και με δεδομένο ότι δεν ξέρουμε τι θα κάνουμε με το Γιαννούλη (ίσως δηλαδή να χρειαζόμαστε και 2 αριστερά μπακ) είναι πολύ καλή λύση για να έχουμε σίγουρα μια επιλογή.

Επίσης μου αρέσει από το βάζελο και ο Χρήστος ο Δώνης που και το δικό του συμβόλαιο λήγει. Είναι ένας κεντρικός χαφ στην καλύτερη παραγωγική ηλικία (25). Έχει την εμπειρία από το βάζελο και σαν αρχηγός, παίζει καλά αμυντικά με τρεξίματα και ένταση στο παιχνίδι του αλλά πλέον έχει μετατραπεί και σε box to box χαφ καθώς πατάει συνεχώς αντίπαλη περιοχή και πηγαίνει για το γκολ. Δείτε την κίνηση που κάνει στη φάση που τραυμάτισε τον Πασχαλάκη. Άσχετα με την κατάληξη της φάσης, η κίνηση του για να βγει τετ α τετ είναι η ενδεδειγμένη για τον χαφ που βγαίνει κρυφός φορ. Νομίζω στη λογική ότι είναι ελεύθερος με ένα σχετικά φθηνό συμβόλαιο αλλά και εάν λόγω FFP πάμε να ξεφορτωθούμε πλέον τα ακριβά συμβόλαια τύπου Μαουρίσιο, Βέρνμπλουμ αλλά και πατάτες τύπου Εσίτι, τότε πιστεύω είναι μια πολύ αξιόπιστη εναλλακτική λύση.

Επαναλαμβάνω, αυτές οι κινήσεις στο να στήσεις την ομάδα πριν τους ευρωπαϊκούς αγώνες και σίγουρα να έχεις λύσεις που ξέρεις (από την εγχώρια αγορά) αλλά και δεν θα σε επιβαρύνουν οικονομικά. Εάν μετά μπούμε ομίλους τσου λου κάνεις και δύο ακριβές μεταγραφές τέλη Αυγούστου.

Και επίσης θα ήθελα να προτείνω και έναν ταλαντούχο που μου έχει κάνει κλικ. Τον Ντουάρτε του Παναιτωλικού. Είναι Πορτογάλος 20 χρονών, τον έχουν πάρει από την Κ-19 της Σπόρτινγκ Λισσαβώνας. Αν και δεν παίζει μόνιμα ενδεκαδάτος, όποτε τον έχω δει μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις με την τεχνική του και γενικά την παρουσία του. Νομίζω αξίζει το scouting μας να τον προσέξει.
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό seaman » Δευτ 17 Φεβ 2020, 23:23

H δικαίωση του ΠΟΡΚΥ.

Μας τον έκλεψε μέσα από τα χέρια μας τον Μπρέιθγουεϊτ η Μπάρτσα
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό PETERPAN4 » Τρί 18 Φεβ 2020, 04:11

Καλησπερα παιδια σε ολο το φορουμ.Αξιζει να ριξετε μια ματια στον Ζαν Μπατιστ Λεο του Πας.Ο μαυρος επιθετικος των Ιωαννινων κανει συνεχομενες καλες χρονιες στην Ελλαδα εδω και 4 χρονια.Ειναι ντερεκι και καλος ψηλα και χαμηλα.Απο θεμα τακτικης παιδειας δεν το χει και πολυ αλλα ξερει να κινειται καλα και χωρις την μπαλα.Ειναι 24 ετων σχετικα φθηνος και θα μπορουσε να αποτελεσει μια καλυ λυση ως τριτος επιθετικος που θελει και ο Φερειρα.Νομιζω οτι εχει και κοινοτικο διαβατηριο...
PETERPAN4
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί 18 Φεβ 2020, 03:57

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 18 Φεβ 2020, 05:22

Καλημέρα!

Κάνε έναν κόπο και διάβασε τους κανόνες του φόρουμ, εδώ:

http://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=1&t=2&p=1576383#p17
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό mbison » Τρί 18 Φεβ 2020, 09:00

Ο Σερτζιο Ολιβειρα θα ερθει - αφου εξακολουθει και βλέπει ΠΑΟΚ - αλά Βιειρινια στα 31.
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5152
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό ΠΑΟΚ ΠΟΛΙΧΝΗ » Τετ 19 Φεβ 2020, 23:16

Βαγγιανιδη πρέπει να φέρουμε. Είναι μεταγραφή τύπου χααλαντ στην Ντόρτμουντ. Αρκεί να μην πάρουν αέρα τα μυαλά του :pano:
ΠΑΟΚ ΠΟΛΙΧΝΗ
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τρί 16 Ιούλ 2019, 13:42

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 21 Φεβ 2020, 09:18

Χάαλαντ; Μήπως είσαι υπερβολικός;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 25 Φεβ 2020, 12:46

Filip Dagerstal, κεντρικός αμυντικός, 126 συμμετοχές, Νόρκεπινγκ
Tomás Belmonte, αμυντικό χαφ, 62 συμμετοχές, Λανούς
Michal Karbownik, αριστερό μπακ, 19 συμμετοχές, Λέγκι Βαρσοβίας


Να ρίξουμε λίγο τον μέσο όρο ηλικίας.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό Jack_riper » Τρί 25 Φεβ 2020, 12:55

Jack_riper
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιαν 2019, 22:02

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό danirifle » Τρί 25 Φεβ 2020, 13:25

john4serres έγραψε:Filip Dagerstal, κεντρικός αμυντικός, 126 συμμετοχές, Νόρκεπινγκ
Tomás Belmonte, αμυντικό χαφ, 62 συμμετοχές, Λανούς
Michal Karbownik, αριστερό μπακ, 19 συμμετοχές, Λέγκι Βαρσοβίας


Να ρίξουμε λίγο τον μέσο όρο ηλικίας.


o belmonte είναι όντως πολύ καλός

ποιες μεταγραφές ρε παιδιά, εδώ τον μίσιτς δε μπορούμε να ανακοινώσουμε λόγω ffp
πρέπει να μαστε πολύ στενά οικονομικά απ'ότι αντιλαμβάνομαι
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό nouk_ » Τρί 25 Φεβ 2020, 22:01

για καλοκαιρι Νταμιρ Καναντι
https://www.transfermarkt.com/damir-can ... ainer/4918

αλλιως Μιρτσεα Λουτσεσκου


μεχρι το τελος του πρωταθληματος δεν αλλαζω Αμπελ, παροτι ειμαι δυσαρεστημενος
41926 .... τόσες θέσεις θέλω στην νέα Τούμπα
Άβαταρ μέλους
nouk_
 
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:24

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό ΠΟΡΚΥ-5 » Τετ 26 Φεβ 2020, 17:50

Είναι δεδομένο ότι ο ΠΑΟΚ θα χρειαστεί σύντομα έναν αριστερό στόπερ κι ένα 'βαθύ εξαροχτάρι'. Οι προτάσεις μου προς την ΠΑΕ ΠΑΟΚ, είναι οι παρακάτω, λαμβάνοντας υπόψη παραμέτρους όπως η ηλικία, το ήθος, η οικονομική δυνατότητα κλπ. Έχουμε και λέμε λοιπόν...:
- Αριστερά στόπερς:
1) https://www.transfermarkt.com/pol-garci ... ler/178217
2) https://www.transfermarkt.com/marco-bur ... ler/172192
3) https://www.transfermarkt.com/ignasi-mi ... eler/70245
- Οχτάρια:
1) https://www.transfermarkt.com/hannes-va ... ler/110822
2) https://www.transfermarkt.com/eden-sham ... ler/204111
3) https://www.transfermarkt.com/darijan-b ... ler/184526
4) https://www.transfermarkt.com/simeon-sl ... ler/169006.
ΠΟΡΚΥ-5
Official Paokmania's Papatzis
 
Δημοσιεύσεις: 978
Εγγραφή: Τρί 17 Φεβ 2015, 17:59

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες