40.Maarten Martens

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 40.Maarten Martens

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 02 Ιούλ 2015, 22:40

Μια απο τα ιδια...Δεν τον πιστευω..Το θεμα ειναι να λυσει τη συνεργασια οπως και οι μαντουρο,σαλπι και κανα 2 ακομα..

Πολλα και πεταμενα λεφτα.Ακομα και να ψιλοπαιξουν φετος 500 και 600 ειναι τραγελαφικα νουμερα.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 40.Maarten Martens

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 02 Ιούλ 2015, 22:49

Ποτε μη λες ποτε. :mrgreen:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 40.Maarten Martens

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 02 Ιούλ 2015, 22:52

Ποτε δεν λες ποτε αλλα και παλι να περιμενουμε 2-3 παιχτες αν θα αποδοσουν ειναι τραγικο,ειδικα οταν στη θεση τους μπορεις να φερεις πολυ καλυτερους με τα ιδια λεφτα.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 40.Maarten Martens

Δημοσίευσηαπό tzelas » Πέμ 02 Ιούλ 2015, 23:25

Με αφορμή την συζήτηση για τον Μάρτενς, πιστεύω ότι ο προπονητής κάνει πράξη την φράση του να ξεχαστεί το παρελθόν και να κάνουν νέα αρχή και το δείχνει κρατώντας αρχικά όλους τους παίκτες ώστε να τους αξιολογήσει ο ίδιος με βάση αυτά που θα του δείξουν διαγράφοντας την προηγούμενη εικόνα τους. Επιπλέον δείχνει υπευθυνότητα καθώς θέλει να έχει ο ίδιος την αποκλειστική ευθύνη της απόφασης δείχνοντας ανεπηρέαστος και χωρίς προκατάληψη από την κρίση των προκατόχων του. Πιστεύω όμως ότι και ο ίδιος θα περιμένει μια εικόνα ανάλογη των απολαβών τους και αφού τους δώσει χρόνο στα πρώτα επίσημα θα φερθεί ανάλογα αν την αξίζουν η όχι.

Ο Μάρτενς μπορεί να μην έδειξε πολλά και να είναι κρύος σαν χαρακτήρας αλλά μου είναι συμπαθής ίσως επειδή δεν τον άκουσα να διαμαρτύρεται και δεν δημιούργησε πρόβλημα ούτε κατά την αποχώρηση του ούτε κατά την περσινή απαίτηση του προπονητή να ξεκινήσει νωρίτερα από όλους την προετοιμασία του. Αυτό, από το τι δείχνει δημόσια γιατί για το πως φέρεται μέσα στην ομάδα δεν έχω εικόνα.

Χρόνια Πολλά Μάρτενς, καλώς ήρθες πίσω και σου εύχομαι με τις εμφανίσεις σου να διαγράψεις στα αλήθεια την εικόνα που έχουμε για σένα ως τώρα.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: 40.Maarten Martens

Δημοσίευσηαπό stephanos » Πέμ 02 Ιούλ 2015, 23:58

Ε, και να μήν τα καταφέρει, η προετοιμασία στην Ολλανδία είναι, άνετα κλείνει σε μια ομάδα από εκεί γύρω!

Καλή επιστροφή Μάαρτεν.
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: 40.Maarten Martens

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Παρ 03 Ιούλ 2015, 09:51

Μπορεί να εκμεταλλευτεί την κατάσταση και να κάνει κονέ με την Charleroi που μένουμε μαζί στο ξενοδοχείο.
Από το Βέλγιο είναι, ίδια χρώματα με μας έχει, η κατάσταση εκεί δεν είναι ρευστή όπως εδώ...
άντε παλικάρι μου... τι περιμένεις? :lol:
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: 40.Maarten Martens

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Παρ 03 Ιούλ 2015, 09:53

αν βρεθει καποια λυση για να φυγει θα ειναι οτι καλυτερο
πολλα τα λεφτα και για τον Βελγο και για Μαντουρο, κοντο
με τα ιδια και ισως και λιγοτερα παιρνεις παιχταραδες
ειναι κριμα να πιανουν θεση στο ροστερ με δυσαναλογη προσφορα του συμβολαιου τους
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8160
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: 40.Maarten Martens

Δημοσίευσηαπό pisakaipoupoula » Παρ 03 Ιούλ 2015, 11:08

ηρεμα.

Kgeo
Άβαταρ μέλους
pisakaipoupoula
 
Δημοσιεύσεις: 2487
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιαν 2014, 19:48

Re: 40.Maarten Martens

Δημοσίευσηαπό back in black » Παρ 03 Ιούλ 2015, 12:32

Ισως η μεγαλύτερη απογοητευση απο τις μεταγραφές των τελευταίων χρόνων. Θα είναι τεράστια έκπληξη αν μείνει και κυρίως αν μας δείξει κάποια πράγματα απο αυτά για τα οποία τον αποκτήσαμε.
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: 40.Maarten Martens

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Παρ 03 Ιούλ 2015, 13:38

οταν τον δω πισω απο το φορ εχοντας παρει αγωνες ,τοτε θα τον κρινω
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: 40.Maarten Martens

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Σάβ 04 Ιούλ 2015, 21:05

αντε ρε παικταρα μου τρελανε μας φετος

εμενα με αρεσε
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: 40.Maarten Martens

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Σάβ 04 Ιούλ 2015, 21:12

Εγω δεν περιμενω κατι...
Θα προτιμουσα εναν αλλον παιχτη στη θεση του,ειναι πολλα τα λεφτα και σιγουρα βρισκεις παιχτη με τοσα λεφτα.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 40.Maarten Martens

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 04 Ιούλ 2015, 22:20

Σήμερα φάνηκε, αλλά ο αντίπαλος ήταν για τις παραλίες. Θα δείξει τι σκέφτονται γίαυτον οι της διοίκησης.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9917
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: 40.Maarten Martens

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Κυρ 05 Ιούλ 2015, 12:39

Μιλησε στους ΑΡΔ και ειπε

Για την παρουσία του στην ομάδα: "Δεν είναι εύκολο για μένα, πέρασα δύσκολες στιγμές. Πριν από λίγες εβδομάδες δεν ήξερα τι μου επιφυλάσσει το μέλλον και τι θα γίνει αυτή τη σεζόν. Πέρασε αυτό, επέστρεψα στον ΠΑΟΚ είναι μία καινούργια αρχή με έναν καινούργιο προπονητή. Δεν είμαι ακόμη στο 100% των δυνατοτήτων μου, έχω κάποια προβλήματα μικρά που τα γνωρίζουν οι προπονητές και δεν μπορώ ακόμη να δώσω αυτό που μπορώ. Επικεντρώνομαι σε αυτό το κομμάτι, θέλω να γίνω καλά και πιστεύω ότι αν το καταφέρω θα έχουμε μία καλή σεζόν. Βλέπω ότι προσπαθούμε να παίξουμε ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας από πίσω και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά".

Για τις πρώτες του εντυπώσεις από τον Ιγκόρ Τούντορ: "Είναι ένας νέος προπονητής, με τελείως διαφορετικές ιδέες για το ποδόσφαιρο. Προσωπικά μου αρέσει το πως αντιμετωπίζει το ποδόσφαιρο και το πως θέλει να παίζουμε. Ζητάει από μένα περισσότερο παιχνίδι δύναμης και συμφωνώ μαζί του, αλλά δεν είμαι αυτή τη στιγμή σε θέση να το αποδώσω. Θα προσπαθήσω, αυτό που είναι σημαντικό είναι να μείνουμε όλοι μαζί ενωμένοι, να ακολουθήσουμε τη φιλοσοφία του, να δουλέψουμε σκληρά και να πετύχουμε αυτό που θέλουμε".

Για το αν πιστεύει ότι φέτος θα δείξει τον πραγματικό του εαυτό: "Η αλήθεια είναι ότι μου δίνει έξτρα κίνητρο να προσπαθήσω περισσότερο. Με όλα αυτά που μου έχουν συμβεί τα τελευταία δύο χρόνια, έχω αρχίσει και εγώ η αλήθεια είναι να χάνω λίγο την εμπιστοσύνη στον εαυτό μου. Όταν σου συμβαίνουν διάφορα τέτοια πράγματα, χάνεις κομμάτι της αυτοπεποίθησης σου. Ευελπιστώ ότι οι προπονητές θα με βοηθήσουν να ανακτήσω τις δυνάμεις και την αυτοπεποίθηση μου και μέρα με τη μέρα να δουλέψω, να γίνω καλύτερος και να έρθουν καλά παιχνίδια και καλά αποτελέσματα".

Για το πότε θα είναι στο 100%: "Δε θέλω να πω κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία, γιατί και στο παρελθόν ενώ ήμουν καλά, μου παρουσιάστηκαν κάποια προβλήματα και επειδή γενικότερα είχα προβλήματα τραυματισμών το τελευταίο διάστημα δε θέλω να πω κάποια ημερομηνία. Δουλεύω σκληρά, θέλω να συνεχίσω έτσι και μέρα με τη μέρα να είμαι καλύτερος".


Γενικα πρεπει να εχει και θεμα ψυχολογιας ο Μααρτεν.
Δηλαδη σαν να καταλαβαινει οτι ειναι χειροτερος απ οτι ηταν παλιοτερα και ειναι μονο 31 ακομα.
Και το κριμα ειναι οτι στην Αλκμααρ ηταν ο αρχηγος και το κουμαντο στα αποδυτηρια.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 40.Maarten Martens

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Τρί 07 Ιούλ 2015, 14:00

Πάλι ενοχλήσεις... πάλι εκτός προπονήσεων.
Δυστυχώς η πόρτα της εξόδου όλο και πλησιάζει. Αρκεί να βρεθεί κάποιος να τον πάρει...
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης