10. Δημήτρης Πέλκας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 10. Δημήτρης Πέλκας

Δημοσίευσηαπό kos » Τετ 14 Αύγ 2019, 09:39

Ποια είναι τα ποδοσφαιρικά του χαρακτηριστικά?
Από αθλητικά χαρακτηριστικά δόξα τον Θεό είναι καλά.
Και έκρηξη έχει, και αντοχές έχει.
Τεχνικά?
Έχει τελειώματα? Πάσα? Κάθετη? Στο ένας με έναν?

Αν του ζητήσει ο αμπελ να μην πιέζει και μόνο να δημιουργεί, μπορεί να το κάνει στον βαθμό που πρέπει?
Είναι σούπερ χρήσιμος και δουλευταρας δεν το συζητώ.
Απλά το καλοκαίρι πήγε σε λάθος Καμπ. Στου μπισε έπρεπε να πάει, να προσθέσει στο παιχνίδι του στοιχεία που δεν έχει.
kos

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Τετ 14 Αύγ 2019, 09:40

Ο Πέλκας έχει φοβερό ξεπέταγμα, αφήνει όλη την αντίπαλη άμυνα πίσω του, αλλά του λείπει η διάρκεια στο παιχνίδι του. Εκεί πρέπει να στοχεύσει φέτος, να είναι σταθερά πολύ καλός ως άριστος σε 6-7 παιχνίδια σερί. Αν βάλει και κανένα νικητήριο γκολ σε ντέρμπι, ακόμα καλύτερα.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας

Δημοσίευσηαπό TwoDoubles » Τετ 14 Αύγ 2019, 09:48

Εντάξει απίστευτα τρεξίματα ξεπετάγματα αντίληψη ταχύτητα κλπ

Αλλά στην τελική πάσα αδικαιολόγητα επιπόλαιος

Πασάρει κυριολεκτικά όπου να ναι.
TwoDoubles

Δημοσίευσηαπό kos » Τετ 14 Αύγ 2019, 10:08

danirifle έγραψε:ο Πέλκας "θυσιάζεται" στο σύστημα του αμπέλ
τα τρεξίματα που τον βάζει να κάνει, τον σκάσε και δε μπορεί να βγάλει ποιότητα στο παιχνίδι του
κάτι σαν "pressing forward" είναι

Όταν παίζει εκεί ο μπισε δεν του ζητάει πάντως να είναι pressing forward. Δεν φταίει ούτε το σύστημα, ούτε ο αμπελ.
kos

Δημοσίευσηαπό shogoon » Τετ 14 Αύγ 2019, 10:21

Η χαμένη ευκαιρία θύμισε σαλπι στη Μόσχα. Ελπίζω για μας να γίνει πολύ καλύτερος από τον φιλότιμο σαλπι. Θέλει δουλειά ακόμα αλλά είναι σημαντικός για την ομάδα.
Άβαταρ μέλους
shogoon

Δημοσίευσηαπό omerta76 » Τετ 14 Αύγ 2019, 10:49

paok re niamou έγραψε:
omerta76 έγραψε:
paok re niamou έγραψε:δυο ευκαιριες απο τα 3 μετρα αποσταση εχασε και τον δικαιολογειτε, κοληταρια του ειστε ?
Τις εχασε και μαζι την προκριση σας αρεσει δεν σας αρεσει
Την προκριση οχι αλλη την απολαυση να εδινε το κορακι 10 πεναλτι σημερα

Ναι κολλητάρια του ειμαστε, εχεις κανένα πρόβλημα;;;.άνοιξε τα μάτια σου κ δες ποδόσφαιρο. Ποδόσφαιρο δεν ειναι μονο οι χαμένες ευκαιρίες

κοληταρι του εσυ και κραχτης εγω τραβας ζορι ?

Όπως εσύ γουστάρεις να είσαι κράχτης του, έτσι και εγώ γουστάρω να είμαι κολλητάρι του...

Και μάθε να μιλάς που θα μας την πεις κιόλας....
Πρωταθλητής στην μιζέρια και στην γκρίνια ο λαός του ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
omerta76

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 14 Αύγ 2019, 10:52

thanasakiss4 έγραψε:Απ' τους καλύτερους χθες με διαφορα για μένα. Στην φάση της αντεπίθεσης το λάθος το κάνει ο Τσούμπα που στέλνει σε λάθος μέρος την μπάλα και όχι αυτός.Αν δεν είχε μείνει από δυνάμεις δεν καταλαβαίνω την αλλαγή του, ειδικά όσο μέσα στο ματς έμεινε ο ανύπαρκτος ζαμπά

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κολαει το μυαλο του thanasis.

Εγω αυτο διακρινω.μπαινει και στο πρωτο ημ. μεσα στην περιοχη και παει να περασει 3 παικτες ενω εχει ευκολη πασα.

Γενικα ειναι καλος,αλλα εγω θα ηθελα και το κατι παραπανω.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator

Δημοσίευσηαπό tad » Τετ 14 Αύγ 2019, 10:58

Η αμπαλιαση και ο νεοπλουτισμός εδώ μέσα έχει βαρέσει κόκκινο ...

Και επειδή εγώ δεν θέλω να πω την γνώμη μου απλά θα την υπονοησω.

Έβλεπα το ματς στα κεντρικά καθίσματα κάτω κάτω με γύρω μου μόνο οπαδούς του Άγιαξ.
Και επειδή δεν είμαι και το πιο ήσυχο παιδί στο δεκάλεπτο με έχουν πάρει πρέφα ότι είμαι οπαδός του ΠΑΟΚ.
Μόλις ο Αμπέλ τον έβγαλε όλοι γύρισαν και ρωτούσαν γιατί τον έβγαλε αφού είναι μακραν ο καλύτερος παίχτης μας... τα σχόλια ήταν αυτός μπορεί να παίξει στον Άγιαξ κλπ

Τα κουσούρια του είναι γνωστά αλλά δεν θα μας τρελανετε ... έχει δουλέψει πολύ και συνεχίζει να βελτιώνεται στο υψηλότερο επίπεδο. Εάν δεν ήταν αυτός στο α ημίχρονο και ο Πασχαλακης το κοντέρ θα είχε γράψει μίνιμουμ τρία και χωρίς πέναλτι
Άβαταρ μέλους
tad

Δημοσίευσηαπό lamosas » Τετ 14 Αύγ 2019, 11:01

Πρέπει να γίνει λίγο πιο κυνικός στην τελική προσπάθεια και να μην τον κυριεύουν τα συναισθήματα.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
lamosas

Δημοσίευσηαπό omerta76 » Τετ 14 Αύγ 2019, 11:11

tad έγραψε:Η αμπαλιαση και ο νεοπλουτισμός εδώ μέσα έχει βαρέσει κόκκινο ...

Και επειδή εγώ δεν θέλω να πω την γνώμη μου απλά θα την υπονοησω.

Έβλεπα το ματς στα κεντρικά καθίσματα κάτω κάτω με γύρω μου μόνο οπαδούς του Άγιαξ.
Και επειδή δεν είμαι και το πιο ήσυχο παιδί στο δεκάλεπτο με έχουν πάρει πρέφα ότι είμαι οπαδός του ΠΑΟΚ.
Μόλις ο Αμπέλ τον έβγαλε όλοι γύρισαν και ρωτούσαν γιατί τον έβγαλε αφού είναι μακραν ο καλύτερος παίχτης μας... τα σχόλια ήταν αυτός μπορεί να παίξει στον Άγιαξ κλπ

Τα κουσούρια του είναι γνωστά αλλά δεν θα μας τρελανετε ... έχει δουλέψει πολύ και συνεχίζει να βελτιώνεται στο υψηλότερο επίπεδο. Εάν δεν ήταν αυτός στο α ημίχρονο και ο Πασχαλακης το κοντέρ θα είχε γράψει μίνιμουμ τρία και χωρίς πέναλτι

+++++++++
Πρωταθλητής στην μιζέρια και στην γκρίνια ο λαός του ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
omerta76

Δημοσίευσηαπό JohnAba99 » Τετ 14 Αύγ 2019, 11:20

Ο Πέλκας ήταν πάρα πολύ καλός και χθες. Απλά είναι γνωστή η απαξίωση των περισσότερων προς τους γηγενείς. Το παιδί καταθέτει ψυχή και όσο έχει δυνάμεις η ομάδα δημιουργεί τις κατάλληλες προϋποθέσεις και χτυπάει στην κόντρα. Σίγουρα θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και μοιραίος αυτής της "σειράς" με τις χαμένες ευκαιρίες σε Τούμπα και Άμστερνταμ, το γεγονός αυτό δεν αναιρεί όμως τις καλές εν γένει εμφανίσεις του. Ο Πέλκας αυτός είναι και με τα θετικά του και με τα αρνητικά του. Και σίγουρα είναι απαραίτητος στο 4-4-2 που προτιμά ο κόουτς Φερέιρα.
Άβαταρ μέλους
JohnAba99

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 14 Αύγ 2019, 11:59

Δεν ξέρω τι λέγανε οι Ολλανδοί, ξέρω πάντως ότι πρέπει κάποια στιγμή να γίνει πιο αποτελεσματικός,να παίζει με πιο καθαρό μυαλό και να μην διακρίνεται μόνο για τα τρεξιματα του.
Αθλητικά είναι σε πολύ τοπ επίπεδο και σε συνδυασμό με την πολύ καλή τεχνική του,αν καταφέρει και βρει τρόπο να γίνει πιο ουσιαστικος ειδικά στην πάσα θα γίνει ο νέος ηγέτης της ομάδας
Άβαταρ μέλους
renegade

Δημοσίευσηαπό rainmaker » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:19

Παρακαλώ σταματήστε να βαφτιζετε όποιον δεν συμφωνεί μαζί σας ως νεόπλουτο και αμπαλο.
Άβαταρ μέλους
rainmaker

Δημοσίευσηαπό Bono. » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:37

Δεν υπάρχει κανένας λόγος διαφωνίας.
Υπάρχουν πράγματα που ο Πελκας τα κάνει πολύ καλά όπως γρήγορη μεταφορά μπάλας στην επίθεση και το κυριότερο για μένα μεγάλη ένταση μεσοεπιθετικά όταν αμυνόμαστε, γι αυτό και όποτε γίνεται αλλαγή η ομάδα χάνει μέτρα στο γήπεδο καθώς κανείς άλλος στο ρόστερ δεν μπορεί να δώσει τέτοιο επιθετικό μαρκάρισμα στην πρώτη γραμμή άμυνας.
Από κει και πέρα όμως έχει πολύ κακές επιλογές επιθετικά και μέτρια τελειώματα. Αυτό δείχνουν άλλωστε και τα νούμερα του την περσινή σεζόν σε γκολ και ασίστ που για τον 2ο επιθετικό μιας ομάδας είναι υπερβολικά φτωχά.
Με τέτοια εικόνα λοιπόν η χρησιμοποίηση του είναι δίκοπο μαχαίρι. Και δυστυχώς δεν ξέρω πόση βελτίωση μπορεί να υπάρξει πλέον εκεί που υστερεί.
Άβαταρ μέλους
Bono.

Δημοσίευσηαπό ioanmits » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:43

Πολύ καλός εχθές. Η μόνη παραφωνία του Φερεϊρα στα δύο ματς κατά τη γνώμη μου ήταν η αντικατάστασή του
Άβαταρ μέλους
ioanmits

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler