10. Δημήτρης Πέλκας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 10. Δημήτρης Πέλκας

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 14 Αύγ 2019, 01:14

pgetsos έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Τι περιμενες απο τον πολωνο εφοσον η μπαλα δεν εφτανε με σωστο τροπο στη επιθεση;;;

Να μν εχανε την μπαλα συνεχεια μονος του

Αλλο παιχνιδι παιζει ο πελκας αλλο ο σβυντερσκυ.

Οταν στο ματς αυτο θες να γυρναει πισω ο παικτης ο πελκας προφανως υπερτερει γιατι ειναι περισσοτερο χαφ και λογω τεχνικης.

Ο πολωνος μπηκε για να πιεσουμε μεσα στην περιοχη και επειδη εχει το γκολ.η μπαλα δεν ανεβαινε ευκολα,επομενως ηταν λογικο να μην μπορει να ανταποκριθει.

Ισως ηταν καλυτερο να μπει ο στοχ σε αυτη τη θεση.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 14 Αύγ 2019, 01:15

Napoli4 έγραψε:ΦΕΤΟΣ Η ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΜΗΤΣΑΡΑ

ΑΣΤΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ

Μακαρι,αλλα φετος επρεπε το κατι παραπανω...

Καθε χρονια τον πιστευω γιατι δουλευει.απλα θεωρω οτι ισως φτασαμε στο πικ
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Τετ 14 Αύγ 2019, 01:22

sourmenetes έγραψε:
pgetsos έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Τι περιμενες απο τον πολωνο εφοσον η μπαλα δεν εφτανε με σωστο τροπο στη επιθεση;;;

Να μν εχανε την μπαλα συνεχεια μονος του

Αλλο παιχνιδι παιζει ο πελκας αλλο ο σβυντερσκυ.

Οταν στο ματς αυτο θες να γυρναει πισω ο παικτης ο πελκας προφανως υπερτερει γιατι ειναι περισσοτερο χαφ και λογω τεχνικης.

Ο πολωνος μπηκε για να πιεσουμε μεσα στην περιοχη και επειδη εχει το γκολ.η μπαλα δεν ανεβαινε ευκολα,επομενως ηταν λογικο να μην μπορει να ανταποκριθει.

Ισως ηταν καλυτερο να μπει ο στοχ σε αυτη τη θεση.

Αλλο παιχνιδι αλλα οχι να μην μπορει να κρατησει μια φορα τη μπαλα!
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin

Δημοσίευσηαπό wickerman » Τετ 14 Αύγ 2019, 01:22

Gospi έγραψε:Καμια απαξιωση. Πρωτη αλλαγη εγινε και στα δυο παιχνιδια αν δεν κανω λαθος.
Και στα δυο παιχνιδια εχασε ευκαιριες που δεν θα πρεπε να χασει για να δικαιολογει την παρουσια του στην πρωτη ομαδα.
Ο ΠΑΟΚ μεγαλωνει και μαζι μ αυτον πρεπει να μεγαλωνουν και οι ποδοσφαιριστες.
Αν καταφερει να ακολουθησει καλως. Αν οχι τοτε πρεπει να ερθουν καλυτεροι

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν έπαιζε ο Πέλκας κι έπαιζε ο Swiderski οι ευκαιρίες που έχασε πιθανόν να μην είχαν γίνει καν ευκαιρίες. Όπως είπε κι ένας φίλος παραπάνω, μέχρι να έρθει καλύτερος(αν κι εφόσον) ο Πέλκαρος είναι βασικός κι αναντικατάστατος.
Π.Α.Ο.Κ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ+ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ 2018-19
Άβαταρ μέλους
wickerman

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Τετ 14 Αύγ 2019, 01:28

joshua έγραψε:Ο Μητσος σημερα ηταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ και ειμαι σιγουρος πως θα αναγεννηθει με τον Φερειρα στον παγκο.

Φυσικά κι θα αναγεννηθεί με τον Φερέιρα στον πάγκο, γιατί πολύ απλά θα φάει πάγκο. Δεν είναι τυχαίο που ο προπονητής τον έκανε αλλαγή πρώτο και τις δύο φορές. Θέλει πολύ δουλειά και φυσικά ένα γερό ταρακουνημα . Η ομάδα ζητά πολλά περισσότερα από αυτά που προσφέρει ο Δημήτρης.
Andrew R

Δημοσίευσηαπό aquila » Τετ 14 Αύγ 2019, 01:40

Η αλλαγες Πέλκα παντως και στα δυο παιχνιδια ήταν για μένα λάθη του προπονητή. Στο ποδόσφαιρο οι περισσότερες ευκαιρίες δε γίνονται γκολ και εμείς περιμένουμε από πελκα να κάνει όλες τις ευκαιρίες γκολ σε αγώνα που είχαμε 30% κατοχή. Υπάρχουν κ καλύτεροι παίκτες σιγουρα αλλά προς το παρόν αξίζει να παιζει και παίζει. Επιπλέον οτι κ να λέμε οι Έλληνες παίκτες είναι απαραίτητοι σε μια ελληνική ομάδα και ο ΠΑΟΚ δεν έχει κ πολλούς.
Aquila non capit muscas
Άβαταρ μέλους
aquila

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Τετ 14 Αύγ 2019, 01:41

Andrew R έγραψε:Δεν είναι τυχαίο που ο προπονητής τον έκανε αλλαγή πρώτο και τις δύο φορές

Επισης δεν ειναι τυχαιο οτι ΚΑΙ τις 2 φορες, μολις βγηκε, η ομαδα καθισε αμεσως και τραγικα πολυ. ΚΑΙ τις 2
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin

Δημοσίευσηαπό wickerman » Τετ 14 Αύγ 2019, 01:42

Andrew R έγραψε:
joshua έγραψε:Ο Μητσος σημερα ηταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ και ειμαι σιγουρος πως θα αναγεννηθει με τον Φερειρα στον παγκο.

Φυσικά κι θα αναγεννηθεί με τον Φερέιρα στον πάγκο, γιατί πολύ απλά θα φάει πάγκο. Δεν είναι τυχαίο που ο προπονητής τον έκανε αλλαγή πρώτο και τις δύο φορές. Θέλει πολύ δουλειά και φυσικά ένα γερό ταρακουνημα . Η ομάδα ζητά πολλά περισσότερα από αυτά που προσφέρει ο Δημήτρης.

Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο να τον έκανε αλλαγή επειδή καταναλώνει τεράστιες ποσότητες ενέργειας με το συνεχές pressing του, την αδιάκοπη κάλυψη χώρων(όταν κάποιοι σαν τον Jaba συνήθως επιστρέφουν περπατώντας αδιάφορα στην άμυνα) και με το κουβάλημα μπάλας που πολύ συχνά κάνει. Απλά παραθέτω μία διαφορετική οπτική.
Π.Α.Ο.Κ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ+ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ 2018-19
Άβαταρ μέλους
wickerman

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Τετ 14 Αύγ 2019, 02:38

pgetsos έγραψε:
Andrew R έγραψε:Δεν είναι τυχαίο που ο προπονητής τον έκανε αλλαγή πρώτο και τις δύο φορές

Επισης δεν ειναι τυχαιο οτι ΚΑΙ τις 2 φορες, μολις βγηκε, η ομαδα καθισε αμεσως και τραγικα πολυ. ΚΑΙ τις 2

Για το σημερινό ματς δεν ισχύει αυτό για επουδενί λόγο. Ο σιχαμενος διαιτητής δεν έδωσε ούτε μια φάση στην ομαδαρα μας παρα μόνο μόνο ένα φάουλ υπέρ του μπισεσβαρ όπου θα έπρεπε να αφήσει το πλεονέκτημα, στο σημείο που ο Πολωνός είχε βάλε πλάτη τον αντίπαλο κι έτρεχε προς την εστία. Τι να θυμηθώ μετά όλες τις επαφές με τα πουσταρια τους Ολλανδούς φάουλ κι κάρτες εναντίων μας, δεν νομίζω ότι αυτή την φορά έκατσε η Παοκαρα μας, απλά μας πέρασε πριόνοκορδελα το μπασταρδι ο αγγλος
Andrew R

Δημοσίευσηαπό rainmaker » Τετ 14 Αύγ 2019, 06:15

Παιδιά γιατί πρέπει να πηδαμε από το ένα άκρο της κριτικής στο άλλο;

Εντάξει ο Πελκας πιέζει μάχεται τρέχει

Αλλά οι επιλογές του σε τελικές πάσες και σουτ είναι 99/100 φορές ΚΑΚΕΣ.

Δεν έχει να κάνει με το ότι τρέχει γιατί απλά είναι κακες απ το πρώτο δεκάλεπτο κάθε ματς. Δηλαδή δεν υπάρχει κούραση.

Αυτός είναι και αυτός θα παραμείνει κατά τη γνώμη μου.

Στον ΠΑΟΚ του τσ.λ. που είδαμε χτες ο Πελκας είναι παγκιτης.

Γιατί απλά ότι φτιάχνει το γκρεμίζει.
Άβαταρ μέλους
rainmaker

Δημοσίευσηαπό rouki » Τετ 14 Αύγ 2019, 06:39

aquila έγραψε:Η αλλαγες Πέλκα παντως και στα δυο παιχνιδια ήταν για μένα λάθη του προπονητή. Στο ποδόσφαιρο οι περισσότερες ευκαιρίες δε γίνονται γκολ και εμείς περιμένουμε από πελκα να κάνει όλες τις ευκαιρίες γκολ σε αγώνα που είχαμε 30% κατοχή. Υπάρχουν κ καλύτεροι παίκτες σιγουρα αλλά προς το παρόν αξίζει να παιζει και παίζει. Επιπλέον οτι κ να λέμε οι Έλληνες παίκτες είναι απαραίτητοι σε μια ελληνική ομάδα και ο ΠΑΟΚ δεν έχει κ πολλούς.

Ο Πέλκας χαράμισε τις καλύτερες ευκαιρίες μας, με το να μη μπορεί να δώσει την τελευταία πάσα ή να κάνει καλύτερες σέντρες. Όπως και ο Ζαμπά.

Θ μπορούσαμε να πετύχουμε τουλάχιστον ένα γκολ σε δυο-τρείς αντεπιθέσεις, άσχετα με τις αποφάσεις του άγγλου κορακιού.
Μεγάλη ευκαιρία μετά απο τέτοια μεγαλειώδη εμφάνιση.

ΚΡΙΜΑ :(
:opaokara:
Τα πάντα ρει, τα πάντα χωρεί, ο Π.Α.Ο.Κ. μένει
Άβαταρ μέλους
rouki

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Τετ 14 Αύγ 2019, 06:57

Να λέμε την αλήθεια μεταξύ μας φίλοι όλοι το είδαμε..!

:pano:
Ο π@..ρας ο Άγλλος τους ευνόησε αλλά δεν αναφέρομαι σε αυτό 3-4 τελικές βάλτο στο πλεκτό μέσα να τελειώνουμε ανεξάρτητα που ήθελε το μ00ν..πανο ο Άγλλος, ήμουν και Αγγλία 6,5 χρόνια λόγω να μην ξανασφυρίξει ο στημένος ο κ@ριολης.. :cry:
:arrow:
.. αλλά ρε Πέλκαρε εκεί που του βγάζει μπαλιά το νύχι να ακουμπούσε μέσα θα πήγαινε και στην τελική βγάλε την π@..τσα και βάλτο ρε Δημήτραρε να τελειώνουμε.. το γ@μενο! :(

1ον στο 1ο ματς στην έδρα μας δεν κλειδώνει την ευκαιρία να κάνει το 3-1 να τελειώνουμε με ευκαιρία που ούτε εγώ τέτοια έχανα που έπαιζα α' ερασιτεχνική στα 16μου τώρα είμαι 34. :cry:

2ον χθες καλή εμφάνιση δεν το αμφισβητεί κανείς και μπράβο του.

3ον Πρέπει να βελτιωθεί σε τέτοια να παστελώνει μπαλιές δεν γίνεται έτσι καλός-χρυσός αλλά θέλει λίγο και εκεί να δουλέψει 25-26 είναι. :idea: ελεος δλδ.

Θέλω σαν dna ΠΑΟΚ να τον 'δώ να ματώνει και να βελτιώνει της τελικές να μπαίνει στο πλεκτό ερχόμενα μάτς τίποτα παραπάνω.

:arrow:
Δε νομίζω να διαφωνεί κανένας σε αυτό που λέω..!
Εκτός αν το βλέπετε διαφορετικά το θέμα.. που δεν είδα κάτι εγώ και μου ξέφυγε.
Τελευταία επεξεργασία από Darkm4n και Τετ 14 Αύγ 2019, 07:33, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά
a man walks confused on dark trails
Άβαταρ μέλους
Darkm4n

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 14 Αύγ 2019, 07:03

Να γιατι θελαμε παικτη αντιΠελκα
"ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΒΑΝ"
Άβαταρ μέλους
Dimg4

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Τετ 14 Αύγ 2019, 08:55

Απ' τους καλύτερους χθες με διαφορα για μένα. Στην φάση της αντεπίθεσης το λάθος το κάνει ο Τσούμπα που στέλνει σε λάθος μέρος την μπάλα και όχι αυτός.Αν δεν είχε μείνει από δυνάμεις δεν καταλαβαίνω την αλλαγή του, ειδικά όσο μέσα στο ματς έμεινε ο ανύπαρκτος ζαμπά

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019

Δημοσίευσηαπό danirifle » Τετ 14 Αύγ 2019, 08:57

ο Πέλκας "θυσιάζεται" στο σύστημα του αμπέλ
τα τρεξίματα που τον βάζει να κάνει, τον σκάσε και δε μπορεί να βγάλει ποιότητα στο παιχνίδι του
κάτι σαν "pressing forward" είναι
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler