77.Δημήτρης Πέλκας

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 77.Δημήτρης Πέλκας

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Παρ Μάιος 18, 2018 1:47 pm

ΑποστόληςΑ έγραψε:Αυτός ο μύθος με το περσινό κύπελλο να σταματήσει επιτέλους. Ο γνωστός Κομίνης ήταν διαιτητής και έκανε τα στραβά μάτια όταν ο Simoes γκρέμισε τον Crespo μέσα στην περιοχή.

Ισχύει και δε νομίζω να αμφιβάλει κανείς πως το αξίζαμε πέρσι. Απλά κάποιοι, συμπεριλαμβανομένων τον ποδοσφαιριστών δεν το χάρηκαν τόσο γιατί, όπως είπε ο Πέλκας, "άκουσαν πολλά". Η κάβλα του φετινού με όλα αυτά που προηγήθηκαν, ήταν άλλο πράγμα.

Γενικότερα για Πέλκα, δε νομίζω πως θα φύγει για ομάδα όπως η Μπεσίκτας ακόμα κι αν πληρωθεί η ρήτρα. Πιστεύω πως ο Ιβάν θέλει να τον κρατήσει, και από τη μεριά του ο Πέλκας θα ήθελε να φύγει για τοπ κλαμπ. Με καλή πορεία ή τσου λου ή γιουρόπα, μπορεί να έρθει τοπ πρόταση, αλλά μέχρι τότε μόνο ΠΑΟΚ. :opaokara:
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Άβαταρ μέλους
Napoli4

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ Μάιος 18, 2018 2:14 pm

tsou έγραψε:θα έβαζα τα λεφτά μου ότι εσύ όπως και ολή αυτή η γενιά ελλήνων με αρχηγό τον αστείο κλάους θα βυθιζόταν στην μετριότητα όπως τόσοι και τόσοι. άλλωστε ακόμα και οι υπέρμαχοι του κλάους που δίναμε μάχες εδώ βλέπουνε την απόλυτη κατάντια του να τον πιάνουν να οδηγάει μεθυσμένος σε μια μικρομεσαία ομάδα του ισραήλ και να προσπαθούν να τον διώξουν.
παρόλαυτά ο πέλκας πραγματικά λες και τον χτύπησε κεραυνός αντιμετριότητας, κάποιος του έβαλε στο μυαλό ότι πρέπει να δουλέυει τριπλάσια από ότι στην προπόνηση και να προσέχει τα πάντα στη ζωή του για να ξεχωρίσει.
και η βελτίωση του κάνει και τους αόματους να δούνε.
τεράστια διαφορά στην ψυχολογία, στην ταχυδυναμικότητα, στις μπούκες, απίστευτη τεράστια αδιανόητη βελτίωση στα σουτ.
δηλώσεις με σκυφτό κεφάλι και μια λέξη να επαναλαμβάνει συνεχώς, δουλειά.
μπράβο μήτσο πέλκα, το μέλλον είναι δικό σου και είναι ασπρόμαυρο.
συνέχισε στο ίδιο μοτίβο και θα παίξεις με τον ΠΑΟΚ στο σεντόνι.

10 μηνες πριν
δέν βελτιώνεται με τίποτα.

..φούλ του Α εχτές όσο έπαιξε.
ανόητος, ανούσιος, αναποτελεσματικός, ακίνδυνος, αναίσθητος, άμπαλος, κ.λ.π.

Ο παίκτης είναι μόνο μαγκιά κλανια και εξάτμιση....
Στο διάστημα που μπήκε ναι μεν είχε τρεξίματα αλλά για μια ακόμα φορά από ουσία μηδέν.

Θα φτάσει 28 και θα λεμε τι εφταιξε.
Κλασικος Ελληνας ποδοσφαιριστης.

Ο Κλαους του 2010 με τον Κλαους του 2014 εΙχε τεραστια διαφορα ως προς τη βελτιωση.Οπως και ο Κλαους του 14 με του 18 ως προς τη πτωση.Αμα εχεις κονομησει και δεν εχεις κινητρο για παραπανω ,η θεση σου δε απειλειται(ΠΑΟΚ) θα καταντησεις ετσι.Συμβαινει στους περισσοτερους ελληνες.
Ο Πελκας ειναι ακομα στην ανοδο ,στη πορεια για καταξιωση.Η πρωτη καλη χρονια ηταν.Τα ξαναλεμε μετα απο 3-4 αν δεν φυγει.Μακαρι να δειξει αλλο προσωπο αν και καποιες φωτο που ανεβαζε στα sm δε με κανουν και πολυ αισιοδοξο.
Τα δυνατα καστρα πεφτουν απο μεσα.Μονο ετσι.
Άβαταρ μέλους
kataramenos5

Δημοσίευσηαπό tsou » Παρ Μάιος 18, 2018 5:31 pm

kataramenos5 έγραψε:Ο Πελκας ειναι ακομα στην ανοδο ,στη πορεια για καταξιωση.Η πρωτη καλη χρονια ηταν.Τα ξαναλεμε μετα απο 3-4 αν δεν φυγει.Μακαρι να δειξει αλλο προσωπο αν και καποιες φωτο που ανεβαζε στα sm δε με κανουν και πολυ αισιοδοξο.

είναι φανερό ότι κάποιος έβαλε τον πέλκα κάτω του μίλησε, του εξήγησε, του τράβηξε το αυτί και του άλλαξε την ρότα. μπορεί να είναι και κάποιος πολύ κοντινός του όπως ο πατέρας του που έχω μάθει ότι είναι σοβαρός.
πάντως είναι κάποιος που ο πέλκας τον πήρε στα σοβαρά.
είναι φανερό ότι ο παίχτης έχει λοξοδρομήσει από την συνηθισμένη πορεία της μέσης ελληνικής καρικατούρας έλληνα ποδοσφαιριστή (βλέπε κλάους, σηφάκηδες, κουτσινικούληδες κτλ), αν συνεχίσει έτσι θα φτάσει πολύ ψηλά, αν κάνει πισωγύρισμα και επαναπαυτεί τότε το έργο το έχουμε ξαναδεί τόσες και τόσες φορές.
εμένα μου δείχνει ότι έχει φιλοδοξίες και ότι θρησκεία του έχουν γίνει οι λέξεις δουλειά και αφοσίωση.
σούταρε ο πέλκας πιο αδύναμα και από την ξαδερφούλα μου και πλέον σουτάρει και σκίζει δίχτια.
συν την απίστευτη εγκεφαλική και τακτική του βελτίωση.
αυτό και μόνο δέιχνει ότι σπατάλησε ώρες, μέρες, βδομάδες, μήνες δουλειάς και μπράβο του.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou

Δημοσίευσηαπό takis4 » Παρ Μάιος 18, 2018 5:43 pm

«Ο Πέλκας είναι ένας πολύτιμος ποδοσφαιριστής για μας», υποστήριξε ο πρόεδρος της Μπεσίκτας. «Είναι η πρώτη επιλογή για την ομάδα, τον θέλουμε και γνωρίζουμε ότι υπάρχουν κι άλλες ομάδες που τον παρακολουθούν ακόμα κι αν δεν έχουν καταθέσει επίσημη πρόταση για την απόκτησή του», πρόσθεσε.
takis4

Δημοσίευσηαπό takis4 » Παρ Μάιος 18, 2018 5:44 pm

άμα αρχίσει το ξήλωμα του roster , πάλι θα χτίζουμε ρε πστη...
takis4

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Παρ Μάιος 18, 2018 6:18 pm

Ποια μπεσικτας; ο Πελκινιο θα παιξει ομιλους τσ λ με ΠΑΟΚ θα παρει το νταμπλ στην Ελλαδα. οποιος θελει του χρονου το καλοκαιρι 20εκ και βλεπουμε

Περασαν οι εποχες που δεν μπορουσε να κρατησει παιχτες ο ΠΑΟΚ, ρητρες και μ@λακιες, η ομαδα προσφερει τις καλυτερες συνθηκες στους παιχτες, εχει μεγαλο ανταγωνισμο, υπαρχει φιλοδοξο προτζεκτ για τιτλους, αλλα πανω απ'ολα η ομαδα ειναι μια μεγαλη οικογενεια! Αν θελει η ομαδα κραταει το Πελκα, και καθε Πελκα. Αν θελει ο Πελκας να δοκιμασει σε μεγαλυτερο επιπεδο, ας παει μετα απο δυο χρονια που θα ειναι πιο εμπειρος, αυτα που του προσφερει τωρα ο ΠΑΟΚ δεν ειναι λιγα
Μα εγώ μ΄ ένα άγριο περήφανο χορό
σαν αετός πάνω απ' τις λύπες θα πετάξω.
Σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ.
Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό,
θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω
Σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ
Άβαταρ μέλους
GoMaRoS

Δημοσίευσηαπό takis4 » Παρ Μάιος 18, 2018 6:27 pm

με mixel στο τιμόνι και με 7 μύρια έχει φύγει ο πέλκας... η αλήθεια είναι ότι έχουμε παιχταράδες στην θέση του , αλλα ο πέλκας είναι πολύ σημαντικός παίχτης και δικό μας παιδί ...
takis4

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ Μάιος 19, 2018 2:24 pm

Αν δεν ανανεώσει με αυξημένες απολαβές και ρήτρα, δεν βλέπω να μένει
Πω πω λαός και τι ομάδα
Πω πω πω πω πω πω μια ΠΑΟΚΑΡΑ
Για να χαζεύει, όλη η Ελλάδα
Μια φορά, μια φορά την εβδομάδα
Άβαταρ μέλους
john4serres

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Σάβ Μάιος 19, 2018 6:08 pm

takis4 έγραψε:με mixel στο τιμόνι και με 7 μύρια έχει φύγει ο πέλκας... η αλήθεια είναι ότι έχουμε παιχταράδες στην θέση του , αλλα ο πέλκας είναι πολύ σημαντικός παίχτης και δικό μας παιδί ...

κανενας παιχτης αυτην τηνσ τιγμη στα χαφ δεν ειναι ισαξιος του πελκα
ο οποιος εχει τρομερη ταχυδυναμη(την οποια μνημονευα ακομα και οταν ηταν παραγκωνισμενος,αλλα την εχει αναπτυξει περαιτερω!)

μιλαμε για παιχτη που εχει 12 γκολ,12 ασιστ και 46 κλεψιματα!
πως θα αναπληρωθουν αυτα;

ο πελκας εχει μια ευκαιρια να γινει σημαια του ΠΑΟΚ(και μαλιστα καλοπληρωμενη) αλα κουδα

αν ειναι να φυγει ας φυγει για αληθινα μεγαλη ομαδα
απο την αλλη μπορει να σκεφτεται πως το επομενο βημα να ειναι μια μεσαια ομαδα της δυσης πριν το μεγαλο βημα

οτι θελει ας κανει ο ΠΑΟΚ πανω απο ολα
αλλα εγω ως οπαδος θα τον ηθελα σημαια της ομαδας μας
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Κυρ Μάιος 20, 2018 11:22 pm

Γ@μω την κουλα ειπε ο Πελκας, σε βιντεο με οπαδους σε σοσιαλ μιντια, ηδη το αναπαραγουν οι ηθικολογοι ποκιτες, μεχρι αυριο το βραδυ πρωτο θεμα παντου

Εγω θα πω, ντροπη σου Δημητρη, επρεπε να πεις ποκ ενωμενο απο τον ΠΑΟΚ γ@μημενο
Μα εγώ μ΄ ένα άγριο περήφανο χορό
σαν αετός πάνω απ' τις λύπες θα πετάξω.
Σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ.
Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό,
θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω
Σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ
Άβαταρ μέλους
GoMaRoS

Δημοσίευσηαπό Ζαντός » Σάβ Ιουν 09, 2018 4:02 pm

Χθες έκανε ένα post στο Instagram (διακοπές Μύκονο, όπως καναδυό ακόμα παίκτες μας) και σχολιάζει ο Γιωρίκας από κάτω.. Ένας οπαδός του λέει "μη πουλάτε τον Πέλκα" κτλ, και ο Σαββίδης του απαντά "he's not for sale".
Υπερήφανος παραγωγός του PAOKmania Web Radio. Ευχαριστώ όσους συνέβαλαν στην ύπαρξη του ραδιοφώνου.

Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΤΟΥ - ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ
Άβαταρ μέλους
Ζαντός

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler