Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (μέρος δεύτερο ΛΑΙΜΑΙ)

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (μέρος δεύτερο ΛΑΙΜΑΙ)

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 24 Μάιος 2010, 10:07

Ανοίγω αυτό το θέμα, έστω προσωρινά.

Αν το τόπικ μεταγραφών σωθεί απλά ας συγχωνευτούν αυτά τα δύο.

Αν δεν σωθεί θα αλλάξω τον τίτλο σβήνοντας το "(προσωρινό)"

ΥΓ: Για να μην ανοίγουμε και άλλα τόπικ, μιας και η καταστάση ακόμα είναι ρευστή, ας συζητάμε εδώ και για το θέμα του προπονητή...
Τελευταία επεξεργασία από gika και Σάβ 05 Ιουν 2010, 12:29, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 24 Μάιος 2010, 15:06

Ο κωστα μαλλον μας εγραψε και το θεμα τελειωνει οποτε παμε γι αλλα.Θελω Τεριμ ή κοσμι.....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό DaFFy_NaSH » Δευτ 24 Μάιος 2010, 15:23

Εφόσον δεν έχει συναντηθεί με τη διοίκηση πως το βγάζετε το συμπέρασμα; απο τους αρδ; Κακό χούι αυτο του ΠΑΟΚτσή πάντως, δεν λέω οτι θα κλείσει σε μας, αλλα απο ενα δημοσίευμα βγάζουμε 100 συμπεράσματα και δεν περιμένουμε να δουμε την κατάληξη.. :D (χωρις παρεξηγηση αδελφε και φίλε Μανιακέ)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
DaFFy_NaSH
 
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Δευτ 23 Ιουν 2008, 20:43
Τοποθεσία: N. Σερρών

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Δευτ 24 Μάιος 2010, 15:32

και μένα ύποπτη μου φαίνεται η στάση του κώστα...
γιατί του κάνει πρόταση μια ομάδα που θα συμμετέχει στους προκριματικούς του τσου λου,και αυτός δεν έχει απαντήσει ακόμη...

άρα κάτι παίζει
+ του ότι πήγε στο ημίχρονο στο ματς του κονσεισάο...

ακόμη δεν μου φαίνεται λογικό που θέλει να γίνει βοηθός προπονητή στην πορτο,περιμένοντας την στραβή ώστε να προωθηθεί...

για τους επόμενους υποψήφιους...βλέπουμε...

υγ.το σημαντικό είναι να κλείσει νωρίς με στόχο την επιτυχία για είσοδο στους ομίλους...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 24 Μάιος 2010, 15:33

Ή θα ανακοινωθεί ο Κόστα σήμερα ή θα σε 2-3 μέρες θα ανακοινωθεί προπονητής που... δεν θα είναι πορτογάλλος!!!!

Θα με θυμηθείτε... 8-)
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό Boksic4 » Δευτ 24 Μάιος 2010, 15:38

Terim = Bλακας ολκής. όπου πηγε τα εκανε μανταρα (εκτος του κωλοφαρδου γιουρο 2008), ιδιως τα αποδυτηρια
Boksic4
 
Δημοσιεύσεις: 547
Εγγραφή: Κυρ 06 Δεκ 2009, 18:37

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 24 Μάιος 2010, 15:40

Έεεερνεστοοο Βαλβέεεερδεε....

Στον ανάλογο ρυθμό... :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:

ΥΓ: Καλές οι προτάσεις, μη ξεφεύγουμε σε μπάτζετ όμως...


Αν και δεν ξέρω αν έχει πιθανότητες, δεν ξεχνάω το δημοσίευμα που έλεγε για δίδυμο Τοπαλίδη-Δερμιτζάκη!!!
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 24 Μάιος 2010, 16:07

gika έγραψε:Ή θα ανακοινωθεί ο Κόστα σήμερα ή θα σε 2-3 μέρες θα ανακοινωθεί προπονητής που... δεν θα είναι πορτογάλλος!!!!

Θα με θυμηθείτε... 8-)


Και η επιβεβαίωση!!!
Πώς η λύση συνεργασίας της Πόρτο με τον Φερέιρα, φέρνει τον Κόστα στην Ακαντέμικα και τον ΠΑΟΚ να ψάχνει άλλες λύσεις
Σχολιάστε

Από το πρωί οι απεστλαμένοι της ΠΑΕ στην Κοΐμπρα της Πορτογαλίας αναμένουν το ραντεβού με τον Ζόρζε Κόστα για να συζητήσουν την προοπτική της συνεργασίας τους στον ΠΑΟκ, ωστόσο δεν αποκλείεται αυτό τελικά να μην γίνει. Οι τελευταίες πληροφορίες από τη χώρα της Ιβηρικής Χερσονήσου φέρνουν τον Ζεσουάλντο Φερέιρα μία ανάσα από την λύση συνεργασίας με την Πόρτο,τον Βίλας Μπόας μέχρι πρότινος προπονητή της Ακαντέμικα στους "Δράκους" και τον Ζόρζε Κόστα αντικαταστάτη του τελευταίου.

Το ντόμινο που περιγράψαμε δεν αφήνει αδιάφορους τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ που, σύμφωνα με πληροφορίες του olaPAOK.gr, έχουν ήδη αρχίσει να ψάχνουν εναλλακτικές λύσεις. Αυτές δεν προέρχονται από την Πορτογαλία, αφού, όπως δήλωσε ο Βρύζας, ο μοναδικός υποψήφιος από τη συγκεκριμένη χώρα είναι ο Κόστα, αλλά πιθανότατα και πάλι από χώρα του εξωτερικού. Οι επόμενες ώρες μπορεί να φέρουν ραγδαίες εξελίξεις στον ΠΑΟΚ, που, επισήμως πάντως, αναμένει ακόμη το ραντεβού με τον Ζόρζε Κόστα.

:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 24 Μάιος 2010, 16:14

γιατι να μην παρουμε εμεις τον ζεσουαλντο που παιζει σαντος σταιλ...ποσο ακριβος να ναι......
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό moutro123 » Δευτ 24 Μάιος 2010, 16:25

ΠΑΟΚ: Αρνητικά για Ζόρζε Κόστα

Αρνητικές εξελίξεις στην υπόθεση του φλερτ ΠΑΟΚ-Ζόρζε Κόστα έρχονται σήμερα από δημοσιεύματα στην Πορτογαλία.

Ο Πορτογάλος προπονητής έχει στα χέρια του την πρόταση του ΠΑΟΚ αλλά σύμφωνα με΄το ρεπορτάζ της εφημερίδας Record η απόφασή του θα είναι να παραμείνει στην πατρίδα του και να αναλάβει την τεχνική ηγεσία της Ακαδέμικα.

Ο 39χρονος τεχνικός έχει ζητήσει προθεσμία ολίγων ωρών από τον ΠΑΟΚ για να απαντήσει και όπως δήλωσε είναι σημαντική η πρόκληση να εργαστεί σε μία ομάδα που μετέχει στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ, ωστόσο οι Πορτογάλοι δημοσιογράφοι πιστεύουν ότι έχει ήδη δώσει τα χέρια με την Ακαδέμικα και σύντομα θα υπάρξουν οι σχετικές ανακοινώσεις.

Οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ θα περιμένουν την απάντηση του Κόστα, θεωρούν ότι υπάρχουν πιθανότητες να είναι θετική και σε διαφορετική περίπτωση θα κοιτάξουν τις άλλες περιπτώσεις που τους απασχολούν ώστε να κλείσει άμεσα το θέμα προπονητή

http://www.nooz.gr/sports/paok-arnitika-gia-zorze-kosta
Άβαταρ μέλους
moutro123
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ 28 Μάιος 2009, 10:59

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Δευτ 24 Μάιος 2010, 16:25

έλα ντε? :?
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό moutro123 » Δευτ 24 Μάιος 2010, 16:27

ΠΑΟΚ - «O’JOGO»: Στην Ακαντέμικα ο Ζόρζε Κόστα

Και ενώ ο Ζόρζε Κόστα ζήτησε διορία μίας ημέρας για να απαντήσει στην πρόταση του ΠΑΟΚ, δημοσιεύματα από την Πορτογαλία αναφέρουν πως είναι έτοιμος να αναλάβει τα «ηνία» της Ακαντέμικα. Σύμφωνα με την «O’ Jogo», που αναφέρει πως ο Πορτογάλος γνωρίζει για τον ενδιαφέρον του «Δικεφάλου» του βορρά, ο Κόστα έχει προχωρήσει ήδη συμφωνία με την ομάδα της πατρίδας του.


«Έχω προτάσεις και από άλλες ομάδες, όχι μόνο από τον ΠΑΟΚ, και τις μελετάω. Δεν έχω πρόβλημα να φύγω από την Πορτογαλία για μία ομάδα του εξωτερικού, αλλά θα προτιμούσα να μείνω στην πατρίδα μου», ανέφερε χαρακτηριστικά μετά το πέρας της φιλικής αναμέτρησης προς τιμή του φίλου του, Σέρτζιο Κονσεϊσάο.

Η «O’Jogo» αναφέρει πάντως πως ούτε από την Ακαντέμικα αλλά ούτε και από τη μεριά του προπονητή επιβεβαιώνεται η μεταξύ τους συμφωνία, ωστόσο είναι θέμα χρόνου να συμβεί. Όσον αφορά το σχόλιο του Ζόρζε Κόστα χθες για την πορτογαλική ομάδα: «Είναι πολύ καλός σύλλογος».

Ο τεχνικός διευθυντής του «Δικεφάλου» του βορρά επιβεβαίωσε το ενδιαφέρον ενω ο αντιπρόεδρος της ομάδας, Ζήσης Βρύζας ανέφερε για το θέμα: «Ο Ζόρζε Κόστα είναι ο μόνος προπονητής από την Πορτογαλία που είναι στη λίστα του ΠΑΟΚ. Δεν κάναμε ακόμη τις επαφές μας μαζί του. Θα σεβαστούμε όποια απόφαση πάρει, είτε θετική, είτε αρνητική».

http://www.sportnet.gr/report.php?id=224815
Άβαταρ μέλους
moutro123
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ 28 Μάιος 2009, 10:59

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό moutro123 » Δευτ 24 Μάιος 2010, 16:33

ειδα ενα αρθρο πολυ ενδιαφερον αλλα επειδη δεν ξερω που να το γραψω το δημοσιευω εδω.
παρακαλω να με συγχωρησετε για το οφ τοπικ


Ο Φίλιπ Ντον, αφηγήθηκε στην εφημερίδα “Daily Mail”, μια ιστορία που θα προκαλέσει αίσθηση. Ο Άγγλος διαιτητής, είχε “σφυρίξει” τον τελικό Champions League του 1994, στο ΟΑΚΑ, μεταξύ Μίλαν και Μπαρτσελόνα. Και ίσως να μην είναι πολύ οι Έλληνες που τον θυμούνται αυτός όμως θυμάται την Ελλάδα, εξαιτίας ενός περίεργου περιστατικού.

“Μετά την διαιτησία μου το 1994 στον τελικό Champions League της Αθήνας, ο πρόεδρος του Παναθηναϊκού, με συνάντησε στο ξενοδοχείο όπου διέμενα μαζί με τους βοηθούς μου και μου πρόσφερε κάποια υπέροχα δώρα. Νομίζω πως αυτό το έκανε διότι... ήθελε να σπείρει το έδαφος, ώστε να έχει σοδειά την επόμενη σεζόν, σε περίπτωση που ήμουν εγώ διαιτητής σε κάποιο ματς της ομάδας του”, είπε ο Ντόν, υπονοώντας ότι ο τότε πρόεδρος του “τριφυλλιού” (δηλαδή ο Γιώργος Βαρδινογιάννης, το όνομα του οποίου δεν αναφέρει) ήθελε να τον καλοπιάσει.

Ο 58χρονος, σημείωσε ακόμη, πως ο Παναθηναϊκός δεν ήταν η μόνη ομάδα που του προσέφερε δώρα στα χρόνια που υπήρξε διαιτητής: “Πολλές φορές οι ομάδες πρόσφεραν δώρα και εσύ απλά έλεγες να τα βάλουν κάπου μέσα στο αυτοκίνητο που θα σε μετέφερε στο ξενοδοχείο. Σε περίπτωση όμως που το αποτέλεσμα δεν ήταν το επιθυμητό γι’ αυτούς, τα δώρα εξαφανίζονταν. Πολλοί διαιτητές κουβαλούσαν εφεδρικές τσάντες για να μεταφέρουν τα δώρα τους. Έχω τόσα πολλά κοσμήματα και ρολόγια από δώρα, που πραγματικά για ένα διάστημα θα μπορούσα να φοράω και ένα διαφορετικό κάθε ημέρα για ένα μήνα”.

http://www.sportnet.gr/report.php?id=224760
Άβαταρ μέλους
moutro123
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Πέμ 28 Μάιος 2009, 10:59

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 24 Μάιος 2010, 17:00

Έχει ήδη μπει στο τόπικ "Νέα- άρθρα- σχόλια για άλλες ομάδες"
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό petros1994 » Δευτ 24 Μάιος 2010, 17:28

+φωνω με gika η σημερα ο κοστα η σε 2-3 μερες αλλος.Το ειπε οτι σημερα θα αποφασησει.Αλλα δεν ειναι και σιγουρο οτι δεν θα ερθει ο κοστα.Ελεγε πως ειναι μεγαλη ευκαιρια ο ΠΑΟΚ.Πιστευω οτι πηραν μια κατι οι πορτογαλοι το καναν τοσοοο και το πηραμε εμεις και το καναμε αλλο ΤΟΣΟΟΟΟΟΟ.Μεχρι και για πορτο λενε μην τρελαθουμε σε λιγο θα το παρουν και για αντικαταστατη του μουρινιο
petros1994
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ 02 Απρ 2010, 22:57

Επόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες