Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της KΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 20 Νοέμ 2019, 22:23

Για να γλιτωσει φραγκα απ τα παλτα που ερχονται στη θεση τους,
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 20 Νοέμ 2019, 22:32

Ναι μια κ παίκτες όπως οι Σχίζας, Απόλλων, καρρας και οι άλλοι Έλληνες παίρνουν ΤΑ χρήματα.
Λες και μια σωστή ακαδημία με σωστούς προπονητές, ταξίδια για παρακολούθηση παικτών και άλλα πολλά είναι τζάμπα.
Και πέραν όλων αυτών θα έρθει ο βάζελος και ο Γαύρος και στα 20-21 τους, θα στους πάρει για μισή φέτα ψωμί και στην καλύτερη να στους αφήσει και κάνα χρόνο δανεικούς να τους ψήσεις.
Ποιες ακαδημίες μωρέ στο μπάσκετ
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14072
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 20 Νοέμ 2019, 22:34

παλι θα γλιτωσω τα φραγκα που θα παιρνουν οι μπαλαμπαν τρακ κλπ.Ας τους παρουν
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 20 Νοέμ 2019, 22:55

Πως ακριβώς θα γλιτώσεις τα λεφτά του μπάλα παν με παίκτες απ τις ακαδημίες απ τη στιγμή που όταν είχες τον μπάλα παν είχες και τον κωττα στη δωδεκάδα από τους μικρούς και δεν έπαιρνε λεπτό συμμετοχής. Τι συμβόλαιο πιστεύετε ότι έχουν οι Αμερικανοί ψηλοί, ο κωττας όταν έφυγε ζητούσε 24000 και εγγυημένο χρόνο συμμετοχής.
Ζητώ συγνώμη από το Γιάννη για τον τόνο που χρησιμοποίησα δεν ήθελα να προσβάλλω.
Θέλω να δώσω ένα παράδειγμα τι εννοούσα παραπάνω. Ας πούμε ότι ο Σαββίδης είναι η μοναδική λύση για την ομάδα (που είναι). Αν κάποιος ισχυριστεί ότι ήδη έχει συμφωνήσει να την πάρει αλλά την αφήνει να φτάσει στο χείλος του γκρεμού για να φανεί ήρωάς και παράλληλα να έχει τον κόσμο προσηλωμένο στο ποδόσφαιρο, ενώ με τα λεφτά που του οφείλει η καε το κάνει αδύνατο να ενδιαφερθεί κάποιος, θα ήταν ένα αληθοφανές σενάριο που θα είχε το βασικό για να γίνει πιστευτό δηλαδή διαπλοκή και κάποιον κακό. Αυτό όμως δεν προκύπτει από πουθενά πέρα από τη φαντασία μου και αν το επικαλεστώ τότε θα είναι σαν να πετάω λάσπη στο Σαββίδη
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2530
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 20 Νοέμ 2019, 23:02

Για μένα οι ακαδημίες στην εποχή μας έχουν μόνο έναν λόγο ύπαρξης στο μπάσκετ στη κατάσταση μας. Να φτιάχνουν μελλοντικούς οπαδούς, χορηγούς και γενικά πελάτες της καε τίποτα άλλο, και αν θες να ταυτιστεί ο κόσμος με την ομάδα πάρε ότι καλύτερο μπορείς σε πλέιμεικερ και ψηλό μέχρι 19 από άλλες ομάδες για 11 και12 παίκτη στο ροστερ.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2530
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 20 Νοέμ 2019, 23:04

Η ΚΑΕ γιατί χρωστά λεφτά στον Σαββίδη; Τα έδωσε δανεικά;; Εγώ γιατί θυμάμαι ότι ήταν χορηγία (Σουρωτή, Makedonia Palace);
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 20 Νοέμ 2019, 23:13

Το σενάριο είναι υποθετικό δεν ξέρω αν ο Σαββίδης τα έκανε χορηγία η τα χάρισε
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2530
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 20 Νοέμ 2019, 23:18

Εγώ έχω δει διαφημιστικά και Σουρωτή και Makedonia Palace στο Παλατάκι...αλλά πέραν αυτού, δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό dimpaok4 » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 00:41

παιδια οτι και να λεμε για την καε η κατασταση ειναι οριακη σιγουρα καταλαβαινουμε οτι δεν γινετε να βγουν να πουν με νουμερα και ακριβωσ με καθε λεπτομερεια σε καποια συνεντευξη τυπου για να ξερουμε τι εγινε με σαββιδη πρελεβιτσ τελη ματζικ γαλατσο κατσαρη κτλ αλλα καποια στιγμη πρεπει να ειπωθει ακριβωσ τι εχει γινει και το καλυτερο σεναριο αυτο το πραγμα να γινει σε μια συνεντευξη που θα ανακοινωνετε οτι ο σαββιδησ παιρνει επισημα την ομαδα και ποσο μαλλον πριν η ομαδα παθει κατι δυσαρεστο αγωνιστηκα(ουτε να ξεστομισω την λεξη δεν μπορω)το σαββατο ολοι γηπεδο μακαρι να ημουν κοντα και να μπορουσα να το συνδυασω με κατι και να ερθω
dimpaok4
 
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Σάβ 08 Σεπ 2018, 14:34

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 09:27

+1000.

αιωρείται (και το αποδέχονται καποιοι, ειδικά στον ΑΣ) οτι ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ κανείς (το είπε και ο κατ πιο πάνω). ή τέλος πάντων φταίνε όλοι μέχρι το 08 και από κει και πέρα έγινε χρηστή χρήση από όλους. Όλα αυτά τα έσοδα από ΚΟντομηνάδες, από Αμοιρίδηδες από Σαββίδηδες από χορηγίες από εισητήρια, τηλεοπτικά κλπ. (¨ΟΣΑ έΣΟΔΑ δε λέω οτι ήταν και 100 μύρια) πήγαν σωστά εκεί που έπρεπε (προσέξτε ΣΩΣΤΑ γιατί μιλάμε οτι όποιος ανέλαβε από το 08 και μετά είχε από πίσω του ένα αγγούρι 5-6 μύρια χρέος + τον Άγιο Κατσαρή θεματοφύλακα της ΚΑΕ ο οποίος δεν άφηνε να ξοδευτεί ούτε ένα ευρώ παραπάνω όπως και τώρα στην περίπτωση των σκουρτόπουλο-γιάνκοβιτς...). Συνεπώς όλοι τα καμώσανε ΑΨΟΓΑ και ο μόνος που φταίει ειναι ο κόσμος και ο μεγαλομέτοχος που δεν έρχεται. Είναι όμως έτσι τελικά?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10570
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 10:47

Προφανώς και δεν έγιναν όλα άψογα, είδικά τα 2 τελευταία χρόνια βλεπεις οφειλές και λες είναι δυνατόν να χρωστάμε στο Ζάρα πχ 70000 ευρώ. Προσωπική μου αίσθηση όμως είναι οτι δεν υπήρξαν υπεξαιρέσεις αλλά λάθος οικονομικές εκτιμήσεις.
Σίγουρα αυτή η στάση που κανένας δεν ξεκαθαρίζει την οικονομική κατάσταση στον κόσμο εντείνει την αμφισβήτηση, όπως και η στάση να μην λέει κανένας με ακρίβεια το μετοχολόγιο και τις οφειλές σε φυσικά πρόσωπα που έχουν δανείσει την ΚΑΕ. Το να αναφέρει κάποιος τους δανεισμούς από παραγοντες είναι το πιο σημαντικό γιατί εκεί μπορεί να κρύβεται ο λόγος που κανείς ποτέ δεν ενδιαφερθηκε για την ΚΑΕ και γιατί είναι άλλο να έρχεται κάποιος και να δανείζει λεφτά που αργοτερα θα πάρει πίσω με τόκο ή με μετοχές που αργότερα ίσως πουλήσει, άλλο να χαρίζει λεφτά και να είναι ευεργέτης και άλλο να είναι χορηγός με ανταπόδοση την διαφήμιση.
Εδώ που έχουν φτάσει τα πράγματα κατα τη γνώμη μου μόνο μία λύση υπάρχει υπό την προυπόθεση οτι ο Σαββίδης θέλει να βοηθήσει παραπάνω. Να βγούν τα οικονομικά στη φόρα, όλες οι υποχρεώσεις, να χαριστούν οι μετοχές στο Σαββίδη, να χαρίσει ο ερασιτέχνης το Παλατάκι ως προίκα στην ΚΑΕ, να μηδενίσουν οι καρτέλες με αντιστάθμισμα διαφήμιση στο γήπεδο (πιθανές ονοματοδοσίες σε θύρες ωστε να τιμηθούν όσοι έβαλαν και έχασαν λεφτά στην ΚΑΕ), να πληρώσει ο ΙΒΑΝ τις υποχρεώσεις του παρελθόντος με μετρητά και από εκεί και πέρα να φτιαχτεί μία διοίκηση με παλαίμαχους που δεν έχουν εμπλακεί διοικητικά έως τώρα (πχ Λάζαρος Παπαδόπουλος, Βασιλειάδης, Γιαννούλης,στο μέλλον Μαργαρίτης ή ακόμα και Τσόχλας) με κάποιον τεχνοκράτη πάνω από το κεφάλι τους τύπου Γκοντσάρεβα και να γίνεταί διαχείριση εσόδων εξόδων κάθε χρόνο. Μόνο έτσι θα μάθουμε επιτέλους και πόσο μετράμε σαν σύλλογος.
Και κάτι ακόμα, το PAOK TV θα μπορούσε να αποδεικτεί μεγάλο όπλο στο μέλλον για την ΚΑΕ, φτάνει να ξεφύγουμε από αυτή την μιζέρια.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2530
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 11:01

μην κολλάς στην υπεξαίρεση. Αν ας πούμε ένας μάνατζερ έχει δώσει 50 παίκτες σε 10 χρόνια και έχει λάβει ξερω γω 100 χιλιαρικα προμήθεια για να σου φέρει τον Brandon taylor και τον milienovic, καπου χάθηκαν λεφτά τα οποία έπρεπε ΜΕ ΤΟΣΑ ΧΡΕΗ να τα διαφυλάξουμε ως κόρη οφθαλμού.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10570
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 11:31

Σωστό, όλα αυτά θα πρέπει να δημοσιοποιηθούν εδω που έχουμε φτάσει, να δούμε και τα ονόματα των μανατζερ που εφερναν παίκτες και αν δουλεύαμε συνέχεια με τους ίδιους. Πάλι όμως ως αίσθηση έχω οτι ούτε εκεί θα βρούμε λαβράκι, πιο πιθανό είναι να υπάρχει κάτι ύποπτο στα συμβόλαια Ελλήνων παικτών που και πάλι αμφιβάλλω.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2530
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 12:34

Ρε παλικάρια, εσείς καλά τα λέτε, όπως ακριβώς θα τα ήθελα κι εγώ και ο καθένας μας, περί "δημοσιοποίησης" όσων αναφέρετε, αλλά ποιος πιστεύει ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο, στην πραγματικότητα, ειδικά τώρα μάλιστα?

Γίνεται, ενώ, όπως φαίνεται, τα (έστω όσα-όποια) στοιχεία, που ζητούσε ο Μπάνε, από οποιονδήποτε υποψήφιο επενδυτή ακουγόταν ότι εμφανίζεται, εγγυητική τραπέζης για να τα δώσει και που, θεωρώ σίγουρο ότι, ο Ιβάν τα μελέτησε, είναι, πολύ πιθανά, η τροχοπέδη στο να αναλάβει, ακόμα και με νέους, δικούς του ανθρώπους την ΚΑΕ?

Προσωπικά πιστεύω ότι, πλέον, δεν γίνεται, αλλά ούτε και θα βοηθήσει την συνέχεια, πολύ περισσότερο, απ το να μπει πλέον μπροστά, με όποιους όρους συμφωνήσει με τον ΑΣ και τους "λοιπούς", ανακουφίζοντας και τον κόσμο..
Τον λίγο, τον ελάχιστο, σήμερα όμως, κόσμο, που όμως σιγά σιγά θα πληθαίνει, νιώθοντας, κυρίως, ασφάλεια...
Ούτε πιστεύω ότι, αυτό θα ήθελε να γίνει ο Ιβάν, για να προχωρήσει ολοκληρωτικά...Αν το ήθελε, θα είχε γίνει...

Ως τότε, βέβαια, όλο τον ελάχιστο αυτό κόσμο θα τον (μας) τρώει το σαράκι του "γιατί δεν αναλαμβάνει ο Ιβάν?"
Δίχως να πιστεύει, η πλειοψηφία μας τουλάχιστον, ότι ο κύριος λόγος είναι οι μελλοντικές, οικονομικές ζημίες...

Κάτι τέτοιο, λοιπόν, νομίζω ότι θα βοηθούσε, αν όμως γινόταν πριν εμφανιστεί ο Ιβάν και ξεκινήσει την βοήθεια...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διοίκηση ΚΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 12:44

Ιάσονας έγραψε:να φτιαχτεί μία διοίκηση με παλαίμαχους που δεν έχουν εμπλακεί διοικητικά έως τώρα (πχ Λάζαρος Παπαδόπουλος, Βασιλειάδης, Γιαννούλης,στο μέλλον Μαργαρίτης ή ακόμα και Τσόχλας )



Τσόχλας, ο Πρόεδρός μας!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης