Σχόλια για την κεντρική σελίδα

Καταθέστε εδώ απόψεις/ερωτήσεις για την ιστοσελίδα...

Re: Σχόλια για την κεντρική σελίδα

Δημοσίευσηαπό dimbar » Πέμ Οκτ 05, 2017 5:59 pm

Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλλα.
Πάντως στο τέλος υπόσχεται ότι αν δεί να φτιάχνεται και η Τούμπα μπορεί του χρόνου να πάρει και διαρκείας.(!!!!)
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time.
dimbar

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ Οκτ 05, 2017 6:21 pm

Τα "επίσημα χείλη" που μας παραπέμπεις στο "Κοινωνία ώρα 0" αδερφέ hasio_john, ευτυχώς έχουν τουλάχιστον τίτλους (Capital και Ε.Τ., όπου Τ., προσωπικά βάζω ρίπος), οι οποίοι πιστοποιούν εξ αρχής ότι θα διαβάσουμε την γνωστή καθημερινή προπαγάνδα υπέρ των κεφαλαιοκρατών και των "κινδύνων" να αλλοιωθούν τα "νουμεράκια" τους και η ευδαιμονία που μας κάνουν πλύση εγκεφάλου ότι ζούμε μονάχα μέσα απ αυτά, δίχως να μας νοιάζει ο άνθρωπος αυτός καθ' εαυτός και η αγωνιώδης προσπάθεια 100άδων εκατομμυρίων τέτοιων μονάχα για επιβίωση...

Να σαι καλά, αλλά δεν θα πάρω άλλη τέτοια αποδελτίωση Γκαιμπελιστικών μεθόδων του άκρατου καπιταλισμού...
Έχω χορτάσει πια στα 53 μου κι ας μην το βρίσκουν αρκετοί φυσιολογικό γιατί τους αρέσει το κουτσομπολιό... :evil:

Τώρα είδα το post του Sekeris παραπάνω...Πέρασαν 3ήμισι ώρες και το "μπέρδεμα" στην Κεντρική ακόμα εκεί... :oops:
Π.αλεύω ασταμάτηταΑ.ντιστέκομαι στην αδικίαΟ.νειρεύομαι με υπομονήΚ.ατακτώ πάντα τίμια
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!!!!
Σήφη,"οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", έφυγες νωρίς στις 16/2/2016...σε τιμάω αδερφέ μου, καλή αντάμωση!!!!
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Πέμ Οκτ 05, 2017 6:26 pm

Βρε συ Γκόραν .., όλα τα ΜΜΕ το έχουν γράψει.
ΑΠΛΑ τυχαία διάλεξα 2 site. Θες να σου βάλω άλλα 40 να διαλέξεις? (δεν είναι υπερβολή ο αρθμός!)
Την ουσία δες. Το ένα που λέω το είπε η διεθνής αμνηστία στο site της και το άλλο ο ΊΔΙΟΣ ο Μπαλάφας στο Σκαι. (θες να δεις όλη την συνέντευξη?) ΚΑΜΙΑ πλύση εγκεφάλου αδερφέ.., καθαρά γεγονότα και αριθμοί!
ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ για την επιβίωση των ανθρώπων που λες και μάλιστα το ΤΟΝΙΖΩ και σε πολλά σημεία σε αυτά που έγραψα.
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ Οκτ 05, 2017 6:31 pm

Και ποια είναι η διεθνής αμνηστία νομίζεις ρε συ hasio_john, αδερφέ μου?
Ποιοι την συντηρούν και την καθοδηγούν, από υπάρξεως της ακόμα?
Είσαι σίγουρος ότι πρέπει να δω την ουσία εγώ και όχι επιτέλους εσύ?
Ο άνθρωπος είναι η ουσία!!!! Εγώ το χω δει, εσύ όμως?
Γι αυτόν τι λέει και τι προτείνει σαν λύση τόσες δεκάδες χρόνια η διεθνής αμνηστία και τι θετικό έχει πετύχει hasio?
Πώς φτάσαμε μέχρι εδώ σήμερα? Με διακτινισμό ή τι???

Edit: Τώρα το διάβασα αυτό που έγραψες αδερφέ μου hasio_john...Τρελάθηκα σε λέω...Ποιον barlow ψάχνεις?
Ε λοιπόν, άμα η ουσία για σένα μεταφράζεται στο ότι ""επιτέλους και οι συριζαίοι κατάλαβαν την "αλήθεια", ώστε "βελτιώθηκαν" κάνοντας "καραβοτσαντήρια" για τους μετανάστες, ενώ πριν λίγα χρόνια θα σε σκίζανε αν τους το λεγες"", ε τότε, sorry κιόλας βρε αδερφέ, αλλά η ελάχιστη διαφορά που μπορεί να χωρίζει το σκεπτικό σου απ το δικό μου, είναι πως ζούνε σε δύο παράλληλα σύμπαντα, με πολλά μάλιστα εκατομμύρια έτη φωτός ανάμεσα τους!!!!
Π.αλεύω ασταμάτηταΑ.ντιστέκομαι στην αδικίαΟ.νειρεύομαι με υπομονήΚ.ατακτώ πάντα τίμια
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!!!!
Σήφη,"οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", έφυγες νωρίς στις 16/2/2016...σε τιμάω αδερφέ μου, καλή αντάμωση!!!!
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Πέμ Οκτ 05, 2017 6:58 pm

Μα συμφωνώ μαζί σου Γκόραν.., πραγματικά στο λέω!
ΕΝΝΟΕΙΤΕ ο άνθρωπος πάνω απ' όλα. Μάλλον δεν ήταν κατανοητό αυτό που έγραψα.
Απλά ήθελα να τονίζω το ΧΑΟΣ που έρχεται αν συνεχιστεί η κατάσταση αυτή (Εννοώ τα ΛΑΘΗ των κυβερνήσεων σε ΌΛΗ την Ευρώπη). Το "χάος" που λέω, ΉΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ σε πολλά σημεία στην Ελλάδα (ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ) και ειδικά στα νησιά μας. ΔΕΝ το λέω εγώ, το λέει ο υπουργός μεταναστευτικής πολιτικής μας o Μπαλάφας και ο Αβραμό ΚΑΙ Η κομισιόν και η διεθνής αμνηστία ΚΑΙ οι κάτοικοι στα νησιά ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ και οι ΜΚΟ και ΌΛΑ τα ξένα ΜΜΕ και κτλ κτλ! Ψέμματα είναι? Υπάρχει ή δεν υπάρχει χάος? (και συνεχίζονται οι ροές!)
Όσο για τα πλωτά κέντρα κράτησης, ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ τα βρίσκω ΑΘΛΙΑ λύση για να τα γεμίσουμε κατατρεγμένους ανθρώπους. Ήρθαν για ένα καλύτερο μέλλον και μεις θα τους στριμώξουμε σε καμπίνες 1χ2 ?
ΝΤΡΟΠΗ!!!
Κατα τ' άλλα ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΑΔΕΡΦΕ. Πάνω απ' όλα ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
Μπορεί και μεις αύριο μεθαύριο να βρεθούμε στην ίδια κατάσταση.
Ποιος θα είναι και μας ο προορισμός?? Σε πλωτά hot spot? :evil:
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ Οκτ 20, 2017 7:49 pm

Η απάντηση για το αντισοβιετικό λιβελογράφημα-μανιφέστο του Ανδρέα Ακρίτα που κείται στην κεντρική μας... :x

......................................................................................................................................................

Ματς Μπόρις Σπάσκι - Μπόμπι Φίσερ

Ο Ρόμπερτ Φίσερ στην επανεμφάνισή του, μετά από 20 χρόνια απουσίας, με αντίπαλο τον Μπόρις Σπάσκι, ο οποίος κατακρίθηκε - και ίσως δικαιολογημένα - για την ήττα και την απώλεια του τίτλου

Προσπάθεια διαστρέβλωσης της πραγματικότητας και της ιστορικής αλήθειας, παρουσίασε η ταινία γαλλογερμανικού καναλιού με θέμα το περιβόητο «Ματς του αιώνα», μεταξύ του Ρώσου Παγκόσμιου Πρωταθλητή Μπόρις Σπάσκι και του Αμερικανού GM Ρόμπερτ Φίσερ στο Ρέικιαβικ της Ισλανδίας το 1972.
Η βρώμικη προπαγάνδα, που συναντάμε συχνά σε ταινίες τύπου «Τζέιμς Μποντ» και παρόμοιων πρακτόρων, παρουσίασε στο τηλεοπτικό κοινό, σαν υπεύθυνη για την ένταση του «Ψυχρού πολέμου», τη Σοβιετική Ενωση και μέσω αυτού του ματς, ενώ στην πραγματικότητα - και είναι γνωστό απ' όλους τους Ευρωπαίους και όχι μόνο, πολίτες και σκακιστές ότι αντίθετα το αμερικανικό πολιτικό σύστημα και οι πολυεθνικές του χρηματοδοτούσαν επί χρόνια τα σκακιστικά προγράμματα και πρωταθλήματα, με σκοπό να αποσπάσουν επιτέλους τον παγκόσμιο τίτλο από τη Σοβιετική Ενωση.
Ο ίδιος ο Ρόμπερτ Φίσερ, σύμφωνα με συνεντεύξεις του στο παγκόσμιο διαδίκτυο, τελεί υπό διωγμό, επειδή με δική του πρωτοβουλία και μη υπακούοντας τις ΗΠΑ, έσπασε το εμπάργκο κατά της Γιουγκοσλαβίας, παίζοντας το 1992 - μετά από 20 χρόνια απουσίας από τον παγκόσμιο σκακιστικό στίβο - νέο ματς με τον Μπόρις Σπάσκι.
Σύμφωνα πάντα με το Ιντερνετ, ο Μπομπ Φίσερ θέλει να δώσει για πολλά σκακιστικά, αλλά και πολιτικά θέματα συνεντεύξεις σε εφημερίδες και ραδιοφωνικούς σταθμούς στις ΗΠΑ και σε όλο τον κόσμο, αλλά συχνά έχει αρνητικές απαντήσεις...
Τα παράπονά του και οι δηλώσεις του είναι πολύ τσουχτερές για το αμερικανικό κατεστημένο. Προς το παρόν, αναφερόμαστε σε μια ήπια δήλωσή του:
«Όσο ήταν ο ψυχρός πόλεμος με χρησιμοποιούσαν. Με τις προσπάθειές μου, όμως, κατάφερα, μέσω του σκακιού, να δείξω ότι υπάρχει στην Αμερική και πνευματική αξία.
Τώρα, όχι μόνο με πετάνε, αλλά θέλουν να με βάλουν και φυλακή».

Η ταινία για το «Ματς του αιώνα» δεν αναφέρθηκε καθόλου στη μετά την κατάκτηση του παγκόσμιου τίτλου εποχή και το σήμερα του Μπόμπι Φίσερ...

........................................................................................................................................................

Άλλη μία απάντηση, που αφορά την αντιμετώπιση συμβόλων απ τους γουρουνομούρηδες-"φίλους" Αμερικάνους... :twisted:

........................................................................................................................................................

ΦΤΥΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ

Μετά την κατάκτηση του παγκόσμιου τίτλου, ο Φίσερ εξαφανίστηκε από τον σκακιστικό χάρτη. Διαβάσατε στην αρχή του κειμένου τι ακριβώς συνέβη το 1975 με την FIDE και πώς αρνήθηκε να αντιμετωπίσει τον Κάρποφ, χάνοντας τελικά τον τίτλο του. Από εκείνη τη στιγμή η ζωή του Φίσερ έγινε συνώνυμο της εκκεντρικότητας και της περιπέτειας. Το 1981 συνελήφθη – κατά λάθος; – ως ύποπτος ληστείας σε τράπεζα. Ο ίδιος έγραψε την εμπειρία του σε ένα βιβλίο και το εξέδωσε με τον τίτλο: "Με βασάνισαν στη φυλακή της Πασαντίνα". Οι σχέσεις του με τις ΗΠΑ δεν ήταν ποτέ καλές. Ο Φίσερ πίστευε πως τον εκμεταλλεύονταν για να ικανοποιήσουν πολιτικούς σκοπούς. Η οργή του έγινε ακόμα μεγαλύτερη όταν το 1987 η Γερουσία μπλόκαρε τον νόμο που τον αναγνώριζε ως παγκόσμιο πρωταθλητή και του πρόσφερε κάποια προνόμια. Παράλληλα αρνιόταν να παίξει επαγγελματικό σκάκι και απέρριπτε όλες τις προτάσεις που του γίνονταν.

Είκοσι χρόνια μετά την κατάκτηση του παγκόσμιου τίτλου ο Φίσερ αποφάσισε να επανεμφανιστεί. Το κίνητρο ήταν διπλό: από τη μια μεριά τα 4 εκατομμύρια δολάρια που πρόσφερε στον νικητή ένας βαθύπλουτος Γιουγκοσλάβος τραπεζίτης. Και από την άλλη η ευκαιρία να πάει κόντρα στην κυβέρνησή του, η οποία απαγόρευε σε κάθε Αμερικανό πολίτη να πατήσει γιουγκοσλαβικό έδαφος – ενώ ήδη βρισκόταν σε εξέλιξη ο πόλεμος και το εμπάργκο κατά της βαλκανικής χώρας – απειλώντας με πολύ σοβαρές κυρώσεις τους παραβάτες της εντολής.

.......................................................................................................................................................

Παρακολουθώ καιρό τώρα τις αγωνιώδεις προσπάθειες του Ανδρέα Ακρίτα να προπαγανδίσει-σπιλώσει πολλά λαϊκά ερίσματα, παίρνοντας αφορμή απ τον Π.Α.Ο.Κ., έναν κατ εξοχήν λαϊκό Σύλλογο και απορώ πώς του επιτρέπεται!!!!
:evil:

Όσο συνεχίζει να το κάνει, να στε τουλάχιστον βέβαιοι ότι δεν θα ξεφεύγει απ την αντίληψη και τις απαντήσεις μου...
:ugeek:
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Παρ Οκτ 20, 2017 8:18 pm

Τί κάθεσαι και διαβάζεις Γρηγόρη... Μην δίνεις ούτε κλικ! ;)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ Οκτ 20, 2017 8:56 pm

Δεν κατάλαβες μάλλον Νικόλα μου... :roll:
Στην κεντρική μας είναι γραμμένοι κάποιοι λίβελοι, με συγκαλυμμένο μεν λόγο, φανερά πλέον όμως!!!! :twisted: :evil:
Αν δεν δώσω κλικς και στην κεντρική μας σε ποιον άλλον να δώσω? :? :geek:
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Σάβ Οκτ 21, 2017 12:59 am

Διαφωνώ κάθετα και οριζόντια στον τρόπο που προσεγγίζει τον ΠΑΟΚ ο Aκρίτας. Δεν θα γράψω κάτι άλλο γιατι είναι και περίεργη η θέση μου.
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4

Δημοσίευσηαπό Ζαντός » Σάβ Οκτ 21, 2017 3:14 am

Έλα ρε περίεργε...
Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΤΟΥ - ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΟΙ κανόνες λειτουργίας και συμπεριφοράς στο forum. Η άγνοια δεν είναι δικαιολογία.
Άβαταρ μέλους
Ζαντός

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Σάβ Οκτ 21, 2017 5:49 am

Για πολλοστή φορά απογοητευτικό κείμενο απο τον Ακρίτα. Θολούρα, ανακάτεμα παράταιρων πραγματων και κάπου μέσα στο άσχετο και ο ΠΑΟΚ.

Ελευθερία λόγου, φυσικά, αλλά και ελευθερία μη αποδοχής περίεργων, αλλόκοτων και σε μεγάλο βαθμό ακατανόητων μη ποδοσφαιρικών απόψεων.

Ο Ακρίτας δείχνει μορφωμένος, αλλά μονόπλευρα ενημερωμένος επί των πολιτικών παγκοσμίως πεπραγμένων.

Τέτοια κείμενα δεν με ενδιαφέρουν καθόλου και δεν πρόκειται να δώσω άλλο κλικ στον Αντρέα.

Αντιθέτως μου λείπει η Αρκαδοποντιάρα και ο πολύ καλός μου φίλος, ο Outsider.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ Οκτ 21, 2017 10:21 am

Ο αρκαδοποντιος γιατί χάθηκε;

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
eorptol1

Δημοσίευσηαπό teacher » Σάβ Οκτ 21, 2017 10:44 am

Καλή ερώτηση! Δεν ξέρω, προσπαθώ να τον βρω
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
http://www.paokmania.gr/%CF%8C%CF%81%CE ... E%B7%CF%82
Άβαταρ μέλους
teacher

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ Οκτ 21, 2017 11:25 am

Ο Αρκαδοπόντιος λείπει πραγματικά και μάλιστα σε μια σεζόν που περίμενα να διαβάσω εναγωνίως τις απόψεις του!!
Εύχομαι τουλάχιστον να είναι υγιής και να ξαναγράψει, έχοντας την εντύπωση ότι αυτό θα γίνει από Δευτέρα! :opaokara:

:pano:
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Σάβ Οκτ 21, 2017 8:52 pm

Συμφωνώ και μένα μου λείπει ο Αρκαδοποντιος

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προτάσεις και Σχόλια για το Paokmania.Gr

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler