Π.Α.Ο.Κ - Παναθηναϊκος, 2/6, 65-83, Σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ - Παναθηναϊκος, 2/6, 20.30, NS1 & 1HD

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Τρί 02 Ιουν 2015, 22:32

korfas έγραψε:Έτσι, έτσι, κράξτε.Δε βλέπετε τα χάλια μας που σε τέτοιο ματς το γήπεδο είναι άδειο η ομάδα σας φταίει.Και όλα αυτά μετά από τέτοια χρονιά και μάλιστα χωρίς να έχει τελειώσει το παιχνίδι.

Έχεις δει ΠΑΟΚ τη δεκαετία του 90' ή τσάμπα πάει το νικ σου;γιατί εγώ έζησα ΈΝΑΝ ΠΑΟΚ δυνατό, μαχητή. Τώρα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε. Αμέσως να λέτε για τον κόσμο, ωραία καραμέλα. Μάθε την ιστορία του τμήματος κ ύστερα έλα μίλα μου.
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Π.Α.Ο.Κ - Παναθηναϊκος, 2/6, 65-83, Σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό korfas » Τρί 02 Ιουν 2015, 22:40

Πλάκα μου κάνεις τώρα;Έγινα ΠΑΟΚ από την ομάδα της δεκαετίας του ΄90.Τι σχέση έχει όμως αυτό με αυτό που έγραψα εγώ;Εγώ κατέκρινα το γεγονός ότι για μια ακόμα φορά αρχίσαμε το κράξιμο,και όπως πάντα οι συνήθεις ύποπτοι, ενώ εμείς το χρέος μας ως λαός δεν το κάναμε.ΑΝ στηρίζαμε αυτό το τμήμα θα δικαιόμασταν δια να ομιλούμε αλλά από τη στιγμή που δε στηρίζουμε ούτε κατ' ελάχιστον πώς μπορούμε να έχουμε απαιτήσεις απ΄αυτή την ομάδα ασχέτως παρελθόντος και βάρους φανέλας.Πολλώ δε μάλλον απέναντι σε έναν αντίπαλο που από κάθε άποψη ήταν ανώτερος.
Άβαταρ μέλους
korfas
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2008, 22:14

Re: Π.Α.Ο.Κ - Παναθηναϊκος, 2/6, 65-83, Σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό mitsotakis » Τρί 02 Ιουν 2015, 22:53

Αφού είναι από κάθε άποψη ανώτερος ο αντίπαλος τι να στηρίξω ,ρε φίλε; Αντί για 40 να χάσω με τριάντα;

Καλύτερα να πάω να παίξω στο ποσειδώνιο κανένα μονό...
Άβαταρ μέλους
mitsotakis
 
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 19:15

Re: Π.Α.Ο.Κ - Παναθηναϊκος, 2/6, 65-83, Σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 02 Ιουν 2015, 22:57

Γενικώς συμφωνώ με τον Κόρφα.

Το ντάντεμα και το χάιδεμα αυτιών σε ένα κοινό που στη συντριπτική του πλειοψηφία δεν κάνει και πολλά για να στηρίξει το σύλλογο, δεν έχει νόημα.

Πάντα απαιτούμε επιτυχίες για να πάμε στο γήπεδο να φωνάξουμε "Εμείς μαζί για μια ζωή". Ε καταντάει γελοίο.

Απο εκεί και πέρα η εμφάνιση ήταν κάκιστη. Το ξεκίνημα θλιβερό και απο το 10' είχε ήδη τελειώσει το ματς...

Η ομάδα έχει ανοδική πορεία τα τελευταία χρόνια, με εξαίρεση φέτος που ΝΟΜΙΖΩ πως έμεινε απλά στάσιμη. Δυστυχώς δεν υπάρχουν ούτε λεφτά αλλά ούτε και χειροπιαστοί στόχοι. Εδώ... τελικό κοντέψαμε να πάμε και το κέρδος θα ήταν απλά λίγα ματς με κόσμο. Ούτε οικονομικό, ούτε έξοδος Ευρωλίγκα, τίποτα.

Προσωπικά το μπάσκετ το παράτησα το 2000 με τους εξευτελιστικούς καυγάδες μεταξύ των Ευρω-διοργανωτών, που ουσιαστικά εισήγαγαν ως μοναδικό στόχο το χρήμα στο άθλημα.

Ευελπιστώ να μπει ο Ιβάν στο μπάσκετ και με ΛΕΛΟΓΙΣΜΕΝΗ επένδυση να φέρει τουλάχιστον κόσμο στο γήπεδο. Γιατί αν συνεχίσουμε ετσι, οχι μόνο φτάσαμε στο πικ, αλλά θα αρχίσει και η πτώση κάποια στιγμή λόγω πνευματικής κόπωσης όσων ασχολούνται...
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Π.Α.Ο.Κ - Παναθηναϊκος, 2/6, 65-83, Σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Τρί 02 Ιουν 2015, 23:08

Εγώ απλά λέω ότι είναι κρίμα να βλέπω τσοχλιδες κασελακιδες και καλλεδες πέρσι τη στιγμή που που κάποτε είχες μπανε, κορφα, πετζα, κλιφ, κενεθ, Πιτ κτλ. Τώρα το άθλημα το κατάντησαν μπουρδελο κ εμείς γενικότερα είμαστε ευχαριστημενοι που τερματισαμε τρίτοι,εγώ Συγγνώμη αλλά δεν είμαι. Δεν είμαστε καθόλου ανταγωνιστικοι. Εδώ ο αρης κέρδισε σήμερα τον πολύ καλύτερο του παο, οσφπ.
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Π.Α.Ο.Κ - Παναθηναϊκος, 2/6, 65-83, Σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό korfas » Τρί 02 Ιουν 2015, 23:08

Εγώ καταλαβαίνω και αυτούς που έχουν απαιτήσεις γιατί κακά τα ψέμματα είμαστε μπολιασμένοι με τη νοοτροπία του πρωταθλητισμού και έχουμε υψηλές απαιτήσεις.Αυτό γενικά για το σύλλογο σε κάθε άθλημα είναι δίκοπο μαχαίρι.Πάντως στο μπάσκετ δεν έχουμε αντιληφθεί ότι και μέσω Eurocup κερδίζοντας το μπορούμε να βγούμε ευρωλίγκα.Και στο κάτω-κάτω δε μπορούμε να απαξιώνουμε ένα άθλημα που δημιούργησε μια γενιά ΠΑΟΚΤΣΗΔΩΝ αλλά και οι γαυροβάζελοι με τις επιτυχίες του δημιουργούνε οπαδούς.Άρα μακάρι να ανέβει και αυτό το τμήμα γιατί όπως φάνηκε και στους τελικούς του βόλει διψάμε για πρωταθλητισμό.
Άβαταρ μέλους
korfas
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2008, 22:14

Re: Π.Α.Ο.Κ - Παναθηναϊκος, 2/6, 65-83, Σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό korfas » Τρί 02 Ιουν 2015, 23:12

Τσιριγωτής αυτό που λες είναι στη λογική ...και διηγώντας τα να κλαις.Αυτή όμως είναι η πραγματικότητα(οι καλλέδες και τσόχλες) η οποία όμως πιθανόν να ήταν καλύτερη με μεγαλύτερη στήριξη από 'μας.Αυτό λέω.Αν υπάρξουν πιο πολλά λεφτά στην ομάδα σίγουρα θα δούμε και καλύτερους παίκτες και πιο ανταγωνιστική ομάδα.Έτσι πάει.
Άβαταρ μέλους
korfas
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2008, 22:14

Re: Π.Α.Ο.Κ - Παναθηναϊκος, 2/6, 65-83, Σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό παοκαρα23 » Τρί 02 Ιουν 2015, 23:19

για μενα που αυτα που εχω δει απο μπασκετικο ΠΑΟΚ ειναι απ το 2000κατι και μετα δεν με χαλανε τα αποτελεσματα της ομαδας συνυπολογιζοντας το μπατζετ που εχουμε και το μπατζετ των ανταγωνιστων μας.Θεωρω τον Μαρκοπουλο (χωρις να ξερω πολλα απ το αθλημα) τον Σαντος του Μπασκετ.Συμμαζεμενη ομαδα που δεν ξεφτιλιζεται και κανει τα αυτονοητα.Ειμαστε σταθερα η τριτη δυναμη απο κει που βγαιναμε 5-6οι.Το ασχημο της φετινης χρονιας ηταν που δεν πηραμε το κυπελλο αν και σ αυτο δεν φταιει η ομαδα..
"Nobody needs to protect nobody.From who?From fans?"
"If you can't handle,go ballett.You can't play for ΠΑΟΚ,go away or in second division"
"No.In football my friend everything changes very fast.Very fast."
παοκαρα23
 
Δημοσιεύσεις: 1550
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2015, 03:07

Re: Π.Α.Ο.Κ - Παναθηναϊκος, 2/6, 65-83, Σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τρί 02 Ιουν 2015, 23:21

To μπασκετ μπορει να ειναι παγκοσμιο σπορ αλλα παραμένει ενα μικρο στην ουσια σπορ σαλας σαν το βολλευ και το χαντμπολ. Δεν ειναι δευτερο αθλημα ουτε καν στη μιση Ευρωπη.

Μια γενια ολοκληρη μεγαλωσε στην Ελλαδα με επιτυχιες στο μπασκετ και στην ελλαδα που ολα μεγενθυνοντε ως τεραστιες εθνικες επιτυχιες νομιζει οτι το μπασκετ ειναι σημαντικό. Ετσι και τα σκουλικια νομιζαν οτι ηταν μεγαλη ομαδα.

Ας ειναι ο Μπανε ο μεγαλυτερος ηγετης και παικτης της ιστοριας ολου του συλλογου, δεν ασχολειτε κανενας με το μπασκετ γιατι ειναι ανυπαρκτο και πεθαμενο αθλημα 5-6 ομαδων σε ολη την ευρωπη.

Το φαιναλ 4 του ΤΣ Λ του χαντμπολ που εγινε αυτο το σαββατοκυριακο και πολυ καλυτερο ηταν και περισσοτερο κοσμο ειχε.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Π.Α.Ο.Κ - Παναθηναϊκος, 2/6, 65-83, Σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Τρί 02 Ιουν 2015, 23:21

Δεν έχεις άδικο, αλλά φίλε έχω δεν έχω το κουράγιο να βλέπω την ομάδα να είναι ο σάκος του μποξ στις γαμωομαδες
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Π.Α.Ο.Κ - Παναθηναϊκος, 2/6, 65-83, Σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό korfas » Τρί 02 Ιουν 2015, 23:29

Ε και τι πάει να πει ότι το μπάσκετ είναι μικρό άθλημα παγκοσμίως;Το κρίκετ ας πούμε συγκινεί κανέναν μας;Ή μήπως το ράγκμπυ;Μπορώ να αναφέρω άπειρα αθλήματα άγνωστα και αδιάφορα στο πολύ κοινό ή στο ελληνικό κοινό.Γεγονός είναι πως συγκινεί μια σημαντική μάζα φιλάθλων στην Ελλάδα άρα δεν έχει λογική η απαξίωση του γιατί ακριβώς δημιουργεί φιλαθλους και προσθέτει γόητρο εντός ελληνικής πραγματικότητας.Άρα γιατί να μην έχουμε κι εμείς μια μεγάλη όμαδα και ιδιαίτερα εμείς που έχουμε κλάψει με την ομάδα των '90ς;
Άβαταρ μέλους
korfas
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2008, 22:14

Re: Π.Α.Ο.Κ - Παναθηναϊκος, 2/6, 65-83, Σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τρί 02 Ιουν 2015, 23:31

Πεθαμενο το μπάσκετ CCCP ? !
Ξεχνάς τον κοσμο του ΝΒΑ.
Ξεχνας τα γεματα γήπεδα σε Ισπανία, Μόσχα, Τελ Αβιβ, Κων/πολη, Μόναχο, ΟΑΚΑ, ΣΕΦ, Βελιγράδι, Ιταλία παλιότερα κλπ..
Μην συγκρίνεις με το ποδόσφαιρο όπου το εχουν κάνει υπερθέαμα. Πριν 10-15 χρόνια και το ποδόσφαιρο σε ρηχα νερα βρισκότανε. Η προώθηση έγινε με τις σουπερ ομαδες Αγγλιας, Ρεαλ, Μπαρτσα κλπ τα sold out πρωταθληματα και βεβαια το χρυσοφόρο Τσιαμπιονς Λιγκ..
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3621
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ - Παναθηναϊκος, 2/6, 65-83, Σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τρί 02 Ιουν 2015, 23:38

Ολοι περιμενουμε τον Ιβαν αλλά με τι στόχο θα μπορουσε να μπει στο μπασκετ?
Θα μπορουσε η ομάδα να διεκδικησει πρωταθλημα στα επομενα 2-3 χρόνια?
Θα είχε τρόπο να παίξει σε ομιλους της Ευρολιγκας? ΑΚόμη κι αν βγεις 2ος ΠΑΟ-ΟΣΦΠ εχουν κλειδωμενες τις θεσεις τους στους ομίλους!
Θα του αρκουσε μια καλη πορεια στο Γιουροκαπ?
Καλως να ερθει λοιπον ο Ιβαν αλλά να βοηθησει και στο μπατζετ και στις διασυνδεσεις (με FIBA εννοώ, βλέπε wild card κλπ)
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3621
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ - Παναθηναϊκος, 2/6, 65-83, Σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τρί 02 Ιουν 2015, 23:46

Φυσικα μπορεις να εχεις μεγαλη ομαδα...αμα υπαρχει καποιος να τα χωνει με κόστος.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Π.Α.Ο.Κ - Παναθηναϊκος, 2/6, 65-83, Σχόλια και παραλειπό

Δημοσίευσηαπό mitsotakis » Τρί 02 Ιουν 2015, 23:49

Μ' αρέσει που το δεχτήκατε ότι είναι μικρό άθλημα το μπάσκετ! :lol:

Απλώς το champions league του ποδοσφαίρου όπου παίζουν οι κορυφαίοι του κόσμου γίνεται στην Ευρώπη. Το αντίστοιχο του μπάσκετ είναι το ΝΒΑ με το οποίο ασχολείται όλος ο κόσμος.
Άβαταρ μέλους
mitsotakis
 
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 19:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης