Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό prist64 » Παρ 08 Μάιος 2015, 14:36

K_geo,
Πριν 2-3 σελιδες ελεγες....συντομα,που ειναι σαν.............λαστιχο.

Τα λεφτα απο την πωληση Adelino ηταν,3,5 μυρια μειον 1,2 μυρια της Πορτο=2,3
συν δυο δοσεις των 500 χιλ. αναλογα με τις συμμετοχες,για τα οποια αν ξερει καποιος οτι πηρε και η Πορτο
ας μας ενημερωσει.

Τωρα ειδα οτι θα κλεισει την Κυριακη,αν και δεν βλεπω λογο υπαρξης τοπικ,
παραγοντα της Βεροιας,αφου ανακοινωθηκε επισημως,στο paokmania.

Εκεινο που με τελαινει ομως ειναι οτι,τα 2,3 απο την πωληση του Adelino,
δεν φτασανε ουτε για δυο χρόνων αμοιβη συν την εφορια,
του φον.....................Δημητρακη.

Αν και το ειδα πιο ψυχραιμα νωριτερα και δεν σχολιασα ο ιδιος

τωρα φουντωσα.

sera4 να αγιασει το στοματακι σου,και λιγα ειπες.
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 08 Μάιος 2015, 14:45

prist έλεγα ότι άκουγα, ότι μου έλεγαν και -κυρίως- ότι μου είπε ο...καθρέφτης του αμαξιού μου! :mrgreen: τελικά, δεν είχα άδικο! μετά απο δυο εβδομάδες έγινε επίσημο.

επίσης, έβαλα αυτό το χρονικό περιθώριο των τριών ημερών, καθώς δεν θέλω όπως έγινε με το τοπικ του Άγγελου να υπάρχει κάποιο παράπονο απο κάποιον ότι δεν πρόλαβε να σχολιάσει.... :roll: άσε δε, όπως έκατσε με τις ημέρες έ! το εξηγώ αυτό... :D

Κυριακή πρωί πάντως θα έχει κλείσει, να το ξέρετε.


τέλος, έχεις δίκαιο για αντελίνιο. και για αυτό μάλιστα, αν δεις ένα απο τα λινκ που παρέθεσα αναφέρει για ποσό κοντά στα δυο μύρια, όπερ και σημαίνει ότι το άλλο 1+ πήγε στο Οπόρτο για το 33% των δικαιωμάτων του παίχτη...

αλλά θα ήθελα να μάθω αυτό το 1,5 μύριο απο πού απορρέει... τεσπα... :roll:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό astronaut » Παρ 08 Μάιος 2015, 15:18

Κανονικά το τόπικ πρέπει να κλείσει όταν βγει (ευχαριστήρια?) ανακοίνωση απ'την παε...
Αλλά πώς να βγει ανακοίνωση όταν ο ίδιος ο Ζησάο δήλωσε/παραπονέθηκε σε Ισραηλινά ΑΡΔ ότι δεν έχει συμβόλαιο?...


**Αφού το κρίμα κρίνεται
κι ο αίτιος ευθύνεται
το πίνεις και δεν πίνεται
Εξαίρεση δε γίνεται
αφού το κρίμα κρίνεται

Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 08 Μάιος 2015, 15:23

κανονικά το τοπικ θα κλείσει όταν πρέπει να κλείσει ώστε να δοθεί χρόνος σε όσους θέλουν να σχολιάσουν. αυτό το χρονικό περιθώριο τέθηκε στις 3 ημέρες (ασχέτως αν είναι εργάσιμες ή όχι :mrgreen: ) μετά την ανακοίνωση πρόσληψης του από την ομάδα της Βέροιας. παρακαλώ να μην επανέλθω για αυτό το θέμα. ευχαριστώ.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό prist64 » Παρ 08 Μάιος 2015, 15:53

Παρακαλω. :mrgreen:
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 08 Μάιος 2015, 16:03

:mrgreen:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 08 Μάιος 2015, 18:01

Αντονέλο Πρέιτι χμ μαλλον ετοιμάζετε .....από ότι ακουσα εχει συνφαγει με τον Βασιλη η bill ελπιζω να μην σημαινει τιποτε κακο αυτό και να είναι τελειως τυχαιο .....:):)
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 08 Μάιος 2015, 21:48

φευγοντας για βεροια παρε και 2-3 παικτες απο τον ΠΑΟΚ.. αλλα κανονισε ποιους θα παρεις
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό chris.paok.mytilene » Σάβ 09 Μάιος 2015, 03:27

Φέτος έπρεπε να έχω πάρει το πρωτάθλημα , ήσουν από τους βασικούς υπαίτιους που δεν το πήρα και όχι μόνο αυτό αλλά και για αυτά που εγιναν φέτος αγωνιστικά στην ομάδα μας που δεν έχουν γίνει ποτέ σε καμία άλλη ομάδα .....
Όταν ο προπονητής που σε έχει πρώτο σου δίνει χαρτάκι με παίκτες εσύ γιατί το σκίζεις ; πόσο χειρότερα θα πηγαίναμε αν τους έπαιρνες ; γιατί το διαίρευσες στους παίκτες , ποιος φταίει που από οικογένεια γίναμε μπουρδέλο ;
Είμαι σίγουρος ότι εκεί που θα πας θα κάνεις μια ομάδα με αρχή μέση και τέλος κάτι που δεν κάνατε από την εποχή που διώξαται - έφυγε μόνος του ο Σορλέν ........στην ομάδα μας ..
Σε είχα πιστέψει ως παίκτη μάλωνα αταιλείωτα για σένα , ως πρόεδρο , αλλά τελικά αποδήχθηκε από τους Σαουδάραβες και μετά ότι ήσουν κι εσύ ένας από αυτούς ..........

Για ένα Π.Α.Ο.Κ. ΔΥΝΑΤΌ ΑΝΕ3ΑΡΤΗΤΟ ΕΝΙΑΙΟ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ !
chris.paok.mytilene
 
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 09:10
Τοποθεσία: Κ. Τούμπα

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό nothu » Σάβ 09 Μάιος 2015, 10:12

Ναι τον έφαγε τον καημένο τον Αγγελο ο Βρύζας. Επειδή τον τελευταίο καιρό πήγαινε πολύ καλά.
Φτανει μια ζωή τα ίδια.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 09 Μάιος 2015, 11:39

chris.paok.mytilene έγραψε:γιατί το διαίρευσες στους παίκτες

:lol: :lol:
Sorry ρε Κρις αλλα μου φαινεται πολυ αστειο αυτο και τ ακουσα και πολλες φορες φετος.Ολος ο κοσμος ελεγε οτι παμε για μεταγραφες ,το λεγε ο Αγγελος,το λεγαν τα ΜΜΕ, τα λεγαμε εμεις,μεχρι κι η μανουλα μου ρωτουσε αν πηραμε δεξι εξτρεμ, οι παικτες δε το ξεραν?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Σάβ 09 Μάιος 2015, 16:54

....και αντε τωρα εσυ να εξηγεις στην ''μανουλα''....γιατι δεν πηραν παικτες :mrgreen: :opaokara:
...αββυσος τα του ΠΑΟΚ δρωμμενα :( :(
.....για τα τρελαδικα ειμαστε ολοι,
και ιδιως κατι τυποι ,στην ΠΑΕ εκει στα οβαλ γραφεια με τις μεγαλες τις καρεκλες.... :redcard: :redcard:
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 10 Μάιος 2015, 02:29

Ζηση καλα αρχίσατε ,στο τελος ομως η καρέκλα το χρήμα και οι φιλοι Σου κάτοικοι κορυδαλλου πλεον μας τα χαλάσατε ανεπανόρθωτα ..

Μακριά και αγαπημένοι
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Ζήσης Βρύζας (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 10 Μάιος 2015, 10:14

Ρε για δες τι τοπικ μου έμελε να κλείνω… :ugeek:

Μετά τον Άγγελο και το επιτελείο του, μετά τους τζανδάρη, Κατσικά και Σπυρόπουλο, μετά τον Μαυροφρύδη (που δεν είχε όμως τοπικ να κλείσω :evil: ) ήρθε και η σειρά του Ζήση Βρύζα…

Εντάξει. Τούτος ξέραμε ότι θα φύγει εδώ και κάποιους μήνες, αφού και παραίτηση είχε δηλώσει και «εξαφανισμένος» ήταν. Έκτοτε βέβαια, ήρθε μια φορά στη Τούμπα, μάλλον -από ότι φαίνεται τώρα- για να χαιρετήσει παίχτες και λοιπούς, αλλά το κάναμε μέγα θέμα ότι δεν έφυγε και επιστρέφει…

Οι… Κασσάνδρες, διαψεύστηκαν λοιπόν και ο... Τζίτζι Μπρίζα φεύγει μετά από πολλά, πολλά χρόνια στον ΠΑΟΚ και βρίσκει νέο "καταφύγιο" όχι πολύ μακριά, 75χλμ παρακάτω, στην πόλη της Βέροιας.
Αυτό σημαίνει την ανάπτυξη της συνεργασίας μεταξύ των δυο ομάδων; Αυτό σημαίνει ότι ο ΠΑΟΚ αποκτάει ένα «παράρτημα» στην σουπερ λίγκ (μπορεί όμως και στη γ’ ή στη β’ εθνική!) όπως άλλοι λένε ; θα παίζει ακόμα ρόλο στα του ΠΑΟΚ;
Κανείς δεν ξέρει και όποιος πει ότι ξέρει το πιθανότερο να κάνει λάθος. Αυτό γιατί μόνο ένας το ξέρει και αυτός λέγεται χρόνος (άντε βάλτε και Αγγελίδης και Ιβάν :lol: ).

Στην ποδοσφαιρική του καριέρα ΔΙΧΑΣΕ αλλά και ΠΡΟΣΦΕΡΕ ΠΑΟΚτσίδικες στιγμές που έμειναν στην ιστορία. Όχι μόνο μέσα στο Χάιμπουρι. Αλλά και με τη φανέλα… άλλων ομάδων.
Στην παραγοντική του καριέρα ΔΙΧΑΣΕ αλλά και ΠΡΟΣΦΕΡΕ καλές στιγμές χτίζοντας μαζί με τον Φερνάντο Σάντος μια αυθεντικά ΠΑΟΚτσίδικη ομάδα που όμως -για εξωαγωνιστικούς λόγους- δεν κατέκτησε το πρωτάθλημα…
Βέβαια έκτοτε δεν ξεχνάμε το πώς εξελίχτηκε η υπόθεση Μπόλονι αλλά και το ότι δεν στηρίχτηκε όπως έπρεπε και όφειλε ο Στέφενς. Τα φετινά…. Ασχολίαστα… όπως και πολλά άλλα ατοπήματα που έγιναν με αυτόν σε διάφορα πόστα. Όλα καταγεγραμμένα όλα έχουν κριθεί.

Τα τελευταία χρόνια και με την έλευση του Ιβάν Σαββίδη, πιστέψαμε ότι θα αρπάξει την ευκαιρία και θα εκτοξεύσει το σωματείο. Δεν τα κατάφερε. Αστάθεια, αποτυχημένες χρονιές, παίχτες που ήρθαν και δεν ακούμπησαν, κακοδιαχείριση των καταστάσεων που προέκυπταν.

Δεν θα σχολιάσω παραπάνω, αλλά θα κλείσω το τοπικ με μια φωτογραφία που μου έχει μείνει χαραγμένη στη μνήμη εδώ και πολλά χρόνια. Ας με συγχωρέσουν όσοι δεν τον πήγαιναν ντιπ ή τον μισούσαν, ούτε εγώ τον ήθελα στην ομάδα εδώ και καιρό, αλλά θεωρώ ότι πρέπει να μπει στο τοπικ αυτό που κλείνει.

Καλή συνέχεια να έχει στην όμορφη πόλη της Βέροιας, καλές επιτυχίες στην μετέπειτα καριέρα του, αλλά είναι αναμφισβήτητο το γεγονός, ότι ΕΠΡΕΠΕ να φύγει καθώς η φθορά και η αντίδραση προς το πρόσωπο του ήταν μεγάλη, ειδικά τα τελευταία 3 χρόνια. Πολλά τα λάθη, αλλά δεν είμαστε αχάριστοι. Είμαστε ΠΑΟΚ.

Καλή πορεία λοιπόν Ζήση Βρύζα… και αν σε πετύχω έξω ένα καφεδάκι θα στο κεράσω… έτσι, για τότε μέσα στην Άρσεναλ…

Εικόνα
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες