Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Κυρ 22 Μαρ 2015, 09:42

Dimg4 έγραψε:Στο dna του ΠΑΟΚτση αλλα και γενικα του Ελληνα ειναι να ψαχνει εξιλαστηρια θυματα. Τωρα ο Γεωργιαδης δεχεται τα πιο αδικα πυρα ever


Προσωπικα δεν τον κρινω σαν προπονητη γιατι ΔΕΝ ειναι.Απλα δεν δεχομαι να μας πουλαει τρελα για χτισιματα.Εκτος κι αν ειναι...χτιστης.
Ας αραξει στο μισθο του,δεν χρειαζεται να μας γυρναει και τα μυαλλα.
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 22 Μαρ 2015, 13:32

kataramenos5 έγραψε:
Alastor έγραψε:Δε φταει κανενας Γεωργιαδης για το χαλι,το ψαρι βρωμαει απτο κεφαλι.Αυτοι που φταινε ειναι αυτοι που φεραν τον Γεωργιαδη για τριτη συνεχομενη χρονια στον ΠΑΟΚ


Και μενα αν με ελεγε ο Σαββιδης να αναλαβω τον ΠΑΟΚ,θα το εκανα διοτι θα ταν τιμη μου...το θεμα ειναι γιατι να καλεσει τον Alastor ο Σαββιδης και οχι καποιον που να ξερει ενδεδειγμενα που παν τα τεσσερα?

Οπως θα λεω και θα ξαναλεω,δε φταει ο σαλπιγγιδης,ο αγγελος κλπ κλπ.Φταει η δοιηκηση και εκει τελειωνει το θεμα.
Και αν κατι δεν αλλαξε ολα αυτα τα 3 χρονια αποτυχιας,ειναι οι δοιηκουντες,διοτι παικτες προπονητες ακομα και γυμναστες ειδαμε να ερχονται και να φευγουν αβερτα


Ποιο απλα δε γινεται+++++++++

+ ΧΙ

Ειναι σαν να λεμε γιατι δεν άλλαξε τπτ οταν απο α εθνική γίναμε σούπα λίγκα (απο τα ιδια άτομα)"


Τύραννος προπονητης με ασυλία , να μας οργανώσει
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό astronaut » Κυρ 22 Μαρ 2015, 15:40

Καμαρώστε ευφράδεια, ειρμό και... αυτοκριτική για την τακτική προσέγγιση του αγώνα
Καλά που έφυγε ο τσοπάνης τού Μπαχτσέ και ήρθε ο γουρουνοτρόφος των Κρηνίδων



ΠΟΣΗ ΥΠΟΜΟΝΗ, ΠΙΑ;

Μία εβδομάδα ανάπαυση επειδή νομίζεις ότι οι χαρακτηρισμοί προς στον προπονητή της ομάδας θα περάσουν έτσι...

Ντίνος
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 22 Μαρ 2015, 15:43

Οσο λαθος εχουν αυτοι που τα φορτώνουν ολα στον ΑΑ αλλο τοσο εχεις κι εσυ .Δε φταιει ο ΓΧ, αυτοι που τον εφεραν για 3η φορα φταιν.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 22 Μαρ 2015, 15:51

astronaut έγραψε:Ο καλύτερος έλληνας προπονητής της γενιάς του, κατά ΚυρΚυρ & σία,


και για τον Αναστασιαδη είπε οτι είναι ενας απο τους καλύτερους Έλληνες Προπονητές της γενιάς του και για αυτό έμεινε στο προσκήνιο τόσα χρόνια (επί λέξη).

Στο θέμα, δεν θεωρώ οτι μπορούμε ακόμα να κανουμε κάποιου είδους κριτική στο Γεωργιάδη. ακόμα και το χθεσινό που λενε για 4 φορ, πρωτον το θεωρώ φυσιολογικό και 2ον, το έχουν κανει πολυ προπονητές και στον ΠΑΟΚ κατα καιρούς και πρόσφατα μαλιστα, στον πρώτο γύρο πχ.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Κυρ 22 Μαρ 2015, 15:53

Ας μην του κάνουμε άλλες παραθέσεις γιατί το νωρίτερο που θα μπορέσει να απαντήσει είναι σε μία βδομάδα από τώρα!
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Κυρ 22 Μαρ 2015, 16:10

Φανταστείτε να του έχει πει ο Ιβάν ότι θα είναι πρώτος και του χρόνου. .
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 22 Μαρ 2015, 16:19

Φέρτε τον πρώην της Ρούμπιν προπονητή
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 22 Μαρ 2015, 20:50

Τα πυρά προς τον ΓΧ δεν τα έθεσα όσον αφορά το γενικότερο χάλι της ομάδας. Προφανώς και δεν φταίει γι' αυτό. Όταν όμως μια ομάδα σε περιμένει όλη πίσω κι εσύ αντί να αποφορτίζεις τον άξονα, αντίθετα τον φορτίζεις με φορ και απομακρύνεις τα μοναδικά χαφ που θα μπορούσαν να παίξουν από τα πλάγια, ε τότε είσαι μάλλον παρανοϊκός.
Επιπλέον βάζει μέσα έναν παίκτη που έχει δημιουργήσει προβλήματα στην ομάδα και μάλιστα είχε να προπονηθεί μ' αυτήν 2 μήνες!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Σάβ 28 Μαρ 2015, 13:55

<<<Υπάρχει ένα σημείο της τελευταίας τοποθέτησης του Ιβάν Σαββίδη που αναφέρει ότι θα έχετε ρόλο και στον σχεδιασμό του ΠΑΟΚ της επόμενης μέρας. >>>>>>>>>>>>

<<<Δεν έχετε μιλήσει καθόλου για το διάστημα ανάμεσα στο περσινό καλοκαίρι, μέχρι τώρα. Για όλα όσα έγιναν, διότι ήσασταν αλλά ταυτόχρονα δεν ήσασταν στην ομάδα...
«Έκανα μια συζήτηση με τον Ιβάν Σαββίδη. Μου είπε ότι έμεινε ικανοποιημένος και μου ζήτησε να κάνω κάτι που δεν μπορώ να σας το πω. Κάποια στιγμή θα το μάθετε. Αυτό που μου ζήτησε δεν μπόρεσε να γίνει μέχρι τον Σεπτέμβριο – Οκτώβριο. Συζητήσαμε ξανά και τον ρώτησα τι να κάνω. Είχα δυο προτάσεις. Μου είπε "θα σου πω" και μείναμε εκεί...Ήταν δύσκολη κατάσταση για μένα. Εγώ ακολούθησα τις οδηγίες του μεγαλομετόχου».
-Έχετε ξεκαθαρίσει τι θέλετε να κάνετε; Προπονητής; Τεχνικός διευθυντής;
«Προπονητής. Αυτό θέλω να είμαι».>>>>

Όποιος δεν το κατάλαβε ας αρχίσει να συνηθίζει στην ιδέα!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό prist64 » Σάβ 28 Μαρ 2015, 16:04

τσιριγώτης έγραψε:Φανταστείτε να του έχει πει ο Ιβάν ότι θα είναι πρώτος και του χρόνου. .


Κωστα,σε προλαβε ο τσιριγωτης.
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό touboflo4 » Σάβ 28 Μαρ 2015, 16:40

Το καταλαβαίνω οτι είναι δύσκολο για οποιονδήποτε προπονητή που αναλαμβάνει στην μέση της περιόδου να εφαρμόσει πλήρως αυτά που θέλει. Αλλά, το κομμάτι στην συνέντευξη που έδωσες περί ψυχολογίας με αφήνει άφωνο.

Δεν είναι οξύμωρο να μιλάμε για ψυχολογία όταν έχουμε να κάνουμε με παίκτες επιπέδου;
«Συμφωνώ απόλυτα. Θα πρέπει να το αποβάλλουμε αυτό και να αντιμετωπίζουμε κάθε κατάσταση. Το θέμα "ψυχολογία" εγώ δεν το καταλαβαίνω. Δε το κατάλαβα ποτέ, ούτε ως παίκτης, το θέμα καλής και καλής ψυχολογίας. Εδώ έχεις να κάνεις δουλειά. Να δώσω ένα παράδειγμα. Ας πούμε ότι μια ομάδα έχει τρεις σερί ήττες. Στο τέταρτο παιχνίδι, προηγείται με 1-0. Τι έχει τότε αυτή ομάδα; Καλή ψυχολογία λόγω του γκολ ή κακή διότι χάνει συνέχεια; Και αν ισοφαριστεί, τι ψυχολογία θα έχει; Κακή επειδή έφαγε γκολ ή καλή επειδή είχε προηγηθεί;».


Όλοι οι προπονητές υψηλού επιπέδου έχουν γνώσεις ψυχολογίας, και πλέον διαθέτουν γνώσεις περί management. Δεν μπορείς να συμπεριφέρεσαι έτσι για έναν τομέα που επηρεάζει σχεδόν τα πάντα στον αθλητισμό.
touboflo4
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Παρ 22 Αύγ 2014, 16:18
Τοποθεσία: Γλασκώβη

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 28 Μαρ 2015, 17:09

Νομίζω, μάλλον είμαι σχεδόν σίγουρος, πως όλες οι μεγάλες ομάδες έχουν ειδικούς αθλητικούς ψυχολόγους που παρακολουθούν τους αθλητές και τους παρέχουν υποστήριξη όποτε χρειάζεται.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 28 Μαρ 2015, 22:26

Ωραία τα λεει ο γχ παντως..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Γιώργος Χ. Γεωργιάδης

Δημοσίευσηαπό georgedoulk2008 » Σάβ 28 Μαρ 2015, 22:41

Φετος ριξαμε λευκη πετσετα με τον γχ.
Αν μεινει του χρόνου, καλύτερα να μην κατεβουμε καθόλου.
En Mayo estaramos bien
Άβαταρ μέλους
georgedoulk2008
 
Δημοσιεύσεις: 1871
Εγγραφή: Σάβ 01 Φεβ 2014, 14:37
Τοποθεσία: Leytonstone, East London baby!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προπονητικό team

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης