4.Kevin Langford

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό Ale » Πέμ 14 Αύγ 2014, 02:39

Καλώς όρισες, ψηλέ! :pano:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 08 Οκτ 2014, 13:07

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/71761-proponisi-dixos-langkfornt-ston-paok

Προπόνηση δίχως Λάνγκφορντ στον ΠΑΟΚ

Αναμένεται να παίξει στο σημερινό ματς Κυπέλλου με τον ΚΑΟΔ

Eκτός από την προπόνηση του ΠΑΟΚ έμεινε χθες Τρίτη ο Κέβιν Λάνγκφορντ. Ο Αμερικανός είχε στομαχικές διαταραχές και έτσι προληπτικά δεν προπονήθηκε.

Ωστόσο, δεν αναμένεται να υπάρξει πρόβλημα με τη συμμετοχή του στο σημερινό ματς Κυπέλλου με τον ΚΑΟΔ και θα είναι στη διάθεση του Σούλη Μαρκόπουλου.

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ, όπως έγινε την Δευτέρα, έτσι και την Τρίτη είδαν βίντεο και ο τεχνικός του Δικεφάλου ανέλυσε το παιχνίδι του ΚΑΟΔ και τι θα πρέπει να προσέξουν.

Τέλος, ο Μπάνε Πρέλεβιτς πρόκειται σήμερα να παρευρεθεί στο Δ.Σ. του ΕΣΑΚΕ, όπου αναμένεται να συζητηθούν θέματα οικονομικής φύσεως.



Εντάξει, λίγο τσιρλιό! :mrgreen: Ανησύχησα με τον τίτλο..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 05 Ιαν 2015, 14:56

http://www.paokmania.gr/basket/protathlima/77375-meiname-sto-plano-mas

"Μείναμε στο πλάνο μας..."

Ο Kevin Langford δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα με τον Παναθηναϊκό:

"Είμαστε χαρούμενοι που κερδίσαμε το παιχνίδι απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα όπως είναι ο Παναθηναϊκός. Είχαμε κίνητρο σε αυτό τον αγώνα και ως στόχο είχαμε να περιορίσουμε τα λάθη μας γιατί ομάδες αυτού του επιπέδου, όπως ο Παναθηναϊκός εκμεταλλεύονται τα λάθη του αντιπάλου. Το πετύχαμε κι έτσι ήρθε το αποτέλεσμα. Είχαμε υπομονή στο παιχνίδι μας, ακόμη κι όταν ο Παναθηναϊκός ισορρόπησε το παιχνίδι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και μείναμε πιστοί στο πλάνο μας. Ξέραμε εξάλλου ότι ομάδες σαν τον Παναθηναϊκό δεν τις κερδίζεις εύκολα».

Σχολιάζοντας την μεγάλη διαφορά με την οποία επικράτησε τελικά ο ΠΑΟΚ, ο Kevin Langford τόνισε: "Αυτό μπορεί να συμβεί σε κάθε αγώνα. Για μένα δεν είναι έκπληξη το ότι κερδίσαμε τον Παναθηναϊκό. Δεν μπορούμε να πανηγυρίζουμε, δεν υπάρχει λόγος για ιδιαίτερο ενθουσιασμό. Εξάλλου, θα ξαναπαίξουμε με τον Παναθηναϊκό. Πλέον το μυαλό μας είναι στον αγώνα με τη Limoges. Ήταν πολύ ωραίο πάντως το πάθος του κόσμου. Το χρειάζεται κάθε ομάδα ιδιαίτερα στις δύσκολες στιγμές ενός αγώνα αλλά κι όταν νιώθει κουρασμένη".


O Λουκάς Μαυροκεφαλίδης τόνισε: "Ο ΠΑΟΚ έπαιξε ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι. Ξεκίνησε πάρα πολύ δυνατά στο ματς. Προσπαθήσαμε να τον ακολουθήσουμε αλλά δεν το καταφέραμε. Έπαιξαν πολλά πράγματα ρόλο για να φτάσουμε στο να χάσουμε το παιχνίδι. Νομίζω όμως ότι ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε κατά κράτος στο τελευταίο δεκάλεπτο και νίκησε δίκαια».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 12 Ιαν 2015, 23:15

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/77936-yparxei-ki-aftos-o-langkfornt

Υπάρχει κι αυτός ο Λάνγκφορντ

Ένας Αμερικανός δεν χρειάζεται να είναι σκόρερ για να βγάζει το ψωμί του σε υψηλό επίπεδο και η απόφαση του Σούλη Μαρκόπουλου να φέρει στον ΠΑΟΚ τον Κέβιν Λάνγκφορντ ήταν κάθε άλλο παρά τυχαία!

Ο μικρότερος αδερφός του χαρισματικού αριστερόχειρα γκαρντ, Ούνικς Καζάν, δεν έχει την «λάμψη» του Κιθ, όμως κάνει πολύ καλά τη δουλειά του και έτσι βρήκε για τρίτη σερί αγωνιστική περίοδο συμβόλαιο στο ελληνικό πρωτάθλημα. Μετά από τον Κολοσσό Ρόδου και τον Πανιώνιο, αυτή την φορά ήταν η σειρά του ΠΑΟΚ να τον εμπιστευτεί και δεν θα λέγαμε πως βγαίνει χαμένος.

Ο δυναμικός Αμερικανός πάουερ φόργουορντ φέρνει εις πέρας τις δύσκολες αποστολές που του αναθέτει ο Σούλης Μαρκόπουλος και τον δικαιώνει που τον επέλεξε. Σπάνια η εμφάνισή του θα προκαλέσει ντόρο, όμως έχει στην πλειονότητα των περιπτώσεων ουσία.

Μάλιστα, στον αγώνα με την ΑΕΚ «ντύθηκε» πρωταγωνιστής, κρατώντας όρθιο τον ΠΑΟΚ όταν η «ένωση» κυριαρχούσε πάνω στο παρκέ. Με 18 πόντους (8/11 δίποντα) έφτασε τους 99 στο φετινό πρωτάθλημα και είναι πλέον δεύτερος σκόρερ της ομάδας του, πίσω από τον Μάρκο Αντόνιο Κάρτερ.

Υπάρχει κι αυτός ο Λάνγκφορντ, λοιπόν...



2ος σκόρερ φέτος. Κι ας σερνόταν στην αρχή, κι ας τα έχανε κάτω από τη ρακέτα και τραβούσαμε εμείς τα μαλλιά μας...
Ο Σούλης το έχει. Εμένα να πάρει, κάτι θα βρει να με κάνει, θα με κάνει μπασκετμπολίστα!
Τον εμπιστεύομαι τυφλά μπορώ να πω. Τυφλά γιατί δεν ξέρω τη τύφλα μου από μπάσκετ, σε σύγκριση με εκείνον! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 12 Ιαν 2015, 23:21

Ο βον γιατί δεν παίζει καλα με λες;
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 25 Ιαν 2015, 10:43

δεν είδα το χθεσινό ματς στο ρέθυμνο, αλλά από τις σκόρπιες φάσεις της νοβα είδα 1 καλάθι του που ξεκινάει με πλάτη έξω από τη ρακέτα και τσούκου τσούκου κώλο κώλο σπρώξε σπρώξε πάει τον αντίπαλο κοντά και βάζει ένα απλό χουκ... είναι η πιο χαρακτηριστική του κίνηση αν δεν κάνει μπάσιμο όπως ξεκινάει απέξω...
λοιπόν θα πω μια ιεροσυλία που σκέφτηκα:
ο τύπος είναι τόσο αποτελεσματικός στο παραπάνω εδώ και 3 μήνες, που θυμίζει εποχές...Μπέρυ ή έστω Ντόζιερ, έδινες τη μπάλα εκεί και περίμενες σχεδόν σίγουρο καλάθι!!
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 25 Ιαν 2015, 11:30

Δεν θυμάμαι πολλά hook από Langford.. Μανούλα στο hook ήταν ο Λάζος.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό mitsotakis » Κυρ 25 Ιαν 2015, 11:40

KalamarGiannis έγραψε:δεν είδα το χθεσινό ματς στο ρέθυμνο, αλλά από τις σκόρπιες φάσεις της νοβα είδα 1 καλάθι του που ξεκινάει με πλάτη έξω από τη ρακέτα και τσούκου τσούκου κώλο κώλο σπρώξε σπρώξε πάει τον αντίπαλο κοντά και βάζει ένα απλό χουκ... είναι η πιο χαρακτηριστική του κίνηση αν δεν κάνει μπάσιμο όπως ξεκινάει απέξω...
λοιπόν θα πω μια ιεροσυλία που σκέφτηκα:
ο τύπος είναι τόσο αποτελεσματικός στο παραπάνω εδώ και 3 μήνες, που θυμίζει εποχές...Μπέρυ ή έστω Ντόζιερ, έδινες τη μπάλα εκεί και περίμενες σχεδόν σίγουρο καλάθι!!



Ο Λάνγκφορντ θυμίζει Μπέρυ!!! :lol:

Έλεος ρε φίλε. Πίνω καφεδάκι και μ' έπνιξες.Πες κανέναν Λέμον Λάμπλευ καλύτερα....
Άβαταρ μέλους
mitsotakis
 
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 19:15

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό Amon Tobin » Κυρ 25 Ιαν 2015, 12:23

Μπράβο ρε παλίκαρε...
Τον τελευταίο μήνα σταθερά στους κορυφαίους αν όχι ο κορυφαίος.
Άντε σιγά σιγά να αρχίζουμε τις κολοτούμπες...το αξίζει το παλικάρι!!!
Αρχικά μας προβλημάτιζε όλους η απόδοση του κ ο...κωλος του,τελικά αυτό που χρειαζόταν στην περίπτωση του ήταν υπομονή.
Είχα πει σε ανύποπτο χρόνο(νόμίζω κ εδώ εκτός απο συζητήσεις με φίλους)οτι μου φαίνεται αδιανόητο ψηλός να μην βελτιωθεί σαν παίκτης με προπονητή το Σούλη.

Υ.Γ για μένα κ ο Όντουμ έχει βελτιωθεί αρκετά το τελευταίο διάστημα αλλά έτσι είναι.
Κάνει 1-2 κακά παιγνίδια ο Όντουμ κ τρώει το κράξιμο της αρκούδας μέχρι κ οτι είναι ο χειρότερος play maker της κατηγορίας ακούστηκε.
Κάνει καλά παιγνίδια ο Όντουμ κ ενα μπράβο δεν ακούει...
Μπράβο ρε...
"Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον"
Άβαταρ μέλους
Amon Tobin
 
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Πέμ 15 Μάιος 2014, 12:45

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 25 Ιαν 2015, 12:26

Πλάκα πλάκα παντως ανανέωση θα ζητάμε σε λιγο , σταθερότατος
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 25 Ιαν 2015, 12:32

Φτού φτού ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 25 Ιαν 2015, 12:37

Γιαννη νομιζω οτι εχει δικιο ο επιτιμος :mrgreen:
Οκ απιστευτη η μεταλλαξη του Kevin αλλα να κρατησουμε και ενα μετρο.
Ο τυπος πριν ενα μηνα επαιζε σαν συγγαμενος.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 25 Ιαν 2015, 18:51

το ξέρω ρε, είπα να σας ξυπνήσω λίγο!! χα χα
πάντως το στόρι παίρνει μπάλα κοντά=φτάνει σε καλάθι ή βολές
δεν μπορείτε να το παραγνωρίσετε...
για να σκεφτούμε σε αντιδιαστολή κάτι μεγάλα ονόματα στυλ Γκόρι που παίζαν στο τρίποντο και τα λέμε...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 07 Φεβ 2015, 00:22

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/79531-i-atmosfaira-tha-einai-treli

"Η ατμόσφαιρα θα είναι τρελή..."

Ο Κέβιν Λάνγκφορντ αναφέρθηκε στον αγώνα του Σαββάτου (7/2) με τον Αρη και τόνισε πως ο ΠΑΟΚ θέλει την νίκη για τον κόσμο του αλλά και γιατί έχει τρεις ήττες στη σειρά.

Για τον αγώνα του Σαββάτου με τον Αρη αναφέρθηκε στο blog του στον ΕΣΑΚΕ ο Κέβιν Λάνγκφορντ. Συγκεκριμένα ο Αμερικανός του ΠΑΟΚ έγραψε:

"Καλώς ήρθατε στην έκδοση του μπλογκ μου αυτής της εβδομάδας. Τα κατάφερα γι' ακόμη μια βδομάδα αν και δεν ήταν και πολύ καλή.

Ας αρχίσουμε με το παιχνίδι του Άρη την περασμένη Κυριακή. Το είχα ξεκαθαρίσει πως άποψή μου ήταν ότι δεν έπρεπε να αναγκαστούμε να παίξουμε αυτό το ματς, αλλά παρόλα αυτά πήγαμε και καταβάλλαμε την μέγιστη προσπάθεια. Κάναμε κάποια λάθη που πρακτικά μας κόστισαν το παιχνίδι. Ευτυχώς που παίζουμε ξανά το Σάββατο και θα προσπαθήσουμε να διορθώσουμε μερικά πράγματα. Ειλικρινά, ανυπομονώ να παίξουμε με τον Άρη στο γήπεδό μας. Είμαι σίγουρος πως η ατμόσφαιρα θα είναι τρελή, χωρίς βέβαια να συμβεί κάτι τρελό. Το χρειαζόμαστε αυτό το ματς γιατί έχουμε κάνει τρεις ήττες στη σειρά και θέλουμε να το κερδίσουμε για τους οπαδούς μας.

Ένα άλλο πράγμα με το οποίο θέλω να καταπιαστώ είναι το φτύσιμο. Το να φτύνεις ανθρώπους για να είμαι ακριβής. Δείχνει αδυναμία και είναι αηδιαστικό. Το λέω σε σχέση με το παιχνίδι της περασμένης Κυριακής. Οι ενήλικες δεν μπορεί να φτύνουν άλλους ανθρώπους. Ειδικά μεσήλικες ενήλικες. Αναφέρομαι στον ηλικιωμένο κύριο που καθόταν σε θέσεις δίπλα στον αγωνιστικό χώρο και έφτυσε συμπαίκτη μου πιάνοντας ταυτόχρονα τα γεννητικά του όργανα και δείχνοντας το μεσαίο δάχτυλο. Απλώς για λύπηση. Εύχομαι να μην έχει παιδιά. Μερικές φορές αναρωτιέμαι πως θα ένιωθαν αυτοί οι άνθρωποι αν πήγαινα στο χώρο εργασίας τους, τους έφτυνα και τους πετούσα πράγματα. Αμφιβάλω αν θα εκτιμούσε κανείς τέτοια συμπεριφορά.

Προχωρώ κατευθείαν στην Τετάρτη γιατί Δευτέρα και Τρίτη ήταν χωρίς σημασία ή απλά δε θυμάμαι τι συνέβη τότε. Είχαμε ένα σημαντικό παιχνίδι για το Eurocup εναντίον της Λιμόζ. Ήταν δύσκολο παιχνίδι και όλοι πάλεψαν τόσο σκληρά. Δεν ανταποκριθήκαμε όμως στο τέλος. Ήταν η ευκαιρία μας για την πρόκριση αλλά δεν τα καταφέραμε. Είμαι τόσο περήφανος για την ομάδα μου.

Θα' θελα με την ευκαιρία να καλωσορίσω τους δύο καινούριους μας παίκτες, τον Δημήτρη και τον Εντι. Είναι καλά παιδιά και μπορούν πραγματικά να μας βοηθήσουν. Υπάρχει πιθανότητα να επιστρέψω την επόμενη εβδομάδα. Αν επιστρέψω. Τα λέμε τότε".
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 4.Kevin Langford

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 13 Φεβ 2015, 21:55

http://www.paokbc.gr/news/news/4143

Langford: "Μην ανησυχείτε για μας..."

Πολύ ενδιαφέρουσες απόψεις και λεπτομέρειες από την τελευταία εβδομάδα, εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου, καταθέτει και αυτή την εβδομάδα ο Kevin Langford στο προσωπικό του Blog στην επίσημη ιστοσελίδα του ΕΣΑΚΕ. O Αμερικανός καλαθοσφαιριστής του ΠΑΟΚ γράφει χαρακτηριστικά…

«Ήταν δυο δύσκολες εβδομάδες για μας. Χάσαμε ξανά από τον Άρη το περασμένο Σάββατο. Θα μπορούσα να πω όλα τα τυπικά ότι υποτιμήσαμε τον αντίπαλο, ότι ήθελαν περισσότερο το παιχνίδι και μπλα, μπλα, μπλα. Αλλά η αλήθεια είναι πως οι ήττες αυτές είχαν να κάνουν με το ότι εμείς δεν σεβαστήκαμε τους εαυτούς μας σαν ομάδα. Μερικές φορές έχουμε μία συμπεριφορά αουτσάιντερ αντί φαβορί. Κοιτώντας προς τα πίσω μερικά από τα απίστευτα παιχνίδια που παίξαμε απέναντι σε μερικές πραγματικά καλές ομάδες, δεν βρίσκω λόγο γιατί θα έπρεπε να μην παίζουμε σ’ αυτό το επίπεδο σε κάθε παιχνίδι. Η διαφορά ανάμεσα στις καλές ομάδες και τις καλύτερες ομάδες είναι η συνέπεια. Μην ανησυχείτε για μας, θα είμαστε μια χαρά. Στο τέλος της μέρας πρέπει να θυμόμαστε ότι ακόμα και η χειρότερη ομάδα μπορεί να κερδίσει καμιά φορά. Αυτή τη φορά κέρδισε δύο.

Προχωράω στο αγαπημένο μου θέμα: Τον Όμπι. Λοιπόν, ανακάλυψα πως του Όμπι του αρέσει η μπύρα. Αναστατώθηκε που δεν του έδινα από τις δικές μου. Αλλά πραγματικά ταράχτηκε. Ήταν πολύ αστείο. Αλλά τον έκανα να καταλάβει πως δεν ήταν αρκετά μεγάλος, που βασικά σημαίνει πως δεν έψαξα στο google αν τα σκυλιά κάνει να πιούν μπύρα και δεν ήθελα να μοιραστώ τη δικιά μου. Όπως και να ‘χει, προχωράω στα υπόλοιπα νέα του Όμπι. Φαίνεται να έχει παραλυτικό φόβο για τις σακούλες σκουπιδιών (γελάω). Τις γεμάτες σακούλες σκουπιδιών, όχι τις άδειες. Θα το δουλέψουμε για να το ξεπεράσει αυτή την εβδομάδα. ( :lol: :lol: )

Έτσι φύγαμε την Τρίτη για την Ιταλία και το τελευταίο μας παιχνίδι για το Eurocup. Το ταξίδι ξεκίνησε λίγο στραβά στη διαδρομή Θεσσαλονίκη – Αθήνα. Φίλε, το αεροπλάνο κουνούσε κι έπεφτε σε κενά συνέχεια. Ομολογώ φοβήθηκα λίγο, αλλά κοίταξα απέναντί μου στο διάδρομο και είδα τον Θωμά (Κώττα) που ήταν πραγματικά φοβισμένος και άρχισα να γελάω. Μετά το ταξίδι ήταν ομαλό. Το παιχνίδι στο γήπεδο της Cantu ήταν δύσκολο. Είναι καλή ομάδα στην έδρα τους και παλέψαμε πολύ, αλλά δεν τα καταφέραμε στο τέλος. Το παιχνίδι αυτό σημάδεψε και το τέλος του Eurocup για μας. Είναι γλυκόπικρη η αίσθηση. Πικρή γιατί θέλαμε να συνεχίσουμε αλλά γλυκιά γιατί μας δίνει περισσότερο χρόνο να ξεκουραστούμε και να ξαναβρούμε τις δυνάμεις μας. Ανεξάρτητα, είμαι περήφανος από την πορεία της ομάδας μας στο Eurocup.

Είμαστε πλέον πίσω στη Θεσσαλονίκη και ετοιμαζόμαστε για το παιχνίδι με τη Δράμα. Τώρα είναι ώρα για μας να δουλέψουμε και να επιστρέψουμε στο σωστό δρόμο. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να πω γι’ αυτό το παιχνίδι. Είναι ματς που το χρειαζόμαστε.

Κάτι τελευταίο. Παρακολουθώ το Orphan Black και το Killing αυτό τον καιρό. Δύο εκπληκτικά σόου που συνιστώ.

Ελπίζω να τα πούμε την επόμενη εβδομάδα».

Μπορείτε να δείτε και τα προηγούμενα post του Kevin Langford, ΕΔΩ



Για το Orphan Black κι εγώ έχω ακούσει καλά σχόλια.

Ρε των χωρατατζή τον Langford..να πάμε για καφέ να γελάσουμε! :mrgreen: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης