Π.Α.Ο.Κ - Άρης 77-78 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ - Άρης 77-78 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 07 Φεβ 2015, 22:20

όταν θέλετε να συζητήσουμε μετά από 2 ήττες από τον άσπονδο που προφανώς πονάνε πολύ και ξέρουμε και τι καζούρα θα τραβήξουμε, ...εύκολα ξεχνάμε πόσο μας έχει κάνει περήφανους η ομάδα αυτή τα τελευταία χρόνια και φέτος ως τώρα...
ότι πληρώνεις παίρνεις στη ζωή, τον Τσόχλα που ως τα 30 ήταν σε μικρές κατηγορίες, τον Μαργαρίτη που ήταν Α2 κτλ...τι ενοοώ:φιλότιμοι , συχνά πολύ καλοί, αλλά και με αδυναμίες που ο καλός αντίπαλος στην καλή του μέρα τις εκθέτει... αν είχες παίκτες αντί των 30 των 300 χιλιάρικων (πχ. έναν Γκρέγκορι) θα μπορούσες να έχεις και απαιτήσεις...τώρα όμως ΟΧΙ, είναι άδικο.
Ο Σούλης ντεφορμέ σήμερα, τον αγαπάμε και είναι διαμάντι αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν βλέπουμε και τα λάθη...ο Χαριτόπουλος χρειαζόταν για το ριμπάουντ, ο εντός φόρμας εδώ και καιρό Λάγκφορντ παροπλίστηκε στην αρχή λόγω του καλού Βον, μετά ο Βον εξαφανίστηκε στον πάγκο μέχρι που κρύωσε, ο Λιάπης που πήγε καλά βγήκε αμέσως, ο Τσόχλας που ήταν πανάστοχος έμεινε πάρα πολύ μέσα, στη ζώνη κολλήσαμε σαν πρωτάρηδες, και ο Δέδας όταν μπήκε πήρε 2 τραβηγμένα κι ένα τελείως ελεύθερο που όμως δίστασε -και τα έχασε όλα...
Ο κοκκινοτρίχης του Άρη έβγαλε μιαμιση περίοδο στο τέλος με 4 φ. και δεν τον σημαδέψαμε, κι έβαλε και 5 π. χωρίς να αστοχήσει σουτ...
για τον Βεζένκοφ που έφτασε 28 πόντους λίγο μετά το ημίχρονο ότι και να πω το νούμερο τα λέει όλα...καμία προσπάθεια περιορισμού του με συνδυασμένη άμυνα...one on one ο Μαργαρίτης και άγιος ο Θεός...μόνο που δεν έπιανε...

το λικι έπαιξε δυνατά, ψύχραιμα, ήταν εύστοχο, γενικά είχε μια εικόνα σοβαρή, και πάλι αν δεν κάναμε αιρμπολ στο τελευταίο τρίποντο το ματς ήταν παράταση...

Η ομάδα μας έχει τεράστιες δυνατότητες με τους 2 νέους παίκτες να ανοίγουν το ροτέιτιον, το πρόβλημα είναι αν το σταφ θα το τολμήσει...

Ο Όντουμ είναι περιπτωσάρα, διστάζει 35 λεπτά να πάρει ένα σουτ, το βάζει από την προσωπική και μετά σηκώνεται αμέσως σε 2 επιθέσεις για τρίποντο (το πρώτο μέσα το άλλο στο γάμο του καραγκιόζη). Η τεράστια απορία μου είναι
; ήταν ΣΤΑΡ αυτός ο παίκτης στο κολέγιο;;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ - Άρης 77-78 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gogos25 » Σάβ 07 Φεβ 2015, 22:39

Εμένα απο το σημερινό περισσότερο με τσάντισε η διαφορά στα ριμπάουντ. Το ριμπάουντ δεν είναι θέμα μέρας, ούτε θέμα ταλέντου. Είναι καθαρά θέμα προσπάθειας και συγκέντρωσης. Όταν το σκουλήκι έχει 500 ριμπάουντ, τότε σημαίνει οτι θέλανε το παιχνίδι περισσότερο.
gogos25
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Τετ 27 Φεβ 2008, 15:16

Re: Π.Α.Ο.Κ - Άρης 77-78 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό betrayor » Σάβ 07 Φεβ 2015, 22:48

ΕΙναι απλο η ομαδα εχει σκασει,τα συνεχομενα παιχνιδια τεταρτη-σαββατο με αυτο το μικρο ροστερ την εχουν φερει στα ορια της εξαντλησης,οχι μονο σωματικης αλλα και πνευματικης,
το καλο ειναι οτι ειμαστε ακομα στην 3η θεση τωρα που τελειωσαν οι ευρωπαικες υποχρεωσεις και θα ενσωματοθουν και οι νεοι παικτες θα παρουμε ανασες για να φορμαριστει η ομαδα στα πλει-οφ......
Και προς θεου σημερα ακουσα ηδη τα πρωτα Σουλη φυγε,θα ειναι εγκλημα εαν διωχτει τωρα.....
betrayor
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 10 Δεκ 2014, 20:42

Re: Π.Α.Ο.Κ - Άρης 77-78 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Σάβ 07 Φεβ 2015, 23:04

betrayor έγραψε:ΕΙναι απλο η ομαδα εχει σκασει,τα συνεχομενα παιχνιδια τεταρτη-σαββατο με αυτο το μικρο ροστερ την εχουν φερει στα ορια της εξαντλησης,οχι μονο σωματικης αλλα και πνευματικης,
το καλο ειναι οτι ειμαστε ακομα στην 3η θεση τωρα που τελειωσαν οι ευρωπαικες υποχρεωσεις και θα ενσωματοθουν και οι νεοι παικτες θα παρουμε ανασες για να φορμαριστει η ομαδα στα πλει-οφ......
Και προς θεου σημερα ακουσα ηδη τα πρωτα Σουλη φυγε,θα ειναι εγκλημα εαν διωχτει τωρα.....


Σωστός αδερφέ! Και γω πιστεύω πως με τις προσθήκες η ομάδα θα πάρει μπρος και πάλι!! :mrgreen:
Όσο για τον Σούλη, ΔΕΝ μπορώ να το πιστέψω πως υπάρχουν κάποιοι που το είπαν!! :o :shock:
Φίλε ήσουν στο γήπεδο και το άκουσες?
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ - Άρης 77-78 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό betrayor » Σάβ 07 Φεβ 2015, 23:33

hasio_john έγραψε:
betrayor έγραψε:ΕΙναι απλο η ομαδα εχει σκασει,τα συνεχομενα παιχνιδια τεταρτη-σαββατο με αυτο το μικρο ροστερ την εχουν φερει στα ορια της εξαντλησης,οχι μονο σωματικης αλλα και πνευματικης,
το καλο ειναι οτι ειμαστε ακομα στην 3η θεση τωρα που τελειωσαν οι ευρωπαικες υποχρεωσεις και θα ενσωματοθουν και οι νεοι παικτες θα παρουμε ανασες για να φορμαριστει η ομαδα στα πλει-οφ......
Και προς θεου σημερα ακουσα ηδη τα πρωτα Σουλη φυγε,θα ειναι εγκλημα εαν διωχτει τωρα.....


Σωστός αδερφέ! Και γω πιστεύω πως με τις προσθήκες η ομάδα θα πάρει μπρος και πάλι!! :mrgreen:
Όσο για τον Σούλη, ΔΕΝ μπορώ να το πιστέψω πως υπάρχουν κάποιοι που το είπαν!! :o :shock:
Φίλε ήσουν στο γήπεδο και το άκουσες?


Ναι στο γηπεδο δεν ηταν βεβαια πολλοι αυτοι που το ειπαν αλλα η λογικη τους ηταν οτι δεν ειναι δυνατον να χανουμε απο τον αρη 2 συνεχομενες φορες.....
betrayor
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 10 Δεκ 2014, 20:42

Re: Π.Α.Ο.Κ - Άρης 77-78 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό buffos » Κυρ 08 Φεβ 2015, 00:24

Η ομάδα είναι στα όρια της εδώ και καιρό. Το ματς χάθηκε από τα ριμπάουντ και μόνο από εκεί.
Δεν θέλω να ακούω για διαιτησία. Ναι έγιναν κάποια λάθη, αλλά τέτοια γίνονται σε ένα παιχνίδι μπασκετ.

5-6 εναντίον μας.. 2-3 υπερ μας... Αλλά 17 παραπάνω ριμπάουντ είναι 17 παραπάνω επιθέσεις. Είναι σαν για περίπου 7 λεπτά να έκαναν αυτοί μόνο επιθέσεις!!! Δηλαδή σαν από τις 4 περιόδους, είχαμε δικαίωμα για επίθεση μόνο στις 3... Αυτό δεν είναι μπασκετ.

Δεν κατάλαβα γιατί ενώ η ομάδα δεν είχε δυνάμεις, δεν έβαλε Χαριτόπουλο περισσότερη ώρα μέσα, και γιατί διαρκώς ξεχνάει τον Λιάπη, που και ενέργεια δίνει και έχει σουτ αξιοπρεπές.

Υ.Γ Αυτός ο Οντουμ πληρώνει για να παίζει στον ΠΑΟΚ. Νομίζω η χειρότερη επιλογή την τελευταία Ν-ετία και όταν μάλιστα έρχεται μετά τον Κούπερ το σοκ είναι ακόμη μεγαλύτερο.

Με τα ματς στην Ευρώπη να τελειώνουν η ομάδα σιγά σιγά θα βρει τον βηματισμό της
buffos
 
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Π.Α.Ο.Κ - Άρης 77-78 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Κυρ 08 Φεβ 2015, 00:42

Μας πήρε τα σωβρακα ο πριφτης
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Π.Α.Ο.Κ - Άρης 77-78 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό stelyk » Κυρ 08 Φεβ 2015, 01:11

[youtube]pp5DoV4Qqhg&feature=youtu.be[/youtube]

:pano:
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Π.Α.Ο.Κ - Άρης 77-78 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Κυρ 08 Φεβ 2015, 02:18

Το παιχνίδι

Αγωνιστικά ήταν η τέλεια καταιγίδα για έναν αντίπαλο καλό αλλά όχι καλύτερο ούτε καλύτερα δουλεμένο από εμάς. Όλες οι αδυναμίες μας ήταν σε πλήρη ανάπτυξη στο παρκέ. Ριμπάουντ, χαμένα ελεύθερα σουτ, χαμένες βολές, κενά διαστήματα με 0-10 του αντιπάλου, ό,τι θέλετε. Ο Μαρκόπουλος πιάστηκε κορόιδο από τη ζώνη του Πρίφτη και δεν μπόρεσε να περάσει στοιχειώδεις εντολές στην ομάδα π.χ. δεύτερο παίχτη στον Βεζένκωφ ή πέμπτο φάουλ στον Νέιμικ που αλώνιζε πόση ώρα με τέσσερα.

Πολλή θολούρα οι παίχτες. Αντί να τους αρχίσουμε εμείς στα πικ εντ ρολλ και στα τρίποντα, μας άρχισαν αυτοί. Δεν είναι τυχαίο ότι όλοι όσοι παίζουν μαζί μας πιάνουν καλά ποσοστά ευστοχίας. Ακόμα κι έτσι, σε ένα πολύ κακό παιχνίδι, η ομάδα ροκάνισε διαφορά οχτώ πόντων σε ένα λεπτό και πήγε το παιχνίδι στο καλάθι αλλά δε γίνεται να μας βγαίνει πάντα. Τελικά, χάσαμε με τη μικρότερη δυνατή διαφορά αλλά δεν μπορούσε να γίνει και αλλιώς, μια διαφορά μεγαλύτερη από πέντε πόντους θα ήταν αφύσικη. Είπαμε, τέλεια καταιγίδα για μία χειρότερη αλλά όχι πολύ χειρότερη ομάδα.

Η ομάδα δεν έχει ενσωματώσει ακόμα τους καινούριους. Ο ΠΑΟΚ χθες μου θύμισε τον κλασικό μπασκετικό ΠΑΟΚ Μαρκόπουλου τον Σεπτέμβριο που είναι βαρύς από την προετοιμασία, ασύνδετος λόγω πρόσφατων μεταγραφών και χάνει από κάποιον άκυρο, κάτι που φέτος παραδόξως αποφύγαμε ίσως γιατί έμεινε κόσμος από πέρσι και η προσαρμογή δεν ήταν δύσκολη. Θα ξαναπιάσουμε καλή απόδοση, αυτό είναι σίγουρο, απλά δεν ξέρω αν αυτό θα γίνει την κατάλληλη στιγμή, δηλαδή στον ημιτελικό κυπέλλου και στα πλέυ οφφ. Σε κάθε περίπτωση, οι επιπτώσεις της ήττας είναι διαχειρίσιμες. Εξακολουθούμε να είμαστε φαβορί για την τρίτη θέση στην κανονική διάρκεια και να έχουμε για μεγαλύτερο φόβητρο τον έτερο κίτρινο που έχει ξεσκιστεί να παίρνει παίχτες.

Εμείς και ο κόσμος

Αν δε σηκώνετε την καζούρα, μην την κάνετε όταν κερδίζουμε για να μην την υποστείτε όταν χάνουμε. Πέρσι και πρόπερσι που τους νικήσαμε εμείς μέσα-έξω, δε μας χάλασε. Αν θεωρείτε τον κίτρινο Θεσσαλονίκης παραδοσιακό αντίπαλο του ΠΑΟΚ, μην το παίζετε υπεράνω ότι και καλά ''ποιος κίτρινος μωρέ'' επειδή νιώθετε ότι είμαστε καλύτεροι αγωνιστικά. Αν πάλι όντως δε σας καίει η συγκεκριμένη ομάδα γιατί π.χ. ανήκετε στην πλειοψηφία των Παοκτσήδων που ζουν εκτός Θεσσαλονίκης, περιμένω να γκρινιάξετε όσο γκρινιάξατε στην ήττα από τον Απόλλωνα Πατρών. Εδώ στη Θεσσαλονίκη τους περισσότερους μας καίει και καλά κάνει στην τελική, χρειαζόμαστε ''αντιπάλους'' για τον ΠΑΟΚ μας αλλιώς δε θα οργανώναμε πρωτάθλημα αλλά οικογενειακά φιλικά και βραδιές τσαγιού και ποίησης με τουρνουά μπίνγκο. Σήμερα πάντως το γήπεδο ένα πεντοχίλιαρο το είχε, δηλαδή πολύ πάνω από τον μέσο όρο της χρονιάς.

Δε δέχομαι αυτό που λένε ''ο συγκεκριμένος αντίπαλος είναι πιο αδύναμος από αυτούς του κέντρου άρα μας μικραίνει αν τον παίρνουμε στα σοβαρά''. Αγωνιστικά, όλους πρέπει να τους παίρνουμε στα σοβαρά αλλιώς θα είμαστε αλαζόνες κοκκινοπράσινοι, επίσης στο μπάσκετ τα νούμερα είναι εναντίον μας άρα ούτε καν με αυτό το επιχείρημα δεν μπορούμε να λέμε ότι τους αγνοούμε. Φίλαθλα, η αλήθεια είναι ότι οι φίλοι του κίτρινου ολοένα και λιγοστεύουν και κοκκινοπρασινίζουν. Στο ποδόσφαιρο δεν τα πάνε καλά και στην Ελλάδα υπάρχει ποδοσφαιροκεντρισμός, κάτι που μια ομάδα όπως τον κίτρινο δεν τη συμφέρει. Επίσης, ούτε καζούρα δεν ξέρουν να κάνουν. Γκάλης, Μαρινέλλα, αφεντικά της πόλης, χαρά για διάφορες ήττες του ΠΑΟΚ από άλλους αντιπάλους, τέλος. Όμως, η μείωση της σημασίας αυτού του αγώνα δε θα γίνει με ψηλομύτικα ''ποιος κίτρινος μωρέ'' αλλά θα γίνει είτε αν γίνουμε πολύ καλύτεροι και τους νικάμε πέντε φορές για καθεμιά δική τους νίκη είτε αν βρεθούν άλλες ομάδες που θα μας αφήσουν και τους δύο πίσω. Μαντέψτε τι από τα δύο έγινε τα τελευταία χρόνια.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Π.Α.Ο.Κ - Άρης 77-78 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Κυρ 08 Φεβ 2015, 09:29

Ήττα σοκ. ....
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Π.Α.Ο.Κ - Άρης 77-78 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 08 Φεβ 2015, 10:59

Δε μπορώ να κρίνω άφησα σούπερ βον καλό Τζέικ και σαλουστρος και τωρα ακούω ανάποδα

Αλλα το 5 Αρι και τα ριμπάουντ ήταν σμαποβτην αρχή τρυπα για μένα απλα κερδίζαμε λόγω ποιότητας στις άλλες θέσεις .. Τωρα με τραυματισμούς κλπ βγαίνει πιο έντονα
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Π.Α.Ο.Κ - Άρης 77-78 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 08 Φεβ 2015, 12:21



ευχαριστουμε τους Παρτιζάνους για την παρουσια τους και το video.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Π.Α.Ο.Κ - Άρης 77-78 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Φεβ 2015, 12:28

Χθες ήμουν κομμάτια, δεν μπορούσα να μπω να postάρω τίποτα..
Είχα τρελαθεί, ένα λεπτό μετά το τέλος κι ακόμη δεν είχα φύγει από τη θέση μου..με το ζόρι έπαιρνα τα πόδια μου μετά...αν ήμουν από αυτούς που κλαίνε, θα έκλαιγα από την ένταση κι από το "ΓΑΜΩΤΟ"...

Η μεγαλύτερή μου πίκρα ήρθε από τον κόσμο, όχι από την ήττα, ούτε από την εμφάνιση της ομάδας.
Αρρώστησα, τρελάθηκα...
Κάπου στα 3-4 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα και κάποιοι έφευγαν!!!! Έτσι είναι ρε ο ΠΑΟΚτσής;;; Αν λες ότι είσαι Π.Α.Ο.Κ. αλλά δεν το πιστεύεις μέχρι να φτάσει ο χρόνος στο 0.00 (σε ρεαλιστικά πλαίσια πάντα), καλύτερα πάνε σπίτι σου και δες καμιά ταινία ή βγες για καφέ, παράτα τον Π.Α.Ο.Κ.!
Στο 1-1,5 λεπτό πριν το τέλος, ο Άρης πρέπει να 'χε πάρει μια καλή διαφορά (γύρω στους 5-6-7 πόντους) και η κερκίδα ΣΙΩΠΗΣΕ!!! Έμεινα μ@λ@κ@ς, λέω "μήπως είναι καμιά στρατηγική της κερκίδας που το βουλώνουμε και μετά ξαφνικά κάνουμε τους ζουλού και τρομάζουν;"... Αφού βαρούσε ο Adegboye βολές και φωνάζαμε "ΟΥΥΥ" εγώ και άλλοι 10 σε όλο το γήπεδο! Ούτε καν συνθήματα!!!

Χάνει τις βολές, παίρνουμε επίθεση, βάζει ο Τσόχλας το 3ποντο και μετά ξαφνικά θυμήθηκαν ότι παίζει ο Π.Α.Ο.Κ.! Και "ουυ" και συνθήματα και τα πάντα...

12'' είχαν μείνει και μόνο τότε το πίστεψε ο κόσμος, αν το έβαζε ο Carter, θα πήγαινε παράταση... Αν πήγαινε παράταση, δεν το χάναμε...
Ένα "οοουυυ" στις προτελευταίες βολές του Adegboye (1/2) και το 3ποντο του Carter και θα είχαμε κερδίσει εμείς.

Αλλά ο ΠΑΟΚτσής δεν το πίστεψε, δεν το έβλεπε...

:yellowcard: για τα παραπάνω στον κόσμο.



Η 2η κίτρινη κάρτα φυσικά θα δοθεί για τις άλλες μαλακίες που δεν τις περίμενα σε τόσο μεγάλο βαθμό :yellowcard:

Μπήκα στον αγώνα επάνω στο τζάμπολ (τέτοια γκίνια από τον Ο.Α.Σ.Θ. δεν έχω ξαναζήσει, περίμενα το λεωφορείο 15:15 και ήρθε 15:50!!!) και στο 5λεπτο ήδη μέτρησα 2-3 πυρσούς (δεν θυμάμαι ξεκάθαρα) και άλλες τόσες κροτίδες!!! :twisted:
Πιο μετά στον αγώνα εννοείται κι άλλοι πυρσοί και περισσότερες κροτίδες. Βρισίδια στη μάνα του Γκάλη, και το χειρότερο; Πάμε να πάρουμε μπρος στο 3ο 10λεπτο και πέφτει μέσα κροτίδα, δυνατή, 1' διακοπή... Τρελάθηκα ρε, άρχισα να φωνάζω, να βρίζω, ο Μπάνε τους τα έχωνε κανονικά εκείνη την ώρα σε μια συζήτηση που είχε με έναν διπλανό του μπροστά μου, ο Σήφης να δίνει συνέχεια συστάσεις από το μικρόφωνο και να τον γράφουν στα κάκαλατ'ς, ο Ζουρνατζίδης να φωνάζει και να κάνει κινήσεις με τα χέρια, αλλά το χαβά τους οι παλιομαλάκες...

2 φορές το χρόνο ρε έρχεστε στο Παλατάκι και μας το παίζετε ΠΑΟΚάρες!!! Πιο πολύ για τον Άρη παρά για τον Π.Α.Ο.Κ. τα συνθήματα!! Τόσο κόμπλεξ πια με τον Άρη; Σας έλειψε από το ποδόσφαιρο και έρχεστε να βγάλετε τον καημό σας στο μπάσκετ;;; Πανηγυρτζήδες, τη τρέλα μου μέσα..με τον βάζελο είχε λιγότερο κόσμο, αλλά ήταν όλοι κύριοι, ούτε μια κροτίδα, τίποτα!

Τον αρρωστήσατε ρε τον Μπάνε, ο Μπάνε πιο πολύ τον αγαπάει ρε τον Π.Α.Ο.Κ. από εσάς...έτσι αγαπάτε τον Π.Α.Ο.Κ.;;; Έτσι είναι ο ΠΑΟΚτσής, αγαπάει την ομάδα με αυτόν τον τρόπο;;;

Αλλά δεν θα με κόψετε το γήπεδο ρε, δεν θα με το κόψετε... Ούτε εσείς που τα πετάτε, ούτε οι γύρω γύρω που δεν σας μαυρίζουν στο ξύλο.
Αυτό δεν είναι Π.Α.Ο.Κ., αυτό είναι μαλακίες.

:yellowcard: + :yellowcard: = :redcard:

Καλύτερα 1500 και να γουστάρουμε κάνοντας θόρυβο για 5000, παρά 7000 και να κινδυνεύουμε να μην πάμε στους επόμενους 2 αγώνες για μερικούς μ@λ@κες που ΠΟΤΕ δεν αναλαμβάνουν την ευθύνη.
Να βγει μια φορά ένας σύνδεσμος και να πει "Από εμάς ήταν αυτός που πέταξε την κροτίδα, δεσμευόμαστε να τον θέσουμε εκτός Π.Α.Ο.Κ., ήδη τον διαγράψαμε από μέλος του συνδέσμου και ζητούμε συγγνώμη που δεν καταφέραμε να το ελέγξουμε".

Στην είσοδό μου στο γήπεδο ο έλεγχος διήρκεσε λιγότερο από τον έλεγχο στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρέθυμνο. Πέρασα ένα μπουκάλι νερό (ως συνήθως) το οποίο με έσωσε από λιποθυμία...


Ο Σαββίδης με τον Μπάνε κουβέντιασαν για κανένα 5λεπτο... Και ο Μπάνε με τον Muslimovic, λίγο λιγότερο.


Ήμουν με το κοντιμάνικο και το καπέλο, πίσω από τον Σήφη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ - Άρης 77-78 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Κυρ 08 Φεβ 2015, 13:53

Η ομαδα ηταν κακη και με τον Κολοσσο και με την ΑΕΚ και με τα Τρικαλα. Απλα εκει κερδιζε, ηταν και τυχερη και ολα καλα. Μπαιναν τα προβληματα κατω απο το χαλι, χωρις να λυνονται ομως. Το μονιμο προβλημα των ριμπαουντ, το μονιμο προβλημα στον βασικο ασσο, που καλυπτοταν με το φορμαρισμα του Τσοχλα (για ποσο ομως?) και η πολυ κακη διαχειριση του ροστερ τελευταια απο τον Μαρκοπουλο..ή για να το θεσω καλυτερα οι αυτοματοποιημενες στα ορια του προαποφασισμενου απο πριν τον αγωνα αλλαγες του Μαρκοπουλου, που τελευταια σαν να εχει σταματησει να διαβαζει τον αγωνα κατα τη διαρκεια του, αγνοωντας ποιος παιζει καλα και ποιος οχι.

Χαρακτηριστικοτερο παραδειγμα ο Βον. Κυριαρχος κατω απο τα καλαθια στην αρχη, 3/3 καρρωματα, μεχρι και 2/2 βολες, παρτον εξω, γιατι ετσι γινεται καθε φορα, και ξαναβαλτον 29 δευτερολεπτα πριν το ημιχρονο οταν χαναμε με 10 και οι αλλοι επαιζαν βολει κατω απο το καλαθι..Αντιθετα κρατα μεσα τον Οντουμ που το παλικαρακι ακομα τρεμει οταν παιρνει τη μπαλα. Θα μου πεις και ποιον να βαλει. Αυτο τον Σιναντινοβιτς τον εβλεπα στο ζεσταμα και τον λυποταν η ψυχη μου. Ενα απιστευτο σαμιαμιδι που δε νομιζω να μπορει να σταθει σε αυτο το επιπεδο. Οπου φτωχος κι η μοιρα του με αλλα λογια..

Για τις κροτιδες δε φταινε τα μαστουρωμενα που μπαινουν στο γηπεδο. Φταιει η ιδια η ΚΑΕ και η αστυνομια για τον ελεγχο που ΔΕΝ γινεται. Οταν ειχα παει στο Γουεμπλεϊ σε αγωνα της Αγγλιας με τη Μολδαβια μας εβγαλαν μεχρι και τα σωβρακα κι εδω ενας τυπος στην πορτα μου ειπε "ελα τυπικα θα κανω οτι σε ψαχνω γιατι μας βλεπουνε!!!" Ε αυτο μας αξιζει, αυτο παιρνουμε!
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Π.Α.Ο.Κ - Άρης 77-78 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 08 Φεβ 2015, 14:25

δύσκολη εποχή να είσαι ΠΑΟΚ... δεν την περίμενα αυτή την ήττα. ούτε 5% δεν έδινα να χάναμε χτες. Να χάσει ο ΠΑΟΚ στην Πυλαία από 3,5 παίκτες? Από τον Pasalic, τον Reed, τον Vezenkov και τον Adegboye? Σχεδόν απίστευτο μου φαίνεται ακόμα και τώρα. Και δεν μιλάμε για ήττα, μιλάμε για ένα ματς στο οποίο είμαστε κάτω 10-12 πόντους σχεδόν συνέχεια...

θεωρώ οτι ως ΠΑΟΚσήδες δεν κατανοούμε τη ζημιά που γίνεται στο παρασκήνιο. Τσιμπάμε και στο τέλος είμεθα πάντα χαμένοι. Τσιμπάμε, γιατί, χωρίς παρεξήγηση, είμαστε βλάχοι και χωριάτες: ο ΠΑΟΚ έπαιξε ένα ημίχρονο στο Αλεξάνδρειο, διεκόπη το ματς και από εκεί και πέρα, ΚΑΚΩΣ λέω εγώ, πήγε στον αθλητικό δικαστή. ΚΑΚΩΣ λέω εγώ γιατί δεν υπήρχε προηγούμενο και δεν καταλαβαίνω πώς ο δικαστής δικάζει μια διαιτητική απόφαση. Τι ακριβώς γνωρίζει ο δικαστής από μπάσκετ και από κανόνες διεξαγωγής ενός παιχνιδιού? Από εκεί και πέρα όμως, χαθήκαμε στη μετάφραση: θεωρήσαμε οτι κερδίσαμε το ματς και περίπου είχαμε αποφασίσει μέσα μας οτι ΔΕΝ θα κατεβαίναμε καν να παίξουμε αν τυχόν επαναλαμβανόταν. Και να που έγινε και ουσιαστικά ΔΕΝ κατεβήκαμε (αφού και στο Αλεξάνδρειο χάσαμε σχετικά εύκολα). Το τρομερό ήταν οτι μετά τον αγώνα της Κυριακής, με προεξέχοντα τον Σούλη, δηλώσαμε τον προβληματισμό μας για το οτι παίζουμε μετά από 6 μέρες με την ίδια ομάδα. Και προφανώς δεν ήταν μια ΑΠΛΗ ΔΗΛΩΣΗ καθώς όπως φάνηκε αυτός ο προβληματισμός πέρασε στην ομάδα και την άγχωσε. 30% δίποντα ο ΠΑΟΚ στην Πυλαία (με τη Limoges) δεν θα σούταρε ούτε με τους Golden State Warriors... Και φτάνουμε στο χτες όπου από το 29-21 τελειώνει το ημίχρονο 35-43 με ένα 6-22! 6-22 μέσα στην Πυλαία από 4.5 παίκτες :cry: Νομίζω οτι αυτό που πάθαμε είναι το κλασσικό καλάθι 4 πόντων στο μπάσκετ: είσαι στον αιφνιδιασμό (ή τέλος πάντων σε άριστο transition) και χάνεις το ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ layup του κόσμου και στη συνέχεια η ανισορροπία που δημιουργείται από την ευκολία που χάθηκε το σουτ, δημιουργεί καταστάσεις και τρώς με τη σειρά σου το εύκολο καλάθι. Με λίγα λόγια, είχαμε στο τσεπάκι μας ΚΑΙ ΚΑΛΑ το ματς στο Αλεξάνδρειο, και καταλήξαμε να μην πάρουμε 2 βαθμούς ΟΥΤΕ από αυτό στην Πυλαία....

Από εκεί και πέρα στα αγωνιστικά, δεν θα αναφερθώ περαιτέρω καθώς δεν είδα sec από το ματς. ΑΛΛΑ: δεν καταλαβαίνω γιατί βιαστήκαμε (?) να κλείσουμε Χαριτό και fast Eddie αν δεν θα παίζανε με συμπολίτη (εντάξει ο Χάρι έπαιξε απλά 6 λεπτά). Δεν καταλαβαίνω γιατί ο Χάρι μόνον 6 λεπτά με τέτοιο πρόβλημα στα σκουπίδια (θυμίζω οτι ο Bremer νομίζω έπαιξε 26' στο πρώτο του ματς μετά από 1-2 προπονήσεις με την ομάδα - αν δεν κάνω ΤΡΟΜΕΡΟ ΛΑΘΟΣ). Είχαμε χτες 3 playmakers + τον Λιάπη, πιέσαμε καθόλου τον μοναδικό point guard του συμπολίτη (θυμίζω πέρυσι ο εν λόγω παίκτης έπαιζε 10' ως τρίτος άσσος στην Κηφισιά!)? Τον reed που μας έκανε ζημιά την Κυριακή, ποιός τον ανέλαβε? Πήγε κάποιος πιο κοντός από τον Μαργαρίτη πάνω στον Vezenkov? Μεγάλος παίκτης ο Αλέξανδρος (καλά δεν είναι και Nowitzki, ούτε καν Mario Hezonja) αλλά γενικά απειλεί 80% με πρόσωπο. Αν δε, δεν βάλει αυτά τα κουφά τρίποντα που βάζει, δεν νομίζω οτι είναι και ο πιο σταθερός παίκτης του κόσμου (λογικό, μόνο 19 είναι το παιδί). Γιατί λοιπόν όχι Σαλούστρος?

Τώρα θα μου πεί κάποιος, τι τα θές? 17 λιγότερα rebounds μέσα στην Πυλαία :evil: Ποιά Khimki και ποιός Paul Davis και Augustine και Lauvergne. By the way, αν θυμάμαι καλά κάπου τόσα λιγότερα είχαμε και μέσα στο Ρέθυμνο. Απλά εκεί ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ (ακούς coach?) και κερδίσαμε. 22 defensive εμείς, 20 ο συμπολίτης μέσα στη ρακέτα μας. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

ΑΠό εκεί και πέρα στην επίθεση, όταν ο Carter (άσχετα αν είναι ο καλύτερός σου παίκτης) παίρνει 19 σουτ (>30% overall της ομάδας) υπάρχει πρόβλημα. ο Carter, στα ματς που νικούσαμε, ποτέ (ή σχεδόν ποτέ) δεν έπαιρνε πάνω από 9. Χτες 19? Γιατί? Ο ΠΑΟΚ έχει κίνηση, έχει plays, έχει αποστάσεις, έχει guards που βλέπουν τις γωνίες πάσας, έχει σουτέρ για weak side, έχει και παίκτες με πλάτη για μέσα-έξω ματς. ΟΚ θα μου πείς ζώνη. Ναι αλλά και πάλι εγώ θα τα βάλω πάλι με το μυαλό της ομάδας που δεν είναι καλά. Reboot και δουλειά με τους καινούργιους παίκτες.

και καταλήγω όπως και στο πιο πάνω μου Post: ρε φίλε Odum, κάτι στο διάολο οφείλεις να κάνεις καλά σε ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΑ. είσαι ο ξένος του ΠΑΟΚ, δεν είσαι ο Λιάπης. Τουλάχιστον παίξε σκυλίσια άμυνα, ξάπλωσε στο παρκέ, πάρε τα rebounds. ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙΣ, σε κανένα ματς!

PS: φίλε cellophan, το να πώ εγώ οτι μου αρέσει ο παίκτης Odum, θα ρίξει ο oli καμια φωτιά από κει πάνω που βρίσκεται και θα με κάψει. Αλλά τι να πώ? υπομονή...

PS2: έχω ξαναπεί κάποτε μια παντελώς προσωπική άποψη για τη ζώνη. Όταν σε παίζει ο αντίπαλος ζώνη και προβληματίζεσαι στα 2-3 πρώτα λεπτά, το γυρνάς και εσύ σε ζώνη. Δεν μπορείς να παίζεις στατικά στην επίθεση και γρήγορα στην άμυνα, αυτό σε αποσυντονίζει, ο ρυθμός ενός αγώνα είναι ΕΝΑΣ και καθορίζεται πάντα από το πιο αργό του στάδιο. Τελείως προσωπική άποψη, μην την παίρνετε στα σοβαρά οι μπασκετικοί ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες