Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Eurocup και όλων των παραλειπομένων...

MVP Π.Α.Ο.Κ. - Limoges

Carter
6
55%
Liapis
2
18%
Langford
2
18%
Margaritis
1
9%
Odum
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Vaughn
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Tsochlas
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Dedas
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Saloustros
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 11

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 04 Φεβ 2015, 23:34

Δεν πειράζει ΠΑΟΚάρα μου :pano:
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τετ 04 Φεβ 2015, 23:43

Μας κάνετε περήφανους ακόμα κι όταν χάνετε!!!! :opaokara: :pano:
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 05 Φεβ 2015, 00:06

αυτή την καριόλα τη limoges ποτέ μου δεν την χώνεψα. περισσότερο μίσησα αυτούς που πήραν το κύπελλο παρά την benetton που μας απέκλεισε...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 05 Φεβ 2015, 01:53

Ναι γιατι ηξερες πολυ καλα οτι ειχαμε καλυτερη ομαδα απο αυτους,τι τα θες και τα σκαλιζεις αστα να πανε στο διαολο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 05 Φεβ 2015, 02:15

εν το μεταξυ παλι στο δευτερο ημιχρονο τους αφησαν οι διαιτητες να ριξουν πολυ ξηλο ατιμωρητα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 05 Φεβ 2015, 09:59

McCarthy πιθανη συμμετοχη στο θεσμο που αναφερεις ειναι σαν να παιρνουμε μερος στην β εθνικη της ευρωπης.
Αυτο θελεις απο τον ΠΑΟΚ;
Μια χαρα προοδος εγινε φετος και νικες καναμε και καλα παιξαμε, του χρονου παλι ελπιζοντας σε κατι μεγαλυτερο.
Σε αυτη την ομαδα δε λειπουν πολλα,θα ερθει η στιγμη που θα παρει αυτο που της αξιζει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό betrayor » Πέμ 05 Φεβ 2015, 12:05

Εγω ειμαι ευχαριστημενος απο την επιδοση μας στο Eurocup,
περσι δεν περασαμε απο την 1η φαση,φετος περασαμε στην 2η φαση ανετα ως 2οι απο τον ομιλο μας και δεν παλεψαμε ολα τα παιχνιδια με εξαιρεση τα 2 παιχνιδια στη Ρωσια,στοχος του χρονου να περασουμε στα νοκ-αουτ παιχνιδια,αν αφησουμε το Σουλη να δουλεψει και αν βαλει και ο ιβαν καποιο ποσο του χρονου μπορουμε να παμε για καλυτερα.......
betrayor
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τετ 10 Δεκ 2014, 20:42

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Πέμ 05 Φεβ 2015, 13:21

Απολυτως φυσιολογικη και θετικη η εξελιξη της ομαδας.

Νορμαλ βηματα πιο ψηλα καθε χρονια.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Πέμ 05 Φεβ 2015, 17:55

Τα τελευταία χρόνια ο κόσμος απέδειξε έμπρακτα ότι σνομπάρει το μπάσκετ γενικά αλλά και το Γιούροκαπ συγκεκριμένα. Δεν κατηγορώ ειδικά όσους είμαστε ΠΑΟΚ. Είναι καθαρά θέμα αθλήματος. Στην Ελλάδα το μπάσκετ δε συγκινεί πια ούτε τους κοκκινοπράσινους με τις εννιά Ευρωλίγκες ενώ τόσο σε εθνικό όσο και σε διασυλλογικό επίπεδο έχουμε δει πολύ περισσότερες χαρές σε αυτό απ' ό,τι στο ποδόσφαιρο. Τα ''μα στο μπάσκετ δε χτυπάμε τίτλο'' είναι αστεία. Αν ίσχυε αυτό, το γυναικείο ποδόσφαιρο θα έπαιζε στην Τούμπα και το ανδρικό στην Τριανδρία και όχι το αντίστροφο. Επίσης, νόμιζα ότι η στήριξη στον ΠΑΟΚ δεν έχει να κάνει με τίτλους, πρωτάθλημα δεν παίρνουμε στο Τσάμπιονς Λιγκ δε βγαίνουμε και τέτοια. Αν εξαιρέσουμε, με όλη την καλή διάθεση που μπορεί να έχει κανείς, το παιχνίδι με την Κίμκι και το παιχνίδι με την Καρσίγιακα στο οποίο οι λόγοι που ήρθε κάποιος κόσμος δεν ήταν αμιγώς ασπρόμαυροι, ο κόσμος φέτος δεν ήρθε να δει παιχνίδια με αξιοσημείωτες ομάδες της Ευρώπης, παιχνίδια στα οποία ο ΠΑΟΚ έπαιξε πολύ καλά. Μη θυμηθούμε την προσέλευση στα διεθνή παιχνίδια από το 2010 και μετά με Εστουντιάδες, Ρίγα, Μπενετόν, Άνκαρα, Χιμίκ, Νίζνι κτλ γιατί θα μελαγχολήσουμε. Με εξαίρεση λοιπόν το κυνήγι ενός τρελού ονείρου για λίγους, δεν προσφέρει κάτι άλλο το Γιούροκαπ, του οποίου τα πριμ έτσι και αλλιώς είναι για γέλια.

Η Ευρωλίγκα για εμάς είναι κλειστή, μόνο οι κίτρινοι του νότου έχουν ελπίδες στο άμεσο μέλλον να τσιμπήσουν συμβόλαιο, άντε και κανένας κίτρινος του βορρά καμιά άγρια κάρτα αν κάνει το θαύμα, βγει τρίτος και μετά φιλήσει τις σωστές κατουρημένες ποδιές και παίξει το χαρτί της δεκαετίας του 80 για χιλιοστή φορά. Το Γιούροκαπ φιλοξενεί υποβιβασμένους της Ευρωλίγκας και πλούσιες ομάδες της Τουρκίας και της Ρωσίας που ευελπιστούν σε κατάκτηση του θεσμού, που πάει πακέτο με αυτόματη πρόκριση στην Ευρωλίγκα της επόμενης χρονιάς, ή έστω κάποια διάκριση για να ελπίζουν σε άγρια κάρτα. Η συμμετοχή στο Γιουροτσάλεντζ θα μπορούσε να εξεταστεί, έστω και σε αυτόν τον θεσμό θα ήταν σημαντικό να πάμε σε φ4. Φυσικά, μια τέτοια απόφαση σημαίνει ότι θα έρχονται πολύ κατώτερες ομάδες εδώ σε σχέση με τώρα. Αφού ο κόσμος δεν πάει στο γήπεδο, δε βλέπω πώς θα μας βλάψει αυτό.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mitsotakis » Πέμ 05 Φεβ 2015, 18:27

Δεν αντέχεται αυτή η κατάσταση στο μπάσκετ. Διαλύστε το.

Βέβαια η πρόταση να συμμετάσχουμε στο Εuro Kolopetinitsa , έχει ενδιαφέρον...
Άβαταρ μέλους
mitsotakis
 
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 19:15

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Πέμ 05 Φεβ 2015, 18:34

obanebane έγραψε:McCarthy πιθανη συμμετοχη στο θεσμο που αναφερεις ειναι σαν να παιρνουμε μερος στην β εθνικη της ευρωπης.
Αυτο θελεις απο τον ΠΑΟΚ;


Αυτό που θέλω από τον ΠΑΟΚ είναι να μην είναι κομπάρσος όπου κι αν αγωνίζεται. Ή για να το θέσω αλλιώς να είναι πρωταγωνιστής εκεί που αγωνίζεται. Για να το πω και πάλι διαφορετικά να απλώνει τα πόδια του μέχρι εκεί που φτάνει το πάπλωμα. Κι εγώ θέλω να τον ξαναδώ να παίζει στην Ευρωλίγκα, αλλά αν είναι να αποκλείεται από τον α' γύρο με 2-8 νίκες τι να το κάνω?

Και ναί, στο μέγεθος που είμαστε τα τελευταία χρόνια προτιμώ έναν τελικό στο Eurochallenge από τους 32 του Eurocup. Αφού το βλέπουμε όλοι πως ακόμα και με Κίμκι και Λιμόζ και Ούνιξ να παίξουμε κανείς δεν ασχολείται. Πες όμως τον μέσο ΠΑΟΚτσή, που έχει να δεί μπάσκετ από την εποχή του Λέβινγκστον, ότι παίζεις ημιτελικό ευρωπαϊκής διοργάνωσης να δείς πως θα στο γεμίσει το γήπεδο. Για διακρίσεις είναι διψασμένος ο κόσμος! Αγωνιστικό όραμα θέλει! Εκεί είμαστε διαψασμένοι και στερημένοι.

Χέστηκε αν παίζουμε με τη Λιμόζ και την κάθε Λιμόζ, όταν έχει να δεί αγωνιστική διάκριση από αυτή την ομάδα εδώ και 15 χρόνια..Και όχι δεν είμαι κολλημένος στις παλιές δόξες και δε περιμένω ο Λάνγκφορντ να γίνει Μπέρι και να τους πάρει όλους παραμάζωμα, αλλά ούτε μπορώ να περιμένω χρόνο με το χρόνο τη μια να φτάσουμε στους 64, τον επόμενο χρόνο στους 32 κ.ο.κ. Έτσι, κακά τα ψέμματα, δουλειά με ημίμετρα δουλειά δε γίνεται! Φράγκα και επενδυτής χρειάζεται. Αλλιώς...ήμουνα νιός και γέρασα!
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 05 Φεβ 2015, 21:25

Τον ΠΑΟΚτσή εμένα αλλιώς με τον μάθανε.
Ο ΠΑΟΚτσής εξ ορισμού πάει όπου παίζει ο Π.Α.Ο.Κ., όταν το επιτρέπουν οι συνθήκες (απόσταση, οικονομικό, υγεία, έκτακτα).
Δεν πάμε να δούμε τον Άρη/γαύρο/Khimki/Buducnost/Barcelona, αλλά τον Π.Α.Ο.Κ. γαμώ τη τρέλα μου!

Όλα τα άλλα, τα ακούω βερεσέ.

:twisted:



Περιμένω πάντως να δω αύξηση της προσέλευσης, μετά από αυτό...
http://www.paokmania.gr/stiles/mme/79488-me-pathos-kai-foni-xoris

Με πάθος και φωνή χωρίς…

Αντιπροσωπεία των οπαδών του ΠΑΟΚ βρέθηκε στο PAOK Sports Arena και συναντήθηκε με τον πρόεδρο της ΚΑΕ, Μπάνε Πρέλεβιτς.

Οι δύο πλευρές κατά τη διάρκεια της συζήτησης είχανε πλήρη ταύτιση των απόψεων στο θέμα της στήριξης της ομάδας από τον κόσμο, αλλά και της προστασίας της στα επόμενα παιχνίδια.

Φυσικά, η αρχή θα γίνει από το παιχνίδι με του Σαββάτου (7/2) με τον Άρη στο Παλατάκι, εκεί που αναμένεται να υπάρξει μεγάλη προσέλευση κόσμου στις κερκίδες του κλειστού της Πυλαίας.


Αν ήμουν ο Μπάνε, θα τους τα έχωνα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 06 Φεβ 2015, 12:31

gia na min to ksexaso: poios epaize ton Westermann amyna kai katafere na faei 21 (me 75%+ eystoxia) eno sunithos exei gyro stoys 5.5 sto top32 eurocup?????
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό denis » Παρ 06 Φεβ 2015, 13:35

Δεν είχε θέμα μπροστά σε όλους σκόραρε πικ εν ρολ και σουτακι. Άμυνα του έπαιξαν Σαλου Carter Odum κ Λιαπης. Όλα τα πικ τα κάναν από την πλευρά του Βόν που ξέχασε τα γρήγορα πλάγια βήματα του. Αυτόν πάντως τον είχαμε παίξει κ πέρυσι που την Παρτιζαν στη γευγελη που είχαμε παίξει.
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 06 Φεβ 2015, 13:36

Γεια σου Κωστη,καλα εισαι ρε;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Eurocup

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες