Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Eurocup και όλων των παραλειπομένων...

MVP Π.Α.Ο.Κ. - Limoges

Carter
6
55%
Liapis
2
18%
Langford
2
18%
Margaritis
1
9%
Odum
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Vaughn
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Tsochlas
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Dedas
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Saloustros
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 11

Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 68-79 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 02 Φεβ 2015, 22:35

Δύσκολος αγώνας, από όπου κι αν το δούμε. Ο Χαριτόπουλος δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής, όπως και ο οποιοσδήποτε άλλος έρθει. Προηγήθηκε και ακολουθεί αγώνας πρωταθλήματος με Άρη (ΧΑ! η φράση του μήνα!), άρα υπάρχει κούραση..
Το μόνο θετικό που μπορώ να σκεφτώ, είναι ότι δεν υπάρχει ταξίδι.


Οι τιμές εισιτηρίων γνωστές:

ΤΙΜΗ........ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

10€.........Όλα τα διαζώματα του γηπέδου
15€.........108, 109, 110, 111
25€.........VIP 1,2,5
50€.........VIP 3,4
100€........VIP Lounge


Παρ'όλα αυτά, Π.Α.Ο.Κ. είσαι και ΠΑΝΤΑ πας για το καλύτερο δυνατό! ;)
Θυμίζω τον αγώνα με την Pinar στη Τουρκία (Κορδελιό) που κερδίσαμε στη παράταση κι ας τον θεωρούσε τον αγώνα χαμένο ο πολύς ο κόσμος..παρ'όλο που ακολουθούσε δύσκολος αγώνας με τον Άρη στο Παλέ...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Τρί 03 Φεβ 2015, 15:57

Η πιο αχώνευτη μπασκετική ομάδα, μαζί με την Μπενετόν.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 03 Φεβ 2015, 21:24

1000 άτομα κερκίδα θα είναι επιτυχία.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 03 Φεβ 2015, 21:39

http://www.paokmania.gr/tournament/basket/synenteykseis/79321-mia-niki-tha-anevasei-to-prestiz-mas

"Mία νίκη θα ανεβάσει το πρεστίζ μας"

Ο Σούλης Μαρκόπουλος μίλησε για τον αγώνα του ΠΑΟΚ με την Λιμόζ, παιχνίδι που θα γίνει στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής της φάσης των "32" του Eurocup.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

"Είναι καλή ομάδα, έπαιζε στην Ευρωλίγκα, διαθέτει πολύ δυνατό ρόστερ. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είχε κάποια αγωνιστικά προβλήματα. Πάντως, έχουν λύσεις τόσο κοντά όσο και μακριά από το καλάθι. Είναι μία ομάδα που μπορεί να σε τρέξει και να παίξει πολύ δυνατή άμυνα. Είναι εκρηκτική και θέλει προσοχή σε όλους τους τομείς".

Συγκρίνοντας το αυριανό παιχνίδι με το πρώτο ματς με την Λιμόζ, είπε: "Κάθε παιχνίδι έχει διαφορετικό πρόσωπο. Είναι, βέβαια, άλλο να έχεις δει μια ομάδα πως παίζει και άλλο να μην την έχεις δει. Το θετικό είναι ότι δεν θα αγωνιστεί στην έδρα της, αυτό είναι συν για εμάς. Ιδίως στο τρανζίσιον γκέιμ είναι, ωστόσο, καλή, θέλει προσοχή στον αιφνιδιασμό".

Για τις αναγκαστικές απουσίες της ομάδας σχολίασε: "Σε αυτή τη φάση παίζουμε με μειωμένο ρόστερ, αλλά όλοι παίκτες πρέπει να μπουν μέσα και να αγωνιστούν".

Για το κατά πόσο ο παράγοντας κούραση θα επηρεάσει την ομάδα, ανέφερε: "Το θέμα δεν είναι η κούραση. Ανάλογα με την πίεση του κάθε αγώνα ο παίκτης επηρεάζεται στο πως συμπεριφέρεται μέσα στο γήπεδο. Θα δείξει η συνέχεια. Η ομάδα παίζει για να κερδίσει όλα τα παιχνίδια, δεν εξετάζει με ποιον παίζει. Είναι ένα ευρωπαϊκό ματς και μία νίκη θα ανεβάσει το πρεστίζ".

Για τους νεοαπκτηθέντες Χαριτόπουλο και Σιναντίνοβιτς, δήλωσε: "Τον Χαριτόπουλο τον ξέρουμε, τον άλλον θα τον δούμε. Ο Χαριτόπουλος θα μας βοηθήσει άμεσα, έχει εμπειρίες και από το εξωτερικό και ξέρει καλά την θέση του. Το θέμα είναι και το τι ζητάς απ' αυτόν".



Ο Μιχάλης Λιάπης από την πλευρά του τόνισε: "Σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι πρέπει να δούμε τι κάναμε λάθος και τι πρέπει να διορθώσουμε. Το ξέραμε από την αρχή της σεζόν ότι θα παίζουμε δύο παιχνίδια, δεν μπορεί να θεωρηθεί αυτό τώρα δικαιολογία. Την Κυριακή δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι".

Για την αγωνιστική εικόνα της Λιμόζ: "Εχει καλή ομάδα, έχει παικτες δημιουργικούς, όπως ο Βέστερμαν, αλλά και καλούς σκόρερ. Δεν μας τρομάζει, εμείς πάμε για τη νίκη. Φυσικά και μας απασχολεί και η διαφορά, αλλά πρώτα θα πρέπει να κερδίσουμε. Πρέπει να είμαστε πιο συγκεντρωμένοι στην άμυνα απ' ότι στο προηγούμενο παιχνίδι. Επίσης, πρέπει να προσέξουμε το κομμμάτι του αιφνιδιασμού. Να μην τους δώσουμε χώρο στο γήπεδο και μας βάλουνεύκολα καλάθια".

Για το κομμάτι των ριμπάουντ: "Ισως δεν είμαστε όχι συγκεντρωμένοι, αυτό είναι δουλειά όλων των παικτών. Όταν από τους αντιπάλους πηδούν δύο παίκτες, εμείς πρέπει να πηδάμε πέντε".

Για τους νεοαποκτηθέντες Χαριτόπουλο και Σιναντίνοβιτς: "Πρέπει να βοηθήσουμε και εμείς αυτά τα παιδιά για να προσαρμοστούν γρήγορα, γιατί είναι καλοί οι παίκτες".
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό Ale » Τετ 04 Φεβ 2015, 00:51

Τρικυμίας έγραψε:Η πιο αχώνευτη μπασκετική ομάδα, μαζί με την Μπενετόν.

Πρώτο το λήκι και μετά η Λιμόζ.
Όντως, οι καταστροφείς του ευρωπαικού μπάσκετ.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Φεβ 2015, 10:32

Γιατί..;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Τετ 04 Φεβ 2015, 12:28

Και για τις δύο, 1993. Η Λιμόζ με φάουλ και αγκωνιές παίζει να ήταν η πιο άχαρη πρωταθλήτρια Ευρώπης στο μπάσκετ που υπήρξε ποτέ και μάλιστα σε χρονιά που ο τίτλος έγραφε ΠΑΟΚ. Έχω δει τα παιχνίδια του φ4 στο ΣΕΦ και τραβούσα τα μαλλιά μου, τόσο ξύλο σε τόσο υψηλό επίπεδο πρέπει να ήταν η πρώτη φορά που έπεφτε. Ειδικά η Μπενετόν βέβαια είναι κακός μπελάς, όλο μας κερδίζει, τελευταία φορά το 2010. Για τους ποδοσφαιρόφιλους, φανταστείτε κάτι σαν την Αίντχόβεν αλλά, εκτός από τους δύο αποκλεισμούς στο ΟΥΕΦΑ, να μας έχει αποκλείσει και από τελικό Τσάμπιονς Λιγκ με γκολ στα χασομέρια. Το μόνο καλό που μας έχει δώσει αυτή η κωλομάδα είναι ο αφανισμός της το 2012.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό Ale » Τετ 04 Φεβ 2015, 14:36

Λόγω του καταστροφικού αμυντικού παιχνιδιού, που παρουσίασε.

Όταν όλη η Ευρώπη γούσταρε μπασκετάρα με ομάδες σαν τον ΠΑΟΚ της εποχής, ο οποίος έφερνε παικταράδες από νβα και έριχνε κατοστάρες σε όποιον κατέβαινε με κοντοβράκι στο γήπεδο, αυτοί ξεκίνησαν το πιο σιχαμένο κατενάτσιο και κέρδιζαν παιχνίδια με 50 και 60 πόντους ενεργητικό. Και το είχαν και καμάρι που γ@μούσαν το θέαμα.

Έκανε καμμιά εικοσαετία το μπάσκετ να συνέλθει από αυτήν την αηδία, μπροστά στην οποία η εθνική Ελλάδος του Γιαννάκη ήταν οι Harlem Globetrotters.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό stelyk » Τετ 04 Φεβ 2015, 15:38

Μποζινταρ Μαλκοβιτς μεγας διδαξαντας του μπασκετικου κατενατσιο!
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 04 Φεβ 2015, 16:05

Από κει ξεκίνησε η καταστροφή του Ευρωπαϊκού μπάσκετ.
ακόμα και κανονισμοί που μπήκαν ήταν πάντα κατά του θεάματος καίει υπέρ των αμυντικών.
δεν θα ξεχάσω εκείνο τον ελεεινό κανονισμό που έδινε τεχνική ποινή σε όποιον κρέμονταν από το στεφάνι.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό sunnyblack » Τετ 04 Φεβ 2015, 16:18

Και τι καταλαβες το 1993 ρε Ιακοπίνι?Άσε με να πάω τελικό να μπει ο τζιμ μπιλμπα στο χρονοντούλαπο...Δώσε μωρή τανα τύχη την επόμενη δεκαετία ο,τι χρωστάς! :pano:
Άβαταρ μέλους
sunnyblack
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 17:38
Τοποθεσία: Η χώρα του ποτέ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Φεβ 2015, 19:57

Σε μισή ώρα ξεκινάμε..!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 04 Φεβ 2015, 20:08

sunnyblack έγραψε:Και τι καταλαβες το 1993 ρε Ιακοπίνι?Άσε με να πάω τελικό να μπει ο τζιμ μπιλμπα στο χρονοντούλαπο...Δώσε μωρή τανα τύχη την επόμενη δεκαετία ο,τι χρωστάς! :pano:


Η μεγαλυτερη ατακα που εχω διαβασει εδω μεσα. Οποιος καταλαβε καταλαβε
Dimg4
 

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Φεβ 2015, 20:16

Στο γαλλικό κανάλι L'equipe 21 ο αγώνας.

Εδώ και εδώ λέει ότι θα το δείξει.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Limoges 4/2 20:30 (NovaSports 3)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Φεβ 2015, 20:48

Δεν παίζουν τα links..άλλο;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Eurocup

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες