Τρίκαλα - Π.Α.Ο.Κ. 79-81, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

ΜVP

ΛΑΝΓΚΦΟΡΝΤ
11
46%
ΛΙΑΠΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΡΤΕΡ
6
25%
ΚΑΚΑΡΟΥΔΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΤΣΟΧΛΑΣ
5
21%
ΔΕΔΑΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ
1
4%
ΟΝΤΟΥΜ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΒΟΝ
1
4%
ΜΠΡΕΜΕΡ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 24

Re: Τρίκαλα - Π.Α.Ο.Κ. 79-81, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 17 Ιαν 2015, 22:42

palok έγραψε:1 εβδομάδα συμπληρώνει σήμερα ο μπέμπης μου και έχουμε πάρει ήδη 3 ματς στο πόντο. Όταν θα γίνει 5 μηνών προβλέπω ντάμπλ και eurocup εύκολα... ;) :pano: :opaokara: :nairepaok:


Να σου ζησει πολυξεριδη,καλως ορισες στο κλαμπ.
Η ομαδα μεγαλωνει μεσα στα παρκε αγωνα με τον αγωνα,μονο καλυτερα ερχονται μπραβο σε ολους.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Τρίκαλα - Π.Α.Ο.Κ. 79-81, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 17 Ιαν 2015, 22:43

Να σου ζήσει παλοκ
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Τρίκαλα - Π.Α.Ο.Κ. 79-81, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol » Σάβ 17 Ιαν 2015, 22:46

Αν πάρουμε και το ματς με σκωληκες τι θέση έχουμε ?
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Τρίκαλα - Π.Α.Ο.Κ. 79-81, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Σάβ 17 Ιαν 2015, 22:48

Μπράβο και πάλι ρε παλίκαροι, διπλά γιατί με Καντού δεν σας τα είπα.
Εκτός από τις νίκες, το καλύτερο με αυτά στο τέλος, είναι η πεποίθηση που εδραιώνεται στην ομάδα, οτι τα ματς τα έχουν.
Τρένο είστε, φτου φτου! Δεν ξέρω εάν πρέπει να πω "ρε Ιβάν, πάρε 1-2 παίκτες στο Σούλη να σου φέρει τίτλο φέτος" ή απλά να σας φτύνουμε να μην σας ματιάσουμε. Ξέρει ο Σούλης πιστεύω.

Πάντως νομίζω οτι η ομάδα (και) φέτος έχει άριστο κλίμα και είναι έτοιμη να κοιτάξει το βήμα της υπέρβασης.

ΥΓ. Τελικά στον ημιτελικό με ποιον καριόλη παίζουμε;
ΥΓ2. Παλοκ να σου ζήσει, γερός και δυνατός, και καλά ξενυχτια :opaokara:
ΥΓ3. Είμαστε 2οι τώρα με -1 από γαύρο και μαζί με ζέλα, αλλά έχουμε ίδια ματς με αυτούς. Χρωστάνε κανένα αυτοί;
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Τρίκαλα - Π.Α.Ο.Κ. 79-81, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:39

Καλώς σάς βρήκα.

Η ομάδα έχει ψυχραιμία στα δύσκολα, βάζει κρίσιμα καλάθια και βγάζει καλές άμυνες στα τελευταία λεπτά. Ελπίζω να αρχίσει να καθαρίζει τα παιχνίδια νωρίτερα. Όταν έγινε 54-50 από 39-50, τσατίστηκα γιατί τούς έβλεπα να αδικούν την προσπάθειά τους και να τρώνε τα τρίποντα σαν καραμέλες. Τελικά τα κατάφεραν και πάλι και χαίρομαι κάθε λεπτό που έχω αφιερώσει σε αυτή την ομάδα. Ακόμα και αν έρθουν ήττες, η προσπάθεια και η ομοψυχία φαίνονται.

Για τα εντός δεν παρακαλάμε κανέναν, το γήπεδο είναι εκεί δεκατέσσερα και μισό χρόνια. Κρίμα μόνο που έμπλεξαν τα μπούτια τους οι κάτω και δε γίνεται τώρα στα κοντά ο ημιτελικός κυπέλλου. Αν συσσωρευτεί πάλι η κούραση των συνεχόμενων αγώνων, θα χάσουμε μια πολύ καλή συγκυρία. Μακάρι να είναι καλά ο Μαργαρίτης, στην ανάγκη ας ξεκουραστεί στο έτσι και αλλιώς πολύ δύσκολο παιχνίδι με την Κίμκι.

Μεγάλο ζόρι με την πάρτη μας οι ντόπιοι, όπως και στη Λέσβο πριν λίγες ημέρες οι εκεί ντόπιοι της Καλλονής. Ξέρω ότι είμαστε μεγάλος αντίπαλος και ταυτόχρονα αρκετά προσιτός ώστε να μπορεί να ελπίζει κάποιος σε ηρωική νίκη εναντίον μας αλλά κάπου τσατίζεσαι να βλέπεις τόσο άκυρο μένος, μόνο στο ότι πολλοί από αυτούς είναι υποστηρικτές ομάδων της Αθήνας μπορώ να το αποδώσω. Μετά την απαγόρευση οργανωμένης παρουσίας δικής μας παρότι δίνουν εισιτήρια σε άλλους π.χ. ΑΕΚ, έκαναν ό,τι μπορούσαν για να αποφύγουν το φλόκο αλλά δεν τους έκατσε. Η ομάδα τους πάντως είναι η χαρά του ουδέτερου φιλάθλου, τρίτη καλύτερη επίθεση στην Α1 αλλά χειρότερη άμυνα. Πιο άχρωμη ομάδα που έχω δει μέχρι στιγμής είναι η Ελευσίνα. Ελάχιστες ατομικές εμπνεύσεις και πολλή αστοχία.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Τρίκαλα - Π.Α.Ο.Κ. 79-81, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 18 Ιαν 2015, 12:10

Τον αγώνα δεν τον είδα, αλλά έχω ξαναδεί το έργο με Α.Ε.Κ. (από κοντά) και με Cantu, οπότε 'ντάξει, πάλι τα ίδια θα έβλεπα;; :mrgreen:


Highlights (περιορισμένα)!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Τρίκαλα - Π.Α.Ο.Κ. 79-81, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Κυρ 18 Ιαν 2015, 12:18

bane1980 έγραψε:ΥΓ3. Είμαστε 2οι τώρα με -1 από γαύρο και μαζί με ζέλα, αλλά έχουμε ίδια ματς με αυτούς. Χρωστάνε κανένα αυτοί;


Δεν εχουν παιξει το ματς της αγωνιστικης,ενω εμεις εχουμε το ματς με τα σκουληκια.
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Τρίκαλα - Π.Α.Ο.Κ. 79-81, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 18 Ιαν 2015, 14:36

Τρικυμίας έγραψε:Καλώς σάς βρήκα.

Η ομάδα έχει ψυχραιμία στα δύσκολα, βάζει κρίσιμα καλάθια και βγάζει καλές άμυνες στα τελευταία λεπτά. Ελπίζω να αρχίσει να καθαρίζει τα παιχνίδια νωρίτερα. Όταν έγινε 54-50 από 39-50, τσατίστηκα γιατί τούς έβλεπα να αδικούν την προσπάθειά τους και να τρώνε τα τρίποντα σαν καραμέλες. Τελικά τα κατάφεραν και πάλι και χαίρομαι κάθε λεπτό που έχω αφιερώσει σε αυτή την ομάδα. Ακόμα και αν έρθουν ήττες, η προσπάθεια και η ομοψυχία φαίνονται.

Για τα εντός δεν παρακαλάμε κανέναν, το γήπεδο είναι εκεί δεκατέσσερα και μισό χρόνια. Κρίμα μόνο που έμπλεξαν τα μπούτια τους οι κάτω και δε γίνεται τώρα στα κοντά ο ημιτελικός κυπέλλου. Αν συσσωρευτεί πάλι η κούραση των συνεχόμενων αγώνων, θα χάσουμε μια πολύ καλή συγκυρία. Μακάρι να είναι καλά ο Μαργαρίτης, στην ανάγκη ας ξεκουραστεί στο έτσι και αλλιώς πολύ δύσκολο παιχνίδι με την Κίμκι.

Μεγάλο ζόρι με την πάρτη μας οι ντόπιοι, όπως και στη Λέσβο πριν λίγες ημέρες οι εκεί ντόπιοι της Καλλονής. Ξέρω ότι είμαστε μεγάλος αντίπαλος και ταυτόχρονα αρκετά προσιτός ώστε να μπορεί να ελπίζει κάποιος σε ηρωική νίκη εναντίον μας αλλά κάπου τσατίζεσαι να βλέπεις τόσο άκυρο μένος, μόνο στο ότι πολλοί από αυτούς είναι υποστηρικτές ομάδων της Αθήνας μπορώ να το αποδώσω. Μετά την απαγόρευση οργανωμένης παρουσίας δικής μας παρότι δίνουν εισιτήρια σε άλλους π.χ. ΑΕΚ, έκαναν ό,τι μπορούσαν για να αποφύγουν το φλόκο αλλά δεν τους έκατσε. Η ομάδα τους πάντως είναι η χαρά του ουδέτερου φιλάθλου, τρίτη καλύτερη επίθεση στην Α1 αλλά χειρότερη άμυνα. Πιο άχρωμη ομάδα που έχω δει μέχρι στιγμής είναι η Ελευσίνα. Ελάχιστες ατομικές εμπνεύσεις και πολλή αστοχία.


καθόλου δε συμβαδίζουν τα γραφόμενά σου με το nickname σου... ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Τρίκαλα - Π.Α.Ο.Κ. 79-81, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Κυρ 18 Ιαν 2015, 18:00

Χεχε, το Τρικυμίας μού το έχουν κολλήσει γιατί προκαλώ μικροατυχήματα βλέποντας ΠΑΟΚ. Να ρίχνω ποτήρια, να σερβίρω μπύρα στο τασάκι γιατί βλέπω στην τηλεόραση τρίποντο του Χαραλαμπίδη, τέτοια.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Τρίκαλα - Π.Α.Ο.Κ. 79-81, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Δευτ 19 Ιαν 2015, 12:26

Ρε παιδιά δεν υπάρχει κάποιος να ανεβάσει τα παιχνίδια με Παναθηναϊκό, ΑΕΚ και Καντού? Δεν υπάρχουν πουθενά!
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Τρίκαλα - Π.Α.Ο.Κ. 79-81, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 19 Ιαν 2015, 13:08

Τρίτη σερί νίκη, την οποία κλέβουμε από αντίπαλο στο τελευταίο δίλεπτο.
Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση.
Τρομερή αυτοπεποίθηση και τρομερό πάθος απ' όλους στην ομάδα.

Το δε κλέψιμο του Κάρτερ στο τέλος ήταν πιο καύλα κι από το τρίποντό του που έδωσε το προβάδισμα.
Το είχα γράψει και σε προηγούμενο αγώνα, πρέπει να δει κανείς από κοντά τι άμυνα παίζει για να το νιώσει.
Ο προσωπικός του αντίπαλος πάει να κάνει drive και χτυπά συνέχεια στο στέρνο του.

Ελπίζω σύντομα να ξεδιαλύνει το μπουρδελοτοπίο και να ξέρουμε τι θα γίνει με Άρη και ημιτελικό.
Έχω την αίσθηση πως αμφότερες οι αποφάσεις θα ακυρωθούν.
Άνευ αγωνός διπλό στο Παλέ δηλαδή και ημιτελικό με βάζελο, που είναι και το ιδανικό σενάριο.

Στα κοντά, πολύ δύσκολο ματς με Ρέθυμνο εκτός, αλλά η ομάδα μας έχει δείξει ότι πρέπει να την εμπιστευόμαστε.
Η απουσία του Μαργαρίτη από οποιοδήποτε ματς είναι καθοριστική.
Το πουλέν μου βοηθά σε κάθε μα κάθε τομέα του παιχνιδιού.

Επειδή ακούω συνεχώς για ευχές για εμπλοκή Ιβάν, αν ο Ιβάν ή οποιοσδήποτε Ιβάν,
θελήσει να δώσει μια τονωτική ένεση στο υπάρχον πλάνο, έχει καλώς.
Κατά τα λοιπά, από μακριά κι αγαπημένοι, το παρόν πλάνο είναι αποδοτικότερο και "ρομαντικότερο".
Τα ίδια και για τον κόσμο. Όσοι πιστοί προσέλθετε. Η βελτίωση είναι εμφανής και τα καλύτερα έπονται.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Τρίκαλα - Π.Α.Ο.Κ. 79-81, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Δευτ 19 Ιαν 2015, 16:38

Ο Βαγγέλαρος το προλαβαίνει μάλλον το ματς με τη Χίμκι, μιας και δεν ήταν σοβαρός ο τραυματισμός του. Σχετικά με τον Κάρτερ εγώ προσωπικά τέτοια άμυνα απο περιφερειακό παίχτη δεν έχω ξαναδεί. Στο ματς με την ΑΕΚ που έφαγε τα 3 συνεχόμενα τρίποντα απο τον Ίνγκλις στην αρχή του αγώνα, στα 2 ήταν βδέλλα πάνω του και στο άλλο τον έχασε λόγω αλλαγής στα μαρκαρίσματα. Ε μετά αυτό ήταν! Δε τον άφηνε να πάρει ανάσα, με το ζόρι έπαιρνε τη μπάλα κι αν δε κάνω λάθος ζήτημα να σούταρε ένα ακόμα τρίποντο σε όλο τον υπόλοιπο αγώνα!
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Τρίκαλα - Π.Α.Ο.Κ. 79-81, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 19 Ιαν 2015, 23:35

Άλλο ένα δίποντο! Άλλη μία νίκη (διπλό μάλιστα) με ψυχή!
MVP ο on-fire Langford!
Συνέχεια στο Eurocup...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες