Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΝ Κηφισιάς 78-67 MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ε.Ν. Κηφισιάς

Carter
1
7%
Κακαρούδης
3
21%
Τσόχλας
5
36%
Langford
1
7%
Λιάπης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Vaughn
2
14%
Bremer
2
14%
Odum
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δέδας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαλούστρος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 14

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΝ Κηφισιάς 78-67 MVP, σχόλια και παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό dim72 » Κυρ 14 Δεκ 2014, 10:46

Το πολυπληθές ενδιαφέρον για το παρόν τόπικ δυστυχώς επιβεβαιώνει ότι οι περισσότεροι από εμάς δεν είμαστε οπαδοί του Π.Α.Ο.Κ. αλλά της Π.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. Και μιλάμε για ένα τμήμα που έφερε Ευρωπαικά τρόπαια. Δηλαδή αν κάποιος ανοίξει ένα τόπικ για volley, χάντμπολ, πόλο κ.λ.π. φαντάζομαι πως το μοναδικό ποστ θα είναι το άνοιγμα του τόπικ! :redcard: σε όλους μας
Τίποτα δεν είναι αδύνατο όταν βάζεις άλλους να το κάνουν!
Άβαταρ μέλους
dim72
 
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:10

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΝ Κηφισιάς 78-67 MVP, σχόλια και παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Karelias » Κυρ 14 Δεκ 2014, 11:24

Τα χουμε πει τόσες φορές που πια δεν έχει νόημα, φίλε.
Όποιος μπορεί βοήθαει όπως μπορεί. Οι υπόλοιποι τηλεφωνήματα στον Ραπτόπουλο και τα συναφή παλιόσκυλα
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΝ Κηφισιάς 78-67 MVP, σχόλια και παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 14 Δεκ 2014, 11:30

μετά τα προηγούμενα ματς που έχασα όλο το πρώτο ημίχρονο, επιτέλους η δουλειά μου επέτρεψε να προλάβω να δω αγώνα από το τζάμπολ, και μάλιστα μαζί με καλή παρέα. Σαν τους γέρους του μάπετ σόου...
Ο Τσόχλας έχει θετικότατα στοιχεία, αλλά καμιά φορά (συχνά πέρσι , σπάνια φέτος) δείχνει μια επιπολαιότητα. Τη μαγκιά του τη μπασκετική πάντως μακάρι να την είχαν κάτι άλλοι...(Jake).
Αυτός ο Τζέικ έχει τόσο καλό σουτ που μου είναι αδιανόητο γιατί διστάζει να πάρει προσπάθειες...
Απὄ κει και πέρα, θετικότατη προσθήκη ο Μπρέμερ...έχει αριστο court vision και έβλεπε κάθε καλή πάσα και κάθε ευκαιρία.. και μάλιστα πρώτα έψαχνε πάσα και μετά πήρε προσπάθειες... οι οποίες επίσης ήταν πολύ καλές όλες. Είναι και λίγο βαρύς και αργός, ελπίζω να είναι σκουριά και να φύγει με τα ματς και όχι λόγω ηλικίας...
γενικά το rotation είναι πολύ βαθύ και χθες με τα πολλά φάουλ των ψηλών, βρήκε ευκαιρία ο Κακαρούδης να πάρει χρόνο και να δείξει καλά πράγματα...και όχι μόνο με τα σουτ του...
ο Σαλούστρος ανεξήγητα έχει χαθεί και ελπίζω να δούμε ξανά τον καλό του εαυτό που είχε στις αρχές...πάντως στην άμυνα, είναι σκυλί.
Και γενικά φέτος, με Κάρτερ σκυλί, Σαλου σκυλί, Λιάπη σκυλί και Όντουμ ικανοποιητικό, στην περιφέρεια έχουμε την καλύτερη άμυνα όλων των τελευταίων ετών..
Για το φὀλοου κάρφωμα του Βον έχω να πω πως μου πετάχτηκαν τα μάτια όξω!!!!

ΥΓ και όσο ο Λάγκφορντ βάζει τα midrange σουτάκια του η ομάδα μας είναι επικίνδυνη από όλες τις θέσεις εκτός το 5...πράγμα που ανοίγει τις άμυνες και τις βομβαρδίζουμε με τρίποντα όπως χθες...

ΥΓ πράγματι εύκολη νίκη απέναντι σε ομάδα με βαρύ κι ακριβό ρόστερ...αλλά με τις Ευρωπαικές μας εμπειρίες παίξαμε και με καλύτερους οπότε onother day in work , τους φάγαμε για πρωινό...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΝ Κηφισιάς 78-67 MVP, σχόλια και παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 14 Δεκ 2014, 18:18

KalamarGiannis, ευχαριστώ για την ανάλυση! :)

johnny_paokara έγραψε:ΥΓ. Κακά τα ψέματα η ομάδα αυτή δεν έχει καμία απολύτως στήριξη, από ΠΟΥΘΕΝΑ..αλλά κάτι μου λέει πως στα επόμενα 3-5 χρόνια το πολύ,όλοι θα ασχολούνται μαζί της.. δε ξέρω γιατί,αλλά έτσι νιώθω..μπορεί να είμαι τρελός..!! Επειδή είμαι Π.Α.Ο.Κ.
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:


Συμφωνώ! 8-)

jim1979 έγραψε:καλως σας βρηκα αδερφια...διαβαζω αρκετο καιρο το φορουμ αλλα γραφω πρωτη φορα...η ομαδα σημερα ηταν πολυ καλη εδειξε οτι συνερχεται απο το σοκ του τραυματισμου του αρχηγου...Δυστυχως παλι ομως ημασταν οι γνωστοι 1000-1500 στο γηπεδο...


Καλώς όρισες!! Πρώτο post στο basket, ε; Χμμμ.. :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΝ Κηφισιάς 78-67 MVP, σχόλια και παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 14 Δεκ 2014, 18:47

http://paokmania.novasports.gr/?mediafileId=467429&page=1&

KalamarGiannis έγραψε:Για το φὀλοου κάρφωμα του Βον έχω να πω πως μου πετάχτηκαν τα μάτια όξω!!!!


0:55 :o :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΝ Κηφισιάς 78-67 MVP, σχόλια και παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 14 Δεκ 2014, 23:37

Αύριο πρωί κλειδώνει το topic...
Πείτε ό,τι έχετε να πείτε ως τότε, γιατί μετά δεν έχει!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΝ Κηφισιάς 78-67 MVP, σχόλια και παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Κυρ 14 Δεκ 2014, 23:51

Το μόνο παιχνίδι που δεν μπόρεσα να δω φέτος :( και μάλλον ήταν πολύ ωραίο!!!!
Μπράβο και πάλι στην ομάδα που με ελάχιστα πρωταγωνιστή σε Ελλάδα και Ευρώπη :opaokara: :opaokara:
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΝ Κηφισιάς 78-67 MVP, σχόλια και παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 15 Δεκ 2014, 05:35

Σημαντική νίκη για να μη μείνουμε πίσω στο πρωτάθλημα και μάλιστα η 2η συνεχόμενη! Μακάρι να επιστρέψουμε στις καλές εμφανίσεις του ξεκινήματός μας!
MVP ο Τσόχλας!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες