ΚΑΟΔ- Π.Α.Ο.Κ. 64-68, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Τσόχλας
4
10%
Carter
21
51%
Σαλούστρος
2
5%
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Vaughn
1
2%
Λιάπης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Langford
1
2%
Χαραλαμπίδης
12
29%
Δέδας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κακαρούδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 41

Re: ΚΑΟΔ- Π.Α.Ο.Κ. 64-68, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 25 Οκτ 2014, 23:11

Με Ρέθυμνο νομίζω που κάναμε καμία 20αρια επιθέσεις λιγοτερες

Οι αναλύσεις σου ειναι εξαιρετικές είμαι φαν :) :) :D
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: ΚΑΟΔ- Π.Α.Ο.Κ. 64-68, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 25 Οκτ 2014, 23:22

μιλάμε και για ομάδες (συνήθως) με 6 αμερικανούς με τους 4 ημίψηλους ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΚΑΟΔ- Π.Α.Ο.Κ. 64-68, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Σάβ 25 Οκτ 2014, 23:46

palok έγραψε:@Maniakos

δύσκολη ερώτηση. δεν είδα καν το ματς. ποιό ήταν επίσης το άλλο ματς που είχαμε πάλι τόσες λιγότερες επιθέσεις? ο κορίνθιος θα θυμάται.

κοίτα μια ας πούμε απλή εξήγηση είναι οτι όλοι μας οι ψηλοί δεν έχουνε μέσο όρο καριέρας πάνω από 5 νομίζω. άρα δε μιλάμε για REBOUNDERS. οι πλάγιοι μας (δέδας-σαλούστρος) επίσης το ίδιο. οπότε από τους περιφερειακούς μένουν οι carter και odum που πάνε πολύ στο rebound. ε κάπως έτσι, ΔΕ βγαίνουν τα νούμερα.

τώρα υπάρχουν και πιο ιδιαίτερες εξηγήσεις ανάλογα με το ποιά ομάδα παίζεις. ο ΠΑΟΚ φέτος δλδ δεν μπορεί να πεί κανείς οτι σε όλα τα ματς είναι έτσι. είναι σε κάποια. γιατί είναι σε κάποια λοιπόν? πχ. όταν η άμυνα απλώνεται για να μαρκάρει στο man to man, το ελαφρύ μας 4 ακολουθεί στην περιφέρεια το αντίστοιχα ελαφρύ 4 του αντιπάλου και ο center μας (vaughn) βγαίνει heads out να μαρκάρει το pick@roll, ε υπάρχουν κενά.

επίσης επειδή σχεδόν οι μισές ομάδες παίζουν Pick@roll (δεν έχω ιδέα για τη Δράμα) και εμείς πλέον έχουμε τον ψηλό που θα κάνει το switch (αν και ΟΚ τώρα είναι λίγο βράδυ- ελπίζω να μην γράφω μαλακίες, δεν έχω δεί και πολύ ΠΑΟΚ φέτος, ας με διορθώσει κάποιος αν ΔΕΝ αντιμετωπίζουμε το p@r με switch :mrgreen: ), μένει ο αντίπαλος ψηλός που κάνει το pick με τον κοντό μας που τρώει το screen. Αν συνυπολογίσεις οτι το 70% των ομάδων εκτελούν από midrange στο pick@roll (παρά παράγουν pick@roll με πάσα στον ψηλό- DJ ή Διαμαντίδηδες δεν υπάρχουν πολλοί), αν ο αντίπαλος κοντός αστοχήσει, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χαθεί το rebound (αφού ο ψηλός τους θα είναι με τον δικό μας τον κοντό και το 4αρι μας θα είναι τραβηγμένο πιο έξω).

αμπελομπασκετοφιλοσοφώ τώρα βραδιάτικα, μην τα παίρνεις και τοις μετρητοίς... :opaokara: :nairepaok:

οπως λες και οσο εχω δει τα περισσοτερα αμυντικα ριμπαουντ χανονται εξαιτιας στις αλλαγες στα πικ που στηνονται,ενω ειμαστε πολυ καλοι στο μακρινο ριμπαουντ και παικτες απο τα φτερα οπως σαλου και καρτερ εχουν αρκετα υψηλο μεσο ορο ριμπαουντ για την θεση
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: ΚΑΟΔ- Π.Α.Ο.Κ. 64-68, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Κυρ 26 Οκτ 2014, 00:41

@palok,
τα λες ωραία ρε μπαγάσα once again ;)

Μεγάλη ικανοποίηση σήμερα, το φοβόμουν το παιχνίδι.
3/3 και συνεχίζουμε.

Ρε σεις, μην τρελαίνεστε με τον κόσμο.
Το πράμα πάει καλά. Θα το πω ξανά, υπάρχει και το ποιοτικό κριτήριο, πέρα από το ποσοτικό.
Οι σελίδες που διάβασα τώρα με γεμίζουν ικανοποίηση. Υπάρχει καύλα, πώς το λένε...
Διαβάζω και για κόσμο στη Δράμα, το πράμα σας λέω αρχίζει να ρολάρει.
Νομίζετε πως στα glory days είχε πάνω από 2000 - 2500 στα ματς με Σπόρτινγκ και Παγκράτι;;
Όλα θα γίνουν, πάμε για ομορφιές φέτος.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: ΚΑΟΔ- Π.Α.Ο.Κ. 64-68, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Κυρ 26 Οκτ 2014, 02:27

Επιτελους νικη εντος!;) αξιζει στηριξη η ομαδα και με το παραπανω. Απο εμας, μην περιμενουμε απο ψηλα...
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: ΚΑΟΔ- Π.Α.Ο.Κ. 64-68, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 26 Οκτ 2014, 11:02

Τα συνεχιζόμενα μικρά θαύματα της ομάδας -που δεν ξεκίνησαν τώρα αλλά έρχονται ως φυσική συνέχεια και ΕΞΕΛΙΞΗ του σταθερού τιμ και του λιγότερου σταθερού κορμού-έχουν επιτέλους φτάσει στα ώτα των μη ακοώντων...
και εννοώ του κόσμου μας, του μπασκετικού κοινού γενικότερα, του μέρους της κοινωνίας που ασχολείται με τα αθλητικά. Αν το δεις κάτω από το πρίσμα της οικονομικής ανέχειας κ'του Πτωχευτικού νόμου στον οποίο υπαγόμαστε, είναι ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.
Αυτή τη στιγμή έχουμε κάτι που ζηλεύουν όλες οι ομάδες και πολλοί παίκτες: καλό κλίμα, σοβαρό μπασκετικό περιβάλλον, άριστο κόουτς, αγωνιστική φιλοσοφία , και δυναμική λόγω γηπέδου/ ονόματος/ και (δυνητικά) κόσμου.
μέχρι και ο άσπονδος προσπαθεί να βαδίσει στα βήματά μας με μερικά έτη καθυστέρηση...

Ο Κάρτερ αναγάγεται από σήμερα σε all time Θεός . Εκτός που παίζει τέλεια, έριξε και την ταπάρα, τι είπε ρε συ ο μέγιστος;; we came out to play PAOK BASKETBALL !!
...αυτό συνοψίζει όλα τα παραπάνω και τα ενσωματώνει σε κάτι περισσότερο, ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΤΡΟΠΟ, ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΤΥΛ!!! ...αντατριχίλα

- σε λιγότερο τρανταχτά στοιχεία: Ο αρχηγός ξέρει και καθαρίζει ματς όπως ελάχιστοι στο πρωτάθλημα (Σπανούλης πχ), ο Τσόχλας βασικός είδατε τι έκανε (χωρίς να έχω δει ματς παρά μόνο πόντους και κρίνοντας εκ του αποτελέσματος) που πέρσι η πλειοψηφία τον έβριζε, κάθε χρόνο βγάζουμε παίκτες most improved κι αυτό θα γίνει φέτος με Σαλούστρο, Τσόχλα, ίσως Λιάπη...

Τελικά , όσο κι αν με χαροποιεί το ΑΗΤΤΗΤΟ, αυτό δεν θα κρατήσει πολύ με τόσα ματς και τόση κούραση, θα κρατήσει όμως η αξιοπρέπεια, ο σεβασμός όλων των αντιπάλων (στην Ευρώπη με πολλαπλάσια μπάτζετ), το ότι θα φεύγουμε χαρούμενοι από το γήπεδό μας, και το ότι παίζουμε ΠΑΟΚ BASKETBALL
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΚΑΟΔ- Π.Α.Ο.Κ. 64-68, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Simewn » Κυρ 26 Οκτ 2014, 11:16

Εγώ απορώ με τον Κάρτερ πως γίνεται αυτός ο παίκτης να μην έχει αγωνιστεί σε πολύ μεγαλύτερες ομάδες από αυτές που έχει στο βιογραφικό του. Φοβερή άμυνα, έξυπνος και τακτικά άριστος, παίζει για την ομάδα και όχι για τον εαυτό του, σκοράρει όποτε χρειάζεται με πολύ καλά ποσοστά, μαζεύει ριμπάουντ, βγάζει ασίστ, γρήγορος... πραγματικά, τί άλλο να ζητήσεις από έναν παίκτη; Ταίριαξε βέβαια και με την ομάδα που παίζει ομαδικά και με πλάνο και δεν τα ζητάει όλα από αυτόν. Μπράβο και στο Ρέθυμνο που τον έφερε Ελλάδα.
Επίσης πολύ καλός και ο Σαλούστρος, το μόνο που του λείπει είναι να έχει παραπάνω θάρρος και πίστη στον εαυτό του, τσαγανό δηλαδή. Κάτι που έχει ο Λιάπης και θα βοηθήσει περισσότερο στην συνέχεια σίγουρα και αυτός αλλά δεν ξέρω αν μπορεί από την θέση του πλέυ-μέικερ ακόμα.
:pano:
Άβαταρ μέλους
Simewn
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Κυρ 17 Φεβ 2008, 18:51
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: ΚΑΟΔ- Π.Α.Ο.Κ. 64-68, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kevin » Κυρ 26 Οκτ 2014, 13:03

Αν και δεν μπόρεσαν να δω το ματς, απ' αυτά που διάβασα και τα λίγα στιγμιότυπα που είδα να πω ένα μεγάλο μπράβο γι' αυτήν την ΟΜΑΔΑ που μας χαρίζει τη μία χαρά μετά την άλλη και μακάρι να μπορούσα να είμαι κάθε αγωνιστική στο Παλατάκι να την απολαμβάνω!!! Φόρτσα ΠΑΟΚΑΡΑ!!! :opaokara:
ΥΓ. MVP ο Κάρτερ μόνο και μόνο για το φοβερό ταπίδι στο τέλος!!! Εκπληκτικός!
Άβαταρ μέλους
Kevin
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 12:48
Τοποθεσία: Βερολίνο

Re: ΚΑΟΔ- Π.Α.Ο.Κ. 64-68, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 26 Οκτ 2014, 13:32

palok έγραψε:@Maniakos

δύσκολη ερώτηση. δεν είδα καν το ματς. ποιό ήταν επίσης το άλλο ματς που είχαμε πάλι τόσες λιγότερες επιθέσεις? ο κορίνθιος θα θυμάται.

κοίτα μια ας πούμε απλή εξήγηση είναι οτι όλοι μας οι ψηλοί δεν έχουνε μέσο όρο καριέρας πάνω από 5 νομίζω. άρα δε μιλάμε για REBOUNDERS. οι πλάγιοι μας (δέδας-σαλούστρος) επίσης το ίδιο. οπότε από τους περιφερειακούς μένουν οι carter και odum που πάνε πολύ στο rebound. ε κάπως έτσι, ΔΕ βγαίνουν τα νούμερα.

τώρα υπάρχουν και πιο ιδιαίτερες εξηγήσεις ανάλογα με το ποιά ομάδα παίζεις. ο ΠΑΟΚ φέτος δλδ δεν μπορεί να πεί κανείς οτι σε όλα τα ματς είναι έτσι. είναι σε κάποια. γιατί είναι σε κάποια λοιπόν? πχ. όταν η άμυνα απλώνεται για να μαρκάρει στο man to man, το ελαφρύ μας 4 ακολουθεί στην περιφέρεια το αντίστοιχα ελαφρύ 4 του αντιπάλου και ο center μας (vaughn) βγαίνει heads out να μαρκάρει το pick@roll, ε υπάρχουν κενά.

επίσης επειδή σχεδόν οι μισές ομάδες παίζουν Pick@roll (δεν έχω ιδέα για τη Δράμα) και εμείς πλέον έχουμε τον ψηλό που θα κάνει το switch (αν και ΟΚ τώρα είναι λίγο βράδυ- ελπίζω να μην γράφω μαλακίες, δεν έχω δεί και πολύ ΠΑΟΚ φέτος, ας με διορθώσει κάποιος αν ΔΕΝ αντιμετωπίζουμε το p@r με switch :mrgreen: ), μένει ο αντίπαλος ψηλός που κάνει το pick με τον κοντό μας που τρώει το screen. Αν συνυπολογίσεις οτι το 70% των ομάδων εκτελούν από midrange στο pick@roll (παρά παράγουν pick@roll με πάσα στον ψηλό- DJ ή Διαμαντίδηδες δεν υπάρχουν πολλοί), αν ο αντίπαλος κοντός αστοχήσει, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χαθεί το rebound (αφού ο ψηλός τους θα είναι με τον δικό μας τον κοντό και το 4αρι μας θα είναι τραβηγμένο πιο έξω).

αμπελομπασκετοφιλοσοφώ τώρα βραδιάτικα, μην τα παίρνεις και τοις μετρητοίς... :opaokara: :nairepaok:



Κινέζικα.



Το είπα πριν 1 μήνα, θα το πω και τώρα: Ο Carter είναι ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΚΑΟΔ- Π.Α.Ο.Κ. 64-68, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 26 Οκτ 2014, 13:36

Simewn έγραψε:Εγώ απορώ με τον Κάρτερ πως γίνεται αυτός ο παίκτης να μην έχει αγωνιστεί σε πολύ μεγαλύτερες ομάδες από αυτές που έχει στο βιογραφικό του. Φοβερή άμυνα, έξυπνος και τακτικά άριστος, παίζει για την ομάδα και όχι για τον εαυτό του, σκοράρει όποτε χρειάζεται με πολύ καλά ποσοστά, μαζεύει ριμπάουντ, βγάζει ασίστ, γρήγορος... πραγματικά, τί άλλο να ζητήσεις από έναν παίκτη; Ταίριαξε βέβαια και με την ομάδα που παίζει ομαδικά και με πλάνο και δεν τα ζητάει όλα από αυτόν. Μπράβο και στο Ρέθυμνο που τον έφερε Ελλάδα.


o παίκτης πριν το Ρέθυμνο έπαιζε Γερμανία και νομίζω ήταν στην καλύτερη 5αδα (ή 2η καλύτερη) από το eurobasket.com, σε μία λίγκα full από πολύ καλούς αμερικανούς. το Ρέθυμνο νομίζω του σταξε 90 χιλιάρικα (ήτοι 10 το μήνα) για να τον κάνει δικό του. Για ποιό λόγο δεν ενδιαφέρθηκε μια ομάδα έστω Eurocup (τύπου Βόννης) για να τον πάρει, είναι άξιον απορίας. Σε γενικές γραμμές ο ΠΑΟΚ έχει σταθεί τυχερός που ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ ανά καιρούς έχουνε ξεμείνει και τους έχουμε τσεπώσει (από Gecevski, Monro, Gregory, Dozier, Marshall, Christmas κλπ.). Αυτό οφείλεται στο οτι οι ομάδες που έχουνε πλέον τα λεφτά, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ πώς να κάνουνε μια σωστή ομάδα (έχουνε μεγάλη πρόοδο στο να φέρουνε καλούς αμερικανούς από NBDL και NCAA αλλά αυτό δε λέει και οτι μπορούν να ΧΤΙΣΟΥΝ μια σωστά δομημένη ομάδα). Επίσης πολλές ομάδες παίρνουνε πολύ καλούς παίκτες και ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΛΑΝΟ πώς να τους αξιοποιήσουνε. Θυμάμαι αυτόν το θηρίο του γαύρου (μου διαφεύγει το όνομα τώρα) που έπαιζε BAsconia και είχε μ.ο. 1 πόντο 1 rebound. Τα ίδια νούμερα έχει φέτος και ο DJ White που είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΚΑΟΔ- Π.Α.Ο.Κ. 64-68, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Thanix » Κυρ 26 Οκτ 2014, 13:47

Αυτος ο παιχταράς ο Gregory που ειναι ρε παιδια...ειλικρινα ηταν πολυ μα πολυ καλός παίχτης!


Sent from my mind using boobs power
ΕΞΩ ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΑΟΚτσηδες!
Άβαταρ μέλους
Thanix
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ 2010, 14:36
Τοποθεσία: Thessaloniki -London

Re: ΚΑΟΔ- Π.Α.Ο.Κ. 64-68, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kk74 » Κυρ 26 Οκτ 2014, 15:48

όπως ακριβώς τα λέει ο PALOK στην άμυνα ενώ οι ψηλοί μας βγαίναν να μαρκάρουν ψηλά στη ρακέτα ο κοντός μας (συνήθως ο Τσόχλας) έμεινε 4-5 φορές μόνος με τον ψηλό τους κάτω από το καλάθι ,
Τελευταία επεξεργασία από kk74 και Κυρ 26 Οκτ 2014, 15:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
kk74
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Τρί 19 Ιαν 2010, 19:09

Re: ΚΑΟΔ- Π.Α.Ο.Κ. 64-68, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kk74 » Κυρ 26 Οκτ 2014, 15:48

καθώς μένω στη Δράμα ήμουν φυσικά στο γήπεδο. Πρέπει να πω πως σε ένα γεμάτο γήπεδο με πολύ καλές συνθήκες και εξαιρετικό περιβάλλον για μπάσκετ η ομάδα έδειξε χαρακτήρα και τσαγανό...αυτό που είχε πει και ο Οντουμ πριν από λίγες ημέρες..η ομάδα αρνείται να χάσει...χωρίς το βασικό οργανωτή τα έβγαλε πέρα σε μια δυνατή άμυνα σχεδόν πιεστική σε όλο το γήπεδο (ο προπονητής του ΚΑΟΔ πίεσε πολύ από τη πρώτη πάσα καθώς ήξερε ότι ο ΠΑΟΚ δεν έχει πολλές λύσεις ), με τον Χαραλαμπίδη πλέι μέικερ στα πλέον κρίσιμα σημεία...Ο "μπίδης" ειναι πραγματικά βιονικός που σε μια τέτοια ηλικία παίζει σε αυτό το ρυθμό...στο τέλος του μάτς είχε το κουράγιο παίζοντας στη μεγαλύτερη διάρκεια οργανωτής να σκοράρει κρίσιμο 3ποντο και να βάλει τις βολές ενώ πήρε και σχεδόν όλες τις τελευταίες επιθέσεις...παίκτης κόσμημα για το άθλημα και τον ΠΑΟΚ...Ο Κάρτερ είναι ο πλέον αθλητικός παίχτης που είχε ο ΠΑΟΚ τη τελαυταία 10ετία τουλάχιστον...πολύ πολύ γρήγορος και αλτικός με καταπληκτικά πόδια σε άμυνα και επίθεση και τεράστιο τελευταίο βήμα στο μπάσιμο..καλός ο Τσόχλας..έχασε βέβαια μερικές φορές τον παίκτη του (όπως και ο μπίδης που έκανε οικονομία δυνάμεων) και έτσι ο ζάρας μας έβαλε κρίσιμα καλάθια...ο Σαλούστρος έχει ακόμη δρόμο καθώς είναι άγουρος αλλά έχει προσόντα...Εντύπωση μου έκανε που ο Σουλης δεν έβαλε ποτέ μαζί τους δυο ψηλούς Αμερικανούς καθώς πιστεύω πως ο Λαγκφορντ δεν κάνει για 5άρι που τον χρησιμοποιεί καθώς είναι κοντός και όχι τόσο δυνατός (έπαιξε μισό μισό χρόνο με το Βον ως αλλαγή του και μόνο) ενώ στη προθέρμανση δεν χάνει σουτ από μακρινή απόσταση ( ο άνθρωπος είναι τεσσάρι) στον αγώνα προσπαθεί να παίξει πλάτη και φυσικά δεν μπορεί να μαρκάρει (προσπάθησε πολύ φιλότιμα βέβαια)ψηλούς και δυνατούς όπως ο Μισελ τον οποίο τον έχασε πολλές φορές κάτω απο το καλάθι (όπως και ο εξίσου φιλότιμος Βόν) .Ο Μαργαρίτης δεν ηταν σε καλή ημέρα όπως και ο Δέδας ενώ ο Σούλης έδωσε ρεσιτάλ με το ροτέισον και το πως φρεσκάριζε τους παίκτες του ..Πάντως με τον Όντουμ η ομάδα είναι άλλο επίπεδο και παίκτες όπως ο Κάρτερ απελευθερώνονται για να σκοράρουν ενώ ο Βον αν πάρει τη πάσα κοντά θα τη καρφώσει σίγουρα μαζί και με τον πάικτη που τον μαρκάρει....
kk74
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Τρί 19 Ιαν 2010, 19:09

Re: ΚΑΟΔ- Π.Α.Ο.Κ. 64-68, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 26 Οκτ 2014, 16:33

ωραίος ο kk. να γράφεις πιο συχνά ρε ;) ο ζάρας μια χαρά παίκτης είναι.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΚΑΟΔ- Π.Α.Ο.Κ. 64-68, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Κυρ 26 Οκτ 2014, 22:45

To topic κλειδώνει,μεγάλη νίκη στην Δράμα για την αρμάδα του Σούλη με MVP τον Carter.

Συνέχεια με την 3η αγωνιστική του Eurocup: viewtopic.php?f=207&t=6149
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης