10. Γιώργος Δέδας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 10. Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 16 Ιούλ 2014, 13:48

Ανανέωσε και ο Δέδας!

http://www.paokmania.gr/basket/metagrafika/67684-paok-kai-dedas-ananeonoun-tin-synergasia-tous

ΠΑΟΚ και Γιώργος Δέδας ανανεώνουν την συνεργασία τους

H ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία ανανέωσης της συνεργασίας με τον καλαθοσφαιριστή Γιώργο Δέδα για δύο ακόμη χρόνια.

Έχοντας ήδη συμπληρώσει τρία χρόνια με την φανέλα του ΠΑΟΚ, ο Γιώργος Δέδας θα συνεχίσει την εξαιρετική του συνεργασία με την ομάδα και θα υπογράψει συμβόλαιο μέχρι και την αγωνιστική περίοδο 2015-2016.

Μετά την επίτευξη της συμφωνίας του με τον ΠΑΟΚ, ο Γιώργος Δέδας δήλωσε στο paokbc.gr

«Η σχέση που έχουμε πλέον με τον ΠΑΟΚ είναι κάτι παραπάνω από επαγγελματική και για αυτό οι συζητήσεις μας και η τελική συμφωνία για να ανανεώσουμε την συνεργασία μας εξελίχθηκαν πολύ γρήγορα και με τρόπο απόλυτα φυσιολογικό, χωρίς να μπουν στο τραπέζι δεδομένα που θα μπορούσαν να δημιουργήσουν οποιαδήποτε διαφωνία. Η ομάδα θέλει να παραμείνει σε υψηλό επίπεδο και για μας που μείναμε, αλλά και για αυτούς που θα έρθουν, αυτό είναι ένα επιπλέον κίνητρο, πέρα από το γεγονός ότι το να παίζεις στον ΠΑΟΚ είναι από μόνο το πιο σημαντικό από όλα. Όπως πάντα, θα βοηθήσουμε τους νέους που θα έρθουν στην ομάδα μας να εγκλιματιστούν άμεσα στο νέο περιβάλλον και όλοι μαζί θα συνεχίσουμε την προσπάθειά μας και αυτό που δημιουργήσαμε πέρσι και αφήσαμε στο τέλος της σεζόν. Νομίζω ότι αυτή η όμορφη εικόνα που έμεινε σε όλους μας από το τελευταίο παιχνίδι στο «Παλατάκι», πρέπει να είναι οδηγός και για την επόμενη σεζόν, αλλά και σε ότι κάνουμε σε αυτή την ομάδα. Μας περιμένει μία γεμάτη χρονιά, με σημαντικές υποχρεώσεις σε Ελλάδα και Ευρώπη και μόνο θετικές σκέψεις πρέπει να κάνουμε για την ομάδα μας και το μέλλον του ΠΑΟΚ από εδώ και πέρα. Θέλω να ευχαριστήσω την διοίκηση, αλλά και όλους αυτούς που μας εμπιστεύονται. Είμαι βέβαιος ότι ο κόσμος που έχει σωστή κρίση και μπορεί να βλέπει μπροστά, πρέπει να μας εμπιστευτεί, πρέπει να εμπιστευτεί αυτό που γίνεται στον ΠΑΟΚ και θα το κάνει».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 10. Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό Ale » Τετ 16 Ιούλ 2014, 14:03

Άντε μπράβο!
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: 10. Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 03 Σεπ 2014, 14:54

Πτυχιούχος ο Δέδας

Ο... υπαρχηγός του ΠΑΟΚ στο μπάσκετ ορκίστηκε σήμερα στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο

Ο Γιώργος Δέδας εκτός από τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις με τη φανέλα του ΠΑΟΚ, στις οποίες έχει πρωταγωνιστικό ρόλο, ξέρει να κερδίζει και άλλους αγώνες εκτός παρκέ.

Ο άσος του ΠΑΟΚ πήρε σήμερα το πτυχίο του, ολοκληρώνοντας με επιτυχία τις σπουδές του στο τμήμα ΤΕΦΑA Θεσσαλονίκης, με την ΚΑΕ να δίνει συγχαρητήρια στον παίκτη του "Δικεφάλου" μέσω του επίσημου λογαριασμού της στο "Facebook".

"Πτυχιούχος ΤΕΦΑΑ ο υπαρχηγός Γιώργος Δέδας

Πολύ σημαντική η σημερινή ημέρα για τον Γιώργο Δέδα, που ολοκλήρωσε τις σπουδές του στο Τμήμα Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και πήρε το πτυχίο του και με εξαιρετικές επιδόσεις και βαθμό λίαν καλώς!", ανέφερε το σχόλιο που συνόδευε τη σχετική φωτογραφία που κοινοποίησε η ΚΑΕ ΠΑΟΚ.

http://www.paok24.com/mpasket/1427/ptyxiouxos-o-dedas
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 10. Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό Ale » Τετ 03 Σεπ 2014, 15:51

Καλή σταδιοδρομία!
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: 10. Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 07 Οκτ 2014, 20:22

http://www.paokbc.gr/news/news/3854

Δέδας: "Νίκη και όμορφη σχέση με τον κόσμο..."

Ο ΠΑΟΚ ετοιμάζεται να υποδεχθεί τον ΚΑΟΔ (αύριο Τετάρτη 8 Οκτωβρίου 2014, στις 7μ.μ. στο PAOK Sports Arena), στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς και ο Γιώργος Δέδας μίλησε στο paokbc.gr για το παιχνίδι Κυπέλλου με το οποίο ανοίγει η σεζόν για την ομάδα. Ο "υπαρχηγός" του ΠΑΟΚ αναφέρθηκε στις ιδιαίτερότητες του συγκεκριμένου αγώνα, στην προετοιμασία, στον αντίπαλο, αλλά και στην όμορφη σχέση που είχε πέρσι η ομάδα με τον κόσμο και η οποία πρέπει να συνεχιστεί...

"Είναι το πρώτο επίσημο της χρονιάς και είναι ένας αγώνας νοκ άουτ, οπότε αυτά και μόνο τα στοιχεία καθιστούν τον αγώνα πολύ ιδιαίτερο. Οι ομάδες είναι λογικό αυτή την εποχή να μην είναι έτοιμες. Εμείς από την πλευρά μας θα προσπαθήσουμε να κρατήσουμε τα καλά στοιχεία που δείξαμε στα τελευταία φιλικά παιχνίδια και να μειώσουμε τα λάθη μας. Φυσικά και θα πάμε να κερδίσουμε, γιατί ένας αγώνας Κυπέλλου και νοκ άουτ, είναι ένα επιπλέον κίνητρο, ακόμη κι από το γεγονός ότι τα δύο προηγούμενα χρόνια δεν τα πήγαμε καλά στο θεσμό και θέλουμε να είναι διαφορετική η κατάσταση φέτος, αλλά και από την προοπτική που υπάρχει σύμφωνα και με το πρόγραμμα των αγώνων. Υπάρχουν πιθανότητες να φτάσουμε ψηλά, αλλά για να γίνει αυτό θα πρέπει πρώτα να κερδίσουμε το παιχνίδι με τον ΚΑΟΔ, για να μπορέσουμε ξανά από το βράδυ της Τετάρτης αυτή την συζήτηση. Ξεκινά μία νέα σεζόν, θέλω να είμαστε υγιείς, να αρχίσυμε με νίκη και την σχέση που αναπτύξαμε με τον κόσμο, προς το τέλος της περσινής σεζόν, να την έχουμε φέτος από την αρχή".

Αναφερόμενος στην ομάδα του ΚΑΟΔ, ο Γιώργος Δέδας είπε... "Ο ΚΑΟΔ είναι μία ομάδα που έχει στον πάγκο της έναν νέο προπονητή, με καλές ιδέες για το μπάσκετ. Πιστεύω ότι θα έρθουν εδώ για να κερδίσουν. Είδαμε κάποια πράγματα, αυτή την εποχή δεν μπορείς να έχεις πλήρη εικόνα, αλλά σίγουρα θα προσπαθήσουμε να τους περιορίσουμε στον τρόπο παιχνιδιού τους".
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 10. Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό zissos » Πέμ 16 Οκτ 2014, 18:29

ψηλέ, συγχαρητήρια για το δίποντο
http://www.paokmania.gr/stiles/mme/7226 ... yn-o-dedas
Με υγεία και ευτυχία!
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1990
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: 10. Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 16 Οκτ 2014, 22:04

Για καποιο ανεξήγητο λόγο πουλέν. Go figure. :opaokara:
Να σου ζησουν.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 10. Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 16 Οκτ 2014, 22:20

Να σε ζήσουν ρε Γιώργο! Πτυχίο, δίδυμα...άντε κι έναν τίτλο τώρα! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 10. Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 06 Ιαν 2015, 12:17

Γιατί δεν χρησιμοποιείται πολύ..; :?
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 10. Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό Thanix » Τρί 06 Ιαν 2015, 12:28

Γτ η τελευταία φορα που μάρκαρε ηταν στα προτζουνιορ... Και απλα με ενα σουτ σε ομαδα με στόχους δν μπορεις να εχεις πολυ χρονο!


Sent from my mind using boobs power
ΕΞΩ ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΑΟΚτσηδες!
Άβαταρ μέλους
Thanix
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ 2010, 14:36
Τοποθεσία: Thessaloniki -London

Re: 10. Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 06 Ιαν 2015, 12:48

Στο μαρκάρισμα υστερεί δηλαδή; Οκ, να μαθαίνω σιγά σιγά.. :mrgreen:
Άρα δεν βοηθάει στην offensive μαζική άμυνα ( 8-) ) που εφαρμόζει ο Σούλης..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 10. Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 06 Ιαν 2015, 13:36

Roman αθλητικά προσόντα δεν έχει και ούτε πχ να κάνει μπορει μερικά βήματα με τη μπάλα στο παρκέ ., ειναι παλιάς κοπής παίκτης που άνετα όμως μονο με το Σουτ στη μέρα του να σε κάνει κηδεια

Θελουμε 3αρι έλεγε στο κοντρα
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 10. Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 15 Ιαν 2015, 22:25

MANIAKOS έγραψε:άνετα όμως μονο με το Σουτ στη μέρα του να σε κάνει κηδεια



:opaokara:






http://www.paokmania.gr/basket/synenteykseis/78137-nikame-sto-telos-gia-na-min-feygei-o-kosmos

"Νικάμε στο τέλος για να μην φεύγει ο κόσμος"

Ομάδα που δεν τα παρατάει είναι ο ΠΑΟΚ σύμφωνα με τα όσα δήλωσε στον Sport24 Radio 103,3 ο Γιώργος Δέδας.

Ο Κιλκισιώτης φόργουορντ μίλησε για το πώς κερδίζει τους αγώνες ο Δικέφαλος στη λήξη των αγώνων.

Αρχικά απάντησε στο ερώτημα γιατί ο ΠΑΟΚ παίρνει τις νίκες στο φινάλε: ''Για να μην φύγει ο κόσμος πιο νωρίς".

Όσο για την ψυχολογία του ΠΑΟΚ όταν είναι πίσω στο σκορ στο τέλος των αγώνων: "Και στα δύο πρόσφατα ματς η ομάδα ήταν πίσω και όλοι το θεωρούσαν χαμένο. Δείχνει ότι δεν τα παρατάει. Αυτό χαροποιεί πιο πολύ τον κόσμο και εμάς".

Για το πώς κερδίζουν τους αγώνες στη λήξη των αγώνων: "Εμείς το κοιτάμε από την δική μας πλευρά. Και η Καντού μας περνούσε 9 πόντους πριν τη λήξη. Με την ΑΕΚ δεχθήκαμε περίπου 20 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο. Στην έδρα σου πρέπει να μην αφήνεις την αντίπαλη ομάδα να νιώσει δυνατή. Είχαμε πει πριν το ματς να μην αφήσουμε τους Αμερικάνους της Καντού να νιώσουν άνετα".

Για το πώς νίκησαν ΑΕΚ και Καντού: "Το καλό με την ΑΕΚ είναι ότι δεν είχαμε τάιμ άουτ και έπρεπε να αυτοσχεδιάσουμε. Στην φάση με την ΑΕΚ είχαμε το πεντάρι που είναι δύσκολο να δώσει καλή πάσα και όμως το έκανε. Χθες είχαμε τάιμ άουτ και το σχεδιάσαμε".

Για το σουτ που έδωσε τη νίκη με την Καντού: "Φάνηκε από την πορεία που έφυγε η μπάλα ότι θα μπει. Αν είχε μία διακεκομμένη γραμμή θα φαινόταν αυτό".

Για τον σχεδιασμό στους αγώνες με ΑΕΚ και Καντού: "Με την ΑΕΚ είχαμε πει ο Ίνγκλις να μην βρει γρήγορα ρυθμό και στο πρώτο λεπτό είχε βάλει τρία τρίποντα. Όμως μετά ο Κάρτερ έπαιξε την καλύτερη άμυνα που έχω δει. Είναι δύσκολο να παίζεις κάθε τρεις μέρες και ειδικά για εμάς που έχουμε μικρό ρόστερ. Για την Καντού είναι ιταλική ομάδα που είναι άναρχες. Έχοντας μιάμιση μέρα για να ετοιμάσουμε ένα ματς. Δεν είναι ελληνικό πρωτάθλημα που τους ξέρεις και μπορείς να γλιτώσεις μία μέρα. Πριν το ματς με την ΑΕΚ έπρεπε να ταξιδέψουμε 5 ώρες για να πάμε στο αεροδρόμιο. Δεν είναι δικαιολογία, αλλά δεν μπορέσαμε να βγάλουμε γρήγορα την διάθεση".

Για το ότι ο Σούλης Μαρκόπουλος του έδωσε το τελευταίο σουτ του αγώνα: "Χθες είχα μηδέν στα τρία τρίποντα. Όταν σου λέει ο κόουτς θα παίξεις μία συνεργασία για να σουτάρεις τι θα του πεις δεν θέλω; Μας δείχνει εμπιστοσύνη. Με τον κόουτς είμαστε μαζί 4 σεζόν. Με ξέρει και τον ξέρω. Μπορεί στο άλλο ματς να έχει το feeling να πάρει άλλος την προσπάθεια".

Για τον όμιλο στο Eurocup: "Η Λιμόζ ήταν στην Ευρωλίγκα. Η Καντού έπαιζε Ευρωλίγκα και η Χίκμι είναι ομάδα επιπέδου Ευρωλίγκα. Είναι δύσκολα. Η Καντού κέρδισε 20 πόντους τη Χίμκι στην πρώτη αγωνιστική. Είναι δύσκολο το Eurocup. Έχει μετακινήσεις. Επίσης στο Eurocup τα ρόστερ είναι πιο περιορισμένα".

Για τους στόχους του ΠΑΟΚ: "Είχαμε ξεκινήσει να κάνουμε το σκάουτινγκ για τον Παναθηναϊκό. Με το κύπελλο δε ξέρω, ο Παναθηναϊκός έκανε πάλι προσφυγή. Το καλεντάρι δε βγαίνει. Όποτε μας πουν θα παίξουμε. Εμείς περιμένουμε το ματς με τον Άρη. Για το ταβάνι μας, δεν ακουμπάς τις δύο πρώτες ομάδες αγωνιστικά. Μπορείς όμως να τους νικήσεις. Το ταβάνι μας είναι όπου ήταν και πέρσι".



Εντάξει, δηλώσεις του μήνα!! :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 10. Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Φεβ 2015, 16:00

Σ'ευχαριστώ για το τρίποντο!

http://www.paokmania.gr/tournament/basket/synenteykseis/80505-kratame-to-xeirokrotima-tou-kosmou

«Κρατάμε το χειροκρότημα του κόσμου»

Για την αποτυχημένη προσπάθεια του ΠΑΟΚ να προκριθεί στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας στο μπάσκετ μίλησε στο Αθλητικό Metropolis, ο Γιώργος Δέδας.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Αυτό που κρατάμε είναι το ότι πήγαμε το ματς στο ένα σουτ απέναντι σε μια ομάδα που είναι επιπέδου Ευρωλίγκας. Το ότι καταφέραμε να γυρίσαμε αυτό το ματς από εκεί που χάναμε με 12 πόντους λέει πολλά για την ψυχοσύνθεση αυτής της ομάδας».

Για το αν αισθάνονται άτυχοι: «Σίγουρα ο παράγων τύχη παίζει ρόλο αλλά πιο πολύ αυτό που μετράει πιο πολύ είναι η ικανότητα. Το ότι βρέθηκε ο Γιάνκοβιτς να σουτάρει μόνος του είναι κυρίως θέμα ικανότητας. Όπως το έχω ξαναπεί τέτοια σουτ έχουν μια γλυκιά ευθύνη».

Για την αστοχία του ΠΑΟΚ στο α' μέρος: «Στο α' μέρος είμασταν πολύ άστοχοι. Είχαμε 0/11 σουτ/ Στο β' είπαμε ότι και στατιστικά να το δεις, δεν γίνεται κάποια σουτ θα μπουν και όντως έτσι έγινε. Ο Παναθηναϊκός, όμως, είναι μια ομάδα που μπορεί να διαχειριστεί ένα προβάδισμα 12 πόντων. Και μόνο το γεγονός ότι τον αναγκάσαμε να μην παίξει όπως έπαιζε και ενδεχομένως να χαλαρώσει σημαίνει πολλά».

Για το αν θεωρεί πως ήταν μια χαμένη ευκαιρία για έναν τίτλο: «Ήταν μια πράγματι μια χαμένη ευκαιρία, με δεδομένο πως ήταν ένα νοκ άουτ ματς εντός έδρας και ο αντίπαλος στον τελικό είναι μια ομάδα που δεν θεωρείται πρώτης γραμμής. Ήταν μια χαμένη ευκαιρία, όμως, μας μένει το χειροκρότημα του κόσμου, σε ένα γήπεδο που αν και έχανε η ομάδα σε όλο το παιχνίδι δεν έγινε τίποτα».

Για τον κόσμο: «Οι μεγάλες ομάδες πρέπει να έχουν βάση κόσμου. Το ευχάριστο για μας είναι πως κάθε χρόνο αυξάνεται και η προσέλευση των φιλάθλων στο γήπεδο και τα διαρκείας. Φέτος είναι η μεγαλύτερη προσέλευση των τελευταίων χρόνων. Αυτό δείχνει ότι ο κόσμος εκτιμά την προσπάθεια που γίνεται, ξέρει τις συνθήκες και βλέπει ότι δεν παρατάμε ούτε ένα ματς».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 10. Γιώργος Δέδας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 03 Ιαν 2016, 13:50

Χρόνια πολλά! 36 χρονών από χθες...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης