Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Σχόλια - κριτική για τις υποχρεώσεις του καλαθοσφαιρικού τμήματος για τη σεζόν 2014/15...

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Τετ 08 Οκτ 2014, 22:05

Φτάνω γήπεδο στις 7 και βλέπω ουρές στα εκδοτήρια (!!!), αυτοκίνητα πολλά παρκαρισμένα απέξω και οργανωμένους με τύμπανο μέσα στο γήπεδο που δε σταμάτησαμ στιγμή να φωνάζουν! Πολύ ωραία μπασκετική ατμόσφαιρα από 2.000 περίπου κόσμο και η ομάδα σύντομα αν συνεχίζει να παίζει έτσι τις 2 θα τις κάνει 4, και τις 4, 8.000..! Άλεϊ ούπ με Κάρτερ και Βον, αιφνιιδιασμοί, τρίποντα, τρομερό παιχνίδι απο όλους, πλην της μέχρι τώρα παραφωνίας του βαρεμένου και κωλαρά Λάνγκφορντ πού ήταν κυριολεκτικά στον κόσμο του σε άμυνα και επίθεση. Εντάξει μας βγήκαν και πολλά σούτ σήμερα, ήταν και τραγικός ο ΚΑΟΔ, δε μπορεί να είμαστε τόσο διαστημικοί (για τα δεδομένα μας πάντα) σε κάθε ματς, αλλά το τρομερό ροτέισον και φρεσκάρισμα χωρίς η ομάδα να χάνει τον ρυθμό της και το πρέσινγκ σε όλο το γήπεδο με προσπάθεια για τρέξιμο, εμένα προσωπικά με κάνει να αναρωτιέμαι και ίσως και να το πιστεύω πως αν αυτή η ομάδα είχε στη θέση του Λάνγκφορντ έναν Γιούιν μπορεί και να χτυπούσε και πρωτάθλημα...
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 08 Οκτ 2014, 22:10

Υπάρχει πίνακας με τους χρόνους που παιξανε
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 08 Οκτ 2014, 22:25

εγώ παιδιά απορώ που τα είδε όλα αυτά ο Dennis από τη στιγμή που του μιλούσα για το εργασιακό πρωτάθλημα και διάφορες επιλογές σε nike...χα χα... και βγήκαν και τα selfies στο FB...

για την ομάδα τώρα:το συνοψίζει σε 1 φράση ο Φρίξος: αλλάξαμε επίπεδο. τελεία.

Καλύτερη ατάκα της ημέρας : ο Κάρτερ θυμίζει κάτι από Μονρό!

Ο τζέικ με έκανε να φάω το καπέλο μου που δεν τον εκτίμησα με την πρώτη...ότι φοβήθηκα ότι του λείπει , το έχει με το κιλό... ταχύτητα;; σφάιρα. Θάρρος; παραπάνω από όσο θα έφτανε.. court vision; έπρεπε να δείτε τι ταχύτητα έδωσε στο ματς στις αρχές και πόσοι αιφνιδιασμοί βγήκαν... προσπάθειες;; χωρίς να εκβιάζει ούτε μία (όπως και όλη η ομάδα με μια μικρή υποψία βιασύνης για σουτ μόνο στο τέλος που είχε κριθεί σε Δέδα και Κακαρούδη) βγάζει ωραίες ενέργειες, έκανε κάποια πράγματα τόσο τέλεια που στενοχωρήθηκα που δεν υπήρχε κάμερα να τα δείτε...
πήρε και μια πάσα στη λήξη και το έγραψε από τα 9 μέτρα...

Για τον Βον τα είπατε, πολύ καλός σε μερικά πράγματα και με κάποιες αδυναμίες, ΟΚ δεν παίζει με πλάτη αλλά όταν βρεθεί κοντά ψάνει με μανία Λέβινγκστον το κάρφωμα...στην άμυνα ταπάρες ρίχνει ψηλ.α, γρήγορος είναι χαμηλά, αν είχε και λίγο παραπάνω όγκο-δύναμη, θα ήταν κορυφαίος για όλη την Ευρώπη...

Κάρτερ: αλάνθαστος σκόρερ, σουτ, μπάσιμο, αιφνιδιασμό με κάρφωμα γρήγορο και δυνατό , δεν χάνει ελεύθερο σουτ... τα πάντα όλα.

Ποιον να μη γουστάρεις σε αυτή την ομάδα; Ο Λιάπης άλλο επίπεδο από τα παλιά, έχει τσαγανό, σπιρτάδα, ενέργεια, έχει δυναμώσει, παίζει με μυαλό, δεν φοβάται να πιέσει αλά Νικολαίδης και να εκνευρίσει τον αντίπαλο, γενικά μπορεί να σταθεί για αρκετά λεπτά...

Ο Τσόχλας όπως πάντα πίστευα θα είναι φέτος πολύ καλύτερος από πέρσι, δείχνει να έχει αφήσει τις επιπολαιότητες και τα χαζά λάθη πίσω του, ενώ επιθετικά έχει ταλέντο αναμφισβήτητο...

Ο χοντροκώλης Λαγκφορντ για μένα δεν κάνει. Είναι παίκτης του 6/10 και αυτό μπορεί να κάνει... να προσφέρει μικρά πράγματα στο σύνολο...

Από Σαλούστρο περιμένω βελτίωση με τον καιρό, μου αρέσει πως πιέζει στην άμυνα και γενικά είναι μπασκετικός...

Ο Μαργαρίτης είναι ερωτηματικό αν έχει πλέον βενζίνη να βελτιωθεί περαιτέρω και να γίνει η έκπληξη στυλ Τσαιρέλη ... μάλλον είναι σταθερά αυτά που πρέπει να περιμένουμε από αυτόν...]

Πίσω στο ματσάκι: το κάναμε εύκολο αποσυντονίζοντας τελείως έναν ανέτοιμο αντίπαλο στο να εφαρμόσει κάποια τακτική στο παιχνίδι του...κάναμε το δικό μας με υψηλά ποσοστά και το ματς ξέφυγε νωρίς... η αμυντική μας πίεση δεν χαλάρωσε ποτέ , κάναμε ροτέισιον, οπότε όλα καλά...φοβόμουν λίγο την κούραση της προετοιμασίας και είδα μια ομάδα με τρομερή φρεσκάδα και ενέργεια...

το μόνο που μου λείπει είναι ένας εκ των Τσαιρ ή Χαριτο για παιχνίδι με πλάτη...

τέτοια αμυντική πληρότητα πάντως από τον ΠΑΟΚ ... ΔΕΝ έχω ξαναδεί...
έχουμε πόδια και κορμιά να στραγγαλίσουμε κάθε μετριοκαλό αντίπαλο, και αυτό για μένα εγγυάται μια χρονιά χωρίς καρδιοκτύπια με τις γειτονιές...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 08 Οκτ 2014, 22:35

χαμηλά τη μπάλα μόνο, μην το κάνουμε σαν το ποδόσφαιρο που σε ένα μήνα μεταμορφωθήκαμε από το πουθενά σε πρώτο φαβορί για πρωτάθλημα, κύπελλο και Europa...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 08 Οκτ 2014, 22:54

ο αντίπαλος προπονητής πάντως είπε ότι είμαστε η πιο έτοιμη ομάδα στην Α1 αυτή τη στιγμή, λόγω άριστων επιλογών το καλοκαίρι (τόνισε ότι οι 3 από τους 4 αμερικανούς ξέρουν τα κατατόπια) και λόγω μπασκετικού περιβάλλοντος της ομάδας και λόγω σταθερού προπονητή και κορμού από πέρσι...
θέλω να μας δω απέναντι σε αντιπάλους που είναι στα κυβικά μας, Κηφισιά ή κάτι τέτοιο...και γιατἰ ὀχι τον νέο βάζελο που ακόμα δεν έχει δείξει και τόσα καλά πράγματα...
Τελευταία επεξεργασία από KalamarGiannis και Τετ 08 Οκτ 2014, 22:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 08 Οκτ 2014, 22:55

Βλέποντας τον λιαπη να παίζει τοςο
Σκέφτομαι τον κονιαρη και ελπίζω να μην κάνει τπτ

Επίσης άλλος τσοχλας ακόμα και να μη σκοράρει

Ο σαλουστρος κπν μου μοιάζει ..δεν μου ρχεται
Νομίζω θα ναι πιο θετικός απο σαμ

Παλοκ τους ξένους του καοδ τους έχεις υπόψιν;
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 08 Οκτ 2014, 23:00

MANIAKOS έγραψε:
Ο σαλουστρος κπν μου μοιάζει ..δεν μου ρχεται

ιδιο στιλακι ακριβως με ντουσαν βουκσεβιτς.
γενικα το στιλ του μοιαζει με πλαβι
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 08 Οκτ 2014, 23:02

Όντως ..στο τρίποντο δεν τον έχω δει μόνο πολύ ..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 08 Οκτ 2014, 23:32

MANIAKOS έγραψε:Παλοκ τους ξένους του καοδ τους έχεις υπόψιν;


atkins πολύ καλός και γνωστός. τους υπόλοιπους δεν: odom καλά στατς για stretch 4, ok φαίνεται και ο ψηλός τους ο loe, όχι κάτι ιδιαίτερο ο johnson, δεν έχω ιδέα για τον σέρβο...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 08 Οκτ 2014, 23:33

KalamarGiannis έγραψε:θέλω να μας δω απέναντι σε αντιπάλους που είναι στα κυβικά μας, Κηφισιά ή κάτι τέτοιο...


η κηφισιά πήρε ryvon coville
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 08 Οκτ 2014, 23:35

Ήταν αρκετά καλοί σήμερα ατομικά ..
Ο Λίνος απογοήτευση ..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 08 Οκτ 2014, 23:55

denis έγραψε:O Jake το τρίποντο το έβαλε από τα 9 μέτρα κ στο τέλος των 24. 2-3 φορές να κατέβασέ ο Λιάπης 2 έπαιζε, στην άμυνα ήταν καλός μπορεί να έτρωγε το σκριν όσο έπαιζε με Λάνκφορτ που δεν έσπαγε σωστά(σε αντίθεση με Βον που έχει τα ίσως τα γρηγορότερα πόδια που έχω εδώ χρόνια σε αυτό το ύψος) σε αλλά πάντα προλάβαινε να κόψει τη διείσδυση. Στην επίθεση περίμενε στα φτερά για 3ποντο μόνο σε μια φάση δημιούργησε πήγε προς τα μέσα όταν τελείωνε το 24 κ ευτυχώς του κάνανε φάουλ.



Τι λες μας εκανες την τιμη να ξαναγραψεις στο φορουμ;
Χαθηκες ψηλε και σου ειπα το σιχαινομαι το FB :lol:
Σας ζηλευω ρε κουφαλες θα βγαλετε τρελα γουστα φετος.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Kevin » Πέμ 09 Οκτ 2014, 00:05

Μπράβο ρε ΠΑΟΚάρα!!! Απ' αυτά που διαβάζω παίξαμε ωραίο μπάσκετ! Μακάρι να τα πάμε κι ακόμη καλύτερα! Κι επιτέλους να γεμίσει και λίγο το γήπεδο... :?
Άβαταρ μέλους
Kevin
 
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 12:48
Τοποθεσία: Βερολίνο

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Ale » Πέμ 09 Οκτ 2014, 02:40

ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ ΜΑΣ ΦΕΤΟΣ, ΠΑΟΚΑΡΑ!!!!
:opaokara:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Π.Α.Ο.Κ-ΚΑΟΔ, 88-63, σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 09 Οκτ 2014, 07:56

KalamarGiannis έγραψε:εγώ παιδιά απορώ που τα είδε όλα αυτά ο Dennis από τη στιγμή που του μιλούσα για το εργασιακό πρωτάθλημα και διάφορες επιλογές σε nike...χα χα... και βγήκαν και τα selfies στο FB...

για την ομάδα τώρα:το συνοψίζει σε 1 φράση ο Φρίξος: αλλάξαμε επίπεδο. τελεία.

Καλύτερη ατάκα της ημέρας : ο Κάρτερ θυμίζει κάτι από Μονρό!

Ο τζέικ με έκανε να φάω το καπέλο μου που δεν τον εκτίμησα με την πρώτη...ότι φοβήθηκα ότι του λείπει , το έχει με το κιλό... ταχύτητα;; σφάιρα. Θάρρος; παραπάνω από όσο θα έφτανε.. court vision; έπρεπε να δείτε τι ταχύτητα έδωσε στο ματς στις αρχές και πόσοι αιφνιδιασμοί βγήκαν... προσπάθειες;; χωρίς να εκβιάζει ούτε μία (όπως και όλη η ομάδα με μια μικρή υποψία βιασύνης για σουτ μόνο στο τέλος που είχε κριθεί σε Δέδα και Κακαρούδη) βγάζει ωραίες ενέργειες, έκανε κάποια πράγματα τόσο τέλεια που στενοχωρήθηκα που δεν υπήρχε κάμερα να τα δείτε...
πήρε και μια πάσα στη λήξη και το έγραψε από τα 9 μέτρα...

Για τον Βον τα είπατε, πολύ καλός σε μερικά πράγματα και με κάποιες αδυναμίες, ΟΚ δεν παίζει με πλάτη αλλά όταν βρεθεί κοντά ψάνει με μανία Λέβινγκστον το κάρφωμα...στην άμυνα ταπάρες ρίχνει ψηλ.α, γρήγορος είναι χαμηλά, αν είχε και λίγο παραπάνω όγκο-δύναμη, θα ήταν κορυφαίος για όλη την Ευρώπη...

Κάρτερ: αλάνθαστος σκόρερ, σουτ, μπάσιμο, αιφνιδιασμό με κάρφωμα γρήγορο και δυνατό , δεν χάνει ελεύθερο σουτ... τα πάντα όλα.

Ποιον να μη γουστάρεις σε αυτή την ομάδα; Ο Λιάπης άλλο επίπεδο από τα παλιά, έχει τσαγανό, σπιρτάδα, ενέργεια, έχει δυναμώσει, παίζει με μυαλό, δεν φοβάται να πιέσει αλά Νικολαίδης και να εκνευρίσει τον αντίπαλο, γενικά μπορεί να σταθεί για αρκετά λεπτά...

Ο Τσόχλας όπως πάντα πίστευα θα είναι φέτος πολύ καλύτερος από πέρσι, δείχνει να έχει αφήσει τις επιπολαιότητες και τα χαζά λάθη πίσω του, ενώ επιθετικά έχει ταλέντο αναμφισβήτητο...

Ο χοντροκώλης Λαγκφορντ για μένα δεν κάνει. Είναι παίκτης του 6/10 και αυτό μπορεί να κάνει... να προσφέρει μικρά πράγματα στο σύνολο...

Από Σαλούστρο περιμένω βελτίωση με τον καιρό, μου αρέσει πως πιέζει στην άμυνα και γενικά είναι μπασκετικός...

Ο Μαργαρίτης είναι ερωτηματικό αν έχει πλέον βενζίνη να βελτιωθεί περαιτέρω και να γίνει η έκπληξη στυλ Τσαιρέλη ... μάλλον είναι σταθερά αυτά που πρέπει να περιμένουμε από αυτόν...]

Πίσω στο ματσάκι: το κάναμε εύκολο αποσυντονίζοντας τελείως έναν ανέτοιμο αντίπαλο στο να εφαρμόσει κάποια τακτική στο παιχνίδι του...κάναμε το δικό μας με υψηλά ποσοστά και το ματς ξέφυγε νωρίς... η αμυντική μας πίεση δεν χαλάρωσε ποτέ , κάναμε ροτέισιον, οπότε όλα καλά...φοβόμουν λίγο την κούραση της προετοιμασίας και είδα μια ομάδα με τρομερή φρεσκάδα και ενέργεια...

το μόνο που μου λείπει είναι ένας εκ των Τσαιρ ή Χαριτο για παιχνίδι με πλάτη...

τέτοια αμυντική πληρότητα πάντως από τον ΠΑΟΚ ... ΔΕΝ έχω ξαναδεί...
έχουμε πόδια και κορμιά να στραγγαλίσουμε κάθε μετριοκαλό αντίπαλο, και αυτό για μένα εγγυάται μια χρονιά χωρίς καρδιοκτύπια με τις γειτονιές...


Στα διαλα μας γκ@@λωσατε πρωι πρωί.Και μάλλον χανω και το Κυριακάτικο :(


MANIAKOS έγραψε:Ο Λίνος απογοήτευση ..


:shock: Παιζει ακόμα ο ΛΙΝΟΟΟΟ ?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26715
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σεζόν 2014-2015

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες