15.Julian Vaughn

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

15.Julian Vaughn

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 06 Αύγ 2014, 12:14

http://www.paokbc.gr/thumb/YTo0OntzOjM6InNyYyI7czozNToidXBsb2Fkcy8yMDE0LTIwMTUvdmF1Z2huX2p1bGlhbi5qcGciO3M6NToicHJvcHgiO2k6NDIwO3M6NToicHJvcHkiO2k6MzUwO3M6MjoiemMiO2k6MTt9



Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον Αμερικανό καλαθοσφαιριστή Julian Vaughn, για την αγωνιστική περίοδο 2014-2015. Με την προσθήκη του Julian Vaughn στο ρόστερ της ομάδας, ο ΠΑΟΚ ενισχύεται σε σημαντικό βαθμό στην “front line”.

Ο Julian Vaughn γεννήθηκε στις 16 Δεκεμβρίου του 1988 στο Reston της Virginia, έχει ύψος 2μ.08 και αγωνίζεται στη θέση του center. O Julian Vaughn ξεκίνησε την καριέρα του από το γυμνάσιο Oak Hill Academy και στη συνέχεια φοίτησε στο φημισμένο πανεπιστήμιο Georgetown. Ύστερα από τέσσερα χρόνια στους Hoyas, αποφοίτησε την σεζόν 2010-11. Την τελευταία του χρονιά στο κολέγιο, είχε 8 πόντους (51,9% στα δίποντα και 66,3% στις βολές), 6,2 ριμπάουντ, 1,5 ασσίστ και 2 κοψίματα, σε 23,6 λεπτά μέσο όρο συμμετοχής και στα 32 παιχνίδια που αγωνίστηκε.

Ξεκινώντας την επαγγελματική του καριέρα, ο Julian Vaughn αγωνίστηκε στη Δομινικανή Δημοκρατία με τους Indios SFM (2010-11), στη συνέχεια έπαιξε στο βελγικό πρωτάθλημα με την Antwerp (2011-12), στην Κύπρο με τον Κεραυνό (2012-13), ενώ πέρσι αγωνίστηκε στο Ελληνικό πρωτάθλημα με τον ΚΑΟΔ. Με την ομάδα της Δράμας και σε 26 παιχνίδια της κανονικής περιόδου (20:47 λεπτά μέσο όρο συμμετοχής ανά αγώνα) είχε: 9,2 πόντους (53,4% στις βολές, 62,2% στα δίποντα), 5,3 ριμπάουντ. Στο καλύτερό του παιχνίδι στην περσινή σεζόν (ΚΑΟΔ-Απόλλων Πατρών: 81-83) πέτυχε 25 πόντους και πήρε 17 ριμπάουντ.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Julian Vaughn

Δημοσίευσηαπό Ale » Τετ 06 Αύγ 2014, 13:53

Καλώς όρισες, ψηλέ!
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Julian Vaughn

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 07 Αύγ 2014, 22:08

προέρχεσαι από ένα πρόγραμμα που έβγαλε έναν Patrick Ewing, έναν Alonzo Mourning, έναν Roy Hibbert, έναν Greg Monroe και έναν Dikembe Mutombo. βγάλε μας λοιπόν ασπροπρόσωπους.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 15.Julian Vaughn

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 25 Σεπ 2014, 10:09

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/71093-von-kalytera-tora-para-meta

Βον: «Καλύτερα τώρα, παρα μετά»

Τα αποτελέσματα των φιλικών αγώνων αξιολογούνται αναλόγως. Οι νίκες «χτίζουν» ψυχολογία, οι ήττες είναι επίσης «καλοδεχούμενες» διότι σε αναγκάζουν να εντείνεις τη προσπάθειά σου.

Στη προκειμένη περίπτωση, ο Τζούλιαν Βον εκτίμησε ότι «οι ήττες στους αγώνες προετοιμασίας είναι διδακτικές. Εμείς μάθαμε πολλά από τη τελευταία, θα δούμε το βίντεο και θα μάθουμε ακόμη περισσότερα.

Οι ήττες, είναι καλύτερα να έρθουν τώρα, παρά αργότερα στους επίσημους αγώνες. Για το Κύπελλο, με τον Άρη, στην Ευρώπη.». Η συζήτηση με τον Αμερικανό σέντερ έγινε μετά την ήττα από τη Γκαζιάντεπσπορ. Είναι αλήθεια ότι ο ΠΑΟΚ δεν μπορούσε να ακολουθήσει τους Τούρκους. Για πολλούς λόγους. Το βεβαρημένο πρόγραμμα του τελευταίου πενθημέρου, είχε τη σημασία του. Ταξίδι στη Πάτρα, τρεις αγώνες σε ισάριθμες ημέρες, επιστροφή στη Θεσσαλονίκη και φυσικά προπόνηση. Συνυπολογίστε και τις απουσίες των Κάρτερ, Χαραλαμπίδη, όπως επίσης και το ότι ο Τζέικ Όντουμ αγωνίστηκε με πρόβλημα στο γόνατο. Βέβαια, η Γκαζιάντεπσπορ αποδείχθηκε ανώτερη ποιοτικά, πιο έτοιμη, ξόδεψε εξάλλου κάποια εκατομμύρια ευρώ για να χτιστεί από την αρχή και απέκτησε παίκτες που μπορούν να σταθούν σε ομάδες της Ευρωλίγκα..

«Έχει καλούς παίκτες. Συν τοις άλλοις το παιχνίδι ήταν περίεργο. Ο αντίπαλος έπαιξε με απουσίες, είδαμε κοντούς παίκτες να παίζουν στα καλάθια. Εμείς δεν είχαμε τον καλύτερο αμυντικό μας (σ. σ. Κάρτερ), αλλά και τον καλύτερο σουτέρ (σ. σ. Χαραλαμπίδης). Κι όταν απέναντι σε τόσο ποιοτικές ομάδες κάνεις λάθη, τα πληρώνεις. Μπορεί να μην έχεις το ίδιο τίμημα απέναντι σε ομάδες χαμηλότερου επιπέδου. Εμείς δεν παίξαμε όσο μπορούσαμε, αυτό είναι απογοητευτικό. Πρέπει να βελτιωθούμε σε αρκετά πράγματα, όπως στις συνεργασίες, αλλά και στην εκτέλεση», συμπλήρωσε ο Αμερικάνος.

Προς αυτή τη κατεύθυνση, της βελτίωσης δηλαδή, ο ΠΑΟΚ έχει στη διάθεσή του διάστημα δύο εβδομάδων. Στις 8 Οκτωβρίου θα δώσει το πρώτο επίσημο παιχνίδι απέναντι στον ΚΑΟΔ για το Κύπελλο Ελλάδας. «Δουλεύουμε πολύ σαν ομάδα, θεωρώ ότι μέχρι τότε θα είμαστε έτοιμοι. Κάθε μέρα γινόμαστε και καλύτεροι», κατέληξε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15.Julian Vaughn

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 27 Δεκ 2014, 12:38

O Julian Vaughn ήταν ο μοναδικός παίκτης της ομάδας που πήρε ειδική άδεια και ταξίδεψε στις ΗΠΑ αυτές τις ημέρες. Ο λόγος ήταν πολύ σοβαρός και όπως αποδείχθηκε άξιζε τον κόπο, αφού έκανε πρόταση γάμου στην καλή του Christin Scott, μαζί με ένα μονόπετρο δαχτυλίδι. Η απάντηση ήταν θετική... Ο Julian Vaughn ξεκίνησε ήδη το ταξίδι της επιστροφής και θα συναντήσει την ομάδα στη Ρόδο αύριο για τον αγώνα με τον Κολοσσό...

Εικόνα

Από το Facebook της Κ.Α.Ε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15.Julian Vaughn

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 05 Ιαν 2015, 23:07

Με προβληματίζει η απόδοσή του τελευταία...συμβαίνει κάτι που δεν πήρα(με) χαμπάρι; :?
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15.Julian Vaughn

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 13 Ιαν 2015, 00:06

MANIAKOS έγραψε:Ο βον γιατί δεν παίζει καλα με λες;


Όπως βλέπεις, το 'χα κι εγώ απορία, απάντησε ο Σούλης στη συνέντευξη τύπου μετά το sex με Α.Ε.Κ.:

http://www.paokmania.gr/basket/protathlima/77871-katalytiki-i-voitheia-tou-kosmou

(...)

Για το αν ο Βον είναι ντεφορμέ: "Διαβάζουν καλύτερα το παιχνίδι οι αντίπαλοι. Εμείς πρέπει να βρούμε άλλους τρόπους για να ξεκλειδώσουμε την άμυνα. Μην ξεχνάτε πως είχε ίωση".
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15.Julian Vaughn

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 13 Ιαν 2015, 00:11

Θενκς
Έχω πολυ καιρο να μας δω αλλά αν διάβασαν τις φάσεις που τον ταΐζανε λογικό
Μιας και πλατη δεν εχει
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 15.Julian Vaughn

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 13 Ιαν 2015, 05:21

Κάτι θα βρει ο Σούλης και για τον Vaughn! Θα ξαναγυρίσει στα προηγούμενά του νούμερα, το πιστεύω...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15.Julian Vaughn

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 28 Ιαν 2015, 22:13

Από τότε που πήγες U.S.A. για τη πρόταση γάμου, είσαι χώμα...
Αν κάνεις τέτοια, θα σε προξενέψω με μια φίλη μου που σε γουστάρει, θα σε κάνει να μείνεις για πάντα στον Π.Α.Ο.Κ.!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15.Julian Vaughn

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Φεβ 2015, 22:58

Dude, wake the fuck up!!!
22 λεπτά, 1/6 δίποντα, 0/1 βολές, 3 rebounds.
My animals slow.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15.Julian Vaughn

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Φεβ 2015, 23:05

Πιάνει...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15.Julian Vaughn

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 11 Φεβ 2015, 08:18

http://www.paokmania.gr/tournament/basket/synenteykseis/79757-eimai-yperifanos-gia-oti-exoume-kanei

«Είμαι υπερήφανος για ότι έχουμε κάνει…»

Ο ΠΑΟΚ είναι ήδη στο Cantu, ετοιμάζεται για το τελευταίο του παιχνίδι στο Eurocup και ο Julian Vaughn μιλώντας στο paokbc.gr εκτός από την αναφορά του στο αυριανό παιχνίδι, έκανε και ένα μικρό απολογισμό για την πορεία του ΠΑΟΚ στη διοργάνωση...

Ο Αμερικανός σέντερ δήλωσε υπερήφανος για τον ΠΑΟΚ και για ότι έχει καταφέρει μέχρι τώρα η ομάδα, αλλά και για την σαφέστατη πρόοδο που έδειξε ο ΠΑΟΚ με την συμμετοχή στους «32» της διοργάνωσης... «Έχουμε μπροστά μας ένα δύσκολο παιχνίδι, το τελευταίο μας στη διοργάνωση και από την στιγμή που δεν έχουμε ελπίδες πρόκρισης, νομίζω ότι αυτός ο αγώνας θα μας βοηθήσει να βρούμε ρυθμό και να επιστρέψουμε στις νίκες. Δεν ξέρω αν θα το κάνουμε από αυτό το παιχνίδι, αλλά το βασικό μας ζητούμενο είναι να βρούμε ξανά έναν καλό ρυθμό και να αρχίσουμε ξανά να κερδίζουμε στην Ελλάδα», είπε αρχικά ο Vaughn αναφερόμενος στον αυριανό αγώνα και πρόσθεσε: «Πρέπει να μείνουμε όσο συγκεντρωμένοι πρέπει σε αυτό το παιχνίδι και θα το κάνουμε, γιατί είμαστε μία ομάδα που παρουσιάζεται πάντα ανταγωνιστική στο γήπεδο, ότι δηλαδή κάναμε σε όλη την διάρκεια της διοργάνωσης, θα προσπαθήσουμε να κάνουμε και σε αυτό το παιχνίδι. Σε κάθε περίπτωση είμαι υπερήφανος για την ομάδα και για την πορεία της στην διοργάνωση».

Ο Αμερικανός σέντερ του ΠΑΟΚ, κάνοντας ένα μικρό «flash-back" στη φετινή σεζόν, τονίζει: «Νομίζω ότι υπήρχαν πολλά σημαντικά παιχνίδια στη σεζόν, από αυτά που λες ότι δεν θα ξεχάσεις εύκολα, γιατί είχαν ένταση, εντυπωσιακή εξέλιξη και μας βοήθησαν πολύ σαν ομάδα να βρούμε την σωστή χημεία και να κάνουμε μία καλή πορεία μέχρι τώρα. Κι εγώ είμαι υπερήφανος για την ομάδα μου και για ότι έχουμε καταφέρει έως τώρα και ειδικά στο Eurocup. Ο ΠΑΟΚ έκανε επιπλέον βήμα σε σχέση με την περσινή σεζόν και αυτή η βελτίωση της ομάδας, αντανακλά σε όλους μας, γιατί όλοι μέσα από την πρόοδο του ΠΑΟΚ, βελτιωθήκαμε και προοδεύσαμε ατομικά με την προσπάθεια που κάναμε όλη την σεζόν».

Προσπαθώντας να ξεχωρίσει το αξέχαστο παιχνίδι της σεζόν, ο Julian Vaughn ξεχώρισε το πρώτο παιχνίδι στη Σμύρνη... «Νομίζω ότι ο αγώνας με την Karsiyaka στην Τουρκία ήταν το πιο σημαντικό παιχνίδι μας. Ήταν ένα μας σε μία πολύ δύσκολη έδρα, με πολύ δύσκολη ατμόσφαιρα, που κρίθηκε στην δεύτερη παράταση και το κερδίσαμε ενώ δεν το περίμενε κανείς. Ήταν το πρώτο παιχνίδι του Eurocup και εκεί ακριβώς δείξαμε ότι ο ΠΑΟΚ είναι μία ομάδα με μεγάλες δυνατότητες που αξίζει τον σεβασμό κι αυτό ήταν κάτι που μας ακολουθεί μέχρι τώρα. Πιστεύω ότι από εκεί έγινε κατανοητό σε όλους και σε εμάς, αλλά και στους αντιπάλους, όπως επίσης και στους φιλάθλους μας ότι το μπάτζετ δεν είναι αυτό που παίζει τον πρωταρχικό ρόλο. Είναι σημαντικό, αλλά έχεις καλό προπονητή, δεμένη ομάδα και καλούς παίκτες που δουλεύουν σωστά μπορείς να προχωρήσεις απέναντι και σε πιο ισχυρούς αντιπάλους».




Για τα πολλά καρφώματα δεν τον ρώτησαν..! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15.Julian Vaughn

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Πέμ 12 Φεβ 2015, 01:19

Ε, τι να τον ρωτήσουν, αφού ξέρουμε, καρφώνει γιατί αλλιώς βρώμα η δουλειά. Σήμερα πάντως μέχρι και βολές έβαλε.

Πολύχρονος.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24


Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες