Ιάκωβος Αγγελίδης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Ιάκωβος Αγγελίδης

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Πέμ 24 Ιούλ 2014, 16:10

Ο Ιάκωβος Αγγελίδης για νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Ο Ιάκωβος Αγγελίδης για νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ
http://www.paokfc.gr/wp-content/uploads ... elides.jpg


Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει ότι στη Γενική Συνέλευση των μετόχων που έχει συγκληθεί για τις 14 Αυγούστου θα προταθεί η προσθήκη στο διοικητικό συμβούλιο του Ιάκωβου Αγγελίδη με σκοπό να του ανατεθεί η θέση του προέδρου και εκτελεστικού διευθυντή.

Ο Ιάκωβος Αγγελίδης γεννήθηκε στη Λευκωσία της Κύπρου, ωστόσο πέρασε το μεγαλύτερο μέρος της ζωής του σε χώρες του εξωτερικού, όπως είναι οι ΗΠΑ, ο Καναδάς και η Αγγλία. Είναι δικηγόρος στο Ανώτατο Δικαστήριο της Αγγλίας και της Ουαλίας και έχει εργαστεί ως γενικός σύμβουλος και διευθυντής σε χρηματοπιστωτικούς οργανισμούς.

Από το 2009 και την αλλαγή ιδιοκτησίας της Μακάμπι Τελ Αβίβ εντάχθηκε στην ομάδα του Ισραήλ. Κατά τη διάρκεια της σχεδόν πενταετούς θητείας του, η Μακάμπι προχώρησε σε ριζικές οργανωτικές αλλαγές σε όλα τα επίπεδα, ενώ στον αγωνιστικό τομέα αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ισραήλ τις περιόδους 2012-13 και 2013-14 και έφτασε στη φάση των «32» του Europa League.

Ο ΠΑΟΚ εξελίσσεται σε έναν μοντέρνο ευρωπαϊκό σύλλογο με υψηλές απαιτήσεις για να επιτύχει τόσο σε εθνικό όσο και σε ευρωπαϊκό επίπεδο τους στόχους του.

Ο Ιάκωβος Αγγελίδης αναμένεται να βοηθήσει τον σύλλογο με την εμπειρία του στην υλοποίηση σχεδίων υψηλού επιπέδου στον χώρο του ποδοσφαίρου, του μάρκετινγκ, της επικοινωνίας και σε συνεργασία με τα υπόλοιπα μέλη του διοικητικού συμβουλίου στόχος είναι να αναβαθμιστεί η λειτουργία και η αποτελεσματικότητα του ΠΑΟΚ.

Επιθυμία μας είναι να συνδυαστεί η μοναδική δυναμική και το πάθος που διακρίνει τους φίλους του ΠΑΟΚ με μια υψηλού επιπέδου διοίκηση που θα φέρει την τεχνοκρατική καθοδήγηση προς την επιτυχία.

Καλωσορίζουμε τον Ιάκωβο Αγγελίδη στην οικογένεια του ΠΑΟΚ με την υπόσχεση να του δοθεί η απαραίτητη υποστήριξη που απαιτείται για να επιτύχει στο έργο του.

http://www.paokfc.gr/news-el/jack-angel ... president/
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Πέμ 24 Ιούλ 2014, 16:13

Σιδεροκέφαλος λοιπόν. Για να δούμε τί άλλες τροποποιήσεις θα φέρει αυτή η κίνηση.
Έχω την αίσθηση και την ελπίδα ότι είναι μία ενέργεια προς τη σωστή κατεύθυνση.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Πέμ 24 Ιούλ 2014, 16:14

Ποδόσφαιρο / ΠΑΕ
«Μεγάλη πρόκληση ο ΠΑΟΚ»


24 Ιουλ 2014 16:08, Από Σταύρος Κόλκας


Με το που ο ΠΑΟΚ ανακοίνωσε την ανάληψη του ελέγχου ουσιαστικά της ΠΑΕ ΠΑΟΚ από τον Ιάκωβο Αγγελίδη, η Μακάμπι Τελ Αβίβ τον αποχαιρέτησε μέσα από την επίσημη ιστοσελίδα της. Τι δήλωσε ο νέος πρόεδρος του ΠΑΟΚ αλλά και ο ιδιοκτήτης της Μακάμπι.






Αρχικά στο κείμενο υπάρχουν δηλώσεις του κ. Αγγελίδη. «Ήταν μεγάλη τιμή και προνόμιο να είμαι μέλος αυτής της μεγάλης ομάδας. Από την ώρα που την ανέλαβε ο Μιτς Γκολντχάρ, έχει πραγματοποιήσει τεράστια πρόοδο. Είμαι βέβαιος πως οι αφοσιωμένοι στον σύλλογο άνθρωποι που βρίσκονται εδώ θα συνεχίσουν να αναπτύσσουν τη Μακάμπι σε όλα τα επίπεδα. Θα ήθελα να αναφέρω τις θερμές μου ευχαριστίες στον ιδιοκτήτη κ. Γκολντχάρ, που μου έδωσε αυτή τη μεγάλη ευκαιρία να αποτελέσω μέρος του οράματός του. Επίσης ευχαριστώ όλους όσους με βοήθησαν να εκπληρώσω τα καθήκοντά μου. Ήταν μία καταπληκτική εμπειρία να συμμετάσχω στο πρότζεκτ της Μακάμπι. Αρχική μου πρόθεση ήταν να παραμείνω στο Ισραήλ, όμως για διάφορους λόγους δεν μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο.

Μετά από πέντε σχεδόν χρόνια, ήρθε η στιγμή να φύγω για να αναλάβω μία άλλη μεγάλη πρόκληση που είναι η θέση του προέδρου και διευθύνοντα συμβούλου στη ΠΑΕ ΠΑΟΚ, στη Θεσσαλονίκη. Η Μακάμπι πλέον έχει οργανωθεί σε πολύ υψηλά επίπεδα και είμαι βέβαιος πως με την επιστασία του κ. Γκοντχάρ θα συνεχίζει να μεγαλώνει» τόνισε ο κ. Αγγελίδης για να πάρει αμέσως μετά τον λόγο ο ίδιος ο κ. Γκολντχάρ.

«Ο Ιάκωβος παρουσίασε τα υψηλότερα πρότυπα όσον αφορά τις αξίες και την επαγγελματική ηθική. Είμαι σίγουρος πως θα συνεχίζει να ενδιαφέρεται για τη Μακάμπι. Μέσα από τον ηγετικό του ρόλο, τα τελευταία πέντε χρόνια έχουμε σημειώσει σημαντική πρόοδο όσον αφορά στην οικοδόμηση μίας σωστής επαγγελματικής κουλτούρας στη Μακάμπι. Εντός και εκτός γηπέδου. Όλοι αναγνωρίζουν πως οι επιτυχίες μας συμπεριλαμβανομένου και των πρωταθλημάτων μας, δεν θα είχαν επιτευχθεί χωρίς τη συμβολή του Ιάκωβου. Επίσης, είναι στενός προσωπικός μου φίλος και εξ ονόματος ολόκληρου του οργανισμού της Μακάμπι τον ευχαριστώ δημοσίως. Καλή τύχη στον ΠΑΟΚ, είμαστε σίγουροι πως κα εκεί θα πετύχεις διάφορα με την ίδια αξιοπρέπεια και ακεραιότητα» τόνισε ο ιδιοκτήτης της Μακάμπι.

http://www2.paok24.com/newsitem.asp?s=1 ... 9&id=44155
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ale » Πέμ 24 Ιούλ 2014, 16:19

Άιντε να δούμε. Μήπως όμως θα ήταν φρονιμότερο να περιμένουμε να περάσει από την ΓΣ;
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Απ: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό fn1m » Πέμ 24 Ιούλ 2014, 16:28

Δείχνει να έχει περγαμηνές ο κύριος Αγγελιδης. Μακάρι να τον αφήσουν να κάνει έργο.
fn1m
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 21:14

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό koylispontios » Πέμ 24 Ιούλ 2014, 16:33

Πολλή θετικό ότι είναι μεγαλοδικηγόρος.
Μπορεί να μας χρειαστεί σε έναν μελλοντικό διεθνή δικαστικό αγώνα με την φερόμενη εγκληματική οργάνωση. ;)
Οι Ελληνες θα επαναστατίσουν όταν τους κόψουν το νερό και δεν θα μπορούν να κάνουν φραπέ.
Άβαταρ μέλους
koylispontios
 
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Δευτ 03 Μαρ 2014, 11:01

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 24 Ιούλ 2014, 16:34

Ale έγραψε:Άιντε να δούμε. Μήπως όμως θα ήταν φρονιμότερο να περιμένουμε να περάσει από την ΓΣ;

Τυπικά ναι. Εγκρίνεται από την ΓΣ και αναλαμβάνει μετά το πέρας της. Απλά τώρα ανακοινώνεται ως υποψήφιος. Ουσιαστικά όμως αυτός θα αναλάβει λόγω βούλησης μεγαλομετόχου (όπως λέμε owner).
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Απ: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Πέμ 24 Ιούλ 2014, 16:40

fn1m έγραψε:Δείχνει να έχει περγαμηνές ο κύριος Αγγελιδης. Μακάρι να τον αφήσουν να κάνει έργο.

Την αποψη του μπαλλαβλακα για τον αγγελιδη ποτε θα την μαθουμε?
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό olafpaok » Πέμ 24 Ιούλ 2014, 16:48

Η μεγαλύτερη μεταγραφή θα είναι αυτή!! Σαν ρόλος αυτό ακριβώς που χρειαζόμασταν και μας έλειπε, μιας κι ο Σαββίδης δεν μπορεί να έχει άμεση επίβλεψη λόγω απόστασης. Τα απαραίτητα στοιχεία φαίνεται να τα έχει για να επιτύχει, οπότε υπομονή από όλους μας και κυρίως από τον Σαββίδη.

Μετά από αυτόν μπορούμε να περιμένουμε και τους παικταράδες.

Καλή επιτυχία στο νέο σου ρόλο!!
olafpaok
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τρί 14 Δεκ 2010, 15:13

Re: Απ: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Πέμ 24 Ιούλ 2014, 17:06

paokovios1974 έγραψε:
fn1m έγραψε:Δείχνει να έχει περγαμηνές ο κύριος Αγγελιδης. Μακάρι να τον αφήσουν να κάνει έργο.

Την αποψη του μπαλλαβλακα για τον αγγελιδη ποτε θα την μαθουμε?

ε ναι. αλλιως εγω δεν σχολιαζω.....

υγ: καλως ηρθε και με σοφια να πραττει.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό eorptol » Πέμ 24 Ιούλ 2014, 17:07

Φαίνετε να εχει τα προσόντα της θέσης ολα βέβαια θα φανούν στην πράξη εγω να του ευχηθώ πολυ μεγάλη επιτυχια στον ΠΑΟΚ για το καλο του και πάνω απο ολα για το καλο της ομάδας μας
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Realcon » Πέμ 24 Ιούλ 2014, 17:27

fn1m έγραψε:Δείχνει να έχει περγαμηνές ο κύριος Αγγελιδης. Μακάρι να τον αφήσουν να κάνει έργο.

Σου την είπα την προχτές. Σήμερα... +
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

Re: Απ: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό fn1m » Πέμ 24 Ιούλ 2014, 17:41

paokovios1974 έγραψε:
fn1m έγραψε:Δείχνει να έχει περγαμηνές ο κύριος Αγγελιδης. Μακάρι να τον αφήσουν να κάνει έργο.

Την αποψη του μπαλλαβλακα για τον αγγελιδη ποτε θα την μαθουμε?

Όταν θα έρθει η ώρα θα κριθεί κι αυτός. Ελπίζω να είναι τέτοια η θητεία του που θα μας κάνει να τον κρίνουμε θετικά.
fn1m
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 21:14

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό adidas1926 » Πέμ 24 Ιούλ 2014, 17:42

Καλη επιτυχια και μακαρι να μην φανεις λιγος οπως οι προκατοχοι σου...
adidas1926
 
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 21:22

Re: Ιάκωβος Αγγελίδης νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Πέμ 24 Ιούλ 2014, 17:44

Κίνηση προς τη σωστή κατεύθυνση. Του εύχομαι να σηκώσει και πρωτάθλημα :D
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5756
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Επόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες