Μεταγραφές Ιανουαρίου 2009

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Δημοσίευσηαπό zoomgr » Παρ 03 Οκτ 2008, 18:42

αυτό λέω ρε παιδιά... ότι παραπάνω μπορούμε,,, γιατι να το αφήσουμε?
τηα πάρουμε πρωτάθλημα και θα λέμε όχι στόχος είνα το ΟΥΕΦΑ?
:)


:)
Άβαταρ μέλους
zoomgr
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιουν 2008, 09:50

Δημοσίευσηαπό chiliano » Παρ 03 Οκτ 2008, 19:53

Ετσι ειναι παιδια χαλαρα!
Η ομαδα με την πορεια της θα δειξει που μπορει να φτασει,εμεις απο την πλευρα μας μονο να στηριξουμε μπορουμε.Εαν η ομαδα χρειαστει μεταγραφες θα φανει στη συνεχεια μεχρι τοτε προσηλωση στο στοχο που δεν ειναι αλλος απο την εξυγειανση.
Άβαταρ μέλους
chiliano
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 14:50
Τοποθεσία: Βεροια

Δημοσίευσηαπό Gelas » Κυρ 05 Οκτ 2008, 09:58

Παιδια μια ερωτηση...μην με αποπαρετε...

Εφοσον ο Σαλπι δεν θελει να ανανεωσει το συμβολαιο του δεν σημαινει κατι αυτο?

Εγω παντως λεω οτι αν στο ματς με τον Λαγο δεν τον βρισουμε και τα σχετικα θα θελει ακομα περισσοτερο να γυρισει...

Παιδια κατι παιζει...

και μου μυριζει επιθετικο διδυμο ΣΑΛΠΙ - ΜΟΥΣΛΙ
Άβαταρ μέλους
Gelas
 
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Δευτ 26 Μάιος 2008, 15:14
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Δημοσίευσηαπό Gelas » Κυρ 05 Οκτ 2008, 10:25

Βασικα δεν ξερω τους λογους...γιατι οταν εφυγε δεν ασχολιομουν με ποδοσφαιρο οποτε φιλε φαζζτοουν μπορεις να μου πεις τι παιζει?

Παντως αν ειναι επειδη εφυγε για τα λεφτα...ειναι επαγγελματιας
και αν εβριζε ηταν επειδη ο καθε ποδοσφαιριστης που ηταν στον ΠΑΟΚ στην γουμενο-εποχη ηθελε να φυγει...

Εγω παντως τον θελω πισω...και να ζητησει συγνωμη και αυτος αλλα και εμεις...και περασμενα ξεχασμενα...

αλλα για πες λιγο τι παιζει...
Άβαταρ μέλους
Gelas
 
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Δευτ 26 Μάιος 2008, 15:14
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Δημοσίευσηαπό Gelas » Κυρ 05 Οκτ 2008, 10:28

Πολυ σωστος ο Ροναλντο...Μπραβο αδερφε...
Άβαταρ μέλους
Gelas
 
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Δευτ 26 Μάιος 2008, 15:14
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Δημοσίευσηαπό petros44 » Κυρ 05 Οκτ 2008, 23:59

Σοβαρευτειτε με τον ευρολαγο. παικτης που θεωρει τον παοκ σκαλοπατι για την καριερα του οπως οκκαδες κωνσταντινιδες και καφεδες δεν εχουν καμια θεση στον ΠΑΟΚ που ονειρευομαστε .Μαθανε τωρα ολοι και ερχονται για την συνταξη στον παοκ βλεπε λακη κωνσταντινιδη γεωργιαδη(ναι το Γχ,μιλαω για μετα ολυμπιακο που καναμε τα στραβα ματια)Παικτης που φευγει δεν εχει λογο να επιστρεψει σε ηλικα που ειναι για μαμ κακα και νανι

Φιλικα παντα!

Παοκ ειμαστε :!:
petros44
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 10:50

Δημοσίευσηαπό petros44 » Δευτ 06 Οκτ 2008, 00:38

Καλα μονο εγω δεν θελω τον ευρολαγο ρε?


υγ. εχεις δικο πλατον
Τελευταία επεξεργασία από petros44 και Δευτ 06 Οκτ 2008, 00:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
petros44
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 10:50

Δημοσίευσηαπό eleos » Δευτ 06 Οκτ 2008, 03:01

Για μενα ο Σαλπιγκιδης ειναι ο καλυτερος ελληνας επιθετικος αυτη τη στιγμη και σιγουρα ενας παιχτης που η ομαδα δεν εχει και χρειαζεται να αποκτησει,λογω ταχυτητας,μαχητικοτητας,τελικης προσπαθειας και σεντρας.
Παρ' όλο που δεν είμαι υπέρ των μεταγραφων,προτιμω εξυγιανση, και ειλικρινα αφηνοντας πισψ οσα εγιναν,αν κατσει και τον παρουμε θα ειναι μια τρομερη επένδυση για την ομαδα γενικα.
Αντε να παρουμε και ενα 10αρι αλλα βασικο,οχι να κονταροχτυπιεται με τον Ιβιτς για το ποιος ειναι λιγότερο χαλια (παρ ολα αυτα πιστευω οτι ο ιβιτς θα ανεβει και δε θα χρειαστει..).
Άβαταρ μέλους
eleos
 
Δημοσιεύσεις: 2398
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 13:56
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη - Northshire Abbey

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Δευτ 06 Οκτ 2008, 17:03

Ποτε δεν ημουν απολυτος αλλα στο θεμα Σαλπιγγιδη εγω προσωπικα αν τον δω ξανα στον ΠΑΟΚ θα τον γιουχαρω μεχρι αν ατα παρατησει..
Λιγο αξιοπρεπεια,,Υπαρχουν 100000000000000000000000 ποδοσφαιριστες..Ελεος..ΟΧΙ ΠΑΛΙ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ..
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Δημοσίευσηαπό savvas53 » Δευτ 06 Οκτ 2008, 18:10

δυο λαλακιες εκανε ο σαλπι....
το σσσσσ με το δαχτυλο στην κερκιδα που να πω την αληθεια ηταν λαθος αλλα ηταν και εν πολυς δικαιολογημενο,και το οτι εφαγρ προλογο και εκτελεσε το πεναλτυ.
πιστευω οτι καλως εφυγε τοτε αν εφευγαν κι αλλοι καλυτερα θα ηταν.
εν πολυς βοηθησε να βγει ο ΠΑΟΚ απ'το καθεστως που τον επνιγε.
καλος παικτης ειναι,καλο παιδι,σοβαρος...
και νομιζω και παοκτσακι. μακαρι να ερθει πισω.
με λενε ΠΑΟΚ και ειμαι ΚΑΛΑ
Άβαταρ μέλους
savvas53
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιούλ 2008, 18:05

Δημοσίευσηαπό Gelas » Δευτ 06 Οκτ 2008, 18:31

Εγω εχω μια αλλη ερωτηση...

ΠΟΙΟΣ ΨΗΦΙΣΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΓΙΑ ΑΜΥΝΑ ΚΑΙ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΧΑΦ?????

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Ζησαμε για να τ'ακουσουμε κι αυτο...

Σιγα μην παρουμε παικτη για αμυνα...αφου γυριζει ο Βοσκο...

οσο για σαλπι επειδη καποιος ειπε οτι η καινουρια του θεση ειναι δεξιος περιφεριακος ...αυτο ειναι ενα απο τα λαθη του ΤΕΝ τεν κατε... ο σαλπι δεν εχει ουτε τριπλα ουτε σεντρα ουτε σουτ απο μακρια... μονο ταχυτητα και επαφη με τα διχτυα απο κοντα εχει...οποτε αν ερθει θα παιξουμε 4-4-2 με μουσλι-σαλπι
Άβαταρ μέλους
Gelas
 
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Δευτ 26 Μάιος 2008, 15:14
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 06 Οκτ 2008, 19:13

τελικά πάντα κάτι πρέπει να βρίσκουμε ή μάλλον να εφευρίσκουμε για να "πλακωνόμαστε" μεταξύ μας! ντάξει δε λέω, ταιριάζει και στην ιδιοσυγκρασία του Παοκτσή. Αλλα όχι και για παπάδες, όπως λεεi κι ο κοvσταντίν πιο πάνω. ας "μαλώσω" κι εγώ λίγο, κοντε προδότη πρέπει να ξέρεις ότι... (από αλλου το σύνθημα, αλλα δε βαριέσαι τώρα) :)
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 06 Οκτ 2008, 19:31

εγώ ψήφισα για αμυντικό χαφ.

χρειαζόμαστε ένα back-up του garcia. Τον ηλιάδη δε φαίνεται να τον υπολογίζει για back-up του garcia, ο βιζερα είναι κεντρικός αμυντικός, οπότε....

βασικούς παίκτες δύσκολο να φέρουμε το χειμώνα οποτε ένα καλο και φτηνό back-up είναι αυτό που προτείνω εγώ. κάτι σαν τον ενσαλιβα ( όχι απαραίτητα αυτόν αλλα κάτι τέτοιο). back-up θέλουν και άλλες θέσεις απλός πιστεύω ότι το αμυντικό half είναι η πιο σημαντική θέση και τα αποτέσματα του να λείπει ο garcia τα είδαμε με την αεκ
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Δημοσίευσηαπό savvas53 » Δευτ 06 Οκτ 2008, 19:39

timo, και γω τον θελω πισω,αλλα αυτα οτι εχεις λογους και γνωριζεις ή πεστα μας ή μην αναφερεσαι σ'αυτα καθολου.δεν βοηθαει καθολου.
με λενε ΠΑΟΚ και ειμαι ΚΑΛΑ
Άβαταρ μέλους
savvas53
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιούλ 2008, 18:05

Δημοσίευσηαπό Πανθεσσαλονι » Δευτ 06 Οκτ 2008, 19:44

Να ζητησει συγνωμη απο ποιον και γιατι? Επειδη δηλαδη του βριζαν την μανα και αντεδρασε οπως αντεδρασε? Που εφυγε και πηγε καπου που θα πληρωνοταν χωρις να χρειαζεται να τον τρεχουν στα κοτερα του καθε καραγκιοζη? Που πηρε τα λεφτα του κοσμου?(δεν τα εκλεψε του τα χρωστουσαν).Που δεν ξεκινησε πολεμο κατα του Γουμενου?Ποιος το εκανε δηλαδη?
Το λαθη του ηταν που δεν εφυγε ησυχα και ομορφα με μια προσφυγη.Που δεν διεκδικησε τα δεδουλευμενα.Που εφερε χρηματα στην ομαδα(αν τα εφαγαν αλλοι δεν ευθυνεται αυτος).Που απαντησε στους μυαλοπωληδες τις κερκιδας.
Οσο για το αν ειναι προδοτης μην ορκιζεστε κιολας.Θα σας θυμησω το αγαπημενο μου παραδειγμα.Αθλητη που εδινε υποσχεσεις σε συνδεσμιτες στην Χαλκιδικη οτι θα μεινει στην ομαδα του και το επομενο πρωι υπεγραφε σε σωματειο του Πειραια.Τα ιδια ελεγαν και για εκεινον.Λοιπον,αυτος ο παικτης γυρισε οταν ηταν ενα βημα πριν την συνταξη χωρις να ζητησει συγνωμη για την συμπεριφορα του.Το καλυτερο ομως ειναι οτι οταν αποσυρθηκε κρεμασαν ευχαριστηριο πανώ γι αυτον και του εδωσαν απ' ευθειας θεση στην ομαδα.
Ολα αυτα ειναι απλα για να θυμομαστε.Ο Σαλπι κατα τα αλλα ποτε δεν με ενθουσιασε σαν παικτης.Τον θεωρουσα γρηγορο αλλα αμπαλο.Δουλευταρα αλλα τιποτα το εξαιρετικο.Απο αυτο το σημειο ομως μεχρι να τον σταυρωσουμε απεχουμε πολυ.
Πανθεσσαλονι
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2008, 20:12

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες