Tο PAOKmania και στα σχολεία!!

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Σοβαρό!!! Ο ΠΑΟΚ σε βιβλίο του λυκείου...

Δημοσίευσηαπό costacurtaG4 » Τρί 05 Φεβ 2008, 17:57

ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΟ ΤΟΠΙΚ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ, ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΞΕΝΗΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ...

ΚΑΝΑΜΕ ΕΚΘΕΣΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ 102 ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΤΗΣ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ, ΒΛΕΠΩ ΦΩΤΟ ΤΟΝ ΛΑΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ. ΞΕΡΕΤΕ... ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΦΟΤΟ ΑΠΟ ΚΕΡΚΙΔΑ ΜΕ ΚΑΠΝΟΓΟΝΑ ΚΤΛ... ΑΦΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΟΚΙΑ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ, ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΕΝΑΣ ΧΑΜΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ Β1 ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΑΣ!!!! ΧΑΜΟΣ... ΑΛΛΑ Η ΕΙΚΟΝΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΞΕΚΑΡΦΩΤΗ. ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΔΙΠΛΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ:
Νομίζεις οτι η ανεργία είναι ένας από τους παράγοντες που προκαλούν την αντικοινωνική συμπεριφορά των νέων; ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΟΥΜΕ. Η ΕΙΚΟΝΑ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ...

ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΑΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ???? ΔΕΝ ΞΕΡΩ... ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΕΡΓΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΒΟΥΜΕ ΚΑΠΝΟΓΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΟ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ... ΘΕΛΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤ' ΕΜΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΖΗΤΗΜΑ... ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΜΑΣ ΠΟΛΕΜΑΝ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΠΛΕΟΝ...
Τελευταία επεξεργασία από costacurtaG4 και Τρί 05 Φεβ 2008, 18:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
costacurtaG4
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:27
Τοποθεσία: Θ4Α

...

Δημοσίευσηαπό costacurtaG4 » Τρί 05 Φεβ 2008, 18:16

EINAI MIA ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΚΕΡΚΙΔΑ ΜΕ ΚΑΠΝΟΓΟΝΑ. ΠΟΛΛΟΙ ΦΟΡΑΝΕ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΜΠΛΟΥΖΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΔΙΑΚΡΕΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΜΕ ΔΙΚΕΦΑΛΟ ΣΤΗΝ ΜΠΛΟΥΖΑ ΤΟΥ... ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΜΕΣΩΣ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΑΟΚΙΑ...
Άβαταρ μέλους
costacurtaG4
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:27
Τοποθεσία: Θ4Α

...

Δημοσίευσηαπό costacurtaG4 » Τρί 05 Φεβ 2008, 18:24

OLA AYTA 8A KSEKINHSOUN APO TO TOPIC MOU???

ORE TERASTIE COSTACURTA!!!!

PLAKITSA KANOUME, PANTOS EINAI SHMANTIKO ZHTHMA MAN...

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
costacurtaG4
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:27
Τοποθεσία: Θ4Α

Re: ΣΟΒΑΡΟ!!! Ο ΠΑΟΚ ΣΕ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ...

Δημοσίευσηαπό mirmidonas4 » Τρί 05 Φεβ 2008, 18:31

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΔΕΡΦΙΑ αν ειναι να μασ λενε ακοινονιτους επειδη ειμαστε πραγματικα πορωμενη και γουσταρουμε τοτε ειναι ακοινωνιτος και τρελος ολόκληρος ο κοσμος απο τη παοκαρα μας εως τη μποκα! Τα σχολικα βιβλια δυστυχως ςιναι γεματα απο βλακιες και πραγματα τα οποια ειναι φτιαγμενα οπως κατεβαζει η γκλαβα ενος ασχετου ο οποιος θελει να αποκαλειται ειδημον! Ευτυχώς που στη μετα σχολείου επαφή το μυαλό αρχίζει και ανοίγει! Προς πληροφοριση των ασχετων αυτών στο γιπεδο δε γινονται διακρισεις ολοι ειμαστε εκει ασυγκριτος οποτε φιλε μη δινεις σημασια στις χαζομαρες τους και μπορω να πω οτι ειμαστε η ομαδα με τη καλυτερη ατμοσφαιρα στο γηπεδο στην ΕΛΛΑΔΑ μεχρι και στο εξωτερικο λενε για μας! ΠΑΟΚΑΡΑ ΤΡΕΛΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΝΕ !!!
mirmidonas4
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 18:20

Δημοσίευσηαπό big_Sam » Τρί 05 Φεβ 2008, 20:36

Και εγω β ειμαι και με ειπε ο καθηγήτης χοολιγκανια ολα τα παοκια
big_Sam
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:17

Δημοσίευσηαπό apaikto$ » Τρί 05 Φεβ 2008, 20:56

Παίδες, μπορεί κάποιος να ανεβάσει τη συγκεκριμένη φωτογραφία να τη δούμε όσοι δε την έχουμε δει? ..
Άβαταρ μέλους
apaikto$
 
Δημοσιεύσεις: 745
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 04:28

...

Δημοσίευσηαπό costacurtaG4 » Τρί 05 Φεβ 2008, 21:29

αυριο θα ανεβει αρθρο με την φωτο και το θεμα τησ φωτο για να γινει γνωστη η υποθεση σε ολο το πανελληνιο...
Άβαταρ μέλους
costacurtaG4
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:27
Τοποθεσία: Θ4Α

Δημοσίευσηαπό Jordanios » Τρί 05 Φεβ 2008, 21:58

Μήπως μπορείτε να μου πείτε πως ανεβαίνει μια φώτο (με απλά λόγια ) για να την ανεβάσω διότι έχω ήδη όλο το Βιβλίο σε pdf και την εν λόγω φωτογραφία και σε JPG.

την είδα την φωτογραφία και εάν έχεις παρατηρητικότητα μπορείς να διακρίνεις στην μέση κάποιον με δικέφαλο στην μπλούζα και κάποιους με ασπρόμαυρη φανέλα.

εκείνο που παρατήρησα επίσης σε ολόκληρο το βιβλίο είναι ότι γίνονται πολλές αναφορές στη Θεσσαλονίκη (και αυτό δεν ξέρω πόσο καλό ή ύποπτο είναι) προφανώς όμως κάποιοι από τους συγγραφείς είναι Μακεδόνες.
Άβαταρ μέλους
Jordanios
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Μακεδονία

Δημοσίευσηαπό Jordanios » Τρί 05 Φεβ 2008, 22:04

Πάντως εάν θέλετε να βρείτε σχολικά βιβλία με ύποπτες αναφορές (γενικά για την Βόρεια Ελλάδα αλλά και για ευαίσθητα Εθνικά και θρησκευτικά ζητήματα) καλό θα ήταν να ξεκινήσετε από τα βιβλία Δημοτικού .

Ας μην ξεχνάμε ότι προπαγάνδα ξεκινάει από τα παιδικά μας χρόνια.
Άβαταρ μέλους
Jordanios
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Μακεδονία

Δημοσίευσηαπό costacurtaG4 » Τρί 05 Φεβ 2008, 22:16

Jordanios έγραψε:Πάντως εάν θέλετε να βρείτε σχολικά βιβλία με ύποπτες αναφορές (γενικά για την Βόρεια Ελλάδα αλλά και για ευαίσθητα Εθνικά και θρησκευτικά ζητήματα) καλό θα ήταν να ξεκινήσετε από τα βιβλία Δημοτικού .

Ας μην ξεχνάμε ότι προπαγάνδα ξεκινάει από τα παιδικά μας χρόνια.



ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΛΙΝΚ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΕΣ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ???
Άβαταρ μέλους
costacurtaG4
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:27
Τοποθεσία: Θ4Α

Δημοσίευσηαπό Jordanios » Τρί 05 Φεβ 2008, 22:32

Τα Βιβλία που κυκλοφορούν στα Δημόσια σχολεία υπάρχουν όλα στο Παιδαγωγικό Ινστιτούτο http://pi-schools.sch.gr/

το συγκεκριμένο είναι περίπου 27 MB βρίσκεται στο http://pi-schools.sch.gr/download/lesso ... rasi_B.pdf
το έχω κατεβάσει δεν χρειάζεται να το κατεβάσεις διότι σου έστειλα ήδη ένα printscreen
Άβαταρ μέλους
Jordanios
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Μακεδονία

Δημοσίευσηαπό vryzas4 » Τρί 05 Φεβ 2008, 22:40

Ρε φίλε costacurta; Όταν το ήδατε αυτό διαμαρτιριθήκατε στον/στην καθηγητή/-ήτρια που σας έκανε εκίνη την ώρα μάθημα; Εγώ πάντος θα το έκανα και θα το κάνω βέβεα σε 2 χρόνια όταν και θα πάω 2α λυκείου (πάω 3η). Τα έχω πάρει στο κρανίο εγώ. Είναι αίσχος, όχι μόνο η συγκεκριμένη φοτογραφία αλλά γεννηκότερα ο συνολικός πόλεμος προς την Ιστορία της χόρας μας...!!! Μήπος το βιβλίο το έγραψε η Ρεγκούζη (πως την λεν τελως πάντων...)...;;;
vryzas4
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ 31 Ιαν 2008, 23:31

Δημοσίευσηαπό vryzas4 » Τρί 05 Φεβ 2008, 23:00

sorry ρε φίλε, αλλά ήδα αυτό που ήπες εδώ http://pi-schools.sch.gr/download/lessons/hellenic/ekthesi_ekfrasi_B.pdf και δεν φαινόταν ότι στην φότο ήταν ΠΑΟΚτζήδες... Η φότο ήταν γεμάτη απο φοτοβολίδες και δεν φενόταν και πολλά... Ωστόσω έχεις δίκαιο στο ότι αριστερά φένετε ότι φοράν ένας, δύο ασπρόμαυρη φανέλα. Πάντως πιστεύω ότι θα πέσουμε στην παγήδα αν διαμαρτηριθούμε δημοσίως...!!! Πάντος προτήνο να στείλει κάποιος (εσύ π.χ.) ένα e-mail στην Π.Α.Ε. ή να τηλεφωνήσει!!!

Τηλ: +30.2310.95.40.50
Fax: +30.2310.95.10.00
Και για e-mail στην Π.Α.Ε. εδώ:http://www.paokfc.gr/contact.jsp
vryzas4
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ 31 Ιαν 2008, 23:31

...

Δημοσίευσηαπό costacurtaG4 » Τρί 05 Φεβ 2008, 23:23

ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΝΚ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ. ΙΣΩΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΖΟΥΜ ΚΑΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ. ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ...


ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΜΑΣ...
ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΤΥΧΟΥΝ....

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ...

PAOK ...AND NOTHING ELSE MATTERS!!!!
Άβαταρ μέλους
costacurtaG4
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:27
Τοποθεσία: Θ4Α

...

Δημοσίευσηαπό costacurtaG4 » Τρί 05 Φεβ 2008, 23:25

ΑΥΡΙΟ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΑΡΘΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΑΝΕΛΑΒΕ Ο ΖΑΓΟΡ...
Άβαταρ μέλους
costacurtaG4
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:27
Τοποθεσία: Θ4Α

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες