Μάλαμας Τεβεκέλης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Μάλαμας Τεβεκέλης

Δημοσίευσηαπό Moz » Δευτ 17 Μαρ 2014, 09:35

Εσένα γιατί σε πληρώνει ο Ιβάν είπαμε?

Στην προετοιμασία των παικτών για ένα τέτοιο ματς και για το πως να χειριστούν πρόκληση και τραμπούκο από κοράκι, βοηθούς και αντιπάλους πήρες μηδέν... Όπως και δεν πήρες μυρωδιά να ρωτήσεις και να μάθεις τι φρούτο είναι ο Κομίνης...

Όπως πέφτει πρόστιμο στους παίκτες σε ανάποδα αποτελέσματα, πρόστιμο και σε σένα κανα μηνιάτικο να την ψιλοακούσεις... :yellowcard:
Άβαταρ μέλους
Moz
 
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Δευτ 29 Σεπ 2008, 12:20

Re: Μάλαμας Τεβεκέλης

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Δευτ 17 Μαρ 2014, 12:36

Moz έγραψε:Εσένα γιατί σε πληρώνει ο Ιβάν είπαμε?

Στην προετοιμασία των παικτών για ένα τέτοιο ματς και για το πως να χειριστούν πρόκληση και τραμπούκο από κοράκι, βοηθούς και αντιπάλους πήρες μηδέν... Όπως και δεν πήρες μυρωδιά να ρωτήσεις και να μάθεις τι φρούτο είναι ο Κομίνης...

Όπως πέφτει πρόστιμο στους παίκτες σε ανάποδα αποτελέσματα, πρόστιμο και σε σένα κανα μηνιάτικο να την ψιλοακούσεις... :yellowcard:

Αφού δεν την περίμενε αυτή την διαιτησία πως θα τους προετοιμάση;(αυτά λέει στο metropolis)!Εγώ που είμαι άσκετος,την περίμενα,και θα τους προετοίμαζα όπως λέει και ο παραπάνω φίλος Moz!
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: Μάλαμας Τεβεκέλης

Δημοσίευσηαπό charlie_pace » Δευτ 17 Μαρ 2014, 12:39

Τι δεν περίμενε; μετά το ματς με τον γαυρο είχαν φρίξει όλοι και λέγαν ότι θα μας σφάξουν.. Μέχρι και αρειανο βοηθό όρισαν στην αρχή, άσχετα αν μετα αποκαλύφθηκε και τον έβγαλαν..

Nexused!
Άβαταρ μέλους
charlie_pace
 
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 21:33

Re: Μάλαμας Τεβεκέλης

Δημοσίευσηαπό Moz » Δευτ 17 Μαρ 2014, 14:31

Ekatnetworkltd έγραψε:
Moz έγραψε:Εσένα γιατί σε πληρώνει ο Ιβάν είπαμε?

Στην προετοιμασία των παικτών για ένα τέτοιο ματς και για το πως να χειριστούν πρόκληση και τραμπούκο από κοράκι, βοηθούς και αντιπάλους πήρες μηδέν... Όπως και δεν πήρες μυρωδιά να ρωτήσεις και να μάθεις τι φρούτο είναι ο Κομίνης...

Όπως πέφτει πρόστιμο στους παίκτες σε ανάποδα αποτελέσματα, πρόστιμο και σε σένα κανα μηνιάτικο να την ψιλοακούσεις... :yellowcard:

Αφού δεν την περίμενε αυτή την διαιτησία πως θα τους προετοιμάση;(αυτά λέει στο metropolis)!Εγώ που είμαι άσκετος,την περίμενα,και θα τους προετοίμαζα όπως λέει και ο παραπάνω φίλος Moz!


Και ένας προπονητής μπορεί να μην περιμένει ότι θα φάει γκόλ στο 1ο λεπτό ή ότι θα μείνει με 10 παίκτες, αλλά όπως αυτός πρέπει να έχει plan B, έτσι πρέπει να προετοιμάζεσαι και για την διαιτησία...

Πως και πότε θα πέσεις, αν όταν πέφτει ο παίκτης σε μπιζμπιζέ φάουλ θα καπακώσει και τη μπάλα, πότε θα πάρει καροτσάκι τον ρέφ, πότε θα πηγαίνει μόνο ο αρχηγός, πότε θα βρίσει, πότε θα γαμωσταυρίσει, πότε θα προκαλέσει την αντίπαλη κερκίδα προς όφελος της δικής μας και πάει λέγοντας...

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο GAY ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ...

Στέρηση μισθού για 1 μήνα για να βάλεις μυαλό...
Άβαταρ μέλους
Moz
 
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Δευτ 29 Σεπ 2008, 12:20

Re: Μάλαμας Τεβεκέλης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 01 Απρ 2014, 12:44

Τελικά υπάρχει.Νομιζα οτι ειναι ακόμα ενας αστικός μύθος. :o
Και βγήκε τωρα μετά απο 90 κιτρινες και 464 κερδισμένα φάουλ εναντι 483 κατα (ο πλατανιας έχει 534 κερδ) σε μια ομάδα που έχει την κατοχή στην πλειοψηφία των αγώνων , να μας πεί τι?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μάλαμας Τεβεκέλης

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Τρί 01 Απρ 2014, 13:51

Καλώς ο Ιβαν έχει πάρει τον Τεβεκελη και έχει εξηγήσει ο ίδιος τον ρόλο του ,ότι είναι εκπαιδευτικός, είναι πολύ σωστή κίνηση οι ακαδημίες του ΠΑΟΚ να μαθαίνουν από μικροί τους κανονισμούς αλλα το κυριοτερο οτι ο διατητής είναι ενας παραγοντας του παιχνιδιού που αυτό που έχει να κάνει ένας ολοκληρωμένος παίκτης είναι να μην αντιδράει στις αποφάσεις του μπορεί να μην του μιλάει κι όλας θα ήταν ο καλύτερος τρόπος. Δυστυχώς η πρώτη ομάδα δεν ακολουθει τις οδηγίες πολλοί παίκτες κρεμάνε την ομάδα ελπίζω αυτοί που θα έρθουν από τις ακαδημίες να μην κάνουν τα ίδια. Αν με ρωτήσετε αν γίνετε να είσαι ψυχραιμος στις αποφάσεις του διαιτητή ,λέω ότι γίνετε έχω παιξει στο χειροτερο πρωτάθλημα της Ελλάδας ,Δ Εθνικη και τοπικα του Πειραιά που όταν ο διαιτητής ήταν στημένος ούτε να τον χαιρετήσεις δεν επιτρεπόταν. Έχω δει να παίρνει συμπαίκτης μου δύο κίτρινες πριν την εκτέλεση άουτ στην ίδια φάση για καθυστέρηση ,μόνο που αν είσαι καλύτερος μπορείς να κερδίσεις και τους διαιτητές.
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6860
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Μάλαμας Τεβεκέλης

Δημοσίευσηαπό astronaut » Δευτ 25 Αύγ 2014, 03:23

Μεγάλε Μάλαμα, άντε τώρα να εξηγήσεις στον Φανούρη τί και πώς...
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Μάλαμας Τεβεκέλης

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Δευτ 25 Αύγ 2014, 07:07

Κ στον Σπυρόπουλο οτι έκανε πέναλτι.... γιατί δεν τα λέτε ολα;
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Μάλαμας Τεβεκέλης

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Δευτ 03 Οκτ 2016, 13:57

γεια σου ρε τεβεκελη που λες και ξεκαθαρα οτι εκανε λαθος το κορακι!!! συμβουλε διαιτησιας που πληρωνεσε κιολας μη χεσω
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10119
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Μάλαμας Τεβεκέλης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 03 Οκτ 2016, 14:01

Εντάξει τι να κανει σε συ;
Κάπως πρεπει να δικαιολογήσει το μισθό του
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μάλαμας Τεβεκέλης

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 03 Οκτ 2016, 14:07

sn0ufel4 έγραψε:γεια σου ρε τεβεκελη που λες και ξεκαθαρα οτι εκανε λαθος το κορακι!!! συμβουλε διαιτησιας που πληρωνεσε κιολας μη χεσω

Έχεις κάτι να προσάψει στον τεβεκελη?
Ξέρεις ποιος είναι ο ρόλος του στην ομάδα και αν τον κάνει καλά?
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μάλαμας Τεβεκέλης

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Δευτ 03 Οκτ 2016, 14:10

οχι ντεσπε δε ξερω. ενημερωσε με εσυ αν ξερεις. υπευθνος για θεματα διαιτησιας διαβαζω. αυτο τι περιλαμβανει? να λεει απλα τους παικτες να μην διαμαρτυροντε γιατι θα παρουν καρτα?
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10119
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Μάλαμας Τεβεκέλης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 03 Οκτ 2016, 14:14

astronaut έγραψε:Μεγάλε Μάλαμα, άντε τώρα να εξηγήσεις στον Φανούρη τί και πώς...

Από 25 Αυγούστου 2014 το εν λόγω post...

Αν ο φίλος που το έγραψε δεν έχει "κληρονομικό χάρισμα" και αναφέρεται σε παρελθόν περιστατικό, τότε...
η διαχρονικότητα του σημαίνει όλα όσα δεν καταλαβαίνετε πολλοί!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μάλαμας Τεβεκέλης

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 03 Οκτ 2016, 14:42

sn0ufel4 έγραψε:οχι ντεσπε δε ξερω. ενημερωσε με εσυ αν ξερεις. υπευθνος για θεματα διαιτησιας διαβαζω. αυτο τι περιλαμβανει? να λεει απλα τους παικτες να μην διαμαρτυροντε γιατι θα παρουν καρτα?

Δεν ξέρεις αλλά τα καρφιά σου να τα ρίξεις
Και στα @@μου Ο τ εβεκελης μιας και την φάρα των διαιτητών την θεωρώ την χειρότερη φάρα μετά απ αυτή των πολιτικών

Απλά τρελενομαι με τη νοοτροπία να κρατούμε το οτιδήποτε και ας μη γνωρίζουμε τίποτε.

Η δουλειά λοιπόν του τεβεκελη στον ΠΑΟΚ είναι να μάθει στους αθλητές (με πρώτο στόχο τους μικρούς ) τους κανόνες του αθλήματος
Μπορεί να σου φαίνεται αστείο ίσως και να θεωρείς και αυτονόητο ότι ένας ποδοσφαιριστής ξέρει τους κανονισμούς αλλά δεν είναι έτσι.

Επιπλέον από την Ομοσπονδία έρχονται συνεχώς παρατηρήσεις με μικραλλαγες είτε στην διακριτική φιλοσοφία είτε στο γράμμα του νόμου είτε σε οτιδήποτε άλλο.

Ε αυτά ο τ εβεκελης είναι αρμόδιος να τα μεταφέρει στους αθλητές της ομάδας σε διδασκαλία που γίνετε σε τακτά χρονικά διαστήματα.

Κάτι τέτοιο είναι μια πολύ σημαντική λεπτομέρεια που κάνουν σχεδόν παντού στο εξωτερικό
Δυστυχώς στο Ελλαδιστάν οι κανονισμοί είναι μεταβλητοί ανάλογα το ποιος παίζει.

Αυτά γιατί έχει δημιουργηθεί μια εντύπωση ότι ι τ εβεκελης είναι στον ΠΑΟΚ για να παίρνει η ομάδα κάνα σφύριγμα μιας και είναι πρώην διαιτητής.
Τραγικό λάθος πρώτα σαν συλλογισμός
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μάλαμας Τεβεκέλης

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Δευτ 03 Οκτ 2016, 15:20

1)το να με κατηγορεις οτι ριχνω καρφια για να ριχνω το θεωρω χαζο. δεν νομιζω να εχω δωσει κανενα διακιωμα εδω μεσα ουτε εγγραψα κατι μονο για να κραξω.

2) σε ευχαριστω για την ενημερωση. τωρα που εμαθα τι κανει και ποιος ο ρολος του στην παε καταλαβαινω οτι αυτο που ειπα ηταν λαθος. απλα μου γυρισε το μυαλο το αλλο το παπ@ρι με το σκριν και μπαινω μετα και βλεπω τον τεβεκελη να λεει απλα ηταν λαθος. ε και ? τι κανεις εσυ για αυτο σαν υπευθενος διαιτησιας? αυτο ηταν το ποιντ μου.

desperando έγραψε:Αυτά γιατί έχει δημιουργηθεί μια εντύπωση ότι ι τ εβεκελης είναι στον ΠΑΟΚ για να παίρνει η ομάδα κάνα σφύριγμα μιας και είναι πρώην διαιτητής.
Τραγικό λάθος πρώτα σαν συλλογισμός


οσο γιαυτο επειδη το χω ξανακουσει ειναι τραγικο συμφωνω και ποτε δεν υπονοησα κατι τετοιο
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10119
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: john4serres και 8 επισκέπτες