ΠΑΟΚ - Nizhny Novgorod 52-60,Σχολια & παραλειπομενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Eurocup και όλων των παραλειπομένων...

ΠΑΟΚ - Nizhny Novgorod 52-60,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό ARMY » Τετ 18 Δεκ 2013, 11:10

10η Αγωνιστική 18/12/2013 9μ.μ. ΠΑΟΚ - Nizhny Novgorod
Ο εχθρόs του ελληνικού ποδοσφαίρου φοράει γραβάτα και όχι κασκόλ!
Άβαταρ μέλους
ARMY
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3672
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 16:03
Τοποθεσία: Λουτράκι Κορινθίας

Re: ΠΑΟΚ - Nizhny Novgorod, 18/12, 21:00

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Τετ 18 Δεκ 2013, 14:54

Χαμος στο τοπικ :lol:
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: ΠΑΟΚ - Nizhny Novgorod, 18/12, 21:00

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 18 Δεκ 2013, 18:32

α ρε να χάνω τέτοιες ματσάρες με τέτοιο αντίπαλο και την ομαδάρα μου σκυλιασμένη να αποδείξει ότι δεν ξόφλησε...
σοβαρά περιμένω να δω ΑΜΥΝΑ σήμερα και η απώλεια του πόνου είναι πολύ μεγάλη...έστω το μπρατσοΓιουγκάκι να κάνει physical game...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ - Nizhny Novgorod, 18/12, 21:00

Δημοσίευσηαπό dimitrissss » Τετ 18 Δεκ 2013, 19:37

Ημίχρονο στην Άγκυρα, Άνκαρα - Άλμπα 47-31. Όχι ότι περιμέναμε και τίποτα πιο αισιόδοξο δηλαδή... Η πρόκριση χάθηκε στο εντός έδρας ματς με την Άνκαρα, διαφορετικά θα είχαμε προκριθεί εδώ και τρεις αγωνιστικές...
Άβαταρ μέλους
dimitrissss
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 00:36

Re: ΠΑΟΚ - Nizhny Novgorod, 18/12, 21:00

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Τετ 18 Δεκ 2013, 19:54

Παίδες άσχετο αλλά ψάχνοντας παλιούς αγώνες στο Ίντερνετ βρήκα αυτό το πολύ καλό blog!

http://www.paok-basketballretro.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: ΠΑΟΚ - Nizhny Novgorod, 18/12, 21:00

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Τετ 18 Δεκ 2013, 19:57

Δεν ήμασταν για 2 διοργανώσεις με αυτό το ρόστερ, κακά τα ψέμματα..Κλατάραμε.
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

Re: ΠΑΟΚ - Nizhny Novgorod, 18/12, 21:00

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 18 Δεκ 2013, 20:27

Kάνα λινκ παιδιαάααα
εχουμε ματς σε μισή ώρα!
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ - Nizhny Novgorod, 18/12, 21:00

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τετ 18 Δεκ 2013, 20:49

τελος η Ευρωπη οτι και να γινει αποψε
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: ΠΑΟΚ - Nizhny Novgorod, 18/12, 21:00

Δημοσίευσηαπό dimitrissss » Τετ 18 Δεκ 2013, 21:49

Έχει ξανασυμβεί άραγε σ' ένα ολόκληρο δεκάλεπτο μία ομάδα να έχει όλο κι όλο ένα εύστοχο σουτ; Αν όχι, το καταφέραμε κι αυτό απόψε.
Άβαταρ μέλους
dimitrissss
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 00:36

Re: ΠΑΟΚ - Nizhny Novgorod 52-60,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 19 Δεκ 2013, 16:36

λοιπόν 2-3 λόγια:

Η ψυχολογία της ομάδας είναι στα τάρταρα. Πιο κάτω δεν πάει. Δε νομίζω οτι μπορεί να έχει πιο κάτω. Το σερί των ηττών είναι απίθανο, η ομάδα μοιάζει να έχει ξεχάσει πώς μπορεί να κερδίσει. Θυμίζει εποχές Petway...¨Εχει καλά και κακά διαστήματα σε έναν αγώνα (οκ πιο πολλά κακά) αλλά βρίσκεται σε μία πνευματική σύγχυση. Τη μία παίζουμε στο 1ο δεκάλεπτο καλά, την άλλη στο πρώτο ημίχρονο, την άλλη το γυρίζουμε στο 4ο αλλά δε φτάνει. Πολλές ομάδες ΔΕΝ παίζουν καλά λόγω ντεφορμαρίσματος αλλά εδώ το πράγμα δεν είναι απλό. Με Κηφισιά και Πανιώνιο έκανες τρομερά come back και εκεί που έφτασες στην πηγή, σου κάνουνε ένα 10-0 και τέζα ο καμπούρης. Οι ΟΜΑΔΕΣ όταν δεν παίζουνε καλά και φτάνουν να διεκδικήσουν ξανά (ανέλπιστα) τη νίκη, γίνονται ΠΙΟ δυνατές όταν το πράγμα γυρνάει και συνήθως κερδίζουνε κιόλας. ο ΠΑΟΚ όχι...

Η προσοχή στρέφεται τώρα στο πρωτάθλημα. Στόχος? Η αξιοπρέπεια όπως κάθε χρόνο (στο 4-6) και το να κερδίσεις έστω μισό φίλαθλο με τις εμφανίσεις σου. Επειδή η ομάδα είναι εκ των πραγμάτων λειψή στις 2 βασικές κατηγορίες guard και ψηλών (Payne στο 2 δεν υφίσταται ούτε στα έργα, ναι και εγώ τον πίστευα αλλά δεν..., άρα το 2 έμεινε με τον 37αρη Μπίδη και τέλος- και Καλλές στο 5, ΟΚ εντάξει, λίγο αξιοπρέπεια ρε όλοι σας... :oops: ), ίσως, ίσως λέω, η μόνη ελπίδα (για να επιτευχθούν τα παραπάνω) να είναι η προώθηση των Κόνιαρη-Λιάπη-Κώττα. Προσπαθήστε να αφήσετε και τον Vucicevic ελεύθερο (είχα πεί οτι θα είναι το steal της χρονιάς με όλα τα stats στο μηδέν αλλά έχω πέσει για λίγο έξω...) ο οποίος στο 3-2 πραγματικά ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ κάν στο ρόστερ (παρουσία Payne-Δέδα και Κασέλ) και τέλος.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10570
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Nizhny Novgorod 52-60,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Παρ 20 Δεκ 2013, 00:12

έλα μωρέ, όλα μαύρα κι άραχνα...
με την ξεκούραση των γιορτών, την έλευση Λάζου και την απόκτηση ξένου παίκτη στο τέλος η ομάδα θα κάνει και καμιά νίκη, θα φτάσει κάπου εκεί στην 4η θέση, θα μας ξεγελάσει τον πόνο ίσως με κανένα καλό παιχνίδι εναντίον του ρούλη, και θα περάσει χαμένη κι αυτή η χρονιά όπως τόσες άλλες από την εποχή Μούλα...
το χειρότερό μου είναι να έχεις μικρό ροτέισιον και να σε σκάει ο αντίπαλος... και πέρσυ τα ίδια ,πάλι φέτος.
Τότε δεν είχες άσσο, τώρα δεν έχεις 2 (ο Μπίδης ως παίκτης δεν υπάρχει πλέον...) και πάει λέγοντας.
Η κατάντια του πτωχού πλην τίμιου παλλικαριού. Και σε πήδηξε η διαιτησία και έφαγες και πρόστιμο από πάνω που εκνευρίστηκες.
Αν ήμουν ο Ιβάν θα τα έσπρωχνα να τους κλείσω το σπίτι τους ρεφερι, τους νιονιους, και τους ανθρωπους στα παρασκήνια στις διαιτητικές επιτροπές κτλ. Αλλά που...
το ένδοξο μπάσκετ ο πόντιος το έχει γραμμένο όπως φαίνεται...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ - Nizhny Novgorod 52-60,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό sotos26 » Παρ 20 Δεκ 2013, 00:39

Εγώ θα ζητου΄σα κάτι πιο εφικτό και ακίνδυνο απ'τον Ιβάν, μια καλή μεταγραφή, καλή όμως έτσι...ΟΙ δυο αρκετά καλές με 500χιλ. τι παίχτη φέρνεις τα ευρωπαικά δεν τα ξέρω, μόνο NBA βλέπω, εγώ σαν μπαλίστας δεν τον θέλω να εμπλακεί με το μπάσκετ γιατί θα τα κάνει μαντάρα και εκεί, εδώ στη μπάλα και με το ζόρι τα φέρνει πέρα....Φράγκα μπορεί να σκάσει όμως, φέρνει 2 παιχτάκια κάτσε καλά και όλα ωραία...ο ΠΑΟΚ δεν έχει 2άρι? Η πιο εύκολη θέση να βρεις παίχτη είναι ρε συ...anyway, περιμένω να γυρίσει το πουλέν ο Danny σήμερα...
''Players lose you games, not tactics. There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes'' - Brian Clough
Άβαταρ μέλους
sotos26
 
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 22:39


Επιστροφή στο Eurocup

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες