Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Πέμ 24 Οκτ 2013, 14:13

για μενα το μεγαλο προβλημα της ομαδας ειναι στο 3. ο κασελακης εχει μαθει να παιζει 4αρι και δυσκολα να μπορεσει ποτε να προσαρμοστει σαν 3. ο δεδας φετος δεν, και νομιζω ο πειν απο το λιγο που τον εχω δει δεν ειναι 3αρι.
ενας γκιντενς(μεγαλο πουλεν ο συγκεκριμενος) θα ταν οτι πρεπει γι αυτη την ομαδα.
ισως και ενα κτηνος σεντερ να παιζει αμυνα, γιατι με μπογρη μονο δεν βγαινει η χρονια. ο καλλες αντε να δωσει 3-4 λεπτα. και απο κει και περα καμια αλχημεια με τσαιρελη μαργαριτη.
δηλαδη ενα 3αρι να δινει ενεργεια και ενας σεντερ να δινει ξυλο στην αμυνα και πιστευω μπορουμε να περασουμε στην επομενη φαση του γιουροκαπ και να μπουμε τετραδα στο ελληνικο.
βεβαια καλα ειναι ολα στη θεωρια αλλα λεφτα υπαρχουν? :D
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 24 Οκτ 2013, 14:39

o payne μια χαρά μπορεί στο 3. ας περιμένουμε λίγο εκεί για να κρίνουμε even though συμφωνώ για όσα λες για δέδα (δεν υπάρχει spot shooter πλέον στο σύγχρονο μπάσκετ με πάνω από 15'. νομίζω...) και κασέλ. Και φαίνεται οτι δεν περιμένουμε και βοήθεια από τον σέρβο εκεί... :?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό paok87 » Πέμ 24 Οκτ 2013, 15:23

Μιας και αναφέρατε τον Γκίντενς, αυτός ο ανυπέρβλητος υπερπαικταράς Rawle Marshall ακόμα στο Καζακστάν είναι; Ακόμα απλησίαστος είναι; :P
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 24 Οκτ 2013, 15:47

ή τραυματίας είναι (και δεν παίζει) ή free agent:

http://basketball.asia-basket.com/playe ... tana/35331

http://www.beobasket.net/page/playerMar ... er&id=1050
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 24 Οκτ 2013, 16:24

ωραίο αν και όχι επίκαιρο μεταγραφικό ερώτημα:
για 3αρι μαύρο, που να έχει παίξει Α1, τι θα επιλέγατε;
JR Giddens, Keny Gregory, Rawl Marshall, Diara, έναν Smith νομίζω του Πανελληνίου, αυτόν το περσυνό του ΚΑΟΔ,
κάτι άλλο που δεν θυμάμαι;

(στο 4 δεν έχω τέτοια διλλήματα, τον baby Howard που είχαμε!)
(στο 2 επίσης δεν έχω θέμα, McGrath δαγκωτό με εναλλακτική τον Monroe)
(στον άσσο δυστυχώς δεν θυμάμαι την παρουσία του CJ Watson για να συγκρινω με τον DJ Cooper που μου αρέσει πολύ, και επίσης μου άρεσε κι εκείνος ο μαύρος που πήγε στο Μαρούσι). Πάνω απ'όλους όμως βάζω τον Moo Moo Blackney
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 24 Οκτ 2013, 16:32

childress που έμεινε ελεύθερος σήμερα ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 24 Οκτ 2013, 19:33

ΟΚ ας το δούμε σοβαρά για μια στιγμή έτσι για την κουβέντα:

δεν έχει κίνητρο, δεν έχει σουτ, τι μπορεί να δώσει σε σχέση με τον JR ας πούμε;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 25 Οκτ 2013, 09:54

4 κομμένους λέει κοιτάμε από νουμπουα. ε ρε μάνα μου και να ναι τίποτα τέτοιοι...



Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό die8nhs » Παρ 25 Οκτ 2013, 10:49

Νομίζω ένα 4-5 στο στυλ Κόνραντ Μακρέι θα ήταν λουκούμι για αυτήν την ομάδα.
Σκύλο στην άμυνα με καλό σουτάκι απο τα 4-5 μέτρα. Να μπορεί να τελειώνει φάσεις μέσα στην ρακέτα. Το alter ego του Μπόγρη.
Άβαταρ μέλους
die8nhs
 
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 02:03

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 25 Οκτ 2013, 12:14

paok87 έγραψε:Μιας και αναφέρατε τον Γκίντενς, αυτός ο ανυπέρβλητος υπερπαικταράς Rawle Marshall ακόμα στο Καζακστάν είναι; Ακόμα απλησίαστος είναι; :P


Πήγε Ρουμανία ο Μάρσαλ

Ο Ρόουλ Μάρσαλ επιστρέφει στα Βαλκάνια. Μετά την Τσιμπόνα, τον ΠΑΟΚ και την διετή... απομόνωση του στο Καζακστάν επιστρέφει στην γειτονιά μας. Ο πρώην παίκτης του Δικεφάλου συμφώνησε με την Ασεσόφτο Πλοέστι για να αντικαταστήσει τον τραυματία Φλάουερς.

http://basketplus.gr/index.php/rssall/i ... PyWfm.dpuf

η Ploesti κέρδισε την προηγούμενη εβδομάδα μέσα στη khimki 97-89...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό Makis_4 » Παρ 25 Οκτ 2013, 12:51

Γεια σας παιδιά!Διάβασα από τον φίλο πιο πάνω για Μακ Ρέι και ενώ πραγματικά δεν γράφω ποτέ,ένιωσα την ανάγκη μιας και θυμήθηκα την πολύ όμορφη-χρυσή δεκαετία του ελληνικού μπάσκετ '90.Δυστυχώς δεν έχει κατά την ταπεινή μου άποψη,πλέον την ίδια ομορφιά το άθλημα που εκείνες τις εποχές όλοι αγαπούσαμε(και συνεχίζουμε να αγαπάμε κάποιοι :) ) και βλέπουμε παίκτες οι οποίοι εκείνη την εποχή απλά θα σκούπιζαν τον πάγκο,πλέον να είναι βασικοί και να κάνουν την διαφορά.Όπως και να έχει μιας και μιλάμε για μεταγγραφές το στυλ παίχτη που θα ήταν το ιδανικότερο για εμένα και λέω στυλ μιας και τον ίδιο δεν μπορούμε καν να διανοηθούμε να φέρουμε ποτέ, είναι στυλ Joey Dorsey ίσως και Pete Mickeal( πουλέν από τα παλιά- περιστέρι :D ). Μακάρι βέβαια να μπορούσαμε ξανά να φέρουμε έναν Μακ Ρέι,έναν Γκάρετ,έναν Μπόννερ (άλλο πουλέν τότε :) )
Makis_4
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ 18 Μαρ 2010, 13:14

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 25 Οκτ 2013, 13:11

είναι πολύπλοκη η απάντηση σε αυτά που λες. δεν λέω τίποτα γιατί δεν είμαι αντικειμενικός :mrgreen: . Ας ελπίσουμε οτι ο μπασκετικός ΠΑΟΚ θα σε κάνει να ποστάρεις από εδώ και πέρα ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό Makis_4 » Παρ 25 Οκτ 2013, 13:33

Με κάλυψες Palok όσο και αν σου φαίνεται περίεργο,μιας και εμμέσως γνωρίζω τις απόψεις σου,(όσο μπορώ βέβαια) μέσα από το forum που μπορεί να έχω γράψει απειροελάχιστα αλλά καθημερινά διαβάζω :) Ο μπασκετικός Π.Α.Ο.Κ. είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχει πάρει πολύ καλό δρόμο και με τις κινήσεις που προβλέπω να γίνονται θα μιλάμε για αυτόν όχι μόνο εμείς αλλά και οι αλλόθρησκοι τα επόμενα χρόνια :D
Makis_4
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ 18 Μαρ 2010, 13:14

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 25 Οκτ 2013, 13:37

κατά βάση αυτό ήθελα να πώ. ΥΠΟΜΟΝΗ. η ομάδα χτίστηκε με 300 ψωροχιλιάρικα και πέρυσι (που βγήκαμε 5οι αλλά απείχαμε ελάχιστα από τη 2η-φυσικά προ play offs) και φέτος. Αυτό που λείπει είναι ακόμα 400-600 χιλιάρικα για να κάνεις ομάδα πολύ πιο πλήρη από αυτή του παρελθόντος και με ανάλογους ξένους (ΟΚ δεν θα είναι οι καλύτεροι στην Ευρώπη προφανώς, αλλά με 150 χιλιάρικα το χρόνο φέρνεις αμερικανό φισέκι πλέον). ΥΠΟΜΟΝΗ. πόσο? δεν ξέρω. όσο να γίνουν τα χρέη 0.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφες- ροστερ ΠΑΟΚ 2013-2014

Δημοσίευσηαπό Makis_4 » Παρ 25 Οκτ 2013, 14:44

Εννοείται Palok. Η υπομονή υπάρχει,πόσο μάλλον δε όταν γίνεται πραγματική δουλειά-εξυγίανση την οποία πιστεύω.Εννοείται ότι χρειάζονται και κάποια κεφάλαια από κάποιον ιδιώτη,τα οποία θεωρώ σχεδόν βέβαιο(ίσως και μέχρι την επόμενη χρονιά να έρθουν) αλλά δεν είμαι από αυτούς που λένε ότι αν δεν ερχόταν ο τάδε θα ήμασταν στα Τάρταρα...Μπλέκω και άλλο άθλημα στην συζήτηση ως παράδειγμα μιας και για άλλους είναι επιχείρηση αλλά για εμάς είναι κάτι άλλο και αδιαίρετο...Με λίγα λόγια καλό θα ήταν να έρθουν(ιδιωτικά κεφάλαια),αλλά και στην περίπτωση που δεν έρθουν με μια καλή διαχείρηση μπορούμε να φτάσουμε τουλάχιστον το 1.5 μύρριο badget και ξέρουμε ότι οι συγκεκριμένοι υπάρχοντες στην διοίκηση με αυτά τα λεφτά μπορούν να κάνουν θαύματα(πάντα βέβαια με την στήριξη που θα έπρεπε να έχουν,από όσους μπορούν εννοείται). Κατά την προσωπική μου άποψη πάντα,είναι απίστευτα εύκολη μια πρόταση-συνεργασία σε ιδιώτη με την οποία θα πάρουμε τα κεφάλαια για να μηδενίσουμε(δεν είναι τόσα πολλά) και να αφιερώσουμε όλα τα έσοδα στην δημιουργία μιας καλής ομάδας οι οποία και θα του φέρει την ανάλογη προσωπική διαφήμιση για τα μελλοντικά σχέδια και διαφήμιση για τις εταιρείες του αλλά και θα του μείνει και η ίδια η εταιρεία...Αν και νομίζω ότι ήδη έχουν κινηθεί οι διαδικασίες μιας και οι δυο πλευρές ξέρουν καλύτερα τα πράγματα από εμένα :)
Makis_4
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ 18 Μαρ 2010, 13:14

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες