Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό sotos26 » Δευτ 02 Σεπ 2013, 23:22

hitman έγραψε:Συνοψίζοντας τις φετινές κινήσεις, θεωρώ ότι η διοίκηση έκανε τα αυτονόητα για να χτιστεί μια νέα ομάδα:

Πήρε τον καλύτερο Έλληνα αριστερό μπακ που μας ήρθε ουρανοκατέβατος.
Αγόρασε το Λούκας σε καλή ηλικία και σχετικά φθηνά, ενώ ο παίκτης αρχίζει να κάνει απόσβεση.
Πήρε ελεύθερο τον πολύ καλό, έμπειρο και έτοιμο Τζιόλη.
Πήρε ελεύθερο τον πολλά υποσχόμενο Βίτορ, που ήδη δείχνει ότι μπορεί να εξελιχθεί πολύ καλά.
Αγόρασε έναν από τους καλύτερους δεξιούς μπακ σε καλή ηλικία, που θα είναι χρήσιμος σίγουρα.

Περαιτέρω προχώρησε σε κινήσεις προσωρινής ενίσχυσης σε θέσεις που είχε ανάγκη και θα χρειαστεί του χρόνου να ξαναψάξει παίκτες, αν δεν κρατήσει αυτούς που έφερε. Στοχ, Ολίσε, Νέσιντ, Νίνη.

Για αυτούς που δεν έβαλε ρήτρα δε θα στενοχωρεθώ ακόμη κι αν δεν παίξουν καθόλου, γιατί ως γνωστόν, "από πίτα που δεν τρως, τί σε μέλλει κι αν καεί;;". Ο Στοχ όμως δείχνει ότι πρέπει να είναι η πρώτη σοβαρή κίνηση για τον νέο ΠΑΟΚ μας. Τον πληρώνεις όσο όσο αυτόν τον παικταρά.

Τώρα για τους Σπυρόπουλο, Λόπεθ, τι να πεις.. συμβαίνουν και λάθη, τα οποία εν προκειμένω είναι 2 μόνο.

Έπρεπε να αποκτηθεί ένα 3ο σεντερ μπακ για να καλύπτει το κενό όταν χρειάζεται.

Επίσης με λίγο περισσότερο ψάξιμο θα μπορούσαμε αντί των 3 δανεικών ( που του χρόνου δε θα τους θυμόμαστε ) να έχουμε έναν αξιόλογο παίκτη με πλήρη μεταγραφή.


Συμφωνώ απόλυτα και να προσθέσω αντί των 3 δανεικών άλλοι καλύτεροι και ας είναι πάλι δανεικοί, δες τη φάλαινα που πήρε τον Cambell απ τη arsenal που ναι μια ομάδα μόνος του όπως επίσης Chelsea Man.City που χουν τα κοροιδα που ξοδεύουν και μένουν παιχταράδες για δανεισμό. Η Αγγλία θα αποδυχθεί χρυσορυχείο πιστεύω
''Players lose you games, not tactics. There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes'' - Brian Clough
Άβαταρ μέλους
sotos26
 
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 22:39

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό Mario Jardel » Δευτ 02 Σεπ 2013, 23:25

Στα αμυντικα χαφ μπορει να αγωνιστει και ο Σκονδρας
Άβαταρ μέλους
Mario Jardel
 
Δημοσιεύσεις: 1288
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 13:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό Velas » Δευτ 02 Σεπ 2013, 23:26

πως βγαινουν αυτα ρε συ Σωτο? δηλαδη Λουκας εξω?Νινης εξω?
δε νομιζω, μια χαρα εντεκαδα ειναι αυτη..μη σου πω οτι υπαρχει θεμα Σαλπι/Κλαους..ο Τεπενδρης σε 4-3-2-1 απο τα φιλικα ακομα εδειξε να προτιμαει τον κοντο στην κορυφη

edit: τον Καμπελ αληθεια τον ηξερες?εγω δεν τον ειχα ακουσει ποτε. δεν ειμαι κ κανενας ψαγμενος αλλα αν αξιζε ο δε τον αφηνε ο Βενγκερ να φυγει. αυτος πεταει μεσα τα 16χρονα κ θα κωλωνε με τον 21χρονο?
ξαναλεω, δε τον εχω δει αλλα δε μου γεμιζει το ματι το ιστορικο του
κατα τ'αλλα εχεις δικιο, στην Αγγλια παιζει πααρα πολυ ο δανεισμος κ μιλαμε για ομαδες με μπατζετ δεκαδων εκατομυριων!!!
ή CL θα βλεπουμε ή SuperΛιγδα..κ τα δυο μαζι μας κανουν κακο
Άβαταρ μέλους
Velas
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:39

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό K_geo » Δευτ 02 Σεπ 2013, 23:28

καλά είμαστε. ένα σέντερ μπακ θα μας έκανε να νιώθουμε σιγουράκηδες, αλλά και έτσι, με τον απαραίτητο χρόνο, είμαστε καλά.

όπως βλέπω τη φάση, αλλά ακατανόμαστο, του desperado, ή θα πήγαινα για ένα ελεύθερο δημιουργικό κεντρώο αν υπήρχε κάτι αξιόλογο (που δεν το βλέπω) , ή θα έκανα υπομονή μέχρι χειμώνα να δω τα πράγματα. πρώτες υποψήφιες θέσεις, το 8αρι και το σεντερ μπακ.

Στο cb όμως, πρέπει η επόμενη κίνηση, να είναι πολύ, πολύ προσεχτικά μελετημένη.............

ΥΓ: για τους δανεικούς, μην είμαστε τόσο απόλυτοι.

ΥΓ2: η λίστα για Ευρώπη, αύριο δεν παραδίδεται;
Τελευταία επεξεργασία από K_geo και Δευτ 02 Σεπ 2013, 23:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 02 Σεπ 2013, 23:32

επισης παντα μιλαμε για μικρους που παιζουν στη σουπαλιγκ και δεν κοιταμε τους δικους μας...δεν εχω δει κανενα παιχνιδι του πλατανια αλλα ειναι μονιμα βασικος ο ιντζιδης...δεν ξερω ποιον ανταγωνιζεται κλπ αλλα ειναι βασικος και δικος μας...ο ποπο σημερα δεν επαιξε και γενικα ολιγολεπτες συμμετοχες προτιμουν τον δικο τους γιακουμακη...

οπως και 8αρι εχεις τον παναγιωτουδη........τεσπα θα δουμε.....απο ελευθερους κανενας καμια λιστα...απονο γιοσι καναν μπακ??
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό K_geo » Δευτ 02 Σεπ 2013, 23:34

μανιακέ, σόρρυ που θα το πώ ρε μαν. αλλά ο γιόσι είναι 33 πλέον.... :mrgreen: :oops:

δλδ δεν είδες πώς κινούμαστε; μάξιμουμ 30-31

ΥΓ: παναγιωτούδης έχεις δίκιο. μακάρι να συνεχίσει να ανεβαίνει. ιντζίδη δεν έχω κρίση ακόμα.
Τελευταία επεξεργασία από K_geo και Δευτ 02 Σεπ 2013, 23:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 02 Σεπ 2013, 23:36

ειναι ΚGEO αλλα το μιλαει το τοπι...και ο ιμπαγασα μεγαλος ηρθε αλλα εδω πλακα εκανε :D
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό sotos26 » Δευτ 02 Σεπ 2013, 23:40

Velas έγραψε:πως βγαινουν αυτα ρε συ Σωτο? δηλαδη Λουκας εξω?Νινης εξω?
δε νομιζω, μια χαρα εντεκαδα ειναι αυτη..μη σου πω οτι υπαρχει θεμα Σαλπι/Κλαους..ο Τεπενδρης σε 4-3-2-1 απο τα φιλικα ακομα εδειξε να προτιμαει τον κοντο στην κορυφη

edit: τον Καμπελ αληθεια τον ηξερες?εγω δεν τον ειχα ακουσει ποτε. δεν ειμαι κ κανενας ψαγμενος αλλα αν αξιζε ο δε τον αφηνε ο Βενγκερ να φυγει. αυτος πεταει μεσα τα 16χρονα κ θα κωλωνε με τον 21χρονο?
ξαναλεω, δε τον εχω δει αλλα δε μου γεμιζει το ματι το ιστορικο του
κατα τ'αλλα εχεις δικιο, στην Αγγλια παιζει πααρα πολυ ο δανεισμος κ μιλαμε για ομαδες με μπατζετ δεκαδων εκατομυριων!!!


Βέλα μ'αρέσεις καταρχήν γιατί μιλάς για μπαλίτσα που ναι σπάνιο και οξύμωρο ακόμη και για αθλητικό φόρουμ! Ο ΠΑΟΚ έχει ένα καθαρό στράικερ λοιπόν τον Νέτσιντ οι άλλοι είναι πιο περιφεριακοί και για αυτό βάζω τον Τσέχο μπροστά(όταν είναι έτοιμος εννοώ όχι με τη Βέροια!) και τον Κλάους να έρχεται απο πίσω για να κάνουν 4-4-2 που παίζει ο Λάμπρος, Ο Σάλπι φίλε δεξιά γιατί ο Ισπανός δεν έχει τη γραμμή για μένα και παίζει και με ανάποδο πόδι. Οσο για τα χαφ είπα ανάποδα γιατί ο Τζιώλης μεταφέρει τη μπάλα καλύτερα και ο Λάζαρ τη δέχεται καλύτερα. Αν έπερνα έναν παίχτη σιγά μην έπερνα στόπερ! Πολυ΄φόβος παιδιά χαλαρώστε κάναμε τα λιμά ομαδάρες, κλάσσικο 7αρι θα περνα δεξί εξτρεμ και μετά έλα με την όπισθεν βαγγέλη. Ολα αυτά για το 80% των αγώνων που ναι στην Τούμπα και θες καλύτερα πατήματα περιοχή. Στο Καραισκάκη και στη ΛΕωφόρο θα βαζα το σχήμα (4-2-3-1)του despe αλλά πάλι στην κορυφή τον Στοχ. Τον Κάμπελ δεν τον ήξερα αλλά τον ήξερε ο Βάγγος και γενικά Αγγλιά θα ναι παράδεισος άμα το πας με δανεισμούς σχέδιο.
''Players lose you games, not tactics. There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes'' - Brian Clough
Άβαταρ μέλους
sotos26
 
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 22:39

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό Caballo Viejo » Δευτ 02 Σεπ 2013, 23:44

Τελικά στόπερ δεν πήραμε, θα παίξω εγώ! Έχει κανένας τηλέφωνο του Στέφενς;
Άβαταρ μέλους
Caballo Viejo
 
Δημοσιεύσεις: 1627
Εγγραφή: Παρ 07 Αύγ 2009, 15:28
Τοποθεσία: Paokoslovakia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό K_geo » Δευτ 02 Σεπ 2013, 23:45

MANIAKOS έγραψε:ειναι ΚGEO αλλα το μιλαει το τοπι...και ο ιμπαγασα μεγαλος ηρθε αλλα εδω πλακα εκανε :D

φαρμάκι, αλλά θα το καταπιώ. :mrgreen:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό sotos26 » Δευτ 02 Σεπ 2013, 23:49

http://www.youtube.com/watch?v=ZU4SJsOMzuQ
Για όσους γουστάρουν τακτική,απ'τον μεγάλο Arsen αυτά τα 4-2-3-1 είναι για τον Φερνάντο με το υλικό που είχε τότε και είναι σούπερ αμυντικογενες γενικά 4-4-2 που παίζουμε είναι απλά το καλύτερο σύστημα.
''Players lose you games, not tactics. There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes'' - Brian Clough
Άβαταρ μέλους
sotos26
 
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 22:39

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό Armagedonas » Δευτ 02 Σεπ 2013, 23:57

chrisg4 έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:
Armagedonas έγραψε:

Eχω διαφωνήσει σε πολλά με τον Armagedona αλλα πραγματικά στο σχολειό του για την απόδοση του Τζιώλη δε μπορώ να καταλάβω που διαφωνείτε. Ειδικά χθες στο πρώτο ημίχρονο το Τζιώλης Κάτσε ηταν ίσος το χειρότερο δίδυμο αμυντικών χαφ που έχω δει εγώ στον ΠΑΟΚ...


Μα όλοι το είδαν.Όπως και στα άλλα ματς που ανέφερα.
Τέλος πάντων,δεν βγαίνει άκρη.
Armagedonas
 
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 20:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό black death » Δευτ 02 Σεπ 2013, 23:59

sotos26 έγραψε:http://www.youtube.com/watch?v=ZU4SJsOMzuQ
Για όσους γουστάρουν τακτική,απ'τον μεγάλο Arsen αυτά τα 4-2-3-1 είναι για τον Φερνάντο με το υλικό που είχε τότε και είναι σούπερ αμυντικογενες γενικά 4-4-2 που παίζουμε είναι απλά το καλύτερο σύστημα.

Για το φίφα μιλάει ο Αρσέν; Γιατί στην πραγματικότητα ούτε αυτός το παίζει πλέον. Τώρα που πήρε και Οζίλ...
Άβαταρ μέλους
black death
 
Δημοσιεύσεις: 4388
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2010, 08:43

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό Photis » Τρί 03 Σεπ 2013, 00:02

Λοιπόν θα κλείσω το τόπικ και θα ανοίξει αν έχουμε καμμιά μεταγραφή έκτακτη ελεύθερου! Καλά πήγαμε..
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8678
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες