Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 02 Αύγ 2013, 12:37

πρωτον δεν ξερουμε ποσα και να δεινει ο ΠΑΟΚ,ενα αρθρο απο τον πετρωτο εμενα προσωπικα δεν μου λεει τιποτα.
δευτερον εκτος απο τους παικτες που το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να κανουν ενα καλο συμβολαιο σε μια μεγαλη ομαδα (βλεπε ολα τα ταλεντα που πηρε ο γαυρος τα τελευταια χρονια,οι οποιοι δεν ειχαν περισσοτερο απο 5% πιθανοτητα να παιξουν στον γαυρο) υπαρχουν και οι παικτες που πρωταρχικος τους στοχος ειναι να αγωνιζονται.
μιλας για ευρωπη και προκριματικα τσου λου.και εγω σε ρωταω ... γιατι θα παιξει σε κανενα απο αυτα τα ματς?σπιτι του θα καθετε και θα τα βλεπει απο την τιβι,να ξερετε οτι δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα για εναν παικτη.
ειναι σαν να λεει ο οπαδος της μπενφικα για τον βιτορ γιατι αφησε το σιγουρο τσου λου και μια πολυ μεγαλυτερη ομαδα για μια ελληνικη ομαδα που εχει κοντα 30 χρονια να παρει πρωταθλημα.

απο κει και περα ομως αν εναν ποδοσφαιριστη οσο νεαρος και ασιμος και αν ειναι αν πραγματικα τον πιστευεις υπαρχουν τροποι να τον πεισεις να υπογραψει στην ομαδα σου
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό hitman » Παρ 02 Αύγ 2013, 12:39

Έχεις δίκιο παραμένει μεγάλο όνομα ο ΑΕΚ ακόμη και σήμερα.

Αυτό που συνέβη με τον Μάνταλο όμως, και πάει να συμβεί και με τον Κουρμπέλη, είναι ενδεικτικό του χαρακτήρα των ποδοσφαιριστών και των φιλοδοξιών τους.

Δεν είναι δυνατόν να θεωρείσαι ένα από τα πιο ελπιδοφόρα ονόματα του ελληνικού ποδοσφαίρου και στα 19-20 να μην θες σαν τρελός να παίξεις στον ΠΑΟΚ αυτή την εποχή. Ειδικά όταν βλέπεις ότι από τις δύο οικονομικά υγιείς μεγάλες ομάδες ο ΠΑΟΚ προσφέρεται να σου ανοίξει το δρόμο για μια μεγάλη καριέρα. Όταν βλέπεις ότι τα τελευταία 2-3 χρόνια ο ΠΑΟΚ είναι η μόνη ομάδα που αναδεικνύει νεαρούς, όταν βλέπεις τον Σταφυλίδη να κάνει το μεγάλο άλμα, όταν βλέπεις τον Κάτσε να καθιερώνεται ως ο καλύτερος αμυντικός μέσος της ηλικίας του, όταν βλέπεις τον Κίτσιου μετά από μια προετοιμασία να παίζει βασικός σε ευρωπαϊκό αγώνα και να κάνει αξιοπρεπή εμφάνιση, ΕΦΟΣΟΝ είσαι φιλόδοξος και δεν φοβάσαι την πρόκληση, ΠΡΕΠΕΙ να παρακαλάς να έρθεις Τούμπα. Αντικειμενικά και χωρίς ίχνος οπαδισμού.

Αντίθετα ΑΝ επιλέξεις ενσυνείδητα να χάσεις 2-3 χρόνια εξέλιξης, προτιμώντας την ΑΕΚ, η οποία ΘΑ γίνει υγιής ομάδα και ΘΑ πρωταγωνιστήσει μετά 2-3 χρόνια και συμβιβάζεσαι μέχρι τότε να παραμείνεις στις Ξάνθες και στις Τρίπολες, δουλεύοντας με Τσιώληδες και Καραγεωργίου για να φτάσεις στα 23-24 να βρεθεί κάποιος αξιόλογος προπονητής να δουλέψει μαζί σου, χωρίς να σε ενδιαφέρει ότι αυτός ο μεγάλος προπονητής κατά πάσα πιθανότητα τότε θα σε θεωρεί χαμένη ευκαιρία, ΤΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΣ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΡΙΕΡΑ.
" Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία"
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ
Άβαταρ μέλους
hitman
 
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: Κυρ 13 Ιούλ 2008, 17:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 02 Αύγ 2013, 12:48

αν με ρωτησεις προσωπικα να σου πω ποιος εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες να κανει μεγαλη καριερα στο ποδοσφαιρο,ο κουρμπελης που θα παιξει 1-2 χρονιες δανεικος σε εναν πολυ υγιη συλλογο και μετα θα παει στην ΑΕΚ ή ο κολοβος ας πουμε που εκλεισε στον γαυρο...θα σου απαντουσα ο κουρμπελης
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό lefis » Παρ 02 Αύγ 2013, 12:52

desperando έγραψε:πρωτον δεν ξερουμε ποσα και να δεινει ο ΠΑΟΚ,ενα αρθρο απο τον πετρωτο εμενα προσωπικα δεν μου λεει τιποτα.
δευτερον εκτος απο τους παικτες που το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να κανουν ενα καλο συμβολαιο σε μια μεγαλη ομαδα (βλεπε ολα τα ταλεντα που πηρε ο γαυρος τα τελευταια χρονια,οι οποιοι δεν ειχαν περισσοτερο απο 5% πιθανοτητα να παιξουν στον γαυρο) υπαρχουν και οι παικτες που πρωταρχικος τους στοχος ειναι να αγωνιζονται.
μιλας για ευρωπη και προκριματικα τσου λου.και εγω σε ρωταω ... γιατι θα παιξει σε κανενα απο αυτα τα ματς?σπιτι του θα καθετε και θα τα βλεπει απο την τιβι,να ξερετε οτι δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα για εναν παικτη.
ειναι σαν να λεει ο οπαδος της μπενφικα για τον βιτορ γιατι αφησε το σιγουρο τσου λου και μια πολυ μεγαλυτερη ομαδα για μια ελληνικη ομαδα που εχει κοντα 30 χρονια να παρει πρωταθλημα.

απο κει και περα ομως αν εναν ποδοσφαιριστη οσο νεαρος και ασιμος και αν ειναι αν πραγματικα τον πιστευεις υπαρχουν τροποι να τον πεισεις να υπογραψει στην ομαδα σου

αν πιστευει ο καθε ποδοσφαιριστης οχι μονο ο κουρμπελης οτι θα καθεται στον παγκο του ΠΑΟΚ ή στην κερκιδα και δεν εχει καμια πιθανοτητα να παιξει καλυτερα τοτε να παει στην αεκ. αν πιστευει στον εαυτο του οτι μπορει να ανταγωνιστει τους παιχτες που βρισκονται εδω μπορει να ερθει.
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό hitman » Παρ 02 Αύγ 2013, 12:53

desperando έγραψε:αν με ρωτησεις προσωπικα να σου πω ποιος εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες να κανει μεγαλη καριερα στο ποδοσφαιρο,ο κουρμπελης που θα παιξει 1-2 χρονιες δανεικος σε εναν πολυ υγιη συλλογο και μετα θα παει στην ΑΕΚ ή ο κολοβος ας πουμε που εκλεισε στον γαυρο...θα σου απαντουσα ο κουρμπελης

Καλά σίγουρα. Η επιλογή του γαύρου για έναν νεαρό ποδοσφαιριστή δείχνει 100% δημοσιοϋπαλληλική νοοτροπία. Ακόμη χειρότερα για τον Κολοβό.

Αλλά η επιλογή του ΠΑΟΚ εξασφαλίζει τη μέγιστη δυνατή προοπτική για ένα νέο παίκτη σήμερα.
" Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία"
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ
Άβαταρ μέλους
hitman
 
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: Κυρ 13 Ιούλ 2008, 17:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 02 Αύγ 2013, 13:02

Δεν μας ενδιαφέρουν παίκτες που προτιμούν την σαημερινή ΑΕΚ από τον σημερινό ΠΑΟΚ. Όσο ταλέντο και να έχει ο τύπος, εξέλιξη δεν θα έχει, λόγω έλλειψης νοητικού υποβάθρου.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό koseco » Παρ 02 Αύγ 2013, 13:51

Αναφέρω κάποια πράγματα με καθε επιφύλαξη.

Ξέρω ότι σε όλους σας (και σε μένα προσωπικά) δεν αρέσει το κλασσικό ¨μου το πε ένας φίλος του ξαδερφου του κουμπάρου του τάδε παιχτη¨...Οπότε απλά αναφερω με κάθε επιφύλαξη για να μην παρεξηγηθώ ο,τι μου είπε πριν λίγο ο κουμπαρος μου απο Αθήνα...Σύμφωνα λοιπόν με φίλο του, ο οποιος είναι κολλητός του Νινη, ο ίδιος ο Νινης του είπε ότι μέχρι Κυριακή ΜΑΛΛΟΝ ανακοινώνεται δανεικός για 1 χρόνο...

ΑΝ ισχύει, προσωπικά δεν με χαλάει, εφόσον έρθει σαν ενίσχυση μεσοεπιθετικά και όχι σαν το βασικό 10αρι που αναμένουμε τόσο καιρό.
Άβαταρ μέλους
koseco
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Τετ 09 Ιούλ 2008, 16:23
Τοποθεσία: Λάρισα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό lefis » Παρ 02 Αύγ 2013, 13:54

απλα για να γελασουμε και χωρις να θελω να σε προσβαλλω....
σύμφωνα με τον κολλητό του κουμπάρου του koseco ....ο νινης δανεικος κλπ κλπ.... :D :D .πιστευω παντως οτι απο ολισε και γεωργιαδη θα ειναι καλυτερος
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό koseco » Παρ 02 Αύγ 2013, 14:09

Δεν με προσβαλλεις φίλε μου, νομίζω ότι το έγραψα αρκετά ξεκάθαρα ;)
Απλά κουβέντα να γίνεται :)
Άβαταρ μέλους
koseco
 
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Τετ 09 Ιούλ 2008, 16:23
Τοποθεσία: Λάρισα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό Rizla » Παρ 02 Αύγ 2013, 14:35

Ton Νινη τον θελω σαν κανονικη μεταγραφη.Τι δανεικος και μαλ@κιες...
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 02 Αύγ 2013, 14:36

εγώ πιστεύω μέχρι την άνοδο του Σαββίδη στην Καστανιά Ημαθίας για το μνημόσυνο της Παναγίας, θα έχουμε πάρει 10αρι (μεσοεπιθετικό τέλοσπάντων).

Μέχρι το παιχνίδι με τη Μίλαν (αφιερωμένο στον ΑπόστολοΑ :D ) θα έχουμε πάρει και έναν ακόμα παίχτη, ανάλογα με τα κενά που θα παρουσιαστούν. άν είναι cb, λογικά τότε και ο Κατσούρ θα ανέβει στο γήπεδο, είτε ώς 6αρι, είτε ώς 8αρι δημιουργώντας το πιο πλήρες κέντρο Ελληνικής ομάδας την τελευταία 10ετία, με Κατσούρ, Λαζάρ, Τζιώλη, Γκαρσία, Λώρενς και Κάτσε!!!

Αυτό σημαίνει ότι και τα χέρια του Χούμπ θα λυθούν και θα μπορεί να παίξει και τα τρία συστήματα για τα οποία έχει μιλήσει (4231,442,433)

Γενικά, δεν αγχωνόμαστε γιατί ζμσ. :lol: :lol: :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από K_geo και Παρ 02 Αύγ 2013, 15:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό ace79grpaok » Παρ 02 Αύγ 2013, 14:45

Εγώ βλέπω κανέναν δανεικό εκ Ρωσσίας.ένας είναι ο Σάκης ,ο Παπάζογλου φυσικά ε αποστολή?
full of aces,bitches
Άβαταρ μέλους
ace79grpaok
 
Δημοσιεύσεις: 4428
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ 2011, 10:17
Τοποθεσία: βεροια

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό efthimis_paok » Παρ 02 Αύγ 2013, 14:59

Βλέπω τον βαζελο που χρωσταει δεξια κ αριστερα να παίρνει γκορντον κ μπαιραμι ,μπεργκ κ πρανιτς και να κανει σιγά σιγά ομάδα. Τον γαυρο να κανει τα γνωστα του κ πραγματικα απορώ. Και μετα απογοητεύομαι. Έχω την κρυφή ελπίδα του κάθε Παοκτση ότι κατι θα γίνει, αλλα φοβάμαι πως πάλι δεν θα είναι αυτο που όλοι ευελπιστούμε. Τι να πω. Υπομονή ναι. αισιοδοξία; Χμμμμμμμμ.....
Άβαταρ μέλους
efthimis_paok
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 21:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό che4 » Παρ 02 Αύγ 2013, 15:14

koseco έγραψε:Αναφέρω κάποια πράγματα με καθε επιφύλαξη.

Ξέρω ότι σε όλους σας (και σε μένα προσωπικά) δεν αρέσει το κλασσικό ¨μου το πε ένας φίλος του ξαδερφου του κουμπάρου του τάδε παιχτη¨...Οπότε απλά αναφερω με κάθε επιφύλαξη για να μην παρεξηγηθώ ο,τι μου είπε πριν λίγο ο κουμπαρος μου απο Αθήνα...Σύμφωνα λοιπόν με φίλο του, ο οποιος είναι κολλητός του Νινη, ο ίδιος ο Νινης του είπε ότι μέχρι Κυριακή ΜΑΛΛΟΝ ανακοινώνεται δανεικός για 1 χρόνο...

ΑΝ ισχύει, προσωπικά δεν με χαλάει, εφόσον έρθει σαν ενίσχυση μεσοεπιθετικά και όχι σαν το βασικό 10αρι που αναμένουμε τόσο καιρό.



μετα απο 506 σελιδες πρωτο κλασσικο ποστ μεταγραφολογιας......το πιστευω παντως για το νινη και ειμαι σιγουρος οτι θα παιξει μεγαλη μπαλα φετος εν οψει και μουντιαλ

:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
che4
 
Δημοσιεύσεις: 7248
Εγγραφή: Σάβ 16 Οκτ 2010, 20:27

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Παρ 02 Αύγ 2013, 15:29

efthimis_paok έγραψε:Βλέπω τον βαζελο που χρωσταει δεξια κ αριστερα να παίρνει γκορντον κ μπαιραμι ,μπεργκ κ πρανιτς και να κανει σιγά σιγά ομάδα. Τον γαυρο να κανει τα γνωστα του κ πραγματικα απορώ. Και μετα απογοητεύομαι. Έχω την κρυφή ελπίδα του κάθε Παοκτση ότι κατι θα γίνει, αλλα φοβάμαι πως πάλι δεν θα είναι αυτο που όλοι ευελπιστούμε. Τι να πω. Υπομονή ναι. αισιοδοξία; Χμμμμμμμμ.....


Με εξαιρεση τον Σιφο, ο οποιος δεν θα ταιριαζε στον ΠΑΟΚ φετος αλλα ειναι καλος παικτης, τους αλλους τους ξερεις; γιατι νομιζω οτι αν ερχοντουσαν αυτοι στον ΠΑΟΚ θα ειχαμε οργανα...
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3475
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες