7.Donnie McGrath

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό angelheart » Δευτ 11 Φεβ 2013, 22:19

Αυτό που έγινε με τον McGrath δεν μπορεί να περάσει έτσι. Πρόκειται ουσιαστικά για κανονική κλοπή. Η Zalgiris δεν έχει εμφανιστεί πουθενά, δεν τον έχουν καν σαν είδηση στην ιστοσελίδα τους (μέχρι πριν 5 λεπτά) ενώ ο παίκτης ήδη ταξιδεύει για εκεί και στέλνει και μηνύματα από τα αεροδρόμια όπου έχει ανταπόκριση η πτήση του.

Ανεξάρτητα αν δεν μπορούσαμε να κρατήσουμε τον παίκτη το καλοκαίρι (που δεν θα μπορούσαμε) και ανεξάρτητα αν θέλαμε να τον δώσουμε (που φάνηκε οτι δεν θέλαμε), είναι καραμπινάτη περίπτωση για να τους πας στα δικαστήρια.

Το θέμα είναι ποιος έχει την διάθεση και τα λεφτά, μιας και τέτοιες υποθέσεις τραβάνε σε μάκρος και στοιχίζουν κιόλας. Για μένα ακόμα και έτσι πάντως το θέμα πρέπει να κυνηγηθεί.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 11 Φεβ 2013, 22:33

Σωστά τα λές αλλα πλέον... σημασία έχει οτι διαλύθηκε η ομάδα,κι απ δώ και πέρα θα φοβόμαστε μη πάμε καλά και μας πάρουν κι άλλους.Να μη ξεχνάμε και τι ευθύνη έχουμε κι εμείς ως οπαδοί ,για την υστέρηση εσόδων που φέρνει η απουσία μας απ το παλατάκι.



ΥΓ Μα να μή χαρούμε κι εμείς μια φορά :(
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό Photis » Δευτ 11 Φεβ 2013, 22:46

Ο MCgrath το έχει ξανακάνει. H δε Ζαλκίρις εκμεταλλεύεται την οικονομική μας αδυναμία δυστυχώς.
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8678
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό angelheart » Δευτ 11 Φεβ 2013, 22:54

Ρε Φώτη ο παίκτης είναι πληρωμένος, έστω και στο ΤΠκΔ. Τι οικονομική δυσπραγία μου λες ; αυτό θα ίσχυε αν έρχονταν η Zalgiris και μας έλεγε "πάρτε ΧΧΧ €" και εμείς τα παίρναμε. Εδώ δεν έγινε τίποτα τέτοιο. Ο παίκτης πήρε το αεροπλάνο και έφυγε. Και αυτοί κάνουν την παλαβή, γιατί αν τον ανακοίνωναν κιόλας θα ήταν σαν να παραδέχονταν οτι τον "πλεύρισαν". Και αύριο μεθαύριο θα πούνε "εμείς ; ελεύθερο παίκτη πήραμε"

ΥΓ : πότε το έχει ξανακάνει ; ρωτάω γιατί δεν ξέρω.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Δευτ 11 Φεβ 2013, 23:26

εγω το ειπα και πριν.
ή σκαει η ζαλγκιρις κανα κατοσταρι και χαρισμα της ή πολυ απλα δεν το λυνουμε το συμβολαιο και ξαναπαιζει μπασκετ του αγιου πουτσου.
και μια προσφυγη στην φιμπα και την ομαδα και τον παικτη και γεια σας.
με τον ΠΑΟΚ δεν θα παιζουν πλεον.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό moican4 » Τρί 12 Φεβ 2013, 07:11

Ο ΜακΓκράθ και οι πρώτες του δηλώσεις στο Κάουνας

Πριν από λίγο το θέμα Μαγκράθ έγινε πρώτο και στην ιστοσελίδα της Ζαλγκίρις. Φιλοξενούνται δηλώσεις του παίκτη που έφτασε στο Κάουνας καθώς και γενικά δεδομένα τόσο για το τι ψάχνει η ομάδα στην θέση του Τζάαμπερ, όσο και για το τι πιστεύουν ότι ισχύει στο θέμα του Ιρλανδού οι Λιθουανοί.

O Nτόνι Μαγκράθ έφτασε αργά το βράδυ της Δευτέρας (11/2) στο Κάουνας εν μέσω χιονοθύελλας μαζί με την κοπέλα του Αρλένις Σόσα και σε συνάντηση του με εκπροσώπους των Λιθουανικών ΜΜΕ τόνισε... "Η Ζαλγκίρις είναι μεγάλη δύναμη στην Ευρώπη και μεγάλο όνομα. Για μένα είναι μεγάλη ευκαιρία να αρπάξω την δυνατότητα και να παίξω στην Ευρωλίγκα. Κάθε παίκτης επιθυμεί να αγωνιστεί σε δυνατή διοργάνωση. Ξέρω ότι το Κάουνας είναι μπασκετική πόλη.

Ήρθα μια φορά την περίοδο 2007-08 με την Μπολόνια για να παίξουμε με την Ζαλγκίρις στα πλέι οφ της Ευρωλίγκα και χάσαμε. Για την χώρα και τις συνήθειες της θα μάθω αργότερα, ελπίζω να την αγαπήσω" έλεγε ο Μαγκράθ στον οποίο έγινε ερώτηση και για την κατάσταση στον ΠΑΟΚ... "Φέτος παίζαμε πολύ καλά, κάναμε 12 νίκες σε 16 ματς και είμασταν 4οι. Τα οικονομικά όμως δεν είναι τόσο καλά.

Δεν ξέρω το ύψος του χρέους. Ξέρω ότι προβλήματα έχει και η Ζαλγκίρις, αλλά ελπίζω να μην είναι τόσο μεγάλα όσο στην Ελλάδα" ανέφερε ο Ιρλανδοαμερικανός που κατέληξε λέγοντας ότι του αρέσει να παίζει πόιντ γκαρντ και εξέφρασε την ελπίδα να είναι χρήσιμος στην Ζαλγκίρις.
Στο άρθρο αναφέρεται ότι στο στόχαστρο της Ζαλγκίρις ήταν και ο Πάργκο αλλά όπως έλεγαν οι υπεύθυνοι της ομάδας ήταν ακριβός και υπέργραψε 10ήμερο συμβόλαιο στο ΝΒΑ. Τονίζεται ακόμα ότι ο Μπάνε Πρέλεβιτς απελπισμένα προσπαθεί φέτος να δημιουργήσει μια καλή ομάδα, κρατώντας τον Μαγκράθ.

Στο μεταξύ επίσημα η Ζαλγκίρις δεν κάνει λόγο για συμφωνίες και υπογραφές. Μάλιστα η θέση της ομάδας είναι ότι ο παίκτης θα κάνει προπονήσεις με την ομάδα και θα υπογράψει μόλις ρυθμιστεί το θέμα με τον ΠΑΟΚ.

http://www.paokmania.gr/%CF%83%CF%84%CE ... E%B1%CF%82

Έλα και οι τελευταίοι γιατί "κλείνουμε"...
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 12 Φεβ 2013, 10:38





και μην ξεχάσεις όταν φτάσεις στο Λονδίνο, να μου στείλεις ένα μακιγιάζ max factor νούμερο 8...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τρί 12 Φεβ 2013, 10:53

Aν το δει καποιος λιγο πιο περα το θεμα ειναι πιο πολυπλοκο.... Βρισκει προταση ο Χαριτοπουλος την κανει .... Και μαλιστα για Βουλγαρια....Ερχεται μετα απο λιγες μερες και ο ΜακΓκραθ και αποδεχεται - και καλα- προταση της Ζαλγκιρις... Η οποια ακουγεται οτι παραπαιει οικονομικα....

Σιγουρα δεν ειμαστε Μπαρτσα και ουτε Ευρωλιγκα παιζουμε αλλα στο καπακι δυο αποχωρησεις .... Και μαλιστα ενω η ομαδα παει καλα ....

Τι να πει κανεις... Το μονο που ελπιζω ειναι να μην επηρεαστει αγωνιστικα - και οχι μονο- η ομαδα... :?


Υ.Γ. Λαθος Donnie(s) εφυγε.... :mrgreen:
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 12 Φεβ 2013, 11:02

Ε, είσαι απάλευτος ρεϊ. :mrgreen:
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό jojario » Τρί 12 Φεβ 2013, 15:32

ενταξει ρε αμερικανακι. μας φτιαχνεις καλα καλα και μετα μας φτυνεις.
χαιρετισματα ρε μπουφε. :redcard: :redcard: :redcard:
jojario
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:10

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό jojario » Τετ 20 Φεβ 2013, 18:36

εγω λεω να το σβησετε. ουτε κολλυβα στον κυριο. ουστττττττττ
jojario
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:10

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 20 Φεβ 2013, 22:56

Ίσως εκνευρίσω τους μπασκετόφιλους, αλλά σε αυτό το topic νομίζω να λάβω σ'χώρεση για το παρακάτω...

Ρε, Δώνη θέλαμε να διώξουμε, Donnie έφυγε;;; Γαμώτο δηλαδή! :evil:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46415
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τετ 20 Φεβ 2013, 23:32

Κάποιος εκεί πάνω δεν ακούει καλλά :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό angelheart » Πέμ 21 Φεβ 2013, 00:06

Λοιπόν
τον παίκτη τον ανακοίνωσαν οι της Zalgiris. Συνεπώς από εδώ πρέπει να τελειώνουμε σιγά σιγά. Ρίξτε οτι μπινελίκια νομίζετε οτι θέλετε να ρίξετε όσο έχετε καιρό γιατί αύριο θα το κλείσουμε.

Προσωπικά, αν ο παίκτης έφευγε το καλοκαίρι θα τον αποχαιρετούσα με στεναχώρια (έρμη φτώχεια και έτσι). Τώρα εύχομαι να πάει στα τσακίδια, έτσι πούστικα που μας ξηγήθηκε τόσο αυτός όσο και ο (λου)Λου.

Θα το πω και ας δε χρειάζεται. Δεν νομίζω οτι πρέπει ο Λου να ξαναδεί τι χρώμα έχουν τα ευρώπουλά μας. Ότι πήρε πήρε.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό Kranatos » Πέμ 21 Φεβ 2013, 04:21

Ντάξει ρε αδερφέ δεν περιμέναμε από το Αμερικανοιρλανδάκι να νιώσει από ΠΑΟΚ και να επιλέξει εμάς από τα φταλέ των Λιθουανών..
Το σωστό για μένα είναι να κλείσει το κεφάλαιο Μαγκράθ στον ΠΑΟΚ για πάντα και να μην επιστρέψει ποτέ ούτε καν για επίσκεψη..
Βέβαια κρίνοντας από συμπεριφορές κόσμου και παραγόντων στον ΠΑΟΚ δε θα μου φανεί παράξενο να τον δω σε 2-3 χρονάκια πρωτοσέλιδο στα σπορ να δηλώνει ότι επιστρέφει στην ομάδα της καρδιάς του και λοιπές πεςπί με μια φανέλα στο χέρι..
Πάλι καλά όμως που δεν είναι από την Πολίχνη και μειώνονται αισθητά οι πιθανότητες να δούμε κάτι τέτοιο.. :'(
ΠΑΟΚ Θρησκεία Γκοντζάρεβα Μαρία :.
Kranatos
 
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 04:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες