7.Donnie McGrath

7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 31 Αύγ 2012, 19:22

O Donnie McGrath επιστρέφει στον ΠΑΟΚ

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον Αμερικανό καλαθοσφαιριστή Donnie McGrath για την αγωνιστική περίοδο 2012-2013. Ο Donnie McGrath επιστρέφει στον ΠΑΟΚ και πάλι μετά από ενάμισι χρόνου. Είχε αγωνιστεί στον ΠΑΟΚ την σεζόν 2010-11, αλλά λόγω τραυματισμού η συνεργασία των δύο πλευρών τερματίστηκε άδοξα. Ο McGrath, είναι κάτοχος Ιρλανδικού διαβατηρίου και θα αγωνιστεί στον ΠΑΟΚ ως κοινοτικός.

O Donald Michael “Donnie” McGrath γεννήθηκε στη Νέα Υόρκη στις 7 Μαΐου 1984, έχει ύψος 1μ.93 και αγωνίζεται ως γκαρντ. Ξεκίνησε το μπάσκετ από το γυμνάσιο John F. Kennedy Catholic High School, στη συνέχεια αγωνίστηκε στο πανεπιστήμιο Providence από το οποίο αποφοίτησε το 2006, ενώ έχει παίξει επαγγελματικό μπάσκετ στην Ιταλία, την Ελλάδα και την Γαλλία. Ξεκίνησε από την Cantu την σεζόν 2006-07, συνέχισε στην Virtus Bologna (2007-08), ακολούθησε μία τριετία στην Ελλάδα, πρώτα στο Αιγάλεω (2008-09), στη συνέχεια στην ΑΕΚ (2009-10, χρονιά κατά την οποία αγωνίστηκε και στην Ιταλική Varese), ενώ στον ΠΑΟΚ αγωνίστηκε για πρώτη φορά την σεζόν 2010-11. Στον ΠΑΟΚ πρόλαβε να αγωνιστεί σε 9 παιχνίδια πρωταθλήματος (9,3 πόντοι ανά αγώνα, 2,2 ριμπάουντ, 2,4 ασίστ).

Την περσινή σεζόν (2011-12), αγωνίστηκε στη Γαλλία με την Cholet (βρέθηκε μάλιστα και αντιμέτωπος με τον ΠΑΟΚ σε αγώνες των ομίλων του Eurocup) και στην Ιταλία με την Teramo και την Verona. Από το 2006 είναι διεθνής με την Εθνική ομάδα της Ιρλανδίας.
http://www.paokbc.gr/news/news/2426

welcome back Ιρλανδέ!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό Ivan_4 » Παρ 31 Αύγ 2012, 19:40

Καλώς ήρθες παικταρά!
Πολύ καλή μεταγραφή, που γνωρίζει και την κατάσταση, αλλά και τις συνθήκες της ομάδας. Θα βοηθήσει αρκετά.
Με μια ακόμη ρεζέρβα στα guard, νομίζω πως θα είμαστε κομπλέ.
Άβαταρ μέλους
Ivan_4
 
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: Σάβ 29 Μάιος 2010, 02:05

Re: Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Παρ 31 Αύγ 2012, 19:56

Καλώς ήρθες ρε τρελό Παοκτσάκι. (εντάξει το γαμάω λίγο). Μπράβο που επέστρεψε πάντως γιατί ήθελε πάρα πολύ και από πέρυσι. Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος με την επιστροφή του Ντόνι.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Σάβ 01 Σεπ 2012, 00:28

Mπράβο...να κάνει και παρέα με τον Λόρενς με μαύρη μπυρίτσα. 8-)

Μου φαίνεται δεν θα γλιτώσω θα το πάρω το διαρκείας :nairepaok:
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Σάβ 01 Σεπ 2012, 12:34

πολυ καλη κινηση
καλος παιχτης με τριποντο,οργανωση αλλα και καλουτσικη διεισδυση

με χαραλαμπιδη και τον μαυρο σχετικα καλη περιφερεια θα εχουμε
αναμενουμε και αλλες τετοιες κινησεις :opaokara:
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Κυρ 02 Σεπ 2012, 12:26

Ξανάρθε ο τρελοϊρλανδοαμερικανός . Θετική ένδειξη το ότι επανέρχεται κάποιος που έφυγε σε περίοδο οικονομικής δυσπραγίας.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Παρ 07 Σεπ 2012, 15:10

http://www.paokbc.gr/news/news/2435

Ειδήσεις - Στη Θεσσαλονίκη ο Donnie McGrath (07/09/2012)

Λίγο πριν τις 12.30 τα μεσάνυχτα της Πέμπτης έφτασε στη Θεσσαλονίκη ο Donnie McGrath, προκειμένου να συνεργαστεί και πάλι με τον ΠΑΟΚ και ενόψει της αγωνιστικής περιόδου 2012-2013. Τον Donnie McGrath υποδέχθηκε στο αεροδρόμιο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ της Θεσσαλονίκης ο μάνατζερ της ΚΑΕ ΠΑΟΚ Τέλης Ζουρνατσίδης.

Ο Donnie McGrath θα υποβληθεί το πρωί της Παρασκευής σε ιατρικές εξετάσεις και στη συνέχεια θα μεταβεί στο PAOK Sports Arena για να έχει και την πρώτη του επαφή με το τεχνικό επιτελείο και τους νέους του συμπαίκτες. Η επίσημη παρουσίαση του Donnie McGrath θα πραγματοποιηθεί στις αρχές της επόμενης εβδομάδας.
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό paok87 » Παρ 07 Σεπ 2012, 20:40

paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Σάβ 01 Δεκ 2012, 22:30

Εικόνα
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό DC » Σάβ 01 Δεκ 2012, 22:54

Και αξάν: γκίμι δι φόκινγκ μπολ .... :lol:
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 02 Δεκ 2012, 02:58

Εικόνα
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 02 Δεκ 2012, 11:00

οι οδηγίες του Κουφού με την έναρξη της παράτασης...

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 02 Δεκ 2012, 11:29

Ηγετης και μπραβο του ..ανανεωση απο τωρα...και γενικα οι περισσοτεροι πρεπει να ανανεωσουν απο τωρα..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 28 Ιαν 2013, 12:36

Where the streets have no name!

Όταν ο Bono συνέθετε το τραγούδι σκεφτόταν τους δρόμους του Μπέλφαστ. Ένας… συμπατριώτης του, μπορεί να μην ξέρει πολλά για την Ιρλανδία, αλλά ξέρει καλά τους δρόμους. Tο gazzetta.gr παρουσιάζει τις… εφτά οδούς του Ντόνι ΜακΓκράθ!

1. Οδός… καταγωγής!

Σίγουρα η ιστορία της θα έχει ενδιαφέρον. Αν την τοποθετήσουμε λίγο μετά τον δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο, όταν όλοι κυνηγούσαν το αμερικάνικο όνειρο και αν προσθέσουμε στα δεδομένα ότι εγκαταστάθηκε στη Νέα Υόρκη, τότε σίγουρα η γιαγιά θα είχε πολύ ιδιαίτερα παραμύθια να διηγηθεί. Πρώτος τα άκουσε ο Τομ και αργότερα ο Ντόναλντ Μάικλ, όπως είναι ολόκληρο το όνομά του. Δυστυχώς, όμως, ελάχιστα πράγματα είναι γνωστά για τη γυναίκα που ξεκίνησε την ιστορία των ΜακΓκράθ. Ο δεύτερος γιος της οικογένειας γεννήθηκε στις 7 Μαΐου του 1984 στο «μεγάλο μήλο» και περίπου είκοσι χρόνια μετά θα έφτανε η στιγμή να ασχοληθεί με την καταγωγή του.

«Έχω και Ιρλανδική ρίζα λόγω της γιαγιάς μου. Είμαι περήφανος που έχω παίξει με την εθνική Ιρλανδίας», δηλώνει, παρότι θα συμπληρώσει πως «νιώθω περισσότερο Αμερικάνος». Στα προκριματικά για το Ευρωμπάσκετ του 2007, αλλά και του 2009 θα λάβει μέρος και, μάλιστα, κόντρα στη Γεωργία θα σκοράρει 32 πόντους σ’ ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της καριέρας του. Η αδύναμη Ιρλανδία, φυσικά, είχε χάσει. Έκτοτε δεν έχει αγωνιστεί ξανά με το εθνόσημο, καθώς από τον Φεβρουάριο του 2010 η Ιρλανδία αποφάσισε να αποσύρει την ομάδα μπάσκετ από τις διεθνείς διοργανώσεις λόγω χρεών.

2. Οδός… διασκέδασης!

Το παρατσούκλι που τον κυνηγάει από μικρή ηλικία είναι το εύκολο «D-Mac», συνδυασμός ονόματος και επωνύμου. Υπάρχουν, όμως, και τα πιο… σκληρά. Το «D-Cash», που ακούγεται τα καλοκαίρια στους δρόμους της Νέας Υόρκης. Το χούι που έχει από μικρό παιδί δεν έχει κατορθώσει να το ξεπεράσει και το street basket είναι η μεγάλη του αδυναμία. Συμμετέχει στα πρωταθλήματα που διεξάγονται τους θερινούς μήνες, ώστε να προπονείται, αλλά και να διασκεδάζει ταυτόχρονα. «Το street basket είναι ωραίο και προσφέρει αρκετό θέαμα, όμως μου αρέσει περισσότερο το επαγγελματικό επειδή υπάρχει ο σκοπός της νίκης σε κάθε παιχνίδι. Όχι σε καμία περίπτωση δεν θα αποκαλούσα τον εαυτό μου θρύλο, απλώς διασκεδάζω πολύ όταν παίζω και μου αρέσει να προσφέρω θέαμα».

Μετά από σχεδόν μια εξαετία στην Ευρώπη, νιώθει τη γηραιά Ήπειρο σαν το δεύτερο σπίτι του, ωστόσο ουδέποτε έχει ξεχάσει το πρώτο. «Απολαμβάνω να επιστρέφω στη Νέα Υόρκη, να βλέπω την οικογένειά μου και να παίζω με τους φίλους μου».

3. Οδός… κολεγίου!

Το καθολικό σχολείο στο οποίο φοίτησε μαρτυρά τις καταβολές του. Tο «John F. Kennedy Catholic High School», στο οποίο πέρασε τέσσερα εφηβικά χρόνια, θα μαρτυρούσε το ταλέντο του. Όταν ολοκλήρωσε την εκπαίδευσή του ήταν ο κορυφαίος σκόρερ όλων των εποχών στο σχολείο με 1.725, έχοντας μέσο όρο 30,9 πόντους και 7,6 ασίστ. Αναδείχθηκε μπασκετική προσωπικότητα της χρονιάς 2001-02 στην κομητεία του Westchester και ετοιμάστηκε για τα επόμενα… Το κολέγιο του Providence του πρόσφερε την καλύτερη υποτροφία και άφησε το street basket, στο οποίο είχε κατορθώσει να συμπεριληφθεί στους εκατό καλύτερους των Ηνωμένων Πολιτειών, για να σπουδάσει στο κολέγιο.
Όταν θα αποφοιτούσε τέσσερα χρόνια μετά, θα είχε πολλές πρωτιές να τον συνοδεύουν. Λεπτά συμμετοχής, τρίποντα και παιχνίδια που ξεκίνησε βασικός, όντας 17ος στην ιστορία του κολεγίου σε πόντους. Παράλληλα, είχε κι ένα ρεκόρ για ολόκληρο το NCAA. Εννιά στα εννιά τρίποντα σ’ ένα βράδυ της 2ας Φεβρουαρίου του 2005, στο οποίο μάλλον είχε σεληνιαστεί. Το ΝΒΑ είναι το επόμενο βήμα.

Στα ντραφτ δεν κατόρθωσε να δει το όνομά του να επιλέγεται και παρότι οι New York Nicks τον περίμεναν στο summer league για να τον δοκιμάσουν, ένας τραυματισμός στον αντίχειρα τον κράτησε μακριά απ’ το όνειρό μου. «Πάντα θα ελπίζω να παίξω τόσο καλά, ώστε να με προσέξουν και να μου προσφέρουν συμβόλαιο. Όμως ακόμα κι αν αυτό δε γίνει, περνάω πολύ όμορφα στην Ευρώπη και δεν με πειράζει όλη η καριέρα μου να είναι εκεί».

4. Οδός… Ιταλίας!

«Στην ομάδα έχουμε πολλές διαφορετικές κουλτούρες. Και είναι τόσοι οι ξένοι παίκτες που θα έλεγες ότι τα αγγλικά είναι η βασική γλώσσα». Στην Αμερική απόρησαν όταν έμαθαν για το επόμενο βήμα του. Η Καντού ήταν το πρώτο ευρωπαϊκό καταφύγιο που βρήκε και κάτω απ’ τη σκιά των Άλπεων ξεκίνησε το ταξίδι του. «Μου έδωσαν όλα όσα μπορεί να θες σε ένα συμβόλαιο. Αυτοκίνητο, σπίτι, δορυφορική τηλεόραση, γρήγορο ίντερνετ και εξαψήφιο αριθμό στο συμβόλαιο», θα περιγράφει νιώθοντας μάλλον μια ανάγκη να απολογηθεί για την επιλογή του. Στο πρώτο του ευρωπαϊκό συμβόλαιο επίσης θα προβλέπεται ειδικό μπόνους αν ξεπεράσει το 85% στις βολές και το 40% στα τρίποντα.

Είχε 37% στα τρίποντα και 73% στις βολές και παρότι έχασε το μπόνους, κέρδισε μια μεταγραφή. Η Vidivici Bologna, όπως ονομαζόταν τότε, θα τον αποκτούσε λίγο μετά το ξεκίνημα της επόμενης χρονιάς και συγκεκριμένα το Νοέμβριο. Ο Ντόνι ΜακΓκράθ έπαιξε σε δέκα παιχνίδια με κορυφαία βραδιά εκείνη απέναντι στην Ταού Κεράμικα, όταν σκόραρε 18 πόντους. Η ιταλική του περιπέτεια δε θα ολοκληρωνόταν στο φινάλε εκείνης της σεζόν, αφού αργότερα θα άνοιγε ακόμα ένα κεφάλαιο. Η Βαρέζε θα τον έσωνε οικονομικά το 2010, όταν άφησε την ΑΕΚ για να παίξει στη γειτονική χώρα από τον Ιανουάριο και μετά.

5. Οδός… Ελλάδας!

Το καλοκαίρι του 2008 θα έμπαινε στη ζωή του η Ελλάδα. Το Αιγάλεω του έκανε πρόταση, καθώς γνώριζε πως οι Ιρλανδοί μπασκετμπολίστες δεν είναι τόσο άσχετοι όσο μπορεί να ακούγονται. «Έψαχνα για μια κατάσταση, όπου θα μπορούσα να πάω σε μια ομάδα και να παίξω σημαντικό ρόλο, να είμαι πρωταγωνιστής. Ήθελα να δείξω στην Ευρώπη τις δυνατότητες μου και το Αιγάλεω μου προσφέρει όσα έψαχνα. Νιώθω ότι μπορώ να γίνω παίκτης-κλειδί σε μια μεγάλη ευρωπαϊκή ομάδα κι ελπίζω να πάρω την ευκαιρία μου στο μέλλον».

Ο Κρις Μπρέισι ήταν εκείνος που έκανε το προξενιό και στην πρώτη του χρονιά στην Ελλάδα, ο ΜακΓκράθ 13,5 πόντους μέσο όρο, δύο ασίστ, 37% στα τρίποντα και 89% στις βολές. Δεν ξέρουμε αν είχε και πριμ! Ακολούθησε η ΑΕΚ. Το καλοκαίρι του 2009 θα συμφωνήσει με την Ένωση που ξεκινούσε να μπαίνει σε πολύ επικίνδυνα μονοπάτια. Οι συστάσεις ήταν απλά η διαίσθησή του και όταν ο πρώτος κυκεώνας προβλημάτων ξεπεράστηκε και η ΑΕΚ έμοιαζε να μπαίνει σε μια σειρά, θα δήλωνε: «Η γενική αβεβαιότητα που υπήρχε στην ομάδα με προβλημάτιζε. Δεν μπορούσα να παίξω, ενώ τίποτα δεν ήταν εγγυημένο για το μέλλον. Έκρινα ότι ήταν η καλύτερη δυνατή επιλογή για μένα. Πήρα τις εγγυήσεις που ήθελα και αποφάσισα να συνεχίσω στην ομάδα».

Συνέχισε για δύο μήνες, αφού απελπισμένος αποχώρισε τον Ιανουάριο. «Θέλω να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχει συμβεί κάτι που να με έχει κάνει να αλλάξω τα συναισθήματα που έχω για τον προπονητή μου και τους συμπαίκτες μου. Δέχθηκα πριν από μερικές μέρες κάποιες καλές προτάσεις συνεργασίας από συλλόγων εκτός Ελλάδας και με δεδομένο, ότι η ΑΕΚ έχει ένα μικρό οικονομικό πρόβλημα, αποφάσισα ότι είναι καλύτερο, τόσο για μένα, όσο και για την ίδια την ομάδα, να χωρίσουν οι δρόμοι μας. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί από τη στιγμή, που δεν έχω μιλήσει σε κανέναν δημοσιογράφο, βγήκε προς τα έξω ότι έχω πρόβλημα με τον προπονητή μου. Αυτό είναι 100% αναληθές. Σέβομαι τον κόουτς και ως άνθρωπος και ως προπονητή. Κάνει εξαιρετικά καλά τη δουλειά μου, δεδομένων των συνθηκών που επικρατούν στην ομάδα. Αλλά οικονομικά, η ΑΕΚ είναι ασταθής. Γι’ αυτό και θέλω να συνεχίσω τη καριέρα μου κάπου αλλού».

Έφυγε για την Ιταλία, όμως δεν ξέχασε την ΑΕΚ. Κυρίως, δεν ξέχασε την οικονομική ασυνέπεια της ομάδας, γι’ αυτό και όταν ετοιμαζόταν να βρεθεί για πρώτη φορά αντιμέτωπός της, έψαχνε εκδίκηση. «Θέλω να τους «σκοτώσω». Τους οφείλω κάτι. Πέρα από τα… προσωπικά μου, το μόνο που με νοιάζει είναι να κερδίζει η ομάδα».

6. Οδός… ΠΑΟΚ!

Το «7» ήταν πάντα το αγαπημένο του νούμερο. Μόνο που στην επόμενη ομάδα του, ο ίδιος αριθμός είναι από μόνος του μια μεγάλη ιστορία… Ο Ντόνι ΜακΓκράθ εμφανίζεται στο προσκήνιο του ΠΑΟΚ για πρώτο φορά το 2010. Μέσα Σεπτεμβρίου κι ενώ λίγες μέρες πριν, το όνομά του απασχολούσε τη Θεσσαλονίκη, αλλά για το ρεπορτάζ του Άρη. «Ξέρω ότι ο κόσμος μένει περισσότερο στους πόντους, στα τρίποντα για τα οποία έχω και καλή φήμη, αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Θα κάνω ότι χρειάζεται η ομάδα για να κερδίζουμε. Αυτό άλλωστε έχει και την μεγαλύτερη σημασία. Η νίκη και αυτό που μπορώ να πω είναι ότι θα δίνω πάντα ότι μπορώ για το καλό της ομάδας».

Δε θα μπορούσε να προσφέρει όσα ήθελε. Μόλις εννέα συμμετοχές μέχρι τον Δεκέμβριο της χρονιάς κι ένας τραυματισμός θα τον αναγκάσει να τα μαζέψει και να φύγει… «Είμαι στεναχωρημένος γιατί δέθηκα με τον ΠΑΟΚ και αγάπησα αυτή την ομάδα και σε καμία περίπτωση δεν περίμενα αυτή την εξέλιξη», θα πει όταν ανακοινώθηκε η λύση της συνεργασίας και παράλληλα το νέο συμβόλαιο για την επόμενη χρονιά! Μόλις το πρόβλημα στο ισχίο αποκαθίστατο το ίδιο γήπεδο και η ίδια φανέλα τον περίμεναν. Δε θα ήταν τυχερό ούτε μερικούς μήνες μετά. Αυτή τη φορά με ευθύνη του ΠΑΟΚ.

«Είχα συμβόλαιο, όμως λόγω του λοκ άουτ ήθελαν να πάρουν τον Κόρει Μαγκέτ και σε συνδυασμό με τα οικονομικά προβλήματα στην Ελλάδα δεν ήθελαν να πληρώνουν το συμβόλαιό μου», θυμάται ο Αμερικάνος, ο οποίος θα βρει συμβόλαιο στη Σολέ και θα παίξει στο γαλλικό πρωτάθλημα για τον επόμενο χρόνο. «Είναι ένα πολύ καλά οργανωμένο και επαγγελματικό πρωτάθλημα με υψηλό επίπεδο ανταγωνισμού. Επιπλέον, κατάφερα να πάω και στο Παρίσι μια-δυο φορές».

Ο Πύργος του Άιφελ είναι καλός, αλλά φαίνεται πως ο… λευκός του άρεσε περισσότερο. Τον Σεπτέμβριο αποφάσισε να ολοκληρώσει εκείνο που είχε αφήσει στη μέση και πήρε την απόφαση να επιστρέψει στη Θεσσαλονίκη. «Ήθελα να γυρίσω στον ΠΑΟΚ γιατί είναι μία ομάδα που έμεινε στην καρδιά μου. Οι άνθρωποι της ομάδας γνωρίζουν ότι είχα δύο προτάσεις με περισσότερα χρήματα, αλλά διάλεξα τον ΠΑΟΚ γιατί ήθελα να ξαναπαίξω στην ομάδα που με έκανε να νιώθω τόσο όμορφα και μπροστά στο σπουδαίο κοινό του ΠΑΟΚ που και την προηγούμενη φορά με είχε υποστηρίξει τόσο θερμά. Για αυτό και είμαι ενθουσιασμένος που επιστρέφω στη Θεσσαλονίκη».

7. Οδός… Arlenis Sosa!

Στο κολέγιο σπούδασε οικονομικά. Είναι γιος του Τομ και της Εϊλίν, έχει ένα μεγαλύτερο αδελφό τον Τομ, που είναι δικηγόρος και μια μικρότερη αδελφή την Έριν. Όταν τελειώσει την καριέρα του θέλει να γίνει πρόεδρος σε εταιρία και μέχρι τότε απολαμβάνει πίτσα σε κάθε ευκαιρία, ταινίες με την Μέγκαν Φοξ, χιπ-χοπ μουσική, διακοπές στο βουνό, ενώ ονειρεύεται να αποκτήσει μια «Aston Martin» και συνεργάζεται με τον κοινωφελή οργανισμό «Pencil of promise». Λεπτομέρειες της προσωπικής του ζωής. Και μια ακόμα. Έχει σχέση με την Arlenis Sosa, μοντέλο της Lancome. Η λεπτομέρεια που κάνει τη διαφορά!
Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/366017-where-streets-have-no-name
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 7.Donnie McGrath

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 05 Φεβ 2013, 01:02

διαβαζω για εναρξη συζητησεων με τσαιρελη και μπραβο στην διοικηση, αλλα αυτον τον παικταρα θα κανουμε εστω και μια μικρη προσπαθεια να τον κλεισουμε και για του χρονου? αν και πολυ δυσκκολο μακαρι να μεινει γιατι ειναι παικτουρα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Επόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες