Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2012-2013

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Σάβ 24 Νοέμ 2012, 14:18

Ο ΠΑΟΚ ήταν κακός, με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο. Ο γαύρος ισορρόπησε και στο β' ημίχρονο πατούσε καλύτερα μέσα στο γήπεδο, ελέχοντας το χώρο του κέντρο. Δυστυχώς, ήταν καλύτερος και κέρδισε δίκαια.

Δεν βοήθησαν όσοι από τη μεγάλη ομάδα αγωνίστηκαν σήμερα με τους μικρούς της Κ-20, εκτός από τον Παναγιωτούδη που ήταν από τους διασωθέντες. Εκτός του κορυφαίου σήμερα Στρέζου (λίγο το βολέ του να προσέξει το παλικάρι γιατί σε όλα τα υπόλοιπα θέματα δείχνει εξαιρετικός) διασώθηκαν οι Παπαδόπουλος, Ποζατζίδης (είχε και μία πολύ καλή επιθετική πρωτοβουλία στο α' μέρος, που χειροκροτήθηκε από όλο τον κόσμο), Παναγιωτούδης και ήταν αρκετά φιλότιμος ο Κιόσε που σήμερα έπαιξε, για πρώτη φορά φέτος, ως αμυντικό χαφ.

Το ξεχνάμε το σημερινό παιχνίδι και προχωράμε...
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό tad » Σάβ 24 Νοέμ 2012, 14:55

Τραγική ομάδα και τραγική νοοτροπία, δείγμα ότι αυτός που κάνει τον προπονητή και οι λοιποί υπεύθυνοι δεν κάνουν δουλειά.
Ολοι οι μεσοεπιθετικοι έπαιζαν ο καθένας για τον εαυτό του και δεν άλλαζαν πάσα από το δεξί στο αριστερό.
Βρισιμο προς τον διαιτητή απο 17χρονους για φάσεις της πλάκας
Αντίθετα ο Ολυμπιακός έπαιζε όμορφη μπαλα.
Τραγική η διοίκηση που έβαλε την ομάδα να παίξει σε αυτό το γήπεδο. Ούτε πρόβατα δεν παίζουν εκεί.

Υπός. Μόνο ο παναγιωτουδης άξιζε ... Ο Κιοσε κάνει μόνο για μπακ

Χίλιες φορές να βλέπω τα πιτσιρίκια με τους σοβαρούς προπονητές

Ιβαν πάρε σκούπα. Ζηση απαράδεκτη εικονα
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό moican4 » Σάβ 24 Νοέμ 2012, 15:05

Έχουν γίνει κάτι "εγκλήματα" όλα αυτά τα χρόνια στις Ακαδημίες που είναι να τους πάρεις όλους και να
τους στείλεις από εκεί που ήρθαν..
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Σάβ 24 Νοέμ 2012, 15:24

μετα τον ελευθεριαδη εχουν γινει εγκληματα...το λεμε εδω και χρονια...οπως και για το ρολο του β.π. σε ολα αυτα...το αποκορυφωμα ηταν η επαναπροσληψη του μεγαλου(ειχε φυγει σαν αποτυχημενος) και καταρτισμενου κυριακου αλεξανδριδη...

ολα αυτα ασχετως σημερινου αποτελεσματος και ασχετως οποιονδηποτε αποτελεσματων ερθουν στη συνεχεια...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Photis » Σάβ 24 Νοέμ 2012, 16:53

moican4 έγραψε:Έχουν γίνει κάτι "εγκλήματα" όλα αυτά τα χρόνια στις Ακαδημίες που είναι να τους πάρεις όλους και να
τους στείλεις από εκεί που ήρθαν..
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8678
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 26 Νοέμ 2012, 12:05

Dino
για να μην μιλάμε οφτοπικ σου απαντάω εδώ.
Επειδή είσαι πιο πιστός φίλος των τμημάτων υποδομής από εμένα σε ρωτάω τα εξής:

Πριν από τρία χρόνια με τον άλλον τον ... προπονηταρά Σαββίδη ... πηγαίναμε σε ματς και τα ίδια πιτσιρίκια μας έριχναν μέσα στο γήπεδο μπινελίκια και χριστοπαναγίες .... όταν σε μία ντρίπλα έχαναν την μπάλα και μετά δεν ακολουθούσαν την μπάλα ποτέ ...
Εχθές είδα ακριβώς το ίδιο όταν ο Βασιλάκης Π. είχε διαφορετική άποψη από τον επόπτη και τον μπινελίκιαζε μπροστά σε τόσο κόσμο. Είναι αυτό φίλε Dino πλάνο ομάδας και ανάπτυξης ποδοσφαιριστών υψηλού επιπέδου ?
Οι μπροστινοί μας όλοι δεν έκαναν ούτε ένα ξεμαρκάρισμα, δεν σήκωσαν το κεφάλι ποτέ και έπαιζαν ο καθένας για την πάρτι του.

Πιστεύεις φίλε ότι η αντίστοιχη ομάδα της Μπάρτσα έχει τέτοιες συμπεριφορές ?

Και για να μην πάω τόσο μακριά. Η 2000 ή 1999 οι δικιές μας ή ακόμα και η Κ15 γιατί είναι όλα ρομποτάκια και στόμα έχουν και μιλιά δεν έχουν ?
Η δική μου γνώμη είναι ότι γίνεται γιατί κάποιοι προπονητές έχουν φιλότιμο και πλάνο και πονάνε και αυτό που κάνουν αλλά και τον ΠΑΟΚ ...
Κάποιοι άλλοι είναι μόνο η τσέπη τους !!!
Και επειδή αδερφέ Ντίνο με Ιβάν εγώ άλλο υπομονή δεν έχω και δεν μπορώ να ξαναδώ αγώνα του ΠΑΟΚ σε γήπεδο όπως της Λητής και συμπεριφορές και αδιαφορία όπως προχθές θα πω πλέον ...
όλοι ιδίως οι κεφαλές τον xxxxxx ..... Ιβάν ή Τσιστιακόφ πάρτε την σκούπα και αρχίστε το ξεσκόνισμα γρήγορα ...
όσο το γρηγορότερο τόσο το καλύτερο ...

έλεος με τους μέτριους και παρτάκηδες ...

Ο ΠΑΟΚ πάνω από όλα !
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Δευτ 26 Νοέμ 2012, 12:38

Κατ' αρχήν σου προτείνω να συνεχίσεις να έρχεσαι, να κάνουμε μαζί τα live και να ανταλλάσσουμε απόψεις. Αξίζει τον κόπο, για τα δικά μας παιδιά μιλάμε, για τη δική μας ομάδα.

Μάλλον ήμασταν και αρκετά κοντά προχθές, αν κρίνω από αυτά που άκουσες από τον ευτραφή 17χρονο (όχι 17άχρονα ... ένας ήταν ο βλαξ) και από το Βασίλη. Δεν έβρισε, «τι λες ρε» του είπε του επόπτη και «γιατί να σταματήσω, τι λέει ρε αυτός» έλεγε στον Παναγιωτούδη. Πάνω στα νεύρα γίνονται αυτά. Δεν πα να είναι Κ-20... παθιάζονται. Τη θέλανε τη νίκη χθες, αλλά όπως ήρθανε τα πράγματα δεν μπορούσαμε. Με άλλη σύνθεση, ίσως κάτι να γίνονταν.

Το γήπεδο ήταν καλό μέχρι πριν τα τέλη Σεπτέμβρη. Τώρα έχει γίνει χωράφι και πρέπει να αλλάξουν άμεσα έδρα.

Τον Σαββίδη (τον προπονητή) δεν τον ξέρω. Αυτός ήτανε σε πιο μικρά τμήματα. Εγώ ξέρω από Θ. Ελευθεριάδη και μετά.

Υπάρχει πλάνο και βλέπεις ότι παίρνουν ευκαιρίες όλοι. Το πλάνο είναι ένα. Η βελτίωσή τους και η προώθηση αυτών που αξίζουν στην πρώτη ομάδα ή δανεικών για να κάνουν του «αγροτικό» τους και να πάρουν ευκαιρίες όπως έκανε ο Κάτσε και κάνουν τώρα ο Μωυσιάδης, ο Καραντασιάδης, ο Λαμπάκης, ο Αγγελίδης, ο Τσανδάρης και μερικοί άλλοι.

Πάντως, ας μην απαξιώνουμε τα παιδιά από ένα παιχνίδι.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 26 Νοέμ 2012, 13:13

Dino δεν απαξιώνω τα παιδιά ...

Όλη η ευθύνη είναι των απέξω ... όχι και επιστροφή Αλεξανδρίδη ... άλλος δεν υπήρχε ?

Σαββίδη δεν έλεγαν τον προπέρσινο πριν τον Κολομπούρδα ? (ένας γκριζομάλλης που γκάριζε όλη την ώρα στα ματς)

Προχθές τρελάθηκα Ντίνο με τον αριστερό κατερινιώτη εξτρέμ του γαύρου (γνήσιο παοκτσάκι - κάνει μπαμ από μακριά) που δεν καταλαβαίνω γιατί παίζει στον γαύρο και όχι σε εμάς ...

και σήμερα με το ότι η Μπάρτσα εχθές έριξε 4 με μια 11κάδα παίχτες από τα τμήματα υποδομής.
Αν σκεφτείς ότι εχθές με τον γαύρο (μεγάλη ομάδα) οι καλύτεροί μας ήταν τα δικά μας παιδιά δεν μπορώ να αποδεχτώ στην κ20 προπονητή μέτριο και συμπεριφορές που μας πάνε πίσω.

Για αυτό τρελάθηκα ...

υποσ. όσο αφορά την παρακολούθηση αγώνων των τμημάτων υποδομής προσπαθώ 1 φορά κάθε ΣΚ να πάω τα πιτσιρίκια μου να δουν έναν αγώνα των τμημάτων υποδομής ...
αφού δεν μπορώ να τους πάω Τούμπα τους πηγαίνω για να βλέπουν τις ασπρόμαυρες φανέλες φορεμένες από πιτσιρικάδες. Να σου πω την αλήθεια είναι καλύτερα έτσι ...

Ιδίως όταν βλέπεις ομάδες όπως οι 2000 με τον Μήττα ... συμβουλεύω όποιον θέλει να βλέπει ΠΑΟΚ από άλλο πλανήτη να πάει να τους δει ... και μετά να γράψει εδώ εντυπώσεις .... !!!
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 26 Νοέμ 2012, 13:26

Πού αγωνίζεται (εντός έδρας) η U20;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Δευτ 26 Νοέμ 2012, 13:33

Όχι, πριν ήταν ο Θόδωρος ο Ελευθεριάδης που ήτανε και στο ματς προχθές στην κερκίδα μαζί με Πέλκα και Κωνσταντινίδη. Και με τον ρούλη είχε έρθει. Έβαλε πολύ δουλειά και οργάνωση σε όλα τα τμήματα και εκτιμώ το έργο του. Όχι, δεν μπορώ να πω ότι ήταν φωνακλάς. Σε μερικά παιχνίδια ίσως, αλλά γενικά όχι.

Χαίρομαι να ακούω καλά λόγια για το Βασιλάκη τον Μήττα. Χρόνια και αυτός στην ομάδα με πολύ-πολύ τρέξιμο χειμώνα-καλοκαίρι. Του είχα "φορτώσει" και το γιο μου ένα καλοκαίρι στου Σκούρα στο summer camp του ΠΑΟΚ και πραγματικά εντυπωσιάστηκα με την υπευθυνότητά του (τηλέφωνο,ενημέρωση, διαπιστώσεις). Φίλος τότε, χαθήκαμε τώρα...

Ναι ρε φίλε... μαζί σου! Παίρνε τα παιδάκια σου (να τα χαίρεσαι, εννοείται) και να έρχεσαι να βλέπουμε την ομάδα μας.

Όλα οργανώνονται και βελτιώνονται μέρα με τη μέρα. Μείνε ήσυχος.

Έλα να με βρεις με το Λεβαδειακό.
Τελευταία επεξεργασία από Dinos_Liverpool και Δευτ 26 Νοέμ 2012, 13:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Δευτ 26 Νοέμ 2012, 13:35

RoMaN έγραψε:Πού αγωνίζεται (εντός έδρας) η U20;

Στη Λητή (επαρχία Λαγκαδά)
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 26 Νοέμ 2012, 14:00

Ρε σι Ντίνο καλά θυμάμαι ...

Θόδωρος Σαββίδης ήταν ο προπονητής της Κ20 μετά τον Ελευθεριάδη και για έναν χρόνο πριν έρθει ο Κολομπούρδας. Μετά είπε ότι θέλει να κάνει ευτυχώς καριέρα πρώτου προπονητή ... και έφυγε ...

Τέλος πάντων προχθές είδα ότι ο γαύρος παραδεχόμενος ότι δουλειά με ανίδεους δεν γίνεται έχει πάρει έναν γερμανό έμπειρο προπονητή.
Ίσως έτσι πρέπει να κινηθούμε.
Η Ελλάδα και κυρίως η Βορ. Ελλάδα είναι γεμάτη παιδιά με όρεξη και ικανότητες για μπάλα ...
Αυστηρή καθοδήγηση χρειάζονται και ανάπτυξη κουλτούρας που να ταιριάζει στον ΠΑΟΚ ... !

Εύχομαι τώρα που ήρθε ένας νοικοκύρης να κάνει σωστές επιλογές και να πάνε όλα καλά ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Δευτ 26 Νοέμ 2012, 14:17

Ίσως έχω ένα κενό, τότε, εγώ. Ο Κολομπούρδας δεν ήτανε από την αρχή πέρσι ? Ίσως να έχεις δίκιο γιατί πέρσι ξαναάρχισα να πηγαίνω όταν γύρισαν στου Λόλα. Στη Ν. Μεσήμβρια δεν πήγα σε κανένα παιχνίδι και ίσως να τον ανέβασαν για λίγο στην Κ-20.

Πλάκα-πλάκα κάτι σαν να θυμάμαι, τώρα που το λες!

Mea culpa...
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 26 Νοέμ 2012, 14:22

ελευθεριαδης
σαββιδης(απο ξανθη ειχε ερθει)
κολομπουρδας
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Πρωτάθλημα Νέων(Κ20) 2012-2013

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Δευτ 26 Νοέμ 2012, 14:40

Thnx Sera4!

Δεν τον είδα σε κανένα παιχνίδι, αλλά είχα δει παλιά ένα ΠΑΟΚ-Ξάνθη 2-4 (με Μπέρτο, Σουάνη) και την επόμενη χρονιά ένα 0-0. Εμείς με Ελευθεριάδη στον πάγκο. Ο δε προπονητής της Ξάνθης ένας φωνακλάς που κατέβαζε μπινελίκια ( στο δεύτερο παιχνίδι, στο 0-0) στα δικά του παιδιά!!! Δίπλα μου ποδοσφαιριστές της Κ-21 (τότε) της Ξάνθης που ήταν εκτός αποστολής που μου είπαν "αυτό γίνεται συνέχεια, φίλε"...

Αυτόν πήραμε τότε για προπονητή ? Ήμαρτον! Κάκιστη εντύπωση και μάλιστα το έφερε η κουβέντα και το είχα συζητήσει με Πανιώνιους κάτω στο Κορωπί, που έτυχε να είμαι στην Αθήνα στο 1-4 που φέραμε εκεί. Μου είχαν πει "εσείς και η Ξάνθη η καλύτερη ομάδα που πέρασε φέτος από δω, αλλά εκείνος ο προπονητής τους... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ"
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Νέων - Κ20

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης