Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 03 Αύγ 2012, 00:56

Η Νιγηρία έβαλε απόψε 73 πόντους στις ΗΠΑ. Οι ΗΠΑ έβαλαν 83 πόντους ..... παραπάνω. Τελικό 156-73.
Να λέμε κι ευχαριστώ που μας απέκλεισαν οι Νιγηριανοί. :lol:
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 03 Αύγ 2012, 09:00

DC έγραψε:Οι ΗΠΑ έβαλαν 83 πόντους ..... παραπάνω. Τελικό 156-73.


37 πόντους ο Melo σε 14 λεπτά με 10/12 τρίποντα... :o :shock:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 03 Αύγ 2012, 09:47

Συν του ότι έσπασαν το ρεκόρ περισσότερων πόντων σε Ολυμπιάδα, μεγαλύτερης διαφοράς και μεγαλύτερου δικού τους σκορ.
Άσε .... άγιο είχαμε. :D
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 03 Αύγ 2012, 23:31

Στη Σολέ ο Γκορί

Παίκτης της Σολέ θα είναι την ερχόμενη σεζόν ο Μάρκους Γκορί. Ο 35χρονος Αμερικανός πάουερ φόργουορντ, που έχει περάσει και από τον ΠΑΟΚ, αγωνιζόταν την περασμένη περίοδο στην Μπενετόν Τρεβίζο έχοντας 13,1 πόντους και 5,4 ριμπάουντ κατά μέσο όρο στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.sport-fm.gr/article/570801
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 04 Αύγ 2012, 01:21

αυτοί μόνο από ΠΑΟΚ ψωνίζουν? :D δε μας δίνουν πίσω τώρα τον Dozier να τελειώνουμε στους ψηλούς? :opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 04 Αύγ 2012, 11:47

ξερουμε που θα πανε οι αμερικανοι που θα παρουμε του χρονου.. :mrgreen: ρε σολε...να κανετε δικος σας σκαουτιγκ...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Sladjan Spasić » Τετ 08 Αύγ 2012, 23:35

08.08.12 21:22
Μπατούμ: «Ήθελα να πέσει ο Ναβάρο»

Η ευθεία επίθεση του Νικολά Μπατούμ στο Χουάν Κάρλος Ναβάρο έγινε αιτία σύρραξης στο Γαλλία - Ισπανία.

Ο 23χρονος φόργουορντ των Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς ρωτήθηκε αμέσως μετά το φινάλε της αναμέτρησης, που βρήκε τους «τρικολόρ» να ηττώνται, γιατί χτύπησε τον Ισπανό και η απάντησή του ήταν αφοπλιστική: «Ήθελα να του δώσω έναν καλό λόγο να πέσει»! Ο Μπατούμ δεν αποβλήθηκε από την αναμέτρηση, αλλά οι διαιτητές τον χρέωσαν με αντιαθλητικό φάουλ.

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://www.onsports.gr/Spor/Olympiakoi-Agwnes/item/240570-Mpatoym-Hthela-na-pesei-o-Navaro-video?click=breakingnews


Αυτή η αηδία με τους θεατρινισμούς των ισπανών(σε μπάσκετ-ποδόσφαιρο),πρέπει κάποτε να τελειώσει.
Έχουν τιτικοποιήσει όλα τα αγωνίσματα επαφής.Τα κρούσματα είναι επαναλαμβανόμενα.Σκέτη κοροϊδία.

[youtube]siKWh0DkCz8&feature=related[/youtube]

[youtube]CBVTgKApV1c&feature=related[/youtube]
Άβαταρ μέλους
Sladjan Spasić
 
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Πέμ 14 Απρ 2011, 03:26

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 09 Αύγ 2012, 00:43

Να αγιασει το χερι σου Νικολά...

[youtube]m1WD_ogc4rQ&feature=player_embedded[/youtube]
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Ivan_4 » Πέμ 23 Αύγ 2012, 17:30

Σήμερα ξεκινάει το πρώτο παγκόσμιο πρωτάθλημα 3 on 3. Οι αγώνες θα γίνουν στο Ζάππειο και θα παίξουν μεγάλα ονόματα όπως ο Garbajosa, ο Jimenez και ο Angulo.
Ενώ η δική μας ομάδα θα αποτελείται από τους Παππά, Μπόγρη, Γιαννόπουλο και Παπαντωνίου με προπονητή τον Λιμνιάτη.
Σαν ιδέα μου φαίνεται πολύ ωραία. Όποιος μπασκετικός είναι Αθήνα αυτές τις μέρες να πάει. Θα γουστάρει μπασκετάκι.
Άβαταρ μέλους
Ivan_4
 
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: Σάβ 29 Μάιος 2010, 02:05

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό DamoN » Πέμ 23 Αύγ 2012, 17:36

Για τηλεοπτικη καλυψη ουτε λογος ε;
EDIT : ert webtv
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3572
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Ivan_4 » Πέμ 23 Αύγ 2012, 17:57

ET1 και ΕΡΤ HD. Τώρα έχει και το πρώτο παιχνίδι, Ελλάδα-Ρωσία.
Άβαταρ μέλους
Ivan_4
 
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: Σάβ 29 Μάιος 2010, 02:05

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό DamoN » Πέμ 23 Αύγ 2012, 18:17

Χασαμε 3 ποντους. Παπαντωνιου μεγαλο βισμα σε ολα μεσα χωρις να εχει τπτ ιδιαιτερο. Σημερα φανηκε ποσο διαφορετικο ειναι το 3χ3 απο το κανονικο μπασκετ. Παππας μπογρης παπαντωνιου φαινοντουσαν τερμα αμπαλοι ενω ειναι επαγγελματιες παιχτες.τζαμπα θυμωνα με τον εαυτο μου που ενω επαιζα για πλακα με παιδια χαμηλοτερου επιπεδου (εγω παιζω και μια γ εθνικη :p) επαιζα πολυ χειροτερα απο οτι σε κανονικο ματς με πολυ καλους αντιπαλους. Σημερα καταλαβα οτι ειναι αλλο αθλημα .
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3572
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 16 Σεπ 2014, 19:42

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/70653-aposyretai-i-fanela-tou-stogiakovits

Αποσύρεται η φανέλα του Στογιάκοβιτς

Οι Σακραμέντο Κινγκς τιμούν τον Πέτζα και βάζουν στην... άκρη το «16»

Ο Πέτζα Στογιάκοβιτς αγωνίστηκε σε αρκετές ομάδες του ΝΒΑ, πήρε πρωτάθλημα με τους Ντάλας Μάβερικς, όμως η ομάδα με την οποία δέθηκε περισσότερο ήταν οι Σακραμέντο Κινγκς. Και σήμερα οι Κινγκς, ανακοίνωσαν ότι θα αποσύρουν την φανέλα με το «16».

Η ειδική τελετή θα γίνει στις 16 Δεκεμβρίου και η συγκεκριμένη μέρα επιλέχθηκε γιατί ο Στογιάκοβιτς φορούσε το νούμερο «16», ενώ την ίδια ημέρα θα γίνει και ο αγώνας Σακραμέντο Κινγκς, Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ. «Τα χρόνια μου στο Σακραμέντο ήταν τα καλύτερα της καριέρας μου και ειλικρινά, μερικά από τα καλύτερα της ζωής μου. Είμαι περήφανος για αυτά που κάναμε στο Σακραμέντο και για την σχέση που δημιούργησα με τους φιλάθλους και την πόλη. Ήταν τιμή μου να παίξω για αυτή την ομάδα και για αυτούς τους οπαδούς», σχολίασε ο Στογιάκοβιτς στην επίσμη σελίδα των Κινγκς.

«Ο Στογιάκοβιτς είχε καθοριστική συμμετοχή στην πορεία των Κινγκς και έβαλε το Σακραμέντο στον παγκόσμιο χάρτη. Ως ένας από ένα επιλεγμένο γκρουπ Σέρβων παικτών, ο Στογιάκοβιτς βοήθησε ουσιαστικά να ανοίξει ο δρόμος για την συμμετοχή στο ΝΒΑ παικτών από όλο τον κόσμο. Αναγνωρίζοντας τις ηγετικές του ικανότητες, θα είναι μία ιδιαίτερη στιγμή για τους φιλάθλους των Κινγκς και για όλη την ομάδα, αλλά και για να θυμίσουμε ξανά τι καταφέραμε να χτίσουμε μαζί στο Σακραμέντο», δήλωσε ο ιδιοκτήτης των Κινγκς Βίβεκ Ραναντίβ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 26 Σεπ 2014, 20:06

Για εσάς που τον θυμάστε...


http://www.paokmania.gr/stiles/mme/71182-peripteras-proin-paiktis-tou-paok

Περιπτεράς πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ

Θυμάστε τον Φρέντερικ Βάις που φόρεσε την φανέλα του ΠΑΟΚ; Ο διεθνής Γάλλος είχε έρθει την σεζόν 2000-2001 από την Λιμόζ ως μία από τις σημαντικότερες μεταγραφές και όταν έφυγε από τον Δικέφαλο συνέχισε στην Ουνικάχα Μάλαγα ενώ σταμάτησε την καριέρα του στην Λιμόζ.

Ο Βάις λοιπόν από μπασκετμπολίστας έγινε περιπτεράς, καθώς ταλαιπωρήθηκε για πολλά χρόνια με ψυχολογικά προβλήματα.

Σε συνέντευξη που παραχώρησε ο 37χρονος πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ παραδέχτηκε πως πέρασε μια περίοδο κατάθλιψης και ότι έχει κάνει δυο απόπειρες αυτοκτονίας ενώ στην συνέχεια είχε προβλήματα και με το αλκοόλ.

«Δύσκολες ήταν στιγμές πέρασα με τον χωρισμό από τη σύζυγο μου Celia, αλλά και πως με τη γέννηση του γιου μας, μάθαμε πως είναι αυτιστικός. Είχα μεγάλη άρνηση να αποδεχτώ την πραγματικότητα. Άρχισα να παίρνω κιλά και όλοι έγραφαν εναντίον μου. Δεν ήξερα τι να κάνω, γιατί δεν ήθελα να μοιραστώ το πρόβλημα μου.

Ξημεροβραδιαζόμουν στα μπαρ. Το όνειρο μου, εκείνες τις ημέρες, ήταν να με προκαλέσει κάποιος για να μπορώ να τον δείρω. Αλλά κανείς δεν τόλμησε, προφανώς εξαιτίας του... μεγέθους μου», είπε ο Βάις.


:shock: :(
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο κόσμος παίζει μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Ale » Σάβ 27 Σεπ 2014, 03:09

Από την μία κρίμα που έχασε ό,τι είχε κερδίσει μία ζωή στο μπάσκετ, από την άλλη χαίρομαι να βλέπω ανθρώπους να μην τα παρατούν.
2,18μ νομίζω και μία από τις μεταγραφάρες του Μπάτμαν στο μπάσκετ πριν φαληρίσει. Είχε έρθει ως αλλαγή του Μπλερ στο 5...
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες