Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό theo G4 » Τετ 25 Ιούλ 2012, 10:50

Sladjan Spasić έγραψε:Γνωρίζει κάποιος,πως μπορούμε να μεταβιβάσουμε μετοχές σε άλλα πρόσωπα?
Τί έγγραφα χρειάζονται κ.τ.λ.?



Πιστοποιήτικο φιλάθλου ιδιότητας έχεις :?: :mrgreen: :mrgreen:
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
theo G4
 
Δημοσιεύσεις: 3259
Εγγραφή: Δευτ 30 Μάιος 2011, 08:15

Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 25 Ιούλ 2012, 14:23

Σιγα μην εχετε μετοχες. Οι μονες μετοχες που υπαρχουν ειναι της αθλος αε. Κ φυσικα το αϋλο συστημα δεν ισχυει για μετοχες μη εισηγμενων. Μετοχες λοιπον δεν υπαρχουν. Το θα εκδοθουν κ τα υπολοιπα θα τα χουν ακουσει κ οι αρειανοι με το 20χιλιαρο του τροχανα αν δε απατωμαι.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό lefis » Τετ 25 Ιούλ 2012, 14:31

από πού απορρέει τοτε το δικαιωμα συμμετοχής σε συνελεύσεις μετόχων της ανωνύμου εταιρίας?
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 25 Ιούλ 2012, 14:33

Απο ενα χαρτι της παε οτι κατεθεσες χρηματα εναντι ΑΜΚ.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό lefis » Τετ 25 Ιούλ 2012, 14:37

μπορώ δλδ να λειτουργώ σαν μέτοχος αν και δεν είμαι ? μετοχος μιας εταιρίας είναι αυτός μόνο που έχει τίτλο στο όνομά του?και μια τελευταία ερώτηση αν είχα τίτλο τι παραπάνω δικαιώματα θα είχα από αυτά που έχω σήμερα?
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό dimbar » Τετ 25 Ιούλ 2012, 14:45

Αν δεν κάνω λάθος οι μετοχές μας είναι ανώνυμες, άρα όποιος τις έχει στο χέρι ή τέλος πάντων έχει το αποδεικτικό αγοράς (απόδειξη της τράπεζας), έχει τα δικαιώματα του μετόχου. Παρουσιάζει τις μετοχές/απόδειξη αγοράς στην ΠΑΕ και γράφεται στην κατάσταση των μετόχων που συμμετέχουν στην Γ.Συνέλευση.
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 25 Ιούλ 2012, 14:52

Ωραια αυριο το πρωι να συναντηθουμε να μου πουλησεις μετοχες σου. Μη μου φερεις αποδειξη με το ονομα σου. Τιτλους θελω. Αποδειξη εχω κ γω. Μετοχες οπως εχουν αυτοι που μοιραστηκαν του γουμενου που ηταν του μπατατουδη.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό lefis » Τετ 25 Ιούλ 2012, 14:56

ασχετα απο την ειρωνια της απαντησης σου καταλαβαινω οτι μια διαφορα είναι ότι δεν μπορω να τις μεταβιβάσω οκ.κάτι άλλο ?
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 25 Ιούλ 2012, 15:08

Καμια ειρωνεια. Δε συνιθιζω κατι τετοιο.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό lefis » Τετ 25 Ιούλ 2012, 15:26

οταν μου ζητας αυριο να σου φερω τιτλους για να σου τους πουλησω ενω ξερεις οτι δεν υπαρχει κατι τετοιο εμενα μου φαινεται για ειρωνια, αλλα μπορει και να σε παρεξηγησα οκ.επειδη δειχνεις γνωση πες μου πια διαφορα εκτος του γεγονοτος οτι δεν μπορω να πουλησω-μεταβιβασω τις "μετοχες" μου εχω εναντι σε καποιον που εχει τιτλους?
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό DC » Τετ 25 Ιούλ 2012, 15:41

dimbar έγραψε:Αν δεν κάνω λάθος οι μετοχές μας είναι ανώνυμες, άρα όποιος τις έχει στο χέρι ή τέλος πάντων έχει το αποδεικτικό αγοράς (απόδειξη της τράπεζας), έχει τα δικαιώματα του μετόχου. Παρουσιάζει τις μετοχές/απόδειξη αγοράς στην ΠΑΕ και γράφεται στην κατάσταση των μετόχων που συμμετέχουν στην Γ.Συνέλευση.


Από που προκύπτει ότι οι μετοχές είναι ανώνυμες;
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό angelheart » Τετ 25 Ιούλ 2012, 15:44

@Taseos
- ΔΕΝ διαφωνούμε στο οτι δεν έχουμε ΤΙΤΛΟΥΣ στα χέρια μας.
- Οι μετοχές της ΑΘΛΟΣ ΠΑΟΚ έχουν καταστεί ανενεργές με απόφαση της ΕΕΑ. Ακόμα όμως και να ισχύσουν κάποτε είναι δεν είναι (πια) 1% του ΜΚ
- Οι μετοχές που έχουν κάποιοι είναι αυτές που προέκυψαν από τις αυξήσεις ΜΚ του Γούμενου. ΑΥΤΕΣ μοίρασε φεύγοντας. Ο Παγώνης τις έχει ακόμα.
- εφόσον θέλεις να μη σου τη λένε για ειρωνεία, πες μας 2-3 πράγματα παραπάνω ώστε και εμείς να μάθουμε κάτι στη τελική. Έτσι βγαίνουμε όλοι κερδισμένοι. Απλά πράγματα.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό dimbar » Τετ 25 Ιούλ 2012, 16:27

Taseos έγραψε:Καμια ειρωνεια. Δε συνιθιζω κατι τετοιο.


Δηλαδή εσύ πριν την ΓΣ πήγες στην ΠΑΕ και δήλωσες ότι με βάση την απόδειξη της Τράπεζας κατέχεις Χ μετοχές, για να έχεις δικαίωμα συμμετοχής στην ΓΣ και στο αρνήθηκαν? Ειλικρινά θα ήθελα μια απάντηση.

Οσο για το να αγοράσεις τις μετοχές μου (επειδή δεν μπορεί να ξέρεις ποιός είμαι), με pm αν θέλεις πες μου την τιμή που δίνεις, μετοχές θα σου δώσω όχι απόδειξη τράπεζας.
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Τετ 25 Ιούλ 2012, 16:54

Δε στεκει νομικα φιλε μου απλα. Αλιμονο αν οι αε σε καθε πολη κ χωριο στηριζαν το μετοχολογιο τους σε μια αποδειξη. Δικαστηριο ιδιοκτησιας δεν κερδιζεις με αποδειξη. Κερδιζεις με τιτλους μετοχων. Αν εσυ θες να ενεχυριασεις τις 2000 μετοχες σου στον ΠΑΟΚ, τι θα ενεχυριασεις; Την αποδειξη; Δεν ειναι σε ΣΑΤ οι μετοχες του ΠΑΠΚ, σε θυριδες ειναι. Το δικαιωμα που λες ειναι καλη τη θεληση του μεγαλομετοχου κ ιδιοκτητη της ΠΑΕ. Αν αυριο δεν αναγνωρισει το δικαιωμα σου επι τη εμφανισει της αποδειξης, τραβα να βρεις ακρη. Οσο για την προσφορα σου, 0,30 ειναι η τιμη για πραγματικες μετοχες, αν κ με 40 μυρια χρεη επρεπε να τις μοιραζουν.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 18 Μαρ 2019, 16:16

Σήμερα το πρωί πέρασα από τη θύρα 1 (εκεί που εκδίδονται τα διαρκείας) και παρέλαβα τις μετοχές μου. Κατέχω το 0.00025%
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες