Euro 2012

Συζήτηση - Απόψεις - Σχόλια που αφορούν την Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου...

Re: Euro 2012

Δημοσίευσηαπό curtis » Τρί 03 Ιούλ 2012, 03:43

λοιπον χεστηκαμε για την ιδανικη ενδεκαδα του γιουρο.αν δε κανω λαθος το θεμα ειναι γιουρο 2012 οκ? απλα οι ισπανοι δεν παιζοντε ,εγω παρακαλουσα να ταν οι γερμανοι στο τελικο εκει να δεις γελια.μερικοι εδω μεσα εχετε γινει επιστημονες ,διδακτορες,προφεσορς κ οτι να ναι.σε καποιους αρεσει το στυλ της γερμανιας μονο που οταν επαιξε με μια καλη ομαδα τον ρουφηξε.βαρετο λεει ο αλλος το ποδοσφαιρο της μπαρτσα σορυ ισπανιας ηθελα να πω.βαρετο κ 4-0 δεν υπαρχει ξεκολατε τα μυαλα σας κ αναγνωριστε τον καλυτερο.μονο η τεραστια αργεντινη θα τους κανει τη ζημια
ελεω αλεχαντρο σαμπεγια,you know what i mean
curtis
 
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Πέμ 09 Δεκ 2010, 23:52

Re: Euro 2012

Δημοσίευσηαπό VagosPaok » Τρί 03 Ιούλ 2012, 05:47

Εννοειται,αφου ο τυπας επαιζε στη μεγαλη Ριβερ,ειναι δυνατον,να μην ειναι και προπονηταρα???....
In girum imus nocte et consumimur igni...
Τριγυρνάμε τη νύχτα και μας κατακαίει η φωτια...
Άβαταρ μέλους
VagosPaok
 
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: Σάβ 02 Οκτ 2010, 13:37
Τοποθεσία: Γλασκώβη

Re: Euro 2012

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 03 Ιούλ 2012, 10:28

πσοφος (ναι, με πσ) στα Ισπανά, Τιτάνες Πίρλο και Μπουφόν.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Euro 2012

Δημοσίευσηαπό marcusm » Τρί 03 Ιούλ 2012, 11:04

Καλα παρε μια ...τεθαρα (ναι με θητα) τωρα και τα λεμε :P
Άβαταρ μέλους
marcusm
 
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιούλ 2008, 14:23

Re: Euro 2012

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 03 Ιούλ 2012, 11:10

Αφοπλιστική απάντηση.

(αν και εγώ με τους Ιταλούς ήμουν. :P )
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Euro 2012

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 03 Ιούλ 2012, 11:11

Είχες να με κερδίσεις σε 90 λεπτά απ το 1920 βρε γατί. :D
Κι έπαιζα και με 10 απ το 60 και πίεζες μέχρι το 90 σε όλο το γήπεδο, σαν ισπανική λουλου που είσαι.:mrgreen:
Πάρε πρώτα 4 μουντιάλ και μετά έλα πες με.ΟΥΣΤ!
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Euro 2012

Δημοσίευσηαπό moican4 » Τρί 03 Ιούλ 2012, 11:14

Και κάτι από τους νικητές του Euro ... :mrgreen:

Φιλάκια από τη Σάρα

Ο αρχηγός της εθνικής ομάδας της χώρας και η πανέμορφη ρεπόρτερ είναι είδηση σε κάθε τους κίνηση. Τα παιδιά αγαπιούνται και δεν το κρύβουν, ενώ ο έρωτάς τους «πουλάει».

Ο τηλεοπτικός φακός κατέγραψε τον τερματοφύλακα της Ρεάλ Μαδρίτης κατά τη διάρκεια της χθεσινής φιέστας στη «Θιμπέλες» να αναζητεί μέσα σε χιλιάδες φιλάθλους τη σύντροφό του. Οι δυο τους αντάλλασσαν μηνύματα μέχρι να συναντηθούν τα βλέμματά τους. Όταν με πολύ κόπο αλληλοεντοπίστηκαν, η Ισπανίδα δημοσιογράφος έστειλε εξ αποστάσεως τα φιλάκια της στον Κασίγιας.




όπως και αυτό...

Ο γκολκίπερ της Ρεάλ Μαδρίτης βλέποντας τον τελικό του Euro 2012 να έχει κριθεί προ πολλού με 4-0 ζήτησε από τον βοηθό γραμμής να επικοινωνήσει με το διαιτητή για να σφυρίξει τη λήξη. «Κύριε διαιτητά, σεβασμός στον αντίπαλο. Είναι 4-0 το σκορ», είπε ο Κασίγιας και-πράγματι-δευτερόλεπτα μετά ήρθε το λυτρωτικό για την Ιταλία τριπλό σφύριγμα της λήξης, που σήμανε την έναρξη των πανηγυρισμών για τους «φούριας ρόχας

Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Euro 2012

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 03 Ιούλ 2012, 11:52

Έκανες το 3-0 στο 84', το 4-0 στο 88', απέναντι σε 10 και μιλάς για respect όταν το ρολόι δείχνει 93' και τις κάμερες επάνω σου;
Άθε μαθ ρε Καθίγιαθ.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Euro 2012

Δημοσίευσηαπό angelheart » Τρί 03 Ιούλ 2012, 12:32

Από τους παίκτες που σίγουρα παρακολουθήσαμε και οι δύο,λόγω εθνικής ομάδας,θεωρώ τις παρουσίες των Holebas και Νίνη,τις (με διαφορά) χειρότερες από παίκτες της εθνικής.


Έτσι ακριβώς είναι. Ο Νίνης, για όποιον φυσικά βλέπει ποδόσφαιρο, ήταν με ΔΙΑΦΟΡΑ ο χειρότερος παίκτης της εθνικής. Ακόμα ψάχνει να βρει τους παίκτες που ήταν από την πλευρά του στο ματς με τη Γερμανία. Όποιος ήθελε πέρναγε όποτε ήθελε. Για το πρώτο ματς που έπαιξε δε, μόλις βγήκε η ομάδα πήρε ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ μπρος.
Ο Χολέμπας από την άλλη, έδειξε με όλους τους τρόπους γιατί ήταν παίκτης Β ΕΘΝΙΚΗΣ στη Γερμανία.

Η-ΜΑ-ΡΤΟΝ πια. Άλλο έπαιξε ή όχι καλά ο Χαλκιάς, που ΔΕΝ έπαιξε καλά μιας και φταίει στο ένα από τα γκολ που δέχτηκε με τους Τσέχους (δλδ το 2-0), και άλλο ο χειρότερος. Στο ίδιο ματς, ο Τσεχ (ΜΕΓΑΛΟΣ τερματοφύλακας) έκανε τσαφ ερασιτέχνη. Όλη η έξοδος είναι ερασιτεχνική, και όχι το μπέρδεμα με τον μπακ. Η κίνηση είναι λάθος. Και όχι απλά λάθος. Σε προπόνηση πιτσιρικάδων, θα είχε βγει για κάμψεις.

Και για να το ξεκαθαρίσουμε. Εγώ είμαι από τους ανθρώπους που χάρηκαν για το ότι ο Χαλκιάς έφυγε από τον ΠΑΟΚ. Που ΔΕΝ τον ήθελαν, για να το πω ακόμα πιο ξεκάθαρα.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Euro 2012

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Τρί 03 Ιούλ 2012, 13:31

Θα συμφωνισω για νινη χολεμπας.αλλα θα προςθεσω και τον καραγκουνη.ηταν ο χειροτερος ακομα και στο ματσ με την ρωσια.πολλες λαθος πασες κρατημα της μπαλας χωρις λογω ασκοπες ενεργειες και εκτελεσεις στημενων.αλλα.επρεπε με.το ζορι να περασει τν ζαγορ

Sent from my LG-P970 using Tapatalk 2
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: Euro 2012

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 03 Ιούλ 2012, 13:46

angelheart έγραψε:
Η-ΜΑ-ΡΤΟΝ πια. Άλλο έπαιξε ή όχι καλά ο Χαλκιάς, που ΔΕΝ έπαιξε καλά μιας και φταίει στο ένα από τα γκολ που δέχτηκε με τους Τσέχους (δλδ το 2-0), και άλλο ο χειρότερος. Στο ίδιο ματς, ο Τσεχ (ΜΕΓΑΛΟΣ τερματοφύλακας) έκανε τσαφ ερασιτέχνη. Όλη η έξοδος είναι ερασιτεχνική, και όχι το μπέρδεμα με τον μπακ. Η κίνηση είναι λάθος. Και όχι απλά λάθος. Σε προπόνηση πιτσιρικάδων, θα είχε βγει για κάμψεις.

+1
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Euro 2012

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Τρί 03 Ιούλ 2012, 15:05

angelheart έγραψε:
Από τους παίκτες που σίγουρα παρακολουθήσαμε και οι δύο,λόγω εθνικής ομάδας,θεωρώ τις παρουσίες των Holebas και Νίνη,τις (με διαφορά) χειρότερες από παίκτες της εθνικής.


Έτσι ακριβώς είναι. Ο Νίνης, για όποιον φυσικά βλέπει ποδόσφαιρο, ήταν με ΔΙΑΦΟΡΑ ο χειρότερος παίκτης της εθνικής. Ακόμα ψάχνει να βρει τους παίκτες που ήταν από την πλευρά του στο ματς με τη Γερμανία. Όποιος ήθελε πέρναγε όποτε ήθελε. Για το πρώτο ματς που έπαιξε δε, μόλις βγήκε η ομάδα πήρε ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ μπρος.
Ο Χολέμπας από την άλλη, έδειξε με όλους τους τρόπους γιατί ήταν παίκτης Β ΕΘΝΙΚΗΣ στη Γερμανία.

Η-ΜΑ-ΡΤΟΝ πια. Άλλο έπαιξε ή όχι καλά ο Χαλκιάς, που ΔΕΝ έπαιξε καλά μιας και φταίει στο ένα από τα γκολ που δέχτηκε με τους Τσέχους (δλδ το 2-0), και άλλο ο χειρότερος. Στο ίδιο ματς, ο Τσεχ (ΜΕΓΑΛΟΣ τερματοφύλακας) έκανε τσαφ ερασιτέχνη. Όλη η έξοδος είναι ερασιτεχνική, και όχι το μπέρδεμα με τον μπακ. Η κίνηση είναι λάθος. Και όχι απλά λάθος. Σε προπόνηση πιτσιρικάδων, θα είχε βγει για κάμψεις.

Και για να το ξεκαθαρίσουμε. Εγώ είμαι από τους ανθρώπους που χάρηκαν για το ότι ο Χαλκιάς έφυγε από τον ΠΑΟΚ. Που ΔΕΝ τον ήθελαν, για να το πω ακόμα πιο ξεκάθαρα.



H άποψή μου διατυπώθηκε και ήταν ξεκάθαρη.

Emprostisghsoitrelamenoi έγραψε:Ο Σαλπιγγίδης ήταν ανάμεσα στους 10 καλύτερους σε αυτό το Euro και ο Χαλκιάς στους 10 χειρότερους.


Για να ξεκινήσουμε από τα βασικά ,και όπως έγραψε ο angel , για όποιον βλέπει ποδόσφαιρο ,τα παραπάνω είναι αυταπόδεικτα. Επομένως, οποιαδήποτε διαφωνία σας με την παραπάνω πρόταση, δεν με βρίσκει σύμφωνο.

Υπενθυμίζω πως ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ έχω εκφέρει αρνητική άποψη,και σε αγωνιστικά αλλά κυρίως σε ηθικά ζητήματα, αλλά βλέπω πως πλέον κατηγορούμαι (πιο συγκεκριμένα από τον Ζλάτζαν) και για ενδεχόμενο δόλο σε αυτή μου την άποψη.

Σε ότι έχει να κάνει με το απόσταγμα των σχολίων μου ,μόνο μία ενδεχόμενη διαφωνία του Σπάσιτς είναι θεμιτή, πάνω στην δική μου λανθασμένη πρώτη διατύπωση στην ερώτηση που έκανα ,για πιθανό χειρότερο ποδοσφαιριστή και όχι τερματοφύλακα.

Η είδηση που βγήκε και το σχόλιο που παρέθεσα ήταν επίσης ξεκάθαρα.
Emprostisghsoitrelamenoi έγραψε:Χειρότερος του Euro ο Χαλκιάς. :o :shock:
Eμείς όμως είμαστε εμπαθείς.. Και φυσικά και οι ξένοι.


Το πρώτο σκέλος αποτελεί την είδηση.
Το δεύτερο (+ τα εμότικονς), το σχόλιο μου .

Δεν υπήρξε άνθρωπος που να παρακολούθησε το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα και να ΜΗΝ κατέταξε τον Χαλκιά στους υστερήσαντες. Πόσο δε να τον ενσωμάτωσε στους διακριθέντες. Εγώ προχώρησα ,και στο μυαλό μου όταν σχημάτισα την χειρότερη ενδεκάδα ,έβαλα αυτόν κάτω από τα καρέ.Αν είδατε κάποιον χειρότερο για αυτή την θέση ,surprise me.

Τώρα ,στις συγκρίσεις που κάνατε ,του Χαλκιά με τους Νίνη ,Χολέμπας, ξεκινάτε από λανθασμένη βάση κρίνοντας αυτομάτως αυτές ,ώς άστοχες.

Να κάνουμε όμως και μία μίνι αναφορά σε γηπεδικές παραστάσεις των ονομάτων που πέσαν στο τραπέζι.
Μιλάμε για τον Χαλκιά , ετών 38 ,με παραστάσεις από Αγγλία και Ισπανία ,μέλος της Εθνικής ομάδας που κατέκτησε το Euro 2004 και βασικό συντελεστή των προκριματικών για το Euro 2008, με 32 εμφανίσεις συνολικά στα γαλανόλευκα και 299 συμμετοχές σε ελληνικές ομάδες.

Πάμε τώρα στα «συγκρίσιμα» μεγέθη που παραθέσατε.
Ο Νίνης, ετών 22, με 21 συμμετοχές στην Εθνική (οι μισές από αυτές σε φιλικά παιχνίδια), με ενάμιση, καμμένο ποδοσφαρικά χρόνο και 99 συμμετοχές στον Παναθηναϊκό.
Ο Χολέμπας ,ετών 28, με 4 συμμετοχές στην Εθνική (και 3 αν δεν απατώμαι, στο Euro που τελείωσε),με παραστάσεις από Ερασιτεχνικό πρωτάθλημα, Δ’, Γ’ και Β’ Γερμανίας και 47 συμμετοχές στον Ολυμπιακό από το 2010.
Εγώ π.χ. , μιας και μιλάμε για ΕΛΛΗΝΕΣ ποδοσφαιριστές ,συγχωροχάρτι θα έδινα στους άπειρους και ΟΧΙ στους έμπειρους.
Μάλλον εσείς είστε ...προκατειλημμένοι με ΜΗ ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ και ,ολίγον τι, γενναιόδωροι με ποδοσφαιριστές που πέρασαν από την δική μας ομάδα.
Ως εκ τούτου ,εμμένω στην αρχική μου άποψη ,πως ο Χαλκιάς έκανε την χειρότερη εμφάνιση στο Euro.

2-3 εμπαθείς ερωτησούλες για να δικαιολογήσω και τον δόλο που μου πρόσαψε ο πρώτος φίλος.
Πόσες «ερασιτεχνικού τύπου» εξόδους έχει κάνει ο Τσεχ στην καριέρα του και πόσες ο Χαλκιάς ; Ποιος θα είχε κάνει περισσότερες κάμψεις σε προπόνηση πιτσιρικάδων ;
Ο Τσεχ ,στην ήττα της Τσεχίας από την Ρωσία με 4-1 ,σε ποιο λεπτό ζήτησε αλλαγή ;
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Euro 2012

Δημοσίευσηαπό Photis » Τρί 03 Ιούλ 2012, 20:38

Το τόπικ κάπου εδώ κλείνει. Ας ευχηθούμε και το επόμενο Γιούρο να είναι το ίδιο καλό ποδοσφαιρικά όπως αυτό. Ραντεβού στα γήπεδα της Γαλλίας το 2016!!!
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8678
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Εθνική Ομάδα ποδοσφαίρου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες